bh69

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Hopp
Kontaktovat uživatele:

Re: bh69

Příspěvek od Hopp »

Brum som mal vtedy, ked som isiel z analogovych cinch vytupov settopboxu priamo do zosiku, ked som vsak isiel zo settopboxu najprv digitalne do rDAC-u a z neho do zosiku, brum sa uz nekonal.

S tymi recenziami je to relativne, pretoze ja som cital 5 nemeckych a aj tie sa v hodnoteni lisia, zrejme podla toho, z coho pozostavala cela audio zostava. Takze to zdoraznenie spodneho pasma bolo spomenute tusim len v jednej recenzii, ostatne hovorili o neutralnom zvuku v celom pocutelnom pasme. Zhodli sa len v tom, ze najlepsi zvuk bol pri pouziti asynchronneho USB vstupu.
Rozdiely v recenziach boli aj pri testovani HD trackov cez optiku, kde vyrobca a aj niektori recenzenti pisu o prehravani max. do 48 kHz, niektori recenzenti vsak pisali, ze aj cez optiku bolo mozna vzorkovacia frekvencia az 96 kHz.

Spominane recenzie najdes v nasledujucom linku, su tam vsetky, treba hladat rDAC:
http://www.arcam.de/testberichte_15.html

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Diky za odkaz na seznam testů. Všechny jsou velmi pozitivní. Jen mně pobavilo jak v jednom testu kritizujou důraz na nižší frekvence a v jiném testu zase tvrdí, že DAC se od mnohonásobně dražší TOP zařízení liší v tom, že má menší objem basů :) No každopádně jsem na něj zvědavý a doufám, že to dopadne líp než se Sapphirem

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Teď ještě vyřešit změnu zesilovače ... tady pořád nevím ... to co by se mi líbilo je za prachy, který se mi dát nechce, a z druhé ruky se v dostupné vzdálenosti nic zajímavýho neobjevuje ... Na druhou stranu do nějakého kompromisu posunem sice o stupínek výš (vyšší Marantz, Denon, CA apod), ale pořád ne k řešení kdy bych byl spokojený a dál nic neřešil, se mi nechce ... Znova se v úvahách vracím k Naimu XS nebo Audii F3, možná by byl zajímavý Cyrus 8XP nebo ECI-3 ... Co jiného za rozumnou cenu by hrálo dobře akustickou hudbu, mělo pěkný přirozený pohodový zvuk a zároveň pěkný prostor a jemnost pro klasiku, starou muziku a vokální hudbu ? Jinak nemám velké nároky na vybavení - stačí 2-3 vstupy, preout (pro případ použití SW), DO a schopnost hrát dobře potichu (tj. dobrá regulace na nízké hlasitosti a uchování pevnosti, rozlišení a barevnosti zvuku při nízkém zesílení)

Hopp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hopp »

bh69
Ked budes mat ten Arcam rDAC doma, napis ako hra a porovnaj ho so Sapphirom.
So zosikom Ti neporadim, doma mam aktiv.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Tak rDAC dneska dorazil. Zatim jen prvni dojmy po rozbaleni, poslouchat se bude az vecer.

Krabice je bezna z potisteneho kartonu, dostatecne pevna, s plastovym "pribornikem" uvnitr. Mimo vlastniho prevodniku je pribalen miniaturni adapter na 6V s moznosti nacvaknuti tri ruznych vidlic. (Sapphire byl zabalen exkluzivneji, v cernem papirovem boxu s kvalitnim, jakoby latkovym dezenem a uvnitr bylo vse ulozeno v molitanovych vyrezech)

O co je rDAC zabalen skromeji, o to peknejsi je jeho telo - elegantni (a pomerne tezky) hlinikovy odlitek se svetlym matnym povrchem, na kterem nejsou videt otisky prstu. Spodni strana je tvorena silnym protiskluzovym plastem, ktery je jakoby lehce lepkavy a spolu s vyssi vahou DACu by mel zajistit relativne dobrou stabilitu na podlozce. (Sapphire moc pevne nestal, i pri manipulaci s kabely ihned odjizdel a mel jsem chut ho prilepit oboustrankou)

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Tak první zvukové dojmy - zatím to vypadá dobře, proti Denonu je zvuk vetsi (i kdyz zcasti i proto, ze hraje hlasiteji pri stejnem nastaveni zesilovace), je plnejsi, hutnejsi, prostor je vyrazne lepsi, zejmena predozadni a co je dulezite neztraci muzikalnost a plynulost/tekutost zvuku (tj. to co se mi tak hodne nelibilo u Sapphiru).

