Pink Floyd

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
Odar

Re: Pink Floyd

Příspěvek od Odar »

Akurat to pocuvam. Na driemanie dobre *palec* Ale ja nie som neviem aky velky fanusik - su veci, co sa mi od nich pacia a co su pre mna nepocuvatelne.

Odar

Příspěvek od Odar »

DR BluRay edicie 96/24 v porovnani s CD je identicke. Obsahuje bonusove tracky.

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

Teprve po tretím poslechu “The Endless River” (samozrejme na vinylu! :lol: ) se odvázím napsat nekolik rádku o tom, co cítím.

Vsem, kterí se uz odjakziva chteli zucastnit nekteré ze zkousek Pink Floyd, se zverejniním tohoto “alba”, konecne splnil jejich sen, vsichni ostatní se, myslím, bez této nahrávky naprosto jiste obejdou. Jak uz tady nekolikrát zaznelo, bohuzel témer vse, co se k uchu posluchace z této LP dostává uz tady jakoby jednou bylo, zádný zázrak se opravdu nekoná. (A zpevák dorazil az na konci zkousky… :D )

Poslouchat se to samozrejme dá, tihle pánové byli schopní zahrat dobre i pri trech promile, jako “rozloucení” s jednou z nejlepsích rockových formací této planety mi to ale prijde az skoro smutné. Zkrátka..... (brnenská klika mi, doufám, promine ;) ) ....“Nuda v Brne”.
Jediný, kdo z této publikace bude asi naprosto jiste nadsený, je její vydavatel.
Za mne tedy spíse *thumbs down* nez *thumbs up* .

Kvalita výlisku je lepsí prumer (1-). 180g sem, 180g tam, první LP je mírne zvlnená, ale nic, s cím by si dobré raménko neumelo poradit. Jednotlivé strany jsou nahrané jen priblizne do 2/3, coz snizuje pravdepodobnost zkreslení zvuku ke stredu desky a dynamika nahrávky je dobrá. Krom toho zádné praskání ani sum.
I pres mou moznost nastavit VTA “By the fly” (tedy behem poslechu) je ale témer nemozné dosáhnout úplne cistých výsek, cinelum stále jakoby “chybí lesk”.
Krom toho “hukot” ve (velmi dlouhé) výbehové drázce vsech ctyr stran pripomíná dunení hromu, snad na zádné jiné LP jsem nic podobného (pri normální hlasitosti) neslysel. :roll:

Nejkrásnejsí proto, uz na porád, zustane její obal.

By by, Pink Floyd. *fnuk*

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Já žádné zklamání nepociťuji. Že to bude sračka jsem tak trochu předpokládal. Myslím, že kdyby to bylo přiděleno k předchozímu CD jako bonus, mnoho fanoušku by těmto nahrávkám nevěnovalo moc pozornosti.

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend »

fox píše:Já žádné zklamání nepociťuji. Že to bude sračka jsem tak trochu předpokládal.
Haha tohle je krasne. Hlavně zádné zklamaní. *2thumbsup*

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

drfish píše:Osobně nijak nepodezírám členy PF z nějakých existenčních potíží, které by je nutily k vydávání "úklidových" desek. Je mi naprosto jasné, že za tím stojí hladový label, který ví, že cokoli od nich vydá, prodá se to za jakoukoli cenu. Důležité je to dobře načasovat (před Vánoce) a předem dlouho oznamovat, že to bude pecka. ;) Nesmírně zajímavá komodita tyhle staré legendy. To dokazuje i množství předobjednávek. Bez ohledu na kvalitu nahrávek ze sklepa i z půdy pánů z PF, bude to byznys jak prase. ;) :lol:
Očekávání se splnila, ortodoxní fanoušci si přišli na své, label vydělal jako málokdy tento rok, Amazon taky a kola pop music se točí dál...

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

drfish píše: Očekávání se splnila, ortodoxní fanoušci si přišli na své, label vydělal jako málokdy tento rok, Amazon taky a kola pop music se točí dál...
Kdyby všechna "pop music" byla podobného ražení, v pohodě bych to rozchodil ;) Narážím tím na to, co se v tomhle státě ve sdělovacích prostředcích vydává za "hudbu". Ale to už je *offtopic*

Marthy126
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marthy126 »

I já si dovolím po třetím poslechu napsat svoji recenzi poslední řadovky PF. Velké ale velké zklamání. Vydávat to jako řadovku v tomto formátu, je buď známka stařecké demence a nebo absolutní ztráta soudnosti. Předpokládám že o peníze snad proboha nejde. Jako rozloučení a poslední řadovka je to dost ubohé.....s čímž jsem se tedy nechtěl jako veliký fanda alba Division Bell smířit. Pro ty co jsou mírně řečeno stejně rozpačití jako já, ale zároveň cítí že něco tam poslouchatelné určitě je, doporučuji udělat můj final cut:-) protože tak jak je to originál to fakt poslouchat nejde.
Nabízím polovinu vaty vyházet, zbytek poskládat následovně: 18, 17, 16, 14, 11, 13, 9,7, 3, 2. U většiny písní upravit fade in (omezit lupance) a pak si to znovu poslechnout a brát to jako bonusovou desku tzv. left overs tracků která měla být vydána k albu DB v roce 1994.... v tomto formátu (cca 30min) a s tímto pohledem na věc mne to neuráží a dokonci si to snad po DB i s chutí poslechnu.....

boxer

Příspěvek od boxer »

Taky napíšu ještě doušku.

