bh69

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
tomik
Kontaktovat uživatele:

Re: bh69

Příspěvek od tomik »

Nejsem si zcela jist,že si se zodpovědně postavil k testu převodníku.Výše jest psáno v podstatě,že krátkodobým poslechem nezjistíš nic a k tomu bych se přiklonil.Teď budu asi nepochopen,ale zvuk na který si zvyklej najednou těžko vykořeníš i třeba všemi uznávaně lepším.Byl jsem majitelem Carat Topaz,který jsem teď obměnil za Carat Sapphire.Nechci se pouštět do rozsáhlejch debat,ale to co jsem měl možnost porovnat a slyšet,klobouk dolů. *thumbs up*

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

tomik píše:Nejsem si zcela jist,že si se zodpovědně postavil k testu převodníku.Výše jest psáno v podstatě,že krátkodobým poslechem nezjistíš nic a k tomu bych se přiklonil.Teď budu asi nepochopen,ale zvuk na který si zvyklej najednou těžko vykořeníš i třeba všemi uznávaně lepším.
Testoval jsem to nejzodpovedneji co jsem byl schopen. Popsane problemy jsem tam proste vnimal, stravil jsem tim nekolik veceru a vikend a pro overeni jsem to nechal zhodnotit i brachu (navic ve slepych testech, coz malokdo dela). Nemyslim, ze by slo o nejaky zvyk na charakter zvuku, Navic jak se rika, tak na lepsi si clovek zvyka rychle. Takze si za tim "testem" stojim. To ze ma nekdo jiny zkusenosti je uplne jina vec a ja nikomu nevnucuju zvuj nazor.

tomik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomik »

Mohu ještě vědět na jaké sestavě jste přesně testoval Sapphire a jak dlouho jste jej provozoval? pokud můžete,jinak Vám popíší i svoji zkušenost,pokud o to budete stát, byť se nerad na fórech podstatněji rozepisuji,Tom.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Jak je popsano uz vyse - Marantz 44SE, Dynaudio Audience 10, srovnavano s Denon DCD-615, ktery slouzil i jako zdroj dat pri zapojeni pres koaxial, pro test pres optiku pouzit vystup onboard zvukovky HTPC.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

tomik píše:......jinak Vám popíší i svoji zkušenost,pokud o to budete stát, .....
Každá zkušenost dobrá a každý příspěvek je vítán.
Nejsme na fóru, kde je možné psát jen to, co je odsouhlaseno a povoleno !

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Osobně si myslím, že na to jdeš poněkud z opačné strany. Být tebou bych dřív než transport a DAC řešil repro a zasilovač. Ono DAC si může pouštět do zesíku co chce a když to na konci nemá z čeho smysluplně lézt, tak je to k ničemu. Zmiňoval jsi mezi reprem co tě zajímá Aurum Cantus V3M. Slyšel jsem je dvakrát a pokaždé se mi jejich zvuk strašně líbil. Lepší zesilovač se pak projeví fakt dost zásadně. Ty nepříjemné středy a výšky se pročistí a najednou je slyšet něco, co sis před tím nedokázal ani představit. A když to to to zbytek sestavy dokáže reprodukovat, možná najednou to co z Dacu poleze bude znít mnohem líp a ukáže se, že problém byl vlastně jinde.

Ale mě nemusíš brát vážně, já tomu vůbec nerozumím :)

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Ono se to tak asi da rict o kazde komponente -o CDP/DACu, zesilovaci i bednach. Muzes naopak rict, ze muze byt zesilovac a bedny sebelepsi a kdyz do nich leze spatny vstupni signal, tak uz se s tim nic nenadela. Kazdy prvek, kdyz je spatny, tak je uzkym mistem a ovlivni vysledek. Takze idealni je vymenit vsechno najednou a nejlip za neco co je overeny ze k sobe bude sedet. Ale to je ted pro mne nerealny jak z hlediska financniho, tak proto, ze proste porad nevim do ceho vlastne jit. A DAC (krome toho ze to byla vec nejlevnejsi a nejsnaz otestovatelna) jsem chtel pouzit nejen pro zlepseni zvuku CDP, ale hlavne pro zpracovani signalu z HTPC.

