The Beatles

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: The Beatles

Příspěvek od noaid »

PMA píše:Ano - vím o čem mluvím víc, než by se mohlo zdát.
No nevím nevím...vždy?

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: The Beatles

Příspěvek od pasul »

Zajímalo by mě Pavle, zda o tom můžeš vůbec mluvit veřejně. Já si toho všimnul a jednou jsi se o tom dokonce zmínil. Ovšem vyšumělo to. To by všichni čuměli v čem ty máš prsty. :mrgreen:

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: The Beatles

Příspěvek od noaid »

Ha, vyzrazení vojenského tajemství... *taktone* *headbang*

A Merhaut by napsal o skákání "z vozu na kozu". *jupi*

Žádná Tamara ani jiná ženská fakt nejsou obsahem tohoto threadu. Jen chlapi. A jsou 4. :shock: 8-) :| :roll:

humpf
Příspěvky: 336
Registrován: 12 led 2009 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: The Beatles

Příspěvek od humpf »

Kolem táborových ohňů se vypráví, že mono vypadá dobře a stereo je dynamicky ořezané jen velmi mírně. Že bych na stará kolena investoval do nákupu cd chlapeckéí skupiny zaměřená na nezletilá děvčata?!

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: The Beatles

Příspěvek od noaid »

Zatím jsem nesrovnával s jinými vydáními, ale co jsem slyšel zatím jen povrchně z těch prvních desek, tak to hraje velice čistě, pěkné výšky, bez sykavek, má to šťávu. Normálně už je moc neposlouchám (kromě Abbey Road), ale tohle byl moc příjemný zážitek po těch letech. Ale určitě záleží na vkusu.
humpf píše:chlapeckéí skupiny zaměřená na nezletilá děvčata
To si musím zapamatovat. :lol:

humpf
Příspěvky: 336
Registrován: 12 led 2009 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: The Beatles

Příspěvek od humpf »

Co na to říct? 8-)

Obrázek

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: The Beatles

Příspěvek od noaid »

humpf píše:Co na to říct?
Kolektivní dlouhotrvající orgasmus.

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: The Beatles

Příspěvek od noaid »

Zkusil jsem velmi zběžně porovnat MFSL CD a nový stereo set.

Please Please Me - I Saw Her Standing There
Yellow Submarine - Yellow Submarine
Abbey Road - Here Comes The Sun

U prvních dvou (starší věci) o kus vede nový stereo set, vše je zřetelnější, výšky jakoby čistší, méně výrazné hlavně u I Saw Her...

Abbey Road - těžko říct, asi záleží na vkusu. Nerozhodně. Ovšem v porovnání s MFSL LP ripem 24bit/192kHz tento podle mne zcela jasně vede nad oběma CD.

Ale berte to s rezervou, je to vzhledem k mým uším a aparátu.

humpf
Příspěvky: 336
Registrován: 12 led 2009 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: The Beatles

Příspěvek od humpf »

A co dynamické špičky, mají si kde hrát? Podle mých temných vizí leda v křemíkovém nebi. Tedy aspoň u stereo verze. Ale určitě se najdou horší.

Mono je snad opravdu dynamicky v pořádku. Ale zase si nehraje na hifi - slitá koule uprostřed, ze které občas něco vykoukne (zatleskání, reverb aj.), aby měl posluchač na monogramofónku požitek z detailů. Nebo se pletu?

Osobně bych volil mono, kdyby se dala koupit jednotlivá alba.

merhaut

Re: The Beatles

Příspěvek od merhaut »

Mono verze jsou autentičtější, výsledek dolaďovali samotní Beatles. Stereo verze dodělával se svým týmem Martin už bez nich. Až do bílého dvojalba to takhle fungovalo. Mono a stereo se liší ve spoustě detailů - pro mono Beatles tedy neplatí, že jde o "zkratované stereo"!

humpf
Příspěvky: 336
Registrován: 12 led 2009 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: The Beatles

Příspěvek od humpf »

Ano, rozdíly jsou občas slyšet, i když jde o blbůstky. A mono má opravdu atmosféru. Jen nevím, jestli ji hifisti ocení.

merhaut

Re: The Beatles

Příspěvek od merhaut »

A proč by neměl- kdokoliv - ocenit doposud nejlepší a nejautentičtější verzi alb Beatles? A stereo verze Beatles nemá atmosféru? A jaké dynamické špičky u Beatles? To jsou tady zase slátaniny bez obsahu...

merhaut

Re: The Beatles

Příspěvek od merhaut »

A proč by neměl- kdokoliv - ocenit doposud nejlepší a nejautentičtější verzi alb Beatles? A stereo verze Beatles nemá atmosféru? A jaké dynamické špičky u Beatles? To jsou tady zase slátaniny...

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: The Beatles

Příspěvek od noaid »

John Lennon prý řekl, že kdo neslyšel Seržanta v mono, tak ho neslyšel vůbec. Tak jsem si včera večer sedl a pustil mono verzi.

Po 3 písničkách už se mi to dál poslouchat nechtělo a vypnul to. Tak nevím. Možná je to autentičtější, ale určitě alespoň pro mne ne poslouchatelnější. Že je to jiné ? No je to vše uprostřed a člověk má dost práci se v tom chumlu zvuků orientovat. Nic jiného jsem mono ještě neslyšel.
Stereo je podle mne mnohem přehlednější a zábavnější. Nejsem ortodoxní staromilec.

Na limitaci jsem se nedíval, pořád nějak nestíhám. Ale popravdě to stereo hraje tak dobře, že nemám ani potřebu to zkoumat. A jestli v celé písničcce je jedna milisekunda, kde je snížená úroveň, to mi fakt nevadí, jestli díky tomu má zbytek větší bitové rozlišení.
Ale až bude chvilka a vzpomenu si, tak se kouknu. Která skladba vás zajímá? Která je na to háklivá?

humpf
Příspěvky: 336
Registrován: 12 led 2009 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: The Beatles

Příspěvek od humpf »

Noaide, díky, přesně tohle jsem myslel. Naprosto chápu člověka, který dá přednost stereo verzi. Přehlednost, identifikovatelné nástroje. Připadám si se svo prefencí pro mono trochu jako úchyl a nikomu bych to nenutil. Ale má pro mě v některých případech kouzlo.

S limitací bych zkusil, jak vypadá třeba I Want You (závěr) na Abbey Road. Sázím, že to bude pravý kanál. Ale určitě to budou v současné produkci popu jedny z lepších. A navíc to lidem nemusí vadit. Sám si rád pustím i některá úplně přeřvaná alba. A Beatles děsně přeřvaní nebudou. Vůbec jsem to nechtěl hrotit. Rád počkám na zkušenosti ostatních a už vůbec bych nikomu nechtěl kazit radost. Koneckonců, sám jsem v tomhle infantilní.

Jen je mi líto, že ty mono verze nedali na trh taky po albech, resp. že třeba nedali na jeden disk obojí.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host