bh69

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: bh69

Příspěvek od bh69 »

tak o tom premyslim .. co kdyz za negativni vjemy (neklid, napeti, pocit spatneho timingu) fakt nemuze Sapphire, ale nejaky extremni jitter nebo podobny problem se SPDIF vystupem Denonu ? Je to vubec mozny ?

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Taky jsem na to myslel. Každopádně dac v denonu má velkou výhodu díky nepoužití spdif a tudíž lepší možnosti snížit jitter na minimum. Cesta přes externí dac je složitější.
Saphire v tom může být tím, že se hůř vyrovnává s jitterem v spdif signálu. Jestli máš možnost dac poslechnout přes ten Hiface nebo Juli@ z pc, tak to zkus. Nebo nějaký jiný kvalitnější zdroj.
Pokud je spdif výstup špatný, dac prostě má problém.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

noaid píše:Jestli máš možnost dac poslechnout přes ten Hiface nebo Juli@ z pc, tak to zkus. Nebo nějaký jiný kvalitnější zdroj.Pokud je spdif výstup špatný, dac prostě má problém.
to ted bohuzel nemam, leda to pustit pres optiku z onboard zvukovky PC, ale to asi ani nema smysl zkouset ...

Hiface jsem zatim nekupoval a v tyhle situaci uz se mi do toho nechce jit, protoze bych prosvihnul moznost vraceni Sapphira ... je to riziko, kdyz nevim jak by to dopadlo (navic i na Hiface jsou kontroverzni nazory).

Spis to zacinam videt tak, ze to jeste chce pockat az se objevi nejaky cenove dostupny a skutecne kvalitni DAC s dobre vyresenym asynchronnim USB vstupem.

Seeker
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seeker »

Peer píše:Hoši, Benchmark do toho tady vůbec netahejte.
Pokud ten čínský DAC propadl proti Denonu 615, tak k tomu není co dodat.
Nekupujte takové sračky naslepo. ;)
Teď jsi mě trochu znejistěl ale přesto mám dojem - není Saphire, Ruby apod. korejský výrobek? Moc bych se nesmál :lol: že je to jedno, dá se dnes jednoznačně tvrdit že jsou v elektronice globálně Korejci horší Japonců? A že by se tato "sračka" umístila v něm. Audiu na špici, kde "byla" testována společně s HighEnd převodníky zvučných jmen vyloženě podvodem nebo díky hluchému recenzentovi se mi nechce až tak věřit.
@bh69: právě proti předcházejícím modelům by měl mít Sapphire opět o něco nižší jitter, tedy naopak opět ještě méně "pocitového neklidu", dále je asi víc než pravděpodobné že skutečný přínos a vyzdvihované vlastnosti Sapphiru se projevují větší měrou úměrně s přidruženými komponenty, když budu mít bedny za 100l, zes. a CDP po 50l tak vřazením Sapphiru z něj vyždímu daleko víc, čímž netvrdím že bude hrát líp jak DAC v drahém, špičkovém CDP ale bude zřetelně slyšet např. ona vychvalovaná prostorovost Saphhiru. Nechci se už taky nějak vracet a plácat v těch kabelech, jenom bych podotkl všeobecně hlavně k domácím testům; čím víc se (napjatě) testuje a přehazuje, přepíná a čím víc srovnávaných komponentů tím víc je pak z toho člověk totálně zblblej. Mně se spíš osvědčila metoda dlouhodobějšího náposlechu, prostě stejnou muziku poslouchám delší čas, třeba týdny a ucho (které není blbec!) si podvědomně dobře uloží "do paměti" charakteristický zvuk. Pak si vyměň jakýkoliv komponent a už (nenápadně ale beze zdání) od prvotní nahrávky slyšíš že to hraje jaksi trochu jinak, v podstatě to zprvu neumíš přesně definovat (lepší, horší?, extrémní případy zde nemyslím), ale časem ti dojde, že i malá změna může být v celkovém přijímání zvuku změnou velkou a podstatnou. Přesněji řečeno pro někoho ano, pro jiného méně nebo vůbec.

