agavel

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

agavel

Příspěvek od agavel »

Pokračuji pod stejnou přezdívkou, jako na f-sportu. Změnu fóra plně nechápu, ale dokázal jsem ji zaregistrovat včas. Snad se zde budou setkávat stejní i noví lidé ke své plné spokojenosti.

Něco o mě? Jsem člověk, který prochází obdobími hifistické závislosti, které jsou střídány šťastnými obdobími audiofilních přestávek. U někoho to možná může být spojeno či se různě prolínat. U mě se stává, že když začnu moc viset na technice, tak dojde k sérii obměn. Dříve to mělo valnější smysl, protože jsem nehrál na buhvíjaké komponenty. Aktuálně už ale člověka mírně pálí dobré bydlo. Přes léto mě mírně spasí náročnost mé druhé záliby - jízdy na horském kole. Příprava na amatérské závodění vezme v konkurenci, která panuje v ČR, přes léto hodně času.

Nastíním zde vývoj svého přístrojového parku:
Panasonic kazeťák mono s integrovaným repro a mikrofonem - z třetího kanálu jsem z MCM lovil na ten mikrofon klipy v době, kdy jsem doma marodil.
Vež Levis - gramo, rádio, dvojče. Kvalita strašná, zajímavá možnost záznamu na kazetu dvojnásobnou rychlostí se neměla šanci projevit díky zbytku sestavy (např. repro odhadem 5mm dřevotřísky, co nebyla ani náhodou MDF)
Panasonic RX-CT980 byl můj návrat ke značce, v té době nejlepší kazetový radiomagnetofon na trhu, který uměl s kazetami vše (Metal jen přehrával), rádio jen průměr. Biwiring, biamping. Byl následován ještě modelem RX-CT990 s dálkovým ovládáním a autoreverzem.
Marantz CD63 skvělý CD přehrávač, u kterého jsem si ani v době prodeje v novém tisíciletí nebyl jistý, jestli ty nové chválené CDP hrají lépe. Původně zakoupen k Panasonicu, anžto ten neměl integrované CD. Tehdy těžká investice středoškoláka, takže do varianty S.E. jsem tehdy nešel. Před prodejem jsem zhusta uvažoval o tuningu, který z CD63 dělá prý skvělé mašiny. Moje zručnost reálně neobstála před mým rozumem, takže jsem ho prodal Bruggimu, který se o to pokusil v kraji zapadlých vlastenců.
Repro Aura R4 varianta s konusovým výškáčem, originál kabely a banánky Aura. Za 5 tisíc nové se vším všudy tehdy dobré repro pro začátek. Zpočátku je táhnul Panasonic a hrálo to vcelku dobře nebo jsem tehdy naštěstí houby věděl, jak to může hrát.
Zesilovač Aura Z4 slavná vanička od Jandy v klasickém vzezření (respektive s klasickou šířkou). Kousek dostupného hifi, tak jak by to mělo být. Dneska se dostupné hifi touto cestou nevyskytuje, bylo zabito nástupem DK. Nevím, zda se ty levné kousky od Cambridge Audio nebo Tangent mohou srovnávat s tím, co tehdy produkovala Aura. Když jsem zesák propojil s Aura repro a pustil si Queen - Radio Gaga, tak jsem s překvapením zjistil, že tam líta ve stereobázi vrtulník. Basy měly najednou kontrolu. Prostě krok vpřed, tehdy za 2000Kč z druhé ruky. Počátek mého second hand období. Je vidět, že hybatelem zábavního průmyslou jsou opravdu teenageři, k novým věcem se už asi hned tak nepropracuju.
Denon DR-M4 z druhé ruky zakoupena poloprofesionální legenda, kazetový magnetofon z roku 1984 s automatickou plynulou kalibrací na daný pásek se 100000 různým možností a spoustou různých funkcí. Skvělý tříhlavý stroj. Poměrně brzy se mu ale unavila mechanika, takže jsem ho používal zejména na nahrávání. Aktuálně ho předám do dobrých rukou pro nadšence pro krásné staré stroje.
Cairn 4807HC na číslo si přesně nevzpomínám, ale bylo to myslím inspirováno výškou Mont Blanc. Zesilovač bych docela chválen v nekolika recenzích a po pár letech praxe přistál také u mě. Měl pěkné hlasy, ale celkově byl trochu ostřejší. Jak mi sdělil jeho následný majitel, byl tam také nějaký problém v elektronice. Po jeho odstranění pěkný kousek z kategorie zesíku za dvacet v nových. Nikdy jsem nevyzkoušel jeho údajně velmi dobrý phono vstup, který byl zabudován jako option za 5kKč.
