bh69

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Aleska
Kontaktovat uživatele:

Re: bh69

Příspěvek od Aleska »

Jestliže ještě nemáš vybraná repro, zauvažuj i nad http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... 326#p65326 , to je špičková a profesionální práce.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Tak PC škatule je doma, vypadá solidně. Překvapilo mně i to jak je, na relativně levný výrobek, pečlivě zabalená - kartonová barevná krabice v uchem, uvnitř pevný "kufřík" z polystyrenu a v něm ještě v "mirelonu" a ochranných foliích zabalený case. Myslím, že vedle zesilovače a CDP nebude moc strašit :) Příští týden by měly dorazit soucastky - deska Pegatron 7 s Atomem 330, paměť 2x1GB a SSD disk Corsair Nova 32GB.

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo »

Jedno to neni, ale muzes je mezi sebou porovnat. Zkus HGA Veritas.
Rothaudio

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

paolo píše:Jedno to neni, ale muzes je mezi sebou porovnat. Zkus HGA Veritas.
kde se da u nas koupit ? ale koukam, ze 90 dolaru, takze u nas 2,5-3 tisice, to je prehnany, neverim, ze by to byl proti slusnymu levnejsimu rozdil

sekal

Příspěvek od sekal »

bh69 píše:Poradte jaky koaxial pro SPDIF z CDP do DAC..
http://www.tasker.it/ALLEGATI/OTHER/262.pdf

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Diky, ale ja mel na mysli asi spis neco hotovyho, s RCA konektorama, cca 0,5-1m dlouhy.
Z tech co jsem uvedl odkazy myslite, ze enni nic pouzitelnyho ?

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Vezmu zatim tohle - hlavne proto, ze to mam za rohem
http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph ... &id=154034
tenhle vypada lip, ale uz mi to prijde jako zbytecny luxus za 2x vyssi cenu
http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph ... l&id=74308

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

První dojmy z poslechu Sapphiru - proti starému CDP Denon je zvuk pevnejsi, neni agresivni ani ostry, ale je "tvrdsi". Neni tam ta urcita rozplyzlost Denonu. Na CD Verve Patricie Barber se objevily cistejsi metlicky, cinely, zvuk strun kytary uz ma barvu materialu, struny jsou kovove a napnute (prepnutim zpet na CD to mizi a uz je to jen ton vytvroreny nejakou neurcitou kytarou). Na druhou stranu tenhle zvuk je proti prehravaci mozna o neco unavnejsi, i kdyz jak uz jsem psal zadna ostrost ani nic neprijemneho tam neni, jen je to vsechno jakoby pevneji konturovane.
Vyrobce pise, ze doba zahoreni je 50 hodin. Nevim do jaky miry to skutecne jeste nejak zvuk ovlivni, zatim po cca 3 hodinach se mi zdalo, ze se to postupne menilo, na zacatku trochu zrnite a tenke vysky se uklidnily a procistily. Ale mozna si jen moje usi zvykly na novy zvuk, tezko rict :) Na zitra je v planu objektivnejsi testovani.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Tak včera večer jsem dělal další testy. Hlavním výsledkem je poznání, že je zejména potřeba "zahořet" vlastní uši a mozek :) Přizpůsobení a naladění se na něco nového holt chvilku trvá. I to jen potvrzuje jak problematický je zajít někam do studia, tam hodinku nebo dvě něco poslouchat (často bez možnosti přímého porovnání) a pak podle toho koupit nebo nekoupit ..

Začal jsem naprosto bravurním albem Sacrificium Cecilie Bartoli. A měl jsem pocit, že DAC asi pošlu zpátky. Zdálo se mi, že CDP má barevnější, teplejší, muzikálnější zvuk a DAC nějak ochuzuje a ztenčuje zvuk barokní kapely.

Pak jsem změnil žánr na intimní, komorní jazz - a DAC posadil Dianu Krall 2-3 metry před moje křeslo a ukázal jakou má skutečnou barvu hlasu a jak se zpěv tvoří v jejích hlasivkách, tak jak to Denon nikdy nedokázal .. A opět, jako včera u P.Barber se zjemnily, procistily a zreálněly drobné zvuky cinkání, metliček, kviknuti prstu na kytare ...

Kiri Te Kanawa a Mormonský sbor - DAC opět odkrývá něco z mlhy Denonu, pozadí je "černější" (u Diany Krall to bylo také dost jasně patrné). Zpěvačka je přesnější jak v prostoru, tak reálnější barvou hlasu.