Zatim jsem toho moc neslysel - Ana Caram - Solidao (pres USB z flacu) a Modine Hazmat - Bahamut (z CDP pres koax). Prijemne prekvapeni je, ze ani pres koax nepozoruju zadny problem (v jednom testu psali o obrovskem jitteru, ale mne se tam nic spatnyho nezda. Ukazuje to i ze problem se Sapphirem asi nebyl jitterem zpusobeny).

Nemam s cim porovnat, ale zda se, ze je skutecne ladeny trochu temneji a v nekterych chvilich se mi zdalo basu az moc (u CD Solidao, jakoby se to trochu slyvalo az zahucovalo, takovy ten basreflexovy zvuk - proste jsem mel pocit, ze je toho az moc a neni to uplne idealni, tak jsem Dynaudia ucpal molitanovymi spunty. Ale tady je otazka jestli je problem v DACu nebo spis v bedynkach a v mistnosti.

Jinak se mi zda, ze DAC potrebuje aspon nejakou dobu na rozehrani nez se ukaze co skutecne umi. Pitvat zvuk u cerstve rozbalenyho asi neni nejlepsi. no necham ho chvilku zhavit a pak zkusim neco jemnejsiho - trochu baroka s Cacilii Bartolli a Vivaldiho koncerty, kde se ukaze jak zvladne barvu housli ve vysokych polohach i pobrukovani basa continua

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Jeste mala poznamka - vyrobek je made in PRC (co dneska neni), co bych ALE vytknul je obvykly smrad cinskych cernych plastu ... doufam, ze jeho puvodcem je jen plastove platO v krabici a ne adapter a ze to rychle vysmradne. Zajimalo by mne jak to ti cinani delaji, resp. z ceho ..

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Yo-Yo Ma - Obrigado Brazil

mozna bych uvital o fous vic transparentnosti, lehkosti, vzdusnosti ... ale to mozna jen DAC ukazuje slabiny zbytku retezce ..

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Tak jsem jeste zkusil nejake madrigaly a pak se vratil k Ane Caram ... Rozdil mezi CDP Denon a rDAC neni velky, ale trochu jiny charakter je slysitelny, poustel jsem par veci brachovi, aniz vedel co hraje a vzdy urcil stejne, co se mu vic libi. Zkousel jsem jak prepinat mezi CDP a koaxem do rDA, tak mezi CDP se stejnou nahravkou (A.Caram) proti FLACu prehravanymu z notasu (foobar, asio4all). A jaky teda byl vysledek ? O "neco" lepsi byl Denon ... To "neco" davam zamerne do uvozovek, protoze to neni lepsi prostor, vetsi zvuk, silnejsi basy nebo jasnejsi vysky, ale je to muzikalnost, barevnost, pocit ze to slape v tom detailu, mikrodynamice, jemnosti, vtahne do poslechu, ale ne tak, ze to na posluchace "hrne" ...

rDAC rozhodne neni prusvih, je lepsi nez Sapphire, ale v tomhle smeru je porad o krucek za Denonem. Je to hlavne slyset na jemnejsi a pritom slozitejsi a jemne barevne bohate akusticke hudbe, tam Denon z nejakeho duvodu umi prenest to "neco". Nevim jestli je jeste nadeje, ze se rDAC rozehraje a dokaze to taky, ale moc tomu neverim. A ten rozdil je proste slyset.

Je mi jasny, ze spousta lidi si rekne, ze jsem hluchej nebo, ze jsem proste na Denon zvyklej, ale ve zvyku to opravdu neni (bracha na nej zvyklej neni, hifi ho nijak zvlast nezajima, takze skutecne jen nezaujate posloucha - a jeho hodnoceni je taky jednoznacny). Nerozumim tomu, je to 15 let starej low-end za 7 tisic, ale z nejakeho duvodu se jim to povedlo.
Do jakeho DACu, resp. za jakou cenu bych musel jit, abych tuhle schopnost dostal ??

