Jordi Savall

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Křeček
Kontaktovat uživatele:

Re: Jordi Savall

Příspěvek od Křeček »

Martinp
...spousta barokních představení bývá na zámku v Krumlově. V zámeckém barokním divadle jsou původní kulisy a zařízení vůbec...

Každé léto se v prostorách krumlovského zámku a parku konají Barokní slavnosti.
Noční opera naživo v krásném barokním divadle - to se nedá popsat, nutno zažít.
Vřele doporučuji, skutečná pastva pro oči , uši i ústa!
Obrázek

mesires
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mesires »

Hezky den vsem.
Vcera cestou domu jsem prepinal mezi Vltavou a Radio Polskie 2. Na RP2 me zaujala jedna skladba a rikal jsem si - Savall. A mel jsem pravdu. Saval a jeho nahravky maji celkem silnou zvukovou signaturu. Jednalo se o skladbu z alba Jeruzalem.

Vcera mel Savall spolu s Hesperionem XXI a hosty vystoupeni v Krakowie. Krakow bude hostit Savalla tento rok 3x - jeste 2. 11. (Les Voix Humaines) a v prosinci pred svatky 18. a 20. 12. (Orfeo).
Tento tyden byl s vystoupenim na festivalu Misteria Paschalia Sensations (Kraków 6-13 kwietnia 2009). Krome nej tam vystupuji dalsi predni soubory dobove interpretace, viz citace:

"Na Misteria Paschalia tradycyjnie już zaproszenie przyjęli czołowi przedstawiciele wykonawstwa historycznego z całego świata. W Krakowie pojawią się najwyżej cenione włoskie grupy: Concerto Italiano, Il Giardino Armonico, Europa Galante, Venice Baroque Orchestra, I Sonatori de la Gioiosa Marca i Cappella della Pietà de’ Turchini. Wystąpi także francuski zespół Le Poème Harmonique oraz międzynarodowy skład muzyków Les Trompettes de Jericho, La Capella Reial de Catalunya, Hespèrion XXI oraz ich goście z Izraela, Armenii, Grecji, Iraku i Maroka pod wodzą Jordiego Savalla. Pojawią się też takie gwiazdy światowej wokalistyki, jak Sara Mingardo, Sonia Prina, Roberta Invernizzi, Maria Grazia Schiavo, Claire Lefiliâtre czy Montserrat Figueras."

Velmi zajimavy program, dobri interpreti. Nevim, kolikrat se podobne programy konaji v CR, treba v maticce Praze. :(

Chci manzelku pozvat na Orfea v prosinci. Asi si udelame prodlouzeny vikend (1-2 noci) s pobytem nekde u Krakowa. Doufam, ze se mi podari sehnat vstupenky. Ted jeste nejsou v prodeji. Napisu do Krakowske opery (mmch. maji velmi zajimavou novou budovu) a poptam se, kdy bude zacinat prodej vstupenek.

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

Díky za tip, mesire! Určitě nás bude víc, kteří se rádi dozvíme víc.

Krakov je výborné místo pro takové výlety.

etudiant
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od etudiant »

Díky za připomenutí, díval jsem se potom na rozpis koncertů na Alia-vox ( http://alia-vox.com/agenda.php ) a jako jižana mě také zaujaly koncerty ve Vídni a Bratislavě. J. Savall má pořádný koncertní záběr. Mimo jiné vystupoval také v blízkém zahraničí ( loni nebo to bylo již předloni?) v rámci hudebního festivalu v Salcburku.

Ten výlet do Krakova by byl také pěkný. V životě jsem tam nebyl. Jinak J. Savalla se mně v podstatě náhodou poštěstilo vidět a slyšet ve Vídni. Hrál jenom v triu společně s R. Lislevandem a M. Behringerem. Na takový koncert se nezapomíná. Na pódiu malého sálu v Konzerthausu byly přistaveny po bocích dvě řady židlí a já seděl v první řadě těch židliček asi 2,5 m od Mistra. Úžasná studie jakým způsobem dokáže vyloudit z ušlechtilého nástroje krásný zvuk.

mesires
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mesires »

Smutná zpráva pro všechny, kdo nestihli do konce dubna nakoupit nahrávky z vydavatelství Alia Vox na mdt.co.uk - akční ceny skončily a cena za většinu nabízených disků byla zvednuta z GBP 8,30 na GBP 11,50, což je zvýšení o GBP 3,2 = téměř o 40%.
Věřím, že se hledajícím podaří najít podobný zdroj s takto dobrými cenami (tj. lehce na 8 liber).

