agavel

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
agavel
Kontaktovat uživatele:

Re: agavel

Příspěvek od agavel »

Po dlouhém příspěvku o koncovém zesilovači jeden krátký o stavu světa a Afriky zvláště.
Na aktuálně.cz jsem si pročetl kořeny mnoha konfliktů v zapomenutých částech Afriky. Není pro mě překvapením, proč z tohoto kontinentu nepřicházejí špičkové hifi komponenty, JAR může být (zatím) výjimkou. Když se sejde dost blbů pohromadě a dostanou zvenčí podporu, je to v háji. Buďme rádi, že zájem vyšší moci na tom nás nakopat do zadků není teď zrovna tak intenzivní jako teď jinde nebo ne tak dávno i zde. Třeba nás expanze asijského způsobu výroby nedožene až do takových poměrů.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Mission 752 freedom

Příspěvek od agavel »

Měl jsem doma díky Mikovi jedny soustavy půjčené. Tak jsem se inspiroval a zase namontoval hroty na své Mission 752f. Nasměřoval jsem repro do mírného záklonu a zvuk se tím celkově proměnil směrem, který jsem chtěl. Přece jen tam je výškáč v inverzní pozici. Přibylo detailů a reprodukce zůstala pohodová a charakterově stejná, jako jsem byl zvyklý. Sice mám pocit, že plný kontakt s kamennou podstavou pomáhal lépe ukočírovat jejich lehkou rezonanci, ale změna mi za to rozhodně stojí.
Pohrál jsem si také s jejich umístěním v prostoru. Původně jsem je měl více vytažené do místnosti. Zkoušel jsem to dát ještě více od zdi, ale jejich projev není nabasovaný a už tam bylo trochu málo spodku. Poté jsem zkusil opačný experiment. Dal jsem je odhadem nějakých 40 čísel od zdi a vytáhnul molitanovou ucpávku basreflexu. Kupodivu nic neduní a při této vzdálenosti byl slyšitelný rozdíl v objemu spodku. Dříve jsem měl pocit, že se s tím částečně vytrácí čitelnost. Společně se zaklonění soustav a mírným oddálením mi ale změna zvuku docela vyhovuje. Návaznost na subwoofer Chario je teď ještě lepší.
Byl jsem také na návštěvě u Pajuny. Jeho sestavu tu rozebírat nechci i když byla docela zajímavá. Řeší teď ale akustickou úpravu místnosti. Jediné, co k tomu mohu napsat je, že mám opravdu velké štěstí, že půdorys mého obýváku zvuk formuje tak, jak to dělá. Zaujal mě ale jeho popis vlastnostní zapůjčeného kabelu DH Labs, který popsal jako velmi velmi detailní. Do jeho poslechovky v současném stavu zřejmě dost nevhodný typ. Pro mě možná zajímavá volba k vyzkoušení.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Tak jsem to spustil. :P Díky všem, které jsem otravoval s dotazy na některé repro či elektroniku. Ještě není ruka plně v rukávě, ale zřejmě se mi podařilo získat předzesilovač. A pokud to dobře dopadne, tak to snad už bude i stát za foto mého železa. Vše bylo vydiskutováno, snad prodejce necukne. Takže čekám, že počátkem příštího týdne bude jasněji. 8-)
Manželku přivezu v pátek. Chtěl jsem, aby už bylo "vymalováno" a dneska se budu asi snažit, aby bylo aspoň vymalováno. Takže se uvidí. :oops:

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Tak domů dorazila zásilka z Anglie. Manželka je asi překvapená, já napnutý. Já se uvolním a ona se nasere. Jsme takový pulzar.

agavel
Kontaktovat uživatele:

AR LS9

Příspěvek od agavel »

Tak odhalení je zde. *jupi* Jeden obrázek dokáže více než 1000 slov. Proto tedy hleďte:
Obrázek
Odkaz je hypertext na galerii dalších obrázků. Kdo chce, klikne.
První dojmy jsou dobré, vše funguje. Vevnitř v krabici je uvolněný plastový distanční čudl a nepřišel jsem na to odkud. Ale něco jsem slyšel při naklánění krabice, oddělal vrchní kryt a byl tam. Na funkci rostlináře to nemá vliv. Přístroj funguje perfektně. Budu se muset časem poohlédnout po úpravě na nižší gain. Takto mám tak 3-4 volby. Až bude symetrický kabel, bude to lepší, anžto v DAC1 jsou rezistory pro -10 dB (i víc, ale tohle už stačí). Vzhledově je přístroj jako nový. Nemusíte se o něj bát, ač je to na hromadě, je to proloženo papíry kvůli odřeninám.
Zvukově je těžko hodnotit změnu. Sestava je trochu jinak propojená, chybí mi druhý pár symetrických kabelů. Moje cinch propojovací sety nejsou zrovna highend, musím se stavit pro jedny půjčené. Pak uvidíme víc. Ale hraje to líp než předtím. DAC1 už jede čistě jako DAC. A LS9 je dostatečně dobrý, aby překonal preamp v DAC1.
Tedy resumé je následující. Vzhledově škoda jiné barvy černé a jiných madel. Není to úplně stejná řada, LS9 je následovník preampu pasujícího k D240. Víra ve zvuk zůstává a naděje, že to nepůjde rychle pryč je docela vysoká.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Mission 752F

