bh69

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Ramones
Kontaktovat uživatele:

Re: bh69

Příspěvek od Ramones »

bh694 píše:
... vymenim zesik (zatim uvazuju o Audii FL3, kterou snad brzo uslysim v Beroune, o Naimu XS a dost lidi mi tu doporucilo Vincenta 238 z druhy ruky, ale tam mam nejak averzi k te vedlejsi funkci elektrickych kamen :) ) Jestli mate jeste jine kandidaty, budu rad za tipy.

Základem dobré hudby je ticho.

Tyhle podmínky ti splní Nuforce Ref 9 SE v2 (mám doma) nebo v3 (prý ještě o kousek dokonalejší)

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Hlavně manželka by neměla moc pyskovat. ;)

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Ramones píše:Tyhle podmínky ti splní Nuforce Ref 9 SE v2 (mám doma) nebo v3 (prý ještě o kousek dokonalejší)
to je ale digital, ne ? a ty tady na foru byly strhany jeste daleko vic nez Naim ..

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Ramones píše:Základem dobré hudby je ticho
jinak timhle "heslem" jsem nemyslel technicke ticho (absenci sumu), ale hudebni pauzy

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Moje manželka nešumí, ale někdy na mě vrčí: " Ty pořád jenom posloucháš. Kdo má snášet ten tvůj randál." *headbang*

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

bh69 píše:
Ramones píše:Tyhle podmínky ti splní Nuforce Ref 9 SE v2 (mám doma) nebo v3 (prý ještě o kousek dokonalejší)
to je ale digital, ne ? a ty tady na foru byly strhany jeste daleko vic nez Naim ..

Teď jsi mě v dobrém rozesmál *2thumbsup* ...prosím tě, pokud bys byl "ovce" a kupoval jen to, co vyvolení na zdejším fóru schválí, tak bys měl jen jejich aparáty :shock:

Ve světě se NF Ref 9 SE v2 nebo v3 řadí mezi absolutní špičku. Běž si je poslechnout někam do Německa nebo do Bratislavy. (Já si k sobě lidi nezvu)

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

fox píše:Moje manželka nešumí, ale někdy na mě vrčí: " Ty pořád jenom posloucháš. Kdo má snášet ten tvůj randál." *headbang*
...manželka a hifi nejde dohromady *thumbs up*

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

proc mi sem do vlakna tahate svy manzelky ? *headbang*

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

bh69 píše:Ale abych to vrátil k původnímu tématu ... Mám asi takovouhle představu, resp. požadavky
- aby výměna přinesla za rozumný peníze znatelný a jednoznačný zlepšení reprodukce (tj. abych jen nenahradil jedny nedostatky jinýma)
- zvuk by měl být přirozený, neutrální, nenápadný v tom dobrém slova smyslu - aby člověk zapomněl, že poslouchá nějakou aparaturu. Nehledám něco "líbivého" ve smysl záměrného "vylepšení", ale taky ne sterilní, sice detailní ale suchý projev bez radosti z muziky.
- důraz na základ muziky, tj, na středy a jejich barevnost, "kulatost", realismus akustických nástrojů i zpěvu
- výšky neagresivní, vzdušné, příjemné, nemusí jich být přehnaně moc a měly by dát přirozenou barvu hlasu, sopránu, houslím apod.
- basů nemusí být moc, i vzhledem k malé místnosti, ale zase by měly být přirozené, s barvou a rytmem, pevný, žádný hučící nebo dunící "mlhy"
- naprostá priorita je, aby to nebylo unavující nebo nějakým způsobem po čase obtěžující, radši míň a přirozený a pohodový, než sice efektní ale po čase obtěžující nebo nepřirozený
- další podmínkou je, aby to hrálo dobře potichu. Poslouchám spíš meditačně, na bežné hlasitosti asi jako při sledování TV (a ani tu nepouštím moc nahlas). S tím souvisí i přiměřeně jemná schopnost regulace zesílení, abych pak nemusel mít hlasitost někde u nuly a po jednom kroku to začalo řvát :)

Dá se to vůbec splnit ? :)
Až na tu regulaci, to co jsem ti doporučil, ano :idea:

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

bh69 píše:proc mi sem do vlakna tahate svy manzelky ? *headbang*
Aby byla sranda. Nebuď suchar. :)

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

> Až na tu regulaci, to co jsem ti doporučil, ano

jak to myslis ? ze to neumi hrat potichu ? (vim o tom prd, ale ted zrovna jsem cetl ze digitalni zesilovace hrajou nejlip na plny vykon a pri nizkych vykonech se jejich parametry zhorsujou - akorat nevim co si pod tim predstavit).

Ale vzhledem k cene a slozite dostupnosti je to stejne celkem bezpredmetny. Prosim nejake realnejsi tipy :)

ted mi dosla ta regulace - to jsou vlastne jen koncaky, takze jeste predzesilovac k tomu ..

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Poslal jsem ti SZ na tvůj SZ dotaz.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

to nemusite hlasit, ze sterace stiraji :D

Ramones