Mark Knopfler

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Mark Knopfler

Příspěvek od Bazi 36 »

Co se týče zvukove kvality nejnovejsiho pocinu teto kytarove legendy " Down The Road Wherever ",bylo jiz neco uvedeno zde a taktez na highendfóru. Pan Knopfler me po téměř třech letech donutil vypnout režim pure direct a znovuobjevit "knopflíky" korekcí. Basy jsem ponechal,treble pootočil na třetí hodinu. A ejhle, dosti výrazný posun. Z prebasované nahrávky se díky na povrch vyneseným detailům a diky tomu i trochu rozsireni prostoru,stalo pomerne slusně poslouchatelne album. Do te doby mi pripadaly nektere tracky jako pokus o "mono" verzi. Hudebne to sice nebyla laska na prvni poslech,nicmene po nekolikatem prehrani poměrně fajn. I kdyz mi nektere popíkové songy pijí krev,pak predevsim blues s indiánským nádechem a dokonce i jazzové kousky jsou vice nez prijemně počúvatelné. Dnes musím zcela pokrytecky zvolat "vivat korekcím".

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mark Knopfler

Příspěvek od Dasta »

Spousta lidí není s posledním albem MK spokojená, buď po obsahové stránce, nebo zvukově.
Já si nemyslím, že by to byla špatná deska.Po dlouhé době trošku jiný sound, možná to je to co mnohé překvapilo, proto potřebují desku pustit vícekrát, než jí příjdou na chuť a vleze pod kůži.
Po zvukové stránce, já osobně nemůžu vytknout, ani to nejmenší, o nějakém přebasování , nebo zvuku připomínající mono nemůže být ani řeči .(Vztaženo k mojí sestavě).Po hudební stránce se mně také líbí, je to trošku jiný MK, nikoliv však méně kvalitní.
Mám cd i lp. Z vinylu se mně to líbí víc, cd však vůbec není špatné.
V žádném případě neupírám nikomu jiný názor na výše uvedené.

irotam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od irotam »

Několikrát od vydání sem to "sjel" jen na Spotify. Zvukově docela bez problému (věřím, že na fyzickém nosiči to bude ještě lepší), ale za moje já-nekoupím-obsahově mám "starého Diráka" raději v těch jiných, starých dimenzích.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Ta nahrávka je co se zvuku týče temná,to jsem si pochopitelně porovnal s nekterymi jeho minulými počiny a hlavne s pro mne vrcholem jeho tvorby s Dire straits "Brothers in arms". To je pro mne otevreny detailni zvuk par excellence. A hlavne nutnost sahnout po korekcich.....to se mi tedy nestalo opravdu par let,takze aparátem to není,je to nahravkou.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Možná by bylo dobré, neočekávat od MK po pětatřiceti letech nové "Brother In Arms".
Dnes sedmdesátiletý, tvoří si co se mu líbí, nicméně hudbu velice kvalitní.
Vím, že když vyjde nějaký nový titul známé kapely, nebo umělce, máme tendenci porovnávat s jejich majstrstikem z minulosti.
Když bychom se od tohoto dokázali oprostit, možná by jsme se dívali na to trochu jinak.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Ale to jsi mne nepochopil,mam na mysli temná zvukově,jak píši výše. Proto ty korekce. Obsahově jsem se také podrobně vyjádřil. Nic jsem nečekal a poslouchá se to solidně.

irotam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od irotam »

Dasta- napsal jsi to hezky. Srovnáváme. Ale o tom to je. Nikdy jsem nebyl zatížený vlastnit i od milovaných kapel vše. Když se mi něco nelíbí, poslechnu, ale nemusím vlastnit. Někdy něco po čase přehodnotím (přijdu tomu na chuť, nebo taky ne) a doplním, či se toho zbavím. MK to asi nemá zapotřebí dělat to co zrovna letí, toho nepodezřívám, že to dělá, kvůli zisku. Je sympatické, že se staří pardi pořád ještě snaží. Ale toto mi od Marka nesedlo.
Ale v poslední době se mi zdá, že se progres jaksi celkově nekoná. Ono upřimně, sám na sobě vidím, že s léty ten progres klesá. Sem tam se vzepnu, ale to kde jsem to spíš přeskočil, tak dnes obejdu. Hlava by chtěla, ale korpus ..... *taktone*
Spíš jde kolikrát asi jen o tantiémy ( u našich umělců skoro vždy).

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Já jsem Tě pochopil, to bylo psáno obecně jako reakce na příspěvky některých kolegů, kteří psali o MK hned po vydání na obou fórech.
Ohledně temného charakteru nahrávky, nevím co na to říct, mě to temné doma nepřipadá (teda ta nahrávka).
Je to složité, každý má jiný vkus, preference, jinou možnost reprodukce.
To vše v souběhu potom vytváří různé názory na jednu věc.
Řečeno po česku " Není na světě ten, aby zalíbil se lidem všem".

Martin_AQ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_AQ »

Něco je tam divně..zkoušel jsem Tidal i FLAC z NASu. Je to fakt nějaké temné, posazené níž a tudíž se z toho trochu vytrácí i prostor, Bohužel mě teda na rozdíl od jeho prvních tří sólovek zoufale nebaví ani ten obsah, dokážu to poslouchat jedině když chci usnout:-). Ale to je věc vkusu, nechci soudit.
vedoucí prodejny AQ audio studio, Brno

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Knopfler patří k mým oblíbencům. Včera jsem si inspirován tímto vláknem pustil "Down The Road Wherever" ze Spotify. Nemyslím, že by diskutované album bylo "špatně nahrané ve srovnání s jinými Knopflerovými alby". Mně to připadá jako trochu jiný druh hudby a k tomu mi ten jiný "sound" pasuje. Osobně ale dávám přednost jeho starším věcem.

Odpovědět