Poslouchal jsem tuto novinku přes víkend asi 10 x. Normálně to nikdy nedělám, ale snažil sjem se najít toho zakopanýho psa.

Po posledním poslechu ( už mi to trochu lezlo krkem) musím malinko couvnout s tím, že pokud odhlédnu od toho, že jsou to Pink Floyd, není to až tak úplně k ničemu. Nademnou někdo napsal, kdyby vydávali novinky některé kapely této úrovně, bylo by to fain.

Vzpomněl jsem si na poslední album Queenů, Made in Heaven, kde je skladba, kde jedou v krátkých úsecích, jako vzpomínka, úryvky některých nejslavnějších pecek.

Toto album tedy beru stejně, jako rozloučení s tím, že místo úryvků pecek, jsou tam "nově" udané vzpomínkové melodie ze skládání těch pecek.

Protože každý jen trochu příznivec PF tam jasně identifikuje LP či skladby, které mu ta která skladba připomíná. DR a nahrávka je dost dobrá. Ovšem ten kdo to míchal byl čuně a ty lupance si fakt mohl nechat a spojit to lépe nebo jak psáno výše, přes fade.

jak to mohli pustit nechápu.

Takže suma sumárum , dávám s ohledem na PF 3 ***

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

Dobre si spominam, že aj v 1994 všetci kamaráti podobne držkovali o DB, a teraz je to dobre že nie klasika, inak, ja to beriem ako bonus k DB a som spokojný, dnes som kupil LP za 369SEK na kráme, a nepovažujem to za vyhodené peniaze, inak v booklete je fotka pravdepododne z Prahy.

swenik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od swenik »

MB píše:Dobre si spominam, že aj v 1994 všetci kamaráti podobne držkovali o DB, a teraz je to dobre že nie klasika, inak, ja to beriem ako bonus k DB a som spokojný, dnes som kupil LP za 369SEK na kráme, a nepovažujem to za vyhodené peniaze, inak v booklete je fotka pravdepododne z Prahy.
Velká pravda! Lidi mají tendenci vše nové rozkopat, ale tenhle počin si to podle mě nezaslouží. Možná až za dvacet let se dozvíme, jak na tom současné album skutečně je. Ono hodně dělá, že vychází pod názvem Pink Floyd - automaticky téměř nenaplnitelná očekávání. Někteří si asi mysleli, že zase přijdou s něčím novým, ale ono už nejsou sedmdesátá léta. Vše již zaznělo, není kam jít dál. Naopak si cením, že Pink Floyd se ještě o něco "nové" v rámci své diskografie pokusili, jinak by album nebylo z větší části pouze instrumentální. Mimochodem co si budeme psát, The Division Bell byl v době vydání taky "pod palbou" kritiků. Časopis Rolling Stone mu dal dokonce ještě o jednu hvězdu méně než The Endless River..

Velmi brzy pořídím vinyl a už se na něj těším. S prvním poslechem jsem neměl problém, okamžitě jsem tam poznal Pink Floyd, výborná hudba, krásné instrumentálky, jen to dát na talíř, zavřít oči a vychutnávat. Samozřejmě při poslední písni člověk zalituje, proč Gilmour nezačal zpívat dřív, ale od toho jsou jeho sólovky. Pravděpodobně nechtěl, aby to bylo zase jen o něm. Soustředili se, aby upřednostnili Ricka a myslím, že se jim to povedlo. Velmi důstojná pocta tomuto panu Muzikantovi..

vlk44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlk44 »

Poslechnul jsem si dnes celou Endless river na Radiu Beat a musím říct, že po tom co jsem si přečetl většinu hodnocení mě deska hodně mile překvapila a potěšila. Je to moc pěkná, důstojná, atmosférická deska na závěr. Něco takového jsem čekal v nejlepším slova smyslu. Jsem i rád, že je instrumentální. Moc se mi líbí a určitě se k ní budu rád vracet, abych si dal hodinku na rozloučenou. *thumbs up* *2thumbsup* *bravo*

swenik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od swenik »

Mimochodem skončili na čísle 15, stejně jako třeba Cimrmani. Má to něco do sebe..

Jak se mi líbilo České nebe, tak se mi zamlouvá The Endless River, stylový název a krásný obal. Nechápu, že někdo může kritizovat i tohle, tolik škarohlídů na světě.. Za mě velký potlesk, protože většina lidí už asi žádnou studiovku nečekala. *bravo*

zero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zero »

Koukám, dneska kritizuje kdekdo kdeco ..... je to takovej českej sport.
Nebo jste se někteří snad naivně domnívali, že to bude nějaká přelomová deska v diskografii Pink Floyd???
Mám za to, že obsah desky se tak nějak "dal čekat".
Ti, co nad Endless River ohrnují nos, si jistě složí lepší muziku sami ...
Hezky to napsal tuším že vlk44 - deska je atmosférická.
A název k tomu dobře pasuje.
Jsou to prostě Pink Floyd, i když ne v té nejlepší formě.

swenik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od swenik »

A v té byli naposledy v roce 1977, když ještě nebyli rozhádaní a stvořili jedno z nejkrásnějších alb v historii hudby.. *hura*

Až občas člověk zalituje, že v té době nežil, nesbíral desky a nebyl takříkajíc u "toho". Poprat se o desku na tajné burze, přijít domů, hodit ten vinyl na gramofon a s otevřenou pusou téměř bez dechu tu hudbu vstřebávat. To muselo být něco.. *jupi*

Odpovědět