Mission 752 Freedom Po dlouhé době nová věc, repro od Mission, které měly mezi prvními středobas z aerogelu. Sehnal jsem je ale jako vystavený kousek se slevou. Zvítězily v poslechovém testu jednoznačně nad Shany, které jsem původně chtěl a dal jsem ihned raději o dva tisíce víc. Budoucí manželka mě v tom podpořila. Kde je těm dnům konec. Repro jsou u mě dodnes. Občas mě jejich zvuk přijde v něčem nedokonalý, někdy to tak objektivně je, ale jsem na ně zvyklý, zahrají vcelku všechno dobře, sedí mi v mém poslechovém prostoru, mají univerzální vzhled a jejich směšná prodejní cena na současném trhu mě nějak nenutí k jejich prodeji. Trochu uvažuji o tuningu vyhýbky a výškové sekce.
Grundig Fine Arts T12 Vzhledem k obsahu vysílání místních stanic je to až zbytečně kvalitní tuner. Tunery a rádia u původního Grundiga uměli a tento kousek je toho příkladem. Je ze vzhledově pěkné řady hifi - Fine Arts. Dnes už je to vlastně mrtvá záležitost, tuto větev a ostatně i celou firmu zlikvidovala závěť pana Grundiga společně s globalizací trhu.
Creek 4330MkII SE Hodně zajímavý zesilovač za rozumnou cenu z eBay. Mé citlivé repro dokázal rozehrát, ale na silnější už nestíhal. S Missiony si rozuměl, kdybych býval narazil na jeho partnerský koncový zesilovač, tak jsem možná dneska spokojeně biampil.
Rega Planet 2000 Legenda mezi CD přehrávači. Netradiční design, který vyžaduje umístění nahoře. Měl jsem ho v černé, ale ani ve stříbrné by se asi nejednalo o šedivou myš. První setkání s funkcí CD text, DO ovládalo všechno... Zvukově velké zklamání, Marantz CD63 byl dle mého mínění lepší přehrávač. Možná si to hrubě nesedlo s Creekem, možná s Mission, ale i s Vincenty to nebyl příliš záživný zvuk. Šel z domu nejlepším způsobem - výměnou. Malinko to pocuchalo jednu známost, ale přežili jsme to a mě pak zůstal dlouho dobu výborný
Myryad MCD 500 moje jediné setkání s highendem mezi CD přehrávači. Více jsem ho popsal na svém webu, tak už se mi tolik nechce. Ale stručně řečeno anglický gentleman s velkým charisma ve zvuku. Ve spojení s Creekem nedošel naplnění, ale na kamarádově sestavě mě spadla čelist a bylo jasno. Mám doma klenot.
Vincent SV-233 Můj aktuální silič, opět z eBay. Cena perfektní, ale clo a dopravy by bývaly zaplatily osobní výlet do Švýcarska. Ale stejně jsem tehdá neměl auto. Zvukově zase o skok dopředu. Původně jsem Vincentům na výstavách nemohl přijít na jméno, ale poslech u známého mě přesvědčil. On sice má SV-236, ale k mým repro je 233 možná i vhodnější. Škoda hrubého krokování hlasitosti na D.O., s tak citlivými repro se dá SV-233 normálně poslouchat tak do "devíti hodin" potenciometru. Velký černý bratr, který bere přes 100W ztrátového výkonu a krmí repro úžasným soundem v áčku. Slyšel jsem ho i s jinými repro a je to zatím můj nejlepší silič. Výkonově by měl dostačovat pro leckjaký upgrade reprosoustav. Ostatní komponenty s ním ukazují, co v nich je.
Vincent CD-S6MK Lampový CD přehrávač s výborným zvukem a symetrickým propojením. Zpočátku ostřejší oproti Myryadu, ale každý z nich má něco. Pro větší množství detailů a lampové středy bych možná upřednostnil Vincent, ale do ostře znějících sestav bych jednoznačně volil Myryad. Kdyby S6 nebyla typická Čína, tak druhé setkání s highendem. Stejně jako u zesilovače mi vadí hnusný vzhled. Zvuk to ale vynahradí, tam hraje první housle. Když bych dělal konečně řešení umístění komponent, tak bych to celé raději někam schoval a nechal na očích jen repro. I tento CDP však značně topí, což by ve spojení s SV-233 nemuselo udělat radost leckterému materiálu.

