bh69

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Hopp
Kontaktovat uživatele:

Re: bh69

Příspěvek od Hopp »

bh69
Vdaka za reakciu a popis tvojho vnimania zvuku. Myslim si, ze si si zvykol na zvuk Denonu, ktory je vseobecne znamy svojim maksim, teplejsim charakterom, cize istym prijemnym skreslenim, pricom tebou pocuvane prevodniky boli ladene viac neutralne.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Hopp píše:bh69Myslim si, ze si si zvykol na zvuk Denonu, ktory je vseobecne znamy svojim maksim, teplejsim charakterom, cize istym prijemnym skreslenim, pricom tebou pocuvane prevodniky boli ladene viac neutralne.
Jak jsem uz psl vyse, cekal jsem podobnou reakci, ale jsem presvedceny, ze to opravdu neni o zvyku na Denona. Tim spis, ze jsem ho nikdy nepovazuval za dobry prehravac a vzdycky jsem myslel ze to je nejslabsi prvek sestavy. Zvyk nemuze vysvetlit tu pocitovanou ztratu casti hudebni/zvukovy informace.
Stejne tak si nemyslim, ze tam Denon neco dobarvuje, aspon ne tak, ze si neco vymysli co tam na nahravce nema byt. Protoze to "neco" co tam ma navic proti DACum neni nic cizorodyho nebo umelyho, naopak je to vnimany jako barevnost hudby, ktery do ty prehravany skladby naprosto patri a umoznuji jeji hlubsi emocionalni vnimani.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

PavelN píše:Zvuk s DAC se mi také zdál rychlejší. Nevím, jak to vysvětlit - já bych netechnicky řekl něco jako timing. Stejně jako v tvém případě samotný CD přehrávač hrál barevněji a bylo možné si všimnout zajímavých pasáží.
Pocitove je ten rozdil asi takovy, ze DAC (a hlavne to platilo pro Sapphire, u rDAC ten rozdil uz tak velky neni, nastesti) jede v udernejsim, ale strojovejsim tempu, zatimco CDP tomu nechava vic klidu, jakoby se lehce pohupoval v rytmu hudby a nechaval posluchaci vic klidu pro vnimani. Ale proc to tak je to nedokazu teoreticky zduvodnit.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Tak jeste par postrehu ze vcerejsiho a dnesniho ranniho poslechu rDAC

Zvlastni ukaz, ktery zatim nechapu je rozdilna hlasitost u COAX a USB vstupu. Pokud prepinam mezi CDP a COAX vstupem z CDP do rDAC, tak rDAC hraje hlasiteji nez vlastni CDP. Pokud tu samou muziku poustim z PC pres USB, uz se mi tam takovy rozdil nezda a prijde mi to stejny jako CDP. Teoreticky je to nesmysl, jeste to zkusim testnout.

Ale ted k podstatnejsim vecem, k pocitu z prehravane muziky.

Marta Topferova - Sueno Verde
Pekné album new-yorkske latiny s barevnym zvukem. CDP podle mne zprostredkovava lip barvy a jemne zvukove nuance, rDAC to jakoby vycistuje, ale zaroven zjednodusuje a trochu nafukuje. Barva zvuku strun a dreva kytary (teda ona to asi není bezna kytara, nevim na co presne na tehle desce hraje) ale i treba metlicek na plechach je na CDP bohatsi, realnejsi, s lepsim dozvukem. rDAC tady posluchace ochuzuje.

Beethoven - Houslový koncert 61, A.S.Mutter/Karajan
Nadherná nahrávka, kterou baví poslouchat. V tomhle případě můžu říct, že mně bavila i přes rDAC, který proti CDP zvuk zase lehce zjednodusil a nafoukl, ale tady to ani moc nevadilo a myslim, ze se to vyrovnalo cistejsim, lepe konturovanym a dynamictejsim zvukem. Tezko rict co je vernejsi, ale tady jsem mohl bez problemu poslouchat hudbu z obou zdroju a bavila mne. Kazdy prinesl neco sveho navic.

Teshima Aoi - I love cinema
Komorní, velmi bezprostředně nasnímaná nahrávka zpívající pianistky. Pres CDP je zobrazena scena celkem bez problemu, klavir (kridlo) stoji pomerne blizko napric scenou, vlevo u neho zpevacka. CDP zobrazuje celkem verohodne polohu a velikost klaviru i hlas zpevacky. Pri prepnuti na rDAC nastava velka a na prvni pohled patrna zmena. Bohuzel jasne k horsimu. Zvuk je vetsi, jenze az neprirozene, cele je to jako velka bublina nafoukla smerem k posluchaci i nehoru a dolu. Zpevacka se stava neprirozene velikou a priblizenou, jakoby pod pohledem zkreslujici lupou. Lokalizace piana se ztraci, uz nestoji prede mnoum, spis hraje odevsad a jeho telo zmizelo. Intimita, pocit ze sedim v mistnosti se zpevackou se ztratila, stejne jako jemne zachvevy dechu, vzduchu na rtech a hlasivek zpevacky v primocarejsi jakoby vycistenejm ale jednodussim podani prevodniku. Tady davam jednoznacne prednost CDP a neni to otazka zvyku, ale proste toho ze rDAC tady podava jednoznacne nahravku spatne ...

samoT
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od samoT »