Příspěvek od agavel »

Tak dnes skončil prodej Mission 752F. Jsem nachlazený a ráno jsem si šel ještě lehnout. Za chvíli se ozvalo bum a křik mojí dcerky. Ale brzy utichnul, a tak jsem vzhledem ke zvuku nechápal, co se tak mohlo stát, byla to pecka. Pak mě to napadlo, ve zlé předtuše jsem šel do obýváku a bylo to tam. Soustava ležela naznak vyvalené směrem za komponenty. Naštěstí byla postavená daleko od televize, takže ji netrefila. Definitivní poškození zaznamenala levá bedna v zadním rohu, který prostě částěčně odešel. Černá fixa spravila poškozenou dřevotřísku barevně, ale poškození je stále patrné. Na boční straně více vpředu jsou dvě delší promáčknutí, které naštěstí neprošly dýhou. V tomto stavu skončila rozumná prodejnost beden, takže už dál neřeším nic. Musí vydržet období malého teroru. Možná je časem ze srandy modifikuju, za těch pár tisíc, co bych za ně teď mohl dostat jsou už taková pěkná hračka.

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík »

To nasere. Mne jednou takhle tata shodil Shan E530 a urazil roh. Tyto problemy resi velke bedny s hmotnosti nad 100 kg, tem se nikdy nic nestane. Svym zpusobem jsou vlastne efektivne mensi nez male bedny: nepotrebuji kolem sebe bezpecnou zonu a zabiraji pouze a jen plochu sveho pudorysu. Naopak nejvetsi jsou dvoupasma na stojanku, ty bych ja shazovat dvakrat tydne.

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus »

to Machalik :
*offtopic* Né všechny budky se dají lehce povalit. Ty mé se stojanem maj každá víc jak 55 kilo.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Moje mají 70Kg. Když se někdo opře, jdou k zemi taky. Přímo na monobloky nebo na bedny vedle. Škoda pekelná. Jediné řešení je hlídat, nepouštět, hlídat, nepouštět a popřípadě po ručičkách poplácat. Stejně to nezabere. Ještě se tomu smějou. Nekupovat to a zamknutá svoje místnost. Další řešení. Svoje místnost je svůj barák. Takže past na past...

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík »

No prave. Lehkej stojanek a na nem lehka bednicka. Vysoky metr dvacet, podstava dvacet na tricet, ze dvou nespojenych dilu - vyslovene nestabilni soustava. Drbnu do toho vysavacem nebo na to spadne decko a bedna leti. Ja bych to mit nemohl, zil bych svuj zivot ve strachu.

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

agavel

Já ti furt říkám že to chce k tomu dělenci lepší bedny. Ještě že se nic nestalo a dítko je v pořádku. Můžeš přijít ke mě děti nevlastním a sestavu jsem ted opravdu vyladil. Už jen pár kroků a dosáhnu svého snu. A jak hrajou modrý džíny?

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

podobnou zkušenost s pádem bedny jsem kdysi také zažil, bedně se nic nestalo, jen v omítce na zdi zůstala rýha. Poučil jsem se a všechny pozdější sloupy jsem měl příšroubované přes gumové zarážky dveří k širší podstavě z lamina. Nebylo to sice tak dobré jako na hrotech ale mezera od podstavy a podlahy tam byla a hlavně byla bedna prakticky téměř nepřevrátitelná. Děti a hifi :roll:

MilanTuma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MilanTuma »

Onehdá mi jeden dobrodruh při veselém večírku srazil na předek hezké sloupové repro. Reproduktor nebyl fyzicky poškozen, tak se jen upravila vytržená dřevotříska díky vrutu a jelo se dál. Zkrátka reproduktoru by to uškodit nemělo pokud padá na předek a nějakej bouchanec na bedně je v podstatě nepodstatnej. Bohužel hodně lidí si cení vzhledu a utrácejí i dvojnásobnou cenu při stejné kvalitě. Pokud tedy není reproduktor fyzicky poškozen, tak bych rozdělal flašku a oslavil to, že repro bedna nespadla na malou. Fraktura lebky a podobné zranění jsou vážná a že hranou to není vůbec žádný problém.

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík »

Bohužel existují lidi s vkusem, kteří si cení i vzhledu. Kéž by jich aspoň bylo co nejmíň. Humus, když si někdo cení i vzhledu. Je přece jasný, že nějakej ten drápanec na bedně nebo autě nebo grafitti na baráku nevadí. Hlavně, že to funguje.
Opravdu zoufalý.
Bohudík, že existujou i lidi, kterým na vzhledu vůbec nezáleží. Jen víc takových, to je ten pravej výkvět.

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík »

Cigáni si vzhledu věcí moc necení... Aspoň někdo.

Odpovědět