Modern talking

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Modern talking

Příspěvek od lubin »

Dawsoo..díky za vyčerpávající odpovědi. Kde na ty testy chodíš... :D Nejhorší "zlo" je asi uzké vyzařovací pole pásků s význačným poměrem délka/šířka. V praxi, alespoň v mých zkušenostech to není tak šílené, samozřejmě na textilní kulaťoučkou kalotku se principiálně v tomto pásek chytat nebude...
Koukal jsem taky na tu novou Beymu....vypadá to velmi dobře, jde vidět, že než ji pustili, tak se hodně snažili.
Celé hifi je ale stejně myslím jen o tom, aby hudba dělala radost. Protože není dobré to, co je dokolnalé, ale to, co tě baví a máš to rád. Představa o tom, že poskládám ty nejméně zkreslující komponenty dokupy s nejméně zkreslujícíma bednama, s ideálním vyzařovacím polem, propojím to kabeláží, která papírově splňuje nejlépe požadavky na vodiče a budu mít něco echt, z čeho sednu na p..rdel, je mylná. Připouštím snad to, že někdo se k ní může propracovat a sedne mu to. Nic víc.
Znám plno lidí spokojených s lampovou konstrukcí komponentů...tedy zkreslení řádově vyšší než kdejaký levný tranzistor....a je to dobré..velmi dobré, právě proto, že to není dokonalé. Ale to už je silně off topic taky a debata stokrát omílaná. V podstatě jsem rád, že mě doma nehraje nic dokonalého :lol: Nikdy by mě nenapadlo ale, říkat o parametrově horší věci v hifi, že je to hnůj. Jo..to když ke kámošovi dojedu na staré Jawce a on mě řekne.."to jezdí ?" ...to je jiná sranda. Hold..grafy nejsou všechno a dovolenou v Jugoslávii také neplánuji...i když taková nová 120LS by nebyla od věci....ale to už jsem tak vedle, že nevím Dawsoo, jestli chápeš, co tím chci říct...proto se omlouvám tomuto vláknu za moje vypisování zdánlivě bez výsledku a jdu posekat raději trávu...

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Pre mňa osobne sú Dawsoove príspevky prínosné a to najmä v tom, že úplne konkrétne popíše čo si myslí, je jasné, že niekomu kto má danú vec v zostave to môže trošku ublížiť, ale informácie ktoré poskytuje na základe skúseností a znalostí môžu pomôcť širšiemu okruhu poslucháčov.
Kritických informácií od znalých v obore je veľmi málo, československé recenzie sú ničnehovoriace chválospevy na komponent v danej cenovej relácii, osobne som ešte nevidel recenziu, ktorá by označila niečo za nevyhovujúce a myslím že takých vecí je v súčasnom hifi dosť a dosť. Ak o niečom napíšem, že je to zlé a žiadnym spôsobom neurazím majiteľa, ako sa to robí bežne na fórach, je to hodnotná informácia.
Najpodstatnejšie je, že Dawsoove výroky a hodnotenia sa týkajú vecí a komponentov, s ktorými ma osobnú skúsenosť a tým sa líšia od informácii trolov, ktorý kritizujú značky a výrobky na základe osobných sympatií k značke, resp. v snahe nasrať diskutujúceho.
Príklad: V jednom vlákne som sa pýtal na signálové káble, bol mi odporučaný Kimber, myslím že Dawsoo už vtedy vedel, že ak moje uši za niečo stoja tak na to prídem sám, ľutujem že priamo nenapísal, že som kúpil zle :D

