Pink Floyd

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Pink Floyd

Příspěvek od lidumil »

To je samozřejmě svobodná volba každého soudruha, aneb někdo má rád vdolky, někdo zase holky ..... Mně to naopak za tu atmosféru stojí a nelituju toho. Za 15 E za lístek nemáš ani pořádné CD natož vinyl . Ale to se vracím na začátek .... *sunglases*

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

Storm Thorgerson zemřel po dlouholeté nemoci odpoledne 18. 4. 2013
Zprávu o jeho smrti potvrdila jeho rodina1 matka Vanji, jeho syn Bill, jeho žena Barbie Antonis a její dvě děti Adam a Georgia. Storm Thorgerson již nějakou dobu trpěl rakovinou a v roce 2003 prodělal mrtvici ze které se pozoruhodně zotavil.

David Gilmour na svůj web osobní prohlášení ve kterém na Storma Thorgersona vzpomíná jako na stálou součást svého pracovního i osobního života a úžasného kamaráda2

Storm Elvin Thorgerson (nar. 28.2. 1944 v Anglii) je bývalý spolužák Rogera Waterse a jeho celoživotní přítel. Počátkem 60. let dokonce s několika členy kapely různě sdílel i bydlení.

Storm Thorgerson a jeho umělecká skupina Hipgnosis dala Pink Floyd jejich výraz. Storm a jeho spolupracovníci vytvořili pro Pink Floyd většinu obalů jejich desek, včetně obalu Dark Side Of The Moon, který byl vyhlášen nejlepším obalem všech dob.

Stormův psychedelický styl je jedinečný a nenapodobitelný. Kromě Pink Floyd se podílel i na mnoha dalších obalech skupin a umělců (AC/DC, The Cranberries, Led Zeppelin, Peter Gabriel, Audioslave, Brand X a mnoho dalších).

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

To je smutná zpráva. Dělal taky obal ke "Going for the One" od Yes. Nebo se pletu?

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

lidumil-ano,Going...a spousty dalších dělal,škoda ho *fnuk*
-s těma koncertama to mám podobné-nejde mě tak ani "o zvuk",ale o tu atmosféru a o to,že vidím muzikanty,které jsem např. od mládí poslouchal a zbožňoval.Před pár lety se nám o tom ani nemohlo zdát.Pokud je zvuk na koncertu dobrý,tak to beru osobně jako bonus-myslím tím hlavně rockové koncerty ve větších halách apod.

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN »

De luxe box Division Bell 20 th Anniversary edition. Již na konci června 2014!
náhled a předobjednávky zde:

http://www.divisionbell20.com/?eml=2014 ... %2F6223366

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

Tak v oktobri vraj vyjde nový album PF....

Album bude vycházet z nahrávek z roku 1994 natočených v průběhu příprav zatím posledního studiového alba The Division Bell. Jde tak o vůbec první album této slavné skupiny za posledních dvacet let.
"Mimochodem, album skupiny Pink Floyd, které vyjde v říjnu, se bude jmenovat The Endless River," napsala Samsonová na Twitteru. "Vychází z nahrávek z roku 1994, je labutí písní Ricka Wrighta a je velmi krásné," dodala.
Wright byl zakládajícím členem skupiny. Zemřel v roce 2008 na rakovinu ve věku 65 let. Album The Division Bell vyšlo právě před 20 lety a skupina výročí oslavila novým vydáním alba v luxusním provedení.
Zprávy o novém albu na Facebooku potvrdila také zpěvačka Durga McBroomová-Hudsonová, která se skupinou spolupracovala v 80. a 90 letech. Uvedla, že album bude zahrnovat výhradně "nevydané skladby".

Původně šlo podle ní o vedlejší projekt k albu The Division Bell, který se jmenoval The Big Spliff. "Proto jsou na albu skladby Richarda Wrighta. Ale David (Gilmour) a (bubeník) Nick (Mason) na tom od té doby udělali hodně další práce," napsala zpěvačka.
"Původně mělo jít o čistě instrumentální nahrávku, loni v prosinci jsem ale zpívala v několika skladbách, které David doplnil o doprovodné vokály," dodává zpěvačka.
Podle britských médií se na novém albu nebude podílet někdejší frontman skupiny Roger Waters. Mluvčí kapely uvedl, že album nedoprovodí žádné turné.

wikxzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wikxzen »

A opravdu ta deska se řadí do kategorie "řadové album"? Na mysl se mi spíše dere něco jako "kompilace" či "b-sides" z doby The Division Bell. A když není (pochopitelně vzhledem k věku pánů) regulérní turné v plánu a o jednorázové akci se nepíše, tak se raději na to nebudu těšit (schválně). Být natěšený na plánovanou desku se mi už několikrát nevyplatilo (obecně řečeno). Ale je zas fajn, že se něco "alespoň" děje. Včera zas jsem si musel PF pustit - a opět jsem se přesvědčil o tom, jak skvělé věci dovedli z tábora PF vytvořit. Opět klobouk dolů.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

Oficiální datum vydání alba Pink Floyd Endless River je 10. listopadu 2014

Obrázek

Tato informace se již objevila na oficiálních stránkách skupiny.
Endless River bude na CD/2 LP a bude obsahovat tyto skladby:

Things Left Unsaid
It’s What We Do
Ebb and Flow

Sum
Skins
Unsung
Anisina

The Lost Art of Conversation
On Noodle Street
Night Light
Allons-y (1)
Autumn ’68
Allons-y (2)
Talkin’ Hawkin’

Calling
Eyes to Pearls
Surfacing
Louder Than Words

Playlist se tedy velmi liší od verze "uniklé" v srpnu (k nalezení zde)

Album vyjde ve třech verzích:

1. Standardní CD, která budou v obalu ve formě knížky (stejně jako On An Island) obsahující 16 stránkový booklet.
Cena 449,-Kč
2. DoubleLP - (podle původních informací se z fotografií masterů spekulovalo o jen jedno LP verzi viz starší novinka) kde najdete 16 stránkový booklet
Cena 953,-Kč
3. Deluxe box:bude obsahovat 2 CD a DVD nebo! BLU-RAY disk s 24 stránkovým bookletem, 3 sběratelské pohledy a na albu nezveřejněný materiál (6 video klipů a 3 zvukové) celkem přibližně 39 minut. Pozor! DVD vyjde jen v NTSC
Obsah bude následující DVD (NTSC) VERSION
‘The Endless River’ album in 5.1 Surround (Dolby Digital) 48kHz /24 bit
‘The Endless River’ album in 5.1 Surround (DTS) 48kHz /24 bit
‘The Endless River’ album in PCM stereo 48kHz /24 bit

BLU-RAY VERSION
‘The Endless River’ album in 5.1 Surround (DTS Master Audio) 96kHz /24 bit
‘The Endless River’ album in 5.1 Surround (PCM) 96kHz /24 bit
‘The Endless River’ album in PCM stereo 96kHz /24 bit

Video:
Anisina
Untitled
Evrika (a)
Nervana
Allons-y
Evrika (b)

Audio:
TBS9
TBS14
Nervana

Cena: box s BR 764,-Kč, box s DVD 674,-Kč

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

...převzato...Britská skupina Pink Floyd se zapsala do historie největšího světového on-line prodejce. Mluvčí serveru Amazon.co.uk oznámil, že se deska The Endless River, která vyjde na začátku listopadu, stala nejvíce předobjednávaným albem v historii obchodu. ;) *palec*

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Takže pokud to správně chápu, bude to zase nějaká vymetená polička s notama z doby, kdy se PF ještě neklepaly kolena a netrpěli chronickým nedostatkem invence. Nemůžu se zbavit dojmu, že jde jen o peníze. Doufejme, že se pletu a bude se to nechat i poslouchat. ;)

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

drfish píše:Takže pokud to správně chápu, bude to zase nějaká vymetená polička s notama z doby, kdy se PF ještě neklepaly kolena a netrpěli chronickým nedostatkem invence. Nemůžu se zbavit dojmu, že jde jen o peníze. Doufejme, že se pletu a bude se to nechat i poslouchat. ;)
Nejspíš nic převratného to nebude, ale . . . jednak to už mám objednaný (http://www.musicrecords.cz/catalogue/hu ... d+blu+ray/) a hlavně si nemyslím, že zrovna oni to dělají proto, že by byli na mizině ;) Jestli to bude poslouchatelné, uvidíme (tedy spíš uslyšíme), ale za mě osobně . . . i ty největší "sračky" ( :? ) od Pink Floyd byly na tolik poslouchatelné, že stejně zaparkovali u mě v regálu ;) (třeba Final Cut je nic moc, ale pořád poslouchatelné). Teď jsem si uvědomil, že už ani nevím, kdy jsem to naposledy poslouchal :o . Tak to musím co nejdřív dát, abych se tu pak nemusel omlouvat, že je to fakt sra... *headbang*

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

@ drfish:
Do…(doktore :mrgreen: )! A kdy ono vlastne o prachy nejde? (Ty bys preci také nepohrdnul “prívýdelkem” k duchodu, ne? :P )

Predobjednanou uz ji mám skoro mesíc, Amazon uvádí jako den vydání Pá. 07.11.2014. (Az dorazí urcite poreferuji. ;) )

Samo sebou jsem taky moc zvedavý, myslím ale, ze P.F. nehodlají ukoncit „svou karieru“ nejakým „vývarem druhé jakosti”. :roll:
Spís si myslím / doufám, ze to bude (jeste jednou) jakési „pokracování“ alba „The Division Bell”, tak, jako kdysi dalsí alba navazovala na "The Dark Side..."
Práve v tehle skladbe (kterou mam, od poslechu k poslechu, cím dal tím radsi 8-) ), se totiz v jednom z posledních versu objevuje výraz „Endless River“, takze….
....nezbývá nez jen (jeste týden) doufat…. :lol:

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

Tam, co jsem to objednával (Musicrecords), je cca čtyřminutová ukázka . . . takže asi tuším, co očekávat ;) Těším se a jsem docela zvědav (tak jako jsem byl zvědav na ty pageovy remastery prvních pěti alb LedZepp *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* ).

sekal

Příspěvek od sekal »

Myslím, že z textu na web. stránkách PF je jasné, že jde o nevydané skladby (nebo jejich části) z DB. Do jaké míry to bude poslouchatelné, je ovšem otázka do pranice. Dost mi to zavání komerčním kalkulem. V každém případě bych bez předchozího poslechu (celého alba) nic nepředobjednával.

Odpovědět