Pink Floyd

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
jirie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pink Floyd

Příspěvek od jirie »

Tak zase po letech spolu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DAVID GILMOUR & ROGER WATERS PERFORM TOGETHER!!!!! - FIRST FLOYD SITE WITH THE NEWS! It's True! David Gilmour & Roger Waters performed together at the Hoping Foundation Benefit Evening on Saturday 10 July. The event, organised by Bella Freud and Karma Nabulsi, took place at Kidlington in Oxfordshire, England and raised £350,000. They performed four songs 'To Know Him Is To Love Him', 'Wish You Were Here', ‘Comfortably Numb’ and ‘Another Brick in the Wall (Part Two)’ before 200 guests. The line up consisted of Guy Pratt (on bass and acoustic guitar), Harry Waters (on keyboards), Andy Newmark (on drums), Chester Kamen (on guitar) and Jonjo Grisdale (also on keyboards).
We heard from David's Manager a few weeks ago that something was brewing but this did come as a complete surprise to us.

A ještě odkaz na pár foteček:

http://www.gettyimages.com.au/Search/Se ... lEditorial

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

To je teda bomba. *thumbs up* Pánové měli bychom si vážit toho,že žijeme ve stejnou dobu jako tyto obrovské ikony pro budoucí potomky.Važme si toho,že si je můžeme jěště užít dokud jsou na živu.Chudák Zappa,Hlavsa,Hendrix,Joplin,Morison a mnoho dalších obrovských legend už to mají za sebou a už nikdy je neuslyšíme naživo.Máme možnost příští rok vidět Waterse ALIVE,tak neprošviněme tuto možnost,moc už jich nemusí být.Já se jdu podívat letos na další, stále žijící legendu OZZYHO, a nevadí mi,že už zdaleka to nebude 100% OZZY.Stačí mi,když tam bude stát nebo sedět. 8-)

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

Možná není konec překvapením:

From Roger Waters...

So here's what happened. Last year, 'The Hoping Foundation' a charity that supports Palestinian refugee kids, put on a fund raiser at Ronnie Scott's Club in London, the idea of which was to raise money by auctioning karaoke performances by various celebrities. David was there as a supporter and was moved to perform an impromptu rendition of George Gershwin's 'Summertime?' which he performed aided and abetted by supermodel Kate Moss.

In the wake of that evening, someone, I think it was David himself, came up with this 'Wouldn't it be funny', idea. What if he (David that is) were to sing the old Teddy Bears song 'To Know Him Is To Love Him' with me (Roger that is), what with us having been so famously at each other's throats for years and years. Get it!!!! Anyway he E-mailed me with this suggestion and I loved it, so then it was just a question of juggling dates and deciding to do 'Wish You Were Here' and 'Comfortably Numb' to round out our little set. Or so I thought, until he sent me a number of very musical and eloquent demos of how we could do the song in two-part harmony. I listened with a sinking heart, knowing that David, with his superior vocal skills, could sing either part standing on his head, whilst I would have to search for a different key and then struggle through hours and hours of routining a performance that lay way outside my vocal comfort zone. To my eternal shame I bottled out and tol!
d Dave I would happily do 'Wish You Were Here' and 'C. Numb', but that 'To Know him is to Love him' was beyond me.

Some weeks passed with David cajoling me from time to time, telling me how easy it would be, but I clung resolutely to my fear of failure until one day he made one final entreaty. I quote "If you do 'To Know Him Is To Love Him' for The Hoping Foundation Gig, I'll come and do 'C. Numb' on one of your Wall shows". Well! You could have knocked me down with a feather. How fucking cool! I was blown away. How could I refuse such an offer. I couldn't, there was no way. Generosity trumped fear. And so explaining that I would probably be shite, but if he didn't mind I didn't, I agreed and the rest is history. We did it, and it was fucking great. End of story. Or possibly beginning.

Roger

PS. Just heard from David, he will decide in due course which gig he wants to do, it will be a surprise!