Myslím, že na fóre by malo byť viac kritiky, hlavne od znalých v technike. Sú obdivované značky, highend, ale nájsť informáciu o tom ako je to riešené a v čom je to dobré - zlé, tak toto je veľký problém.
Myslím, že najkonfliktnejšou témou na fóre by bola téma o highende v komponentoch - s dovetkom, čo za tie peniaze ešte hrá? a čo je už čistý marketing podporujúci predaj. Do budúcna uvažujem o novom zosilňovači, chcem niečo naozaj dobré, potrebujem tieto informácie, nechcem sa rozhodnúť na základe pevnej kovovej konštrukcie a vo vnútri škatule len reči o tom že to hrá keď to stálo ako nové auto.
Niekedy sa už človek ani nedočíta o nejakom normálnom výrobku, pretože to nie je dostatočne drahé a tým pádom to nemôže hrať a koľkokrát je to presne naopak.
Osobne ďakujem aj za tú Yamahu :D

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

Každý příspěvek je přínosný. Záleží na tom, co si z něho chceš vzít. Dawsoonových příspěvků si také vážím, pro jejich jednoznačný postoj- podpořený, zdá se, odborností a zkušenostma. A Yamahy? *palec* Deset let jsem žil s Yamahou XJR a ta tedy měla "koule" ;) ...ne vážně, kamarád má doma jen starší integráče od Yamahy a vždy je to hodně dobré...mám k té značce také vztah...a Kimber...v nižších řadách Kimberu nezbedné výšky (dle mých uší) a měkký bas. Zaujal mě až nejvyšší celoměděný model z interkonektoktů...ale to už je cenově dost vysoko, tam se každému nechce. Je to otázkou vkusu, jak jsem psal výše. Proti Dawsoo ani jeho názorům nic nemám a cizí pimpísci mě nezajímají...diskutujeme.
Pánové, přeji radost z hudby, úpřímně.
Modern Talking máme doma na LP, občas ji pustím malým holkám k tanci a sobě k nostalgickému poslechu.

vonvichousch
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vonvichousch »

Milý Dawsoo (myšleno bez ironie),náš "spor" se netýkal žádné konkrétní značky a už vůbec ne hudby modrých tanku,šlo pouze o mé konstatování toho,že v Číně produkované součástky jsou obsaženy téměř ve všem,pouze nesou označení např. "made in japan" za což jsem si od Tebe vysloužil ,né příliš lichotivé, označení.
Máš pravdu,že v oboru elektrotechnika jsem laik,jsem mechanický konstruktér,nicméně mé konstrukce přímo na elektrotechnické komponenty navazují.Nemají nic společného s reprodukční technikou,nicméně musí fungovat (běžně se smluvně podepisuje garance bezúdržbového provozu na 5-10 let) mnoho let bez možnosti servisního zásahu.Práce na těchto zařízeních mě obchodně přivedla právě na jednání s Čínskými partnery v Shenzhenu. Kvalita čínských komponent je přímo úměrná přání zákazníka a dohodnuté ceně.Jsou schopni udělat kvalitní ,velmi kvalitní součást,kdy kontrola kvality vyřadí každý vadný kousek (například našim požadavkům vyhovělo cca 15% vyrobených) ,ale taky jsou na téže lince schopni chrlit brak co si potom člověk může koupit na dx.com nebo ebay za pár USD.
A co se týká mého tvrzení,že se pouze balí do krabic s označením třeba "made in Japan",které si označil za nesmysl,tak to pochází nikoli z doslechu ,či četbě na netu,ale reálné zkušenosti,byť pravda v mém případě to bylo "made in france".Důvody proč tomu tak je,je třeba hledat například v podmínkách poměru dovážených a domácích dílů pro zakázky vypisované pod granty EU a podobně.
Tož asi tak k tomuto "sporu".Nechci si tady "porovnávat pimpísky",ale přeci jen počet mnou konstruovaných věcí,bez problému fungující v několika desítkách evropských a dvou izraelských nemocnicích,metru,letišti a podobně, mne dle mého ,trochu opravňuje tuto informaci napsat,byť znovu opakuji,z reprodukční technikou typu hifi nemají opravdu nic společného.
Mýlil ses i v tom,že jsem prodejce či majitel tebou kritizovaných značek.To co mám ,je v mém podpisu,nemám důvod to zamlčovat,či se za to stydět.Je pravda,že poslední dobou jsem sem dal pár příspěvků o AA a to proto,že jejich výrobky se mi esteticky líbí a večer moc hezky modře svítí *palec* ,ale ještě jsem je neslyšel.Trochu mě proto "nadzvedla" Tvá kritika pouze na základě toho,že své výrobky nechávají montovat v Číně,což je naprosto běžný trend i u značek,které jsou v hifi "mnohem výše " hodnocené a které jsem vypsal ve svém příspěvku.Jiné značky,jako třeba SONY a YAMAHA,montují v Malaysku :D .