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin »

Peer píše:Hoši, Benchmark do toho tady vůbec netahejte.
Veru, to tiež nie je bohviečo. Za tú cenu poznám ďaleko lepšie riešenie.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Seeker píše:právě proti předcházejícím modelům by měl mít Sapphire opět o něco nižší jitter, tedy naopak opět ještě méně "pocitového neklidu"
Jenze to je prave ten nejvetsi problem, ktery citim (to je tady lepsi slovo nez slysim). Pokud mam opcit ze neco neni v poradku, misto chuti poslouchat muziku citim napeti nebo nepohodu, pripadne mam tendenci snizovat hlasitost, a po vypnuti nebo prepnuti na CDP citim az fyzicky pocit ulevy (!), tak je nekde zasadni problem a je uplne jedno jestli mam bedny za 30 nebo za 100 a jaky tam jsou kabliky. Problem je pak uplne jinde a v jinych radech, nez jestli jeden kabel udela o kousek vetsi prostor nebo malicko jemnejsi vysky.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

dovolím si připojit svůj názor: jestli jsem to pochopil, máš pocit, že DAC přináší jisté žádoucí zlepšení (hlavně prostor a míra "prokreslení"), ale bohužel za to platíš ztrátou něčeho podstatného - hudba ztrácí přirozenost, stává se syntetickou, agresivní (i když detailní).
podle mě bys měl vyzkoušet nějaké starší kvalitní 14 nebo16-bit cdčko než experimentovat s patlajícím (snad se nebudeš zlobit) Denonem, čínskými DACy a kabely. ztráta času

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

p.s. některé moderní převzorkovávače se snaží z nahrávky dostat i to, co tam vlastně není. na to pozor.

brvr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od brvr »

dadaft píše:dovolím si připojit svůj názor: jestli jsem to pochopil, máš pocit, že DAC přináší jisté žádoucí zlepšení (hlavně prostor a míra "prokreslení"), ale bohužel za to platíš ztrátou něčeho podstatného - hudba ztrácí přirozenost, stává se syntetickou, agresivní (i když detailní).
podle mě bys měl vyzkoušet nějaké starší kvalitní 14 nebo16-bit cdčko než experimentovat s patlajícím (snad se nebudeš zlobit) Denonem, čínskými DACy a kabely. ztráta času
...... a peňazí. Pri týchto veciach treba dobre popremýšlať ešte pred kúpou. Ideálne pred samotnou kúpou vypočuť.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

brvr píše:...... a peňazí. Pri týchto veciach treba dobre popremýšlať ešte pred kúpou. Ideálne pred samotnou kúpou vypočuť.
To je dobra rada, ale dost nerealisticka .. Jednak neni kde si to poslechnout (viz treba muj zajem o zesik Audia - dovozce mi vubec neodpovedel, nejblizsi prodejce odepsal, ze to sami jeste neslyseli a mit je v dohledne dobe nebudou) a i kdyby bylo tak je podstatny rozdil nekde ve studiu hodinku neco zkouset na uplne jine aparature, nez nekolik veceru doma v klidu. Jinak to vyzkouseni pri objednani z eshopu stoji jen 2x postovne, takze ve vysledku lepsi nez cesta do Brna :D

Robur
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robur »

Nikde jsem se nedočetl jak jsi to měl propojené,jestli cd šlo přímo do zesilovače a přes DAC jsi pouštěl z HTPC nagrabované CD. Jestli ano tak na vysledném zvuku se mohl projevit taky ALPHA procesor co je v cd od Denonu. Možná je to nesmysl,ale u mne je rozdíl když stejnou věc pustím z Pioneeru a pak z kopie ve flacu,obvod co je v Pioneeru je Legato link a zni to jinak.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Robur píše:Nikde jsem se nedočetl jak jsi to měl propojené,jestli cd šlo přímo do zesilovače a přes DAC jsi pouštěl z HTPC nagrabované CD. Jestli ano tak na vysledném zvuku se mohl projevit taky ALPHA procesor co je v cd od Denonu. Možná je to nesmysl,ale u mne je rozdíl když stejnou věc pustím z Pioneeru a pak z kopie ve flacu,obvod co je v Pioneeru je Legato link a zni to jinak.
No samozrejme ze se na zvuku projevil Alpha procesor, vzdyt to je soucast DACu v tom CDP. Jinak jsem DAC krmil koaxialnim SPDIF vystupem Denona. A tam predpokaldam, ze jdou cista data, nic upraveneho.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Tecka za kauzou