Na žádost bh69 smazán jeho poslední příspěvek.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

bh69 píše: Zvlastni ukaz, ktery zatim nechapu je rozdilna hlasitost u COAX a USB vstupu. Pokud prepinam mezi CDP a COAX vstupem z CDP do rDAC, tak rDAC hraje hlasiteji nez vlastni CDP. Pokud tu samou muziku poustim z PC pres USB, uz se mi tam takovy rozdil nezda a prijde mi to stejny jako CDP. Teoreticky je to nesmysl, jeste to zkusim testnout.
Nevím, jestli má ten DAC nějaký speciální driver pro USB, pokud ne a používá se standartni USB audio device, je pravděpodobné, že do USB to jde přes Windowsí mixer a v něm je asi šoupátkem hlasitost trochu stažena a patrně provedeny i jiné úpravy.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

noaid píše:
bh69 píše:Nevím, jestli má ten DAC nějaký speciální driver pro USB, pokud ne a používá se standartni USB audio device, je pravděpodobné, že do USB to jde přes Windowsí mixer a v něm je asi šoupátkem hlasitost trochu stažena a patrně provedeny i jiné úpravy.
mam to pusteny pres ASIO4ALL z foobaru, takze windows by na to nemely mit vliv

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

No to máš do koaxu, ale do USB asi ne. Alespoň mi to přes asio4all do USB myslím nikdy nešlo, myslím, že fungoval jen kernel streaming. Ale je to už 2 roky, co jsem to zkoušel, tak si to možná nepamatuji přesně. Každopádně si ta šoupátka zkus, zda mají vliv. Dal bych krk za to, že je to tím. To USB audio device se default považuje ve win jako sluchátka, proto ta regulace.
Když jsem kdysi připojil Dacmagic přes USB, mohl jsem regulovat hlasitost v mixeru. Taky to hrálo z foobaru.
A pokud tam nemáš spec. driver pro ten dac, tak přes usb asi neprojde víc než 24/48, alespoň v XP to tak funguje.

Hopp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hopp »

noaid
Neviem ako s asio4all, ale s KS ide rDAC cez USB az do 24/96, pricom mixer v XP sa urcite obchadza. Tvrdia to niektore recenzie v casopisoch ( http://www.arcam.de/testberichte_15.html ) a rovnako aj uzivatielia na hifi-forum.de.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Zkousel jsem to a asio funguje dobre - manipulace s windows mixerem nema na zvuk zadny vliv. Regulace hlasitosti funguje jen primo z foobaru. Nevim co se mi predtim zdalo, ale ted mi prijde, ze hlasitost je stejna pres koax z CDP i pres USB. Takze tuto informaci dementuji :)

Jinak se mi dneska zda, ze rDAC hraje o neco lip. Na zahoreni moc neverim, asi je to spis zvolenymi CD, ktera jsem dneska poslouchal - Haden Gismonti In Montreal a Nocola Benedetti plays Szimanowski / Saint-Sains. Nebo dneska ty rozdily tak vnimam. Porad je ale pri soustredenejsim porovnani poznat rozdil v texture zvuku, rDAC proste zakulacuje, obrusuje hrany a dozvuky jeste vic nez Denon (a ten ma taky rozhodne hodne daleko do ostreho projevu).

Soustredil jsem se ted hlavne na basy a nizsi stredy a tam ten rozdil je patrny- rDAC struny nebo smycce trochu maze mejdlem :( Proti CDP tam ta textura a jemna mikrodynamika, presne hrany zvuku nejak chybi ... A to bych i u CDP jeste rekl, ze by mel byt o dost cistejsi a vykreslenejsi (nezamenovat s ostrosti nebo neklidem ve zvuku).

Dojem z prostoroveho podani je podobny - je trochu vetsi, ale zaroven spis nezaostreny, proti CDP s mene jasnou lokalizaci. Predpokladam, ze to souvisi se zminenou "vyhlazenosti" zvuku, mene presny a detailni zvuk tezko muze dat detailni a presnou iluzi prostoru.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Vratil jsem se ted ke dvema skladbam z CD Ana Caram - co je zajimave je zmena barvy hlasu. CDP predklada jeji hlas trochu tenci, prijde mi ale realnejsi, s vetsim vyrazem a pozorovatelnejsimi zmenami barvy a nalady v hlasu. Narazil jsem tam treba na kratounkou pasaz, kdy se ve zmene rytmu jeji hlas trochu "preladi" a dostane na chvilicku takovou az divci barvu. Jenze rDAC hlas zpevacky podava vic temneji, altove zabarveny a hlavne vic "stejnejsi" v prubehu skladby, ve zminene pasazi se ten pocit nedostavuje, resp. ta zmena hlasu na divci tam proste neni patrna, i kdyz jsem to prehraval nekolikrat a porovnaval zpetne s CDP, vyzni to uplne jinak.

To co tu popisuju jsou sice drobne odlisnosti, ale problem je, ze prave tyhle drobnosti urcuji, zda se povede prenest nejen zvuk, ale taky muziku a emoce a to co dela akustickou hudbu tak zajimavou.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

A ted mi ale poradte co jinyho jeste zkusit .. Aby se to u nas dalo sehnat a nestalo to horentni sumu ... Ja uz jsem bezradnej.

ron

Příspěvek od ron »

skús CA dacmagic. rád požičiam na posluch svoj výmenou za možnosť vypočuť si rDaca ktorý ma tak trocha láka kôli rWave..

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

asi to vypada, ze dalsim kandidatem na test bude Onkyo 1000

http://www.usbdac.com.au/index.php/dac- ... hz-usb-dac

teda jestli u nas bude k mani ...

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

a jeste koukam na Nuforce icon HDP - sice to ma "obycejny" USB vstup, ale ono je to koukam asi stejne jedno ... nemate s nim nekdo zkusenosti ?

Odpovědět