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

Pevne verim tomu, že sa Rogerovo turne The Wall zvrhne a bude to PF turne...

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

V průběhu letošního října by měla vyjít autorizovaná kniha o koncertech ,filmu, albu a vůbec o všem ,co se točilo kolem The Wall.Obsahuje nové komentáře žijících členů P.F. a režiséra Alana Parkera.Předmluvu napsal Roger.Grafická podoba The Wall,koncertní vystoupení i film,byly tvořeny v úzké spolupráci s Geraldem Scarfem.Jeho obrovský archiv obsahuje neuvěřitelné množství materiálů včetně trojrozměrných modelů a fotofrafií živých vystoupení i Rogerova filmu The Wall .Kniha bude mít cca 250 stran a stovku fotografií !!!!!

Myslím si ,že spolu s dokumentem Vernona Finche- Comfortably numb budou tvořit vyčerpávající dvojku pro všechny ,co chtějí vědět maximum o tomto legendárním albu.

Petrul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petrul »

10.07.2010
Obrázek

David Gilmour and Roger Waters - The Hoping Foundation

Když vidím tyto dva chlapíky spolu,mám velkou radost.

pink
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pink »

Ano. Dalo by se říct, že je to menší zázrak. Před několika lety oba pánové prohlašovali, že je spolu už nikdo hrát neuvidí. No vida, časy se mění. Začalo to v roce 2005 a doufám, že budou pokračovat i do budoucna.

pink
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pink »

Potřeboval bych poradit ohledně alba "Animals". Mám verzi od Toshiby - TOCP 65561. Nevíte někdo zda existuje i lepší. Vím, že jich je požehnaně, hlavně od Japonců ale neměl jsem možnost vyzkoušet.

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

Dnes říkali na Radio Beat, že Pink Floyd uzavřeli s EMI smlouvu na další vydání jejich nahrávek. Zprávu jsem bohužel slyšel jen jedním uchem. Dává to prostor k různým spekulacím o tom, co vlastně mohou vydat. Buď jen reedice nebo se konečně dočkáme nejrůznějších raritních nahrávek a nikdy předtím nevydaných materiálů.
Osobně bych se asi přiklonil k reedici všech jejich alb na vinylech ;) ;) ;)

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

Zatím to moc nenapovídá, ale kdo si počká, ten se dočká :mrgreen:

http://www.emimusic.com/news/2011/pink- ... agreement/

pink
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pink »

To jsem zvědav jestli se dočkáme. Jiříku mám strach, že zvuková kvalita by byla stejně na h...

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

To samozřejmě nevylučuji, ale po té co jsem před léty poprvé slyšel remixy Genesis jsem ochoten věřit, že staré mastery mají obrovský potenciál :shock:

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Všeobecně se tipuje, že vyjdou SACD MCH verze zbylých alb k nějakému výročí, na které se asi čeká. Materiál už k tomu je připraven pár let.

pink
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pink »

Uvidíme co z toho nakonec vyleze. Osobně bych byl ale nejraději, kdyby MFSL dodělalo CD "Umma Gumma", které bylo tehdy těsně před prvním ukončením činnosti už skoro hotové :( . Psal se rok 1999

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

Ta zmluva je s EMI nie s MFSL....bohuzial, Ummagumma uz asi svetlo sveta nespatri, nove MFSL sa v starych veciach pred bankrotom moc nevidí, dokonca podla mojich informacii, ani reprinty nie su mozne kvoli autorskym pravam, jedina zahada pre mna je Foreigner - Double Vision...preverim co je to za remaster hned ako sa mi to dostane do ruk.

Osobne by som si vedel od MFSL predstavit Animals a Wish You Were Here, nepohrdol by som ani solovými albumami Davida G. a Rogera W., no a keby nahodou vydali The Final Cut a The Division Bell tak by moje nadšenie nepoznalo hranic...ale ----> snivajme dalej

Odpovědět