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: agavel

Příspěvek od agavel »

P.S.: Zapomněl jsem na sluchátka! Co že je to u mě doma k mání?

Sennheiser HD580 Jeden ze tří nejvyšších modelů otevřených Sennheiserů. Pro mě osobně jsou to jediné tři modely firmy, které hrají (HD580,600,650). Na druhou stranu hrají parádně.
Koss Porta Pro sluchátka s osobně vyzkoušenou doživotní zárukou. Dnes už leží někde uložené v pytlíčku. S přenosnými systémy hrají opravdu docela dobře.

Na sluchátka dnes překvapivě skoro neposlouchám. Nemám bezdráty a často musím u muziky něco dělat.

P.P.S.: Poslední přístroj, který ke mě připlul z místního fóra od Pipise.
Benchmark DAC1 Vychvalovaný převodník se třemi typy vstupů i dvěma výstupy. Hraje opravdu dobře, nastavení je mnoho a zvuk je jimi ovlivněn. Zatím ho nemám tak dlouho, abych vynášel přesné soudy. Pouze jsem se rozhodl, že jím nahradím vyhrazené CD přehrávače a připojím ho k univerzálnímu DVD transportu, časem možná i k počítači či minidisku. Nehraje sice jednoznačně lépe, než CD-S6MK, ale vzhledově je pro mě více akceptovatelný. Prozatím si ho ponechám s tím z přehrávačů, který mi zbyde jako poslední, jelikož Myryad i Vincent jsou na prodej.

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Změny doma

Příspěvek od agavel »

Takže už mě opustil i Myryad MCD 500 stejně jako Vincent CD-S6MK. Oba považuju za výborné přehrávače!
Aktuálně jsem vydražil Pioneer DV-989Avi, který jsem předtím už jednou získal pro známého a doma jsem ho už vyzkoušel. Když člověk ví, po čem jde, dá se udělat zajímavý obchod. Osobně jsem byl překvapen kvalitním stereem, které jsem u DVD přehrávače nečekal. Trochu strohé ovládání oželím. Bude to v komfortu krok vpřed proti současné situaci, kdy přehrávám z koaxiálního digitálního výstupu ze základní desky DFI svého PC. Zvukově nevím, zdá se, že Benchmark si slušně poradí i s tímto zdrojem signálu, ale nedělám si o kvalitě PC SPDIF v této podobě přílišné iluze. U Pioneeru se časem nabízí možnostu upgrade modulem Vanity, na což teď nejsou peníze.
Výměna beden za lepší se odkládá, protože požitek, který by mi to přineslo není adekvátní vynaloženým prostředkům. Slyšel jsem prostě lepší bedny, např. Compact v Brně, ale peníze na ně nemám. A šetřící proces je vždy narušen něčím, co má vyšší prioritu. Dá se tedy říct, že jsem vlastně s Mission spokojený a u mě doma hrají se zbytkem sestavy dobře. Tak dobře, že se mi moc nechce měnit. Možná jsem tedy u pana Ročka nakoupil moc dobře :-) Dokážu si na tom užít svoji muziku k vlastní spokojenosti. Naše malá Beátka navíc o hifi zařízení projevuje více zájmu, než je mi milé. Vemte si Vincent s jeho velkými knoflíky, kdo by odolal. Možná raději přežiji nástrahy dětského věku se současným vybavením, kterého mi případně nebude tolik líto. Možná časem zkusím tuning, o kterém jsme se bavili s konstruktérem z Brna, uvidíme. Beátce se zvuk také zamlouvá a ráda dělá tany tany, už má dokonce dvě varianty (vertikální i horizontální) a má úžasný smysl pro rytmus.