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

C.Bartoli - Sacrificium
rDAC ma pevnejsi, jasneji konturovany zvuk, ale jakoby ztracel ten krasne "vrnivy" zvuk smyccu basa continua, prehravam stejny zacatek skladby, pri poslechu pres Denon si tohle krasnou pasaz uvedomuju a vychutnam, pres rDAC jsem si ji ani neuvedomil. Jak to je sakra mozny, ze vznikne tak odlisny charakter hudby,kdyz se jedna o prevod jasnych digitalnich dat na analogovy signal, tam by nemel byt skoro zadny rozdil ...
A uvedomil jsem si jeste jednu vec, ale pres rDAC mam vzdy pocit jakoby byla nahravka prehravana ve vyssim, raznejsim tempu nez kdyz hraje pres Denona, kde jakoby bylo vsechno klidnejsi, "houpavejsi" a mel jsem vic prostoru na "uzivani si" hudby a barev zvuku. Je to samzorejme nesmysl, prehrava se to same stejnou rychlsti, takze tam nemuze by tozdil, ale ten pocit tam je dost jasne. Zrejme je to dano vyssi dynamikou (?)

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Sound Quality
Mid range is bell clear, so that the singing voices are well forward, and all instruments have a nice and easy straight reproduction. The converter has a higher output level than Hegel and Pro-Ject, can also give the impression that it has better dynamic contrast. However, it is clear that the converter is missing some resolution of the harmonics
zrejme potvrzeni meho poslechoveho dojmu ...

zda se, ze rdac je spis vhodny pro hutnejsi rockovejsi muziku nez pro jemne nuance nahravek stare hudby ...

prekvapily mne namerene udaje, zejmena jitter - je to v naprostem rozporu s ocekavanim prinosu asynchronniho DAC a taky v rozporu s merenim nemeckeho casopisu Audio, kde v porovnavacim testu s North Star naopak chvali velmi nizky jitter pres USB (http://www.arcam.de/downloadp.php?Audio ... m_rDac.pdf)

Ovsem i v tomto testu zminuji chybejici hudebni informace proti North Star (ten je ale 3x drazsi ..)
Naposledy upravil(a) bh69 dne 25 kvě 2011 09:18, celkem upraveno 1 x.

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN »

Ahoj,

také jsem před rokem měl DAC Firestone Audio Fubar IV plus jako DAC z Vincencet CD S 1.1. a porovnával jsem se zvukem analogového výstupu tohoto CDP.
Zvuk s DAC se mi také zdál rychlejší. Nevím, jak to vysvětlit - já bych netechnicky řekl něco jako timing. Stejně jako v tvém případě samotný CD přehrávač hrál barevněji a bylo možné si všimnout zajímavých pasáží. Z CD R. Müller 33 doslova tekly temné podproudy spodních emocí (Hotel Chelsea). Převodník přehrál vše velmi filigránsky, ale nevystavoval určité věci na obdiv. Hudba byla dokonaleji reprodukovaná, ale ne s takovým emocionálním nábojem.

Jestli posloucháš akustické věci na CD, tak bych klidně zůstal u "barevného" Denonu. Když mě bere touha pořídit převodník, tak uvažuji o něčem, co by v sobě mělo elektronku. Zkus zavolat panu Brichovi do Hifistudia Britek v Hradci Králové, třeba ti poradí.

sostakovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sostakovic »

Ahoj, nevím, zda nehledáš něco, co nelze najít. Asi by bylo nejlepší si půjčit něco opravdu (dle tvého naázoru) nejlepšího a porovnat to, abys zjistil co vůbec můžeš čekat? Rozdíly mezi převodníky jsou asi nejmenší v celé řadě hifi přístrojů. (kabely nepočítám) Pochopitelně předpokládám alespoň trochu solidní přehrávač.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

PavelN píše: Jestli posloucháš akustické věci na CD, tak bych klidně zůstal u "barevného" Denonu. Když mě bere touha pořídit převodník, tak uvažuji o něčem, co by v sobě mělo elektronku. Zkus zavolat panu Brichovi do Hifistudia Britek v Hradci Králové, třeba ti poradí.
Diky za reakci, jsem rad, ze mi nekdo potvrdil moje pocity. U Denonu zustanu, ale chtel bych mit i moznost prehravat primo z PC, takze nejaky prevodnik potrebuji ... Porad mi ale hlava nebere, jak to ze starej "sunt" ty emoce a barvicky prenese a nove nabusene stroje v tom zalostne selhavaji .. Zrejme jsou ladene hlavne na efekt a pro mainstremove posluchace popu a rocku. Je to smutny ...

Odpovědět