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

Britové slevy milují a britské obchody nějaké slevy nabízejí pořád. Na mdt se pořád točí sley různých vydavatelství - alia vox se nejspíš taky do roka a do dne vrátí. Zatím můžeš zkoušet ostaní: harmonia mundi, das alte werk, hyperion nebo bis ad. *thumbs up*

mesires
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mesires »

humpf: ano tak to chodi. nalakat lidi jako ja na jednu akci, potom na druhou a pak na treti .... *headbang*

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

Buď získáš imunitu vůči reklamním akcím, nebo velkou sbírku cd. V každém případě se to vyplatí. :idea: :)

mesires
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mesires »

humpf: :D . Kazdopadne ta cena za sacd/cd byla skvela. To se casto nevidi, takze ja to beru pozitivne a navic, jak rikas, mam ted spoustu novych cd.

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

mesires píše:P.S.: Who is Bob?
http://kultura.ihned.cz/c1-36909210-dyl ... a-koudelky

Jsme OT. Ale ono je to tak roztomile jednoslabičně úderné, že jsem na chvilku neodolal.

mesires
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mesires »

*2thumbsup*

mesires
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mesires »

Vážení pánov (dámy se tady žel nevyskytují). Psal jsem několikrát do různých institucí v Krakowie a po x tém pokusu jsem dostal odpovědi na své otázky ohledně koncertů J. Savalla v Krakowie tento rok.
Viz níže jediná odpověď, která mi přišla:

**********************************************************************************************************
Witam,
Jeśli chodzi o grudniową wizytę J. Savalla, prawdopodobnie będzie to wydarzenie w ramach cyklu Opera Rara – proszę śledzić stronę: www.operarara.pl
W listopadzie natomiast wizyta katalońskiego muzyka związana jest z debiutem Conrad Festivalu, na którym Savall będzie gościem specjalnym – strona: www.conradfestival.pl
Co się zaś tyczy biletów, na razie nie mamy żadnych informacji. Na cykl Opera Rara są one rozprowadzane m.in. za pośrednictwem portalu: www.ticketonline.pl
Pozdrawiamy i zapraszamy do Krakowa!

**********************************************************************************************************

*jupi*

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

mesires píše:Smutná zpráva pro všechny, kdo nestihli do konce dubna nakoupit nahrávky z vydavatelství Alia Vox na mdt.co.uk - akční ceny skončily a cena za většinu nabízených disků byla zvednuta z GBP 8,30 na GBP 11,50, což je zvýšení o GBP 3,2 = téměř o 40%.
Věřím, že se hledajícím podaří najít podobný zdroj s takto dobrými cenami (tj. lehce na 8 liber).
Savall opět ve výprodeji:

http://www.mdt.co.uk/MDTSite/pages/sear ... esults.asp

A není tam sám.

etudiant
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od etudiant »

humpf, mesires

Pánové, doufám, že už bude více času abych si s Vámi mohl opět začít dopisovat. Díky za upozornění na výprodej. Budu se muset držet zkrátka. Ale je tam tolik krásných věcí nejen ze staré hudby. Internetové objednávky - to je opravdu těžká závislost ... .

Jordi Savall vydává další titul. Tentokrát opouští španělský dvůr a navíc se ani nevydává po výletech Středomořím, ale předkládá na dvou "hybridech" dílo H. Purcella.

Obrázek

HENRY PURCELL (1659-1695)
THE FAIRY QUEEN & THE PROPHETESS

LE CONCERT DES NATIONS

Manfredo Kraemer  concertino

Direction : JORDI SAVALL

Reference AVSA9866

Recording Date and Place : Septembre 1996 Collégiale de Cardona (Catalogne)
Available format : SACD Hybrid Multichannel Stereo
Booklet languages : français, english, castellano, català, deutsch, italiano
Date of publication : 08/06/2009

http://www.alia-vox.com/

Ukázky si můžet poslechnout na:

http://musicline.de/de/product/7619986398662///1822687

Vypadá, že máme k dispozici opravdu nový titul, nikoli původní nahrávku pro Auvidis Astrée.

http://www.amazon.com/Purcell-Fairy-Que ... 001&sr=8-3

mesires
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mesires »

Lubik2: diky, to vypada velmi zajimave *2thumbsup*

Odpovědět