Takže asi tak,měj se ,vonvichousch .

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

vonvichousch:
Mne osobne sa vaša diskusia páči, a veľmi rád čítam názory ľudí ktorý majú čo povedať a vedia ako to povedať na takej úrovni aby to nechalo priestor aj ostatným, ktorý si to prečítajú a dokážu informáciu spracovať.
Ani jeden ste nič slepo netvrdili, a ani nepoužívali konštatovania v zmysle ak to nie je tak ako hovorím ja, tak inak to ani nemôže byť :D Dúfam, že svoje názory o hifi si nenecháte pre seba, ak by boli viacerí schopní podobnej úrovne diskusie, okamžite by som sa pýtal na ten highend- čo áno a čo už nie, myslím že by to prešlo bez banov a hádok , myslím že by to boli seriózne informácie a ja by som sa dopracoval k bájnej neexistujúcej značke, ktorá posadí na prdel technikov aj laikov :D
*offtopic* V hifi sa veľmi nevyznám, história a právo je moja parketa, a to vám poviem že v čase netu a Googlu, je diskusia v tomto smere ešte ťažšia, ako v hifi. Fakty a vedomosti sa nedajú kúpiť, dajú sa naštudovať, ale ľudia už len googlia a normálna logická debata postavená na faktoch už ani neexistuje, porovnanie si vedomostí navzájom, každý sa môžeme mýliť.

Keď som mal 6-7rôčkov chcel som sa podobať Diterovi :D
Obrázek

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

kite:
No doufám, žes nakonec zvolil jiný účes! :P :mrgreen: *jupi*

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

No pravda je taká, že v danom období frčali účesy a la Sparta Praha, a aj keď nie úplne takto, ale trošku podobne moje vlásky vyzerali :D Vtedy som nechápal, že takto to nerastie a chce to kaderníka, ako dieťa som to nemohol tušiť, že aj chlapi nosia trvalú :D
Doba dozrela a môžem si splniť detský sen, ale asi ma to už prešlo.
[youtube]4kHl4FoK1Ys[/youtube]

vonvichousch
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vonvichousch »

dawsoo : ok jsem rád ,že jsme si to tady vyjasnili,přeci jen nám všem jde o stejnou věc ...
Jinak vše nej k narozeninám ;) .

kite19: tak to je mazec :D ,já jsem "naštěstí" takové šílenství unikl,díky okolí jsem už malička slyšel Pink Floyd,Jethro Tull,Roxy Music a podobně... nicméně byl jsem,někdy v 16 letech,platonicky zamilován do Mandy Smith a za její LP (dodnes ho mám doma) jsem utratil víc,než za LP The final cut :oops:

Obrázek

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

vonvichousch:
Ty si kúpil platňu, ale dobre vtedy frčal predaj plagátov z časopisov a ak mal niekto 4 stranový poster z Brava tak to už išlo aj k 100 Kčs, a to bolo za papier riadne veľa. Ako decká sme dávali na stenu všetko, mal som asi 14 rokov a na stene v izbe MC Hamer a vedľa neho Orlík :D Vždy som mal vycibrený vkus :D
a mať ten plagát čo si sem dal ty, mohol som mať krajšie detstvo a aj pubertu *hura*

Odpovědět