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Bedna bude rozhodně větš brzdou v kvalitě zvuku než transport. A v bazaru pořídíš za 20-30 tisíc bedny, které hrajou jako něco nového za 150. Třeba teď jsou na aukru infinity kappa za 30.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Hellboy píše:Třeba teď jsou na aukru infinity kappa za 30.
dik za tip, ale ty si neumim predstavit v mistnosti siroke 3 a pul metru .. navic co o nich ctu tak jsou spis na rock ... navic pry hodne narocne na zesilovac ... to ne, ja hledam neco decentniho, do male mistnosti a na tichy poslech akusticky muziky, klasiky ...

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Byl jsem u chlapíka, kterej měl sestavu asi za mega a větší bratříčky těchhle beden měl v poslechovce asi 4x4 metry :) Neslyšel jsem, protože to svoje zařízení musel rozehřívat asi hodinu a tak dlouho jsem tam nebyl, ale zřejmě se to dá aplikovat i takto :) Uvádím to ale jen jako příklad, že jdou sehnat opravdu dobré bedny za opravdu dobré peníze.

Horal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horal »

Tak reaguji moje postřehy k Sapphire.
Mé zařízení : Vincent 26mk2-vymezené elektroniky boční Harmonix,prostřední tesla ECC83.
Síťový kabel Vincent power.
Repro- Aurum Cantus M 103.
Kabeláž -komplet výroba BRITEK.
Dac-Sapphire spojen coaxem s Carat T2.
Sluchátkový žes. Edgar Sh1.

Sapphire u mě doslova vnesl pohodu a radost z hudby.
Největší problém u Sapphire je u transportu z PC,bez něj
prostě ani hrát nemůže a ve spojení Carat T2 nemá chybu.
Investice do Sapphire bez pořádného transportu jsou vyhozené
peníze.

Janik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janik »

presne tak .. ja mam ako transport z pc Hiface od M2tech.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Máte někdo zkušenost s Arcam rDAC ? Hlavne mně zajímá USB vstup - zaujalo mně, že má asynchronní režim provozu, tj. měl by odpadnout problém jitteru a kvality zdroje SPDIF signálu.

Recenzi jsem našel, ale zajímají mne praktické zkušenosti a případně nějaké porovnání. Díky.

http://www.whathifi.com/Review/Arcam-rDAC/

Hopp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hopp »

bh69
To bude nieco pre Teba. Arcam som mal 4 dni doma a zaclenil som ho do zostavy Beyerdynamic zosik A1 + sluchadla T1. Asynchronny USB vstup je naozaj vyborny, zvuk vyrovnany vo vsetkych pasmach, krasny priestor, separacia na jednotku, hodnoverne tela nastrojov. Porovnaval som tiez profi prehravac HHB UDP-89, ktory ma v sebe druhy najvyssi prevodnik od Wolfsonu cez koax (opticky kabel som nemal) a tu bol rDAC s najvyssim prevodnikom od Wolfsonu "kapanek" lepsi. Ako keby sa hudobna scena o kusok posunula do popredia, nastroje sa stali objemnejsimi, hutnejsimi. Ako posledne som koaxom pripojil na Arcam settopbox od UPC a cez sluchadla bol zvuk rovnako velmi dobry, poriesil som si brum, ktory mi pri analogovom prepojeni neodstranil ani galvanicky oddelovac. Takze suma-sumarum za dany peniaz velmi dobra investicia a pre prehravanie z PC jednoznacne odporucam.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Hopp píše:Ako posledne som koaxom pripojil na Arcam settopbox od UPC a cez sluchadla bol zvuk rovnako velmi dobry, poriesil som si brum, ktory mi pri analogovom prepojeni neodstranil ani galvanicky oddelovac. Takze suma-sumarum za dany peniaz velmi dobra investicia a pre prehravanie z PC jednoznacne odporucam.
Diky moc za reakci ! Uz jsem pro nej v podstate rozhodnuty. Prosel jsem recence i nazory lidi a ohlasy jsou vseobecne pozitivni, takze ho zkusim. Jediny co v jedne recenzi trochu kritizovali byl duraz na nizsi pasmo, ale to by se mi spis hodilo, protoze Dynaudia zduraznuji spis vyssi stredy a i pro poslech na nizkych hlasitostech by mohl lehky duraz na spodek prinest spis pozitivni zmenu.

Jak jsi psal o brumu - to se tykalo spojeni pres koax ?

Jinak by asi bylo zajimavy zkusit nahradit levny spinany zdroj napajenim z 6V baterie - nejake zminky o takovych pokusech uz v zahranicnich forech jsou (doufam, ze by sla pouzit treba gelova 6V/4Ah pouzivana do velkych svitilen a do detskych motorek).

Odpovědět