Václav Neckář

Diskuse a fun kluby jednotlivých muzikantů, kapel atd. Jejich historie, koncerty a drby kolem.
Odpovědět
Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Václav Neckář

Příspěvek od Zdeny »

Možná, že mi to uniklo, ale o Václavu Neckářovi se tu nikdo nezmínil.
Já mám velmi rád jeho tvorbu a byl jsem na jeho koncertech několikrát v r. 1983 v hotelu Thermal v Karlových Varech, pak asi 2x v Pardubicích za dob studií na VŠ v letech 1980-1982. Nedávno po revoluci někdy v r. 2003 a loni v r. 2009 u nás v Šumperku).
Jako vrchol jeho tvroby považuji album Atlantida a pak zcela jistě trilogii Příběhy, Písně a Balady. A právě tuto trilogii vlastním na LP a právě tuto jsem si pusti během velikonočního volna, večer, po práci, spojené s rekonstrukcí domu po jeho totálním vytopení 8.3.
Určitě řada z nás toto dílo zná, kdo ale ne, doporučuji. Hrají tu výteční muzikanti (např. Ota Petřina, Kubík). Texty jsou výborné - a hlavně, mají děj. (viz např. perla skladeb Perla, Nautilus a vlastně všechny další).

zvuková kvalita je poplatná době vzniku, tedy všechny 3 LP mají svůj zvuk. Nejlepší zvukově je LP č. 2 a pak 3. Nicméně, hlas, vokály a vlastně i vše ostatní, je velmi dobré, o hlasu zpěváka mohu tvrdit, že dokonce výborný. trochu větší šum nahrávek nevadí, celkem ani neruší. Výborně je sejmutá akustická kytara.

Toto dílo mám rád , vždy si u něho vzpomenu na mladá léta a škoda jen, že Václava Neckáře postihla nemoc, ze které se, naštěstí, dokázal u znovu postavit na nohy a koncertuje. Na hlase mu to nic neubírá. A to je dobře. Bohužel, vrchol své tvorby asi už nepřekoná.

Pajuna
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Václav Neckář

Příspěvek od Pajuna »

Obrázek

To je tema pro pametniky! *thumbs up*
Ja mam nejradeji tuto prvni desku, jeste ji mam schovanou (LP), na cd to vyslo z vice bonusy. Poslouchaval jsem to od mala, bylo to to prvni krome Olympic co me oslovilo. Nekteri mladsi tam muzou najit opravdove orig. kousky a pecky, nez byly zmutovany nebo "zMukovany" :shock:

Obrázek
I tohle byl zajimavy pocin

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Vašek je fenomén gramofonu. Setkal jsem se s ním u kamaráda Bohuše.
Tak příjemný hlas, podaný vinylem ještě důvěrněji je pro mne relaxací. Fakt to uchu zní hezky.
Příjemná barva, dobrá kapela.
S nemocí to má tak. Helča, kamarádka z Golden Kids mu říkala, aby nežral a cvičil. Ale ono se to hůř dodržuje. :-)
Zdeny děkuji za tip, mám "jen" Planetárium a po Tvých tipech se podívám.

Zzdenda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zzdenda »

Dvoj-album Planetárium ještě taky vlastním, ale bohužel si to už nemám na čem přehrát - škoda. To se Vaškovi opravdu moc povedlo, nádherně zpracované stereo, byla to pastva pro uši.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Našel jsem tady vlákno Neckáře a mám problém. Už víc jak rok přemýšlím (naštěstí ne v kuse) co má znázorňovat obal desky "Mezi svými". Cumím na to furt dokola a nemůžu se chytit. Co je vedle něho na stole (jestli je to vůbec stůl), co drží v ruce? Můžete mě někdo "zachránit" :?: *headbang*

Obrázek
Naposledy upravil(a) NIN dne 18 lis 2016 00:52, celkem upraveno 1 x.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

...

sekal

Příspěvek od sekal »

Vedle něho leží notebook a v ruce drží mobil, řekl bych. Fotografická kompozice měla (snad) vyjádřit jeho současný stav, kdy, po úmrtí jeho manželky v loňském roce, zůstal sám, jen obklopen technikou, kterou používá při práci a komunikaci se světem. Ale možná je moje vysvětlení mylné a na fotografii z bookletu je něco úplně jiného.:)

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

To by šlo, ale co ty paprsky nebo dráty před rukama a ten notebook je v poměru k němu dost velkej. Napsal jsem dotaz na jeho stránky, tak uvidim jestli mi někdo odepíše.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Kruci bych chtěl mít tvoje starosti :lol:

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk »

NIN píše:To by šlo, ale co ty paprsky nebo dráty před rukama a ten notebook je v poměru k němu dost velkej. Napsal jsem dotaz na jeho stránky, tak uvidim jestli mi někdo odepíše.
Prostě fotka přes sklo. Co na tom koumáš?
např.
http://technet.idnes.cz/foto.aspx?foto1 ... _02_KO.jpg
http://www.popphoto.com/sites/popphoto. ... k=Q78QEMXw
nebo
http://data.bontonland.cz/fotky/231/p-94184-full.jpg :)

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

OK. Pokud je to fotka přes sklo, tak mne zajímá co je za sklem. Ten kdo to vytvářel snad nejdřív přemýšlel o co tady kráčí. Strašně nerad mám nevyřešené případy (natož takové, které si vymyslím sám :D)

Odpovědět