Takže vracet asi nejspíš nebude :) Dneska se ještě vrátím víc k baroku, které se mi zdálo něčím ochuzené, ale už začínám tušit, že bylo ochuzené jen o to co tam být nemělo (i když to Denon maluje docela příjemně, barevně a muzikálně).

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Malý postřeh z rána - komorní polyfonie, moteta. To co na Denonu znělo jako slité sykavky se po přepnutí na DAC pročistilo a bylo slyšet, že jdou od velmi tichého zpěvu trochu v pozadí a šlo rozeznat jak vznikají na zpevakovo rtech.

Nejsou to dramaticke rozdily, je treba se soustredit, ale jsou překvapivě slysitelne i na mojí podprůměrné sestavě :-) Na druhou stranu, když jsem byl včera večer utahanej a trochu mě bolela hlava, spíš mi vyhovoval šetrnější, teplejší zvuk Denonu. Treba u CD Music From the Hearts of the Masters (Foday Musa Suso, Jack DeJohnette) byla na mne kombinace ostreji konturovaneho zvuku DACu, zduraznenych vyssich stredu Dynaudii a nezatlumene mistnosti uz trochu moc .. Proti Danonu, ktery zvuk zjemnuje mi prisly hrany/nabehy zvuku u ostrejsich strun nebo ruznych perkusi a chlup vic durazne nez bych chtel.

Hopp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hopp »

Vdaka za postrehy. Zvuk Denonu som mal moznost pocut rovnako, udajne je to tzv. europske naladenie. Ten Sapphire vyzera byt velmi zaujimavy prevodnik v pomere cena/vykon, este keby ho vyrabali aj v striebornej farbe.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Tak ještě aktuální pocity z poslechu live koncertu Laca Decziho. Tohle CD mam moc rád je to taková pohodovka. Bohužel se ale tahle pohoda při přehrávání přes Sapphire ztrácí. Opět se potvrzuje můj vtíravý pocit, že DAC sice umí proti Denonu poskytnout víc detailů a prostoru, ale za cenu ztráty pocitu pohody a volného plynutí muziky. Prostě Sapphire příliš tlačí na pilu, dynamika a náběhy zvuku jsou zdůrazněné tak, že to je často až nepříjemné a je to na úkor muzikálnosti a barevnosti. Přepnutí zpět na Denona často provází lehký pocit úlevy a to určitě není dobré ..
A protože člověk by měl dát víc na pocity než na pitvání zvuku, jsem už skoro rozhodnutý, že využiju 14 dnů a DAC pošlu zpátky .. Škoda, čekal jsem víc.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Ještě další aktuální dojem - Jordi Savall, Hesperion - Diaspora Sefardi. Denon - pohoda, barevnost, jemnost, která vtáhne a láká poslouchat dál a dál. Sapphire - přehnaná dynamika, barevnost se ztrácí (mám podobně jako předtím u CD C.Bartolli pocit, že snad nějak filtruje ty krásné barvy a tarnsientní zvuky starých nástrojů). U dřevěná flétny se ztrácí dřevo, u zvuku violy chybí chvění a drhnutí strun - zvuk je dynamický, pevný, tvrdý .. jenže je to moc, tady by takový být neměl ...

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Tak konecne jsem dotahnul brachu k provedeni testu - tentokrat on poslouchal a ja jsem prepojoval, aby to rozhodnuti nebylo jen na mych usich :)

Vysledky - 5x pro CD, 4x pro DAC, 2x nerozhodne. Ani ta 4 vitezstvi pro DAC nebyla pry nijak vyrazna a slo hlavne o urcity typ nahravek (typu. P.Barber nebo deJohnette). Konecny dojem - DAC prinasi efekty jako vetsi a presnejsi prostor, vetsi presnost, ale na druhou stranu "digitalni" zvuk, rozpad hudby na sled tonu a zvuku. Za ty penize to ve srovnani s CD nestoji.

V podstate se potvrdily moje predchozi dojmy, ze Sapphire je postaveny spis na zvukovy prvoplanovy efekt nez na skutecne kvalitni a vyvazenou reprodukci. Tlaci casto az prilis na usi a ma problemy s timingem a prenosem melodie a harmonie. Vytazena dynamika navic nevyhovuje me potrebe poslechu na nizkych hlasitostech. Takze definitivne rozhodnuto, vracim ho a tim zatim pada i predstava o opusteni CD a prehravani hudby pres PC, protoze investovat 2x-3x vic do jineho DACu se mi nechce.

Odpovědět