Uživatelský avatar
sostakovic
Příspěvky: 455
Registrován: 17 dub 2008 07:30
Kontaktovat uživatele:

Re: agavel

Příspěvek od sostakovic »

Ahoj,
rád vidím každého majitele Mission. (a že jich je u nás málo, co?)
Co bys řekl o Mission 754 Freedom 5? Neslyšels je? Předpokládám, že to bude něco podobného jako 752.
Ted jsou na hifibazaru k mání. Mám velikou chuť je koupit jen kvůli vyzkoušení. Pak bych je zase poslal do světa
Jsem prostě fanda Mission + Cyrus

efičák
Příspěvky: 1909
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: agavel

Příspěvek od efičák »

Vítám na novém fóru. Udělalo mi radost, vidět Tvůj starý dobrý nick z Červeného trpaslíka. (díl Psirény, ta líbačka s klíštětem) :mrgreen:
agavel píše:Změnu fóra plně nechápu
Martin mazal a měnil smysl vláken. Většinou to bylo k dobrému.
A pak smazal za jeden týden Šostakoviče, Pipise, Renowna a představ si to i mě. *fnuk*
Tak tě vítám a těším se, že budeme pokračovat hezky individuálně i kolektivně.

Značkové proměny u tebe mě zaskakují. Doufám, žes na tom moc neprodělal.
Těší mě, že Beáta ocení dobrý zvuk taneční produkcí. *bravo*

boxer

Re: agavel

Příspěvek od boxer »

*offtopic* *offtopic* *offtopic*

Martin mazal a měnil smysl vláken. Většinou to bylo k dobrému. :o :roll: *taktone* *taktone* :shock:

No to snad ne.Ani s odstupem času nejsi schopen přijmout pravdu o jeho ......dolož co chceš.

Podívej se jak dopadl.Nepsat si tam sám přiblblý kecy,který by musely s Merhautem šlehnout o zem a neobnovovat staré thready,kde nic rozumnýho nepřidá jen je obnoví a nepsat tam semtam zbytečně pár lidí,kteří chodí sem (že MIHu? *taktone* :) ),tak už zkolaboval.

efičák
Příspěvky: 1909
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: agavel

Příspěvek od efičák »

miHU? Stále přispíváš i když je Jaroslav zabanovaný? *taktone* *taktone*
Nové smajly dávají diskuzi jiskru. :P
Já si s Martinem dodnes píšu. :roll:
Vývoj byl takový, jaký byl. Dostal jsem pěkný honorář za můj ňjůspík. *klanimse*
Očko se přimhouřilo. :oops:
Tvá kritika je v pořádku.
A co Agavel? *offtopic*

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 762
Registrován: 17 dub 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: agavel

Příspěvek od Acon »

eficak píše: Martin mazal a měnil smysl vláken. Většinou to bylo k dobrému.
S tým sa dá len súhlasiť. Veď snaha bola korunovaná úspechom, vznikli Slovanet a hifinázory ;)

agavel
človeče, Tvoja cesta k súčasnosti je vydláždená hifimašinkami ;) V tomto sme absolútne rozdielny. Ja som roky rokúce nič nekúpil (a prsty svrbeli, to Ti poviem) až som to zabil definitívou.

boxer

Re: agavel

Příspěvek od boxer »

až som to zabil definitívou

Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní,
neb nikdy nikdo neví co se může stát.
Řekne se třeba,že se to a to stane tak a tak,
ono to pak dopadne docela naopak.

*klanimse*

(W+V+J)

Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 543
Registrován: 17 dub 2008 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: agavel

Příspěvek od Svensound »

Tvoji poslední inovaci jaksi moc nechápu. Proč jdeš nyní s kvalitou komponentů DOLů?

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 684
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: agavel

Příspěvek od korys »

To je jednoduché,vždyť to napsal.Závodní amatérský mountainbiking taky něco stojí a s malým prckem naprosto chápu. *klanimse*Zdraví Tě Drásal,Šela,Beskyd,Mamut,Buřinka,Starobrno,SV.Trojice,Rampušák... *hura*

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: agavel

Příspěvek od agavel »

Tak pánové, vy jste mě dojali. Já jsem na svoje vlákno skoro zapomněl a vy máte tolik podnětných příspěvků? Vezmu to popořádku dle mé libosti:
korys píše:To je jednoduché,vždyť to napsal.Závodní amatérský mountainbiking taky něco stojí a s malým prckem naprosto chápu. *klanimse*Zdraví Tě Drásal,Šela,Beskyd,Mamut,Buřinka,Starobrno,SV.Trojice,Rampušák... *hura*
Nejni možná! Že by další HiFi bajker? Nebudeš tomu věřit, ale ani jeden z těhle závodů jsem nikdy nejel. Znám je, ale jsou z ruky. Občas jsem si dřív dělal radost a moc to dnes už nerozšířím. Z těch vzdálených destinací bych rád zopakoval Dobříšskou 7 hodinovou štafetu Albion Day by Night a na jaře bych opět chtěl Přes dva kopce v Jedomělicích. Forma šla dolů, není už čas tolik trénovat. Ale sehnal jsem za pár rám Giant Anthem, tak jsou teď velké prostředky do přestavby bajku. Hifi trochu krotím, uvidíme co za dlouhých zimních večerů. :roll:
svensound píše:Tvoji poslední inovaci jaksi moc nechápu. Proč jdeš nyní s kvalitou komponentů DOLů?
Myslíš odsunutí Vincenta a Myryadu? Snad víš o čem píšeš. Oba to byly velmi dobré stroje. Proč jsem chtěl DVD jsem psal. A pokud jsi DV-989 neslyšel nebo slyšel v sestavě, kde nevyhovoval, tak bys byl překvapený, jak si u mě krásně hoví. Jsem taky natěšený na SACD a DVD-A jako prvnička. Je mi jasné, že to za ty love nebude v tomhle highend, ale to co to dokáže mi na úsměv na rtech stačí. Na CD, symetriku a kvůli sluchátkům mám Benchmark. Hraje to dobře, jsem s tím spokojen. Pokud jsi myslel to dočasné řešení s PC, tak to byla nouzovka, byly slyšet větráky. Ale zvuk byl vcelku prima.
eficak píše:Vítám na novém fóru. Udělalo mi radost, vidět Tvůj starý dobrý nick z Červeného trpaslíka. (díl Psirény, ta líbačka s klíštětem) :mrgreen:
Nějak nemůžu najít ten obrázek, abych to sem zase hodil. Navíc to bylo z Červeného trpaslíka jen částečně. Logo. Jinak jsem byl na fotce já osobně a pokud ti připomínám psyrénu, tak to teda nevím, co se ti honí v hlavě. Bacha na ně:
"... jedna mě úplně vysála! Prasata, aspoň si tu vyvětrejte!..."
sostakovic píše:Ahoj,
rád vidím každého majitele Mission. (a že jich je u nás málo, co?)
Co bys řekl o Mission 754 Freedom 5? Neslyšels je? Předpokládám, že to bude něco podobného jako 752.
Ted jsou na hifibazaru k mání. Mám velikou chuť je koupit jen kvůli vyzkoušení. Pak bych je zase poslal do světa
Jsem prostě fanda Mission + Cyrus
Zdají se mi tam hrozně drahý. Sice nejsou tak často vidět jako 752, ale taky bych se dost bál toho projevu. Je tam narváno basů. Sám jsem je ale neslyšel, spíš jen novější modely. Ten basový spodek byl u Mission někdy dost výrazný a trochu utržený, ale netvrdím, že mi to bylo kdy vyloženě nepříjemné. A už je to dlouho. Jestli chceš, zkus a napiš dojmy. 752 freedom je možné slyšet u mě.

Tak spokojení? Ještě jednou vám děkuji, že jste o mě, zapomenutého posluchače, projevili zájem. :oops: A prosím nechte stranou tahanice o Martinovi a jeho fóru. Nebo jinam. Já ho neznám a nechci tu nic o něm dále řešit.

P.S.: Měl jsem doma krátce Sony x777es. V černé. Jako nový i s bočnicemi a origo šroubky na zamknutí mechaniky a provoz bez bočnic. Nejlíp to vyjádřil můj známý, u kterého jsme to taky poslouchali. Předtím napsal: Na highend od Sony jsem zatím nevěřil. Pak mohl změnit zatím za předtím. Vincent byl příjemnější, Sony přesnější nebo tranzistorový? Prostě i předhrávač Sony se zařadil mezi nejlepší CDP, které jsem slyšel. A zatím zřejmě i nejtěžší.

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 684
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: agavel

Příspěvek od korys »

:mrgreen: Ale je možná.I když dnes již spíš bývalý biker(poslední 2 sezony jsem už žádný maratonek nejel).Teď mi spíš jen zbyly cesty do práce a z práce a to ještě občas(často :mrgreen: ) vynechávám. :oops: Jinak z aktivnějších dob jsem ještě zapomněl na Silesii,ale stejnak pro mne vrcholným podnikem a zážitkem zůstal Drásal se svými 118km a 3500m převýšení.....prostě brnkačka,že :lol: :lol: :lol: ...na 78km jsem se málem pozvracel a 3dni jsem se z něj vzpamatovával :mrgreen: .
Můj hardtail je...GIANT ATX860...taky náhoda :mrgreen:
Je vidět,že vzdálenost závodů od blízkého regionu je taky limitující,ale třeba Sudety jsou ještě velkou výzvou... 8-) .

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: agavel

Příspěvek od agavel »

korys píše:Je vidět,že vzdálenost závodů od blízkého regionu je taky limitující,ale třeba Sudety jsou ještě velkou výzvou... 8-) .
Letos snad budu mít na Sudety startovný zdarma. Takže premiéra. Jinak cesty do práce mě loni dostaly do formy slušně. Letos je těch výpadků taky neúrekom. A týden před Sudetama služebka na Slovensku. Vydržím nepít aspoň obden?

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 684
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: agavel

Příspěvek od korys »

:mrgreen: joj,tak to bude určitě těžké ;) ,ale tiše závidím.Sudety osobně řadím do velké trojky v ČR,přičemž je považuji spolu s Drásalem za nejnáročnější z klasik.K nim snad spíše kvůli věhlasu řadím ještě Krále,ale ten mě už tolik nebere(čistá masovka).Každopádně si letos Sudety netroufnu.Slovy J.Kemra:,,Dneska bych Tě,Lojzíku nepřepral.'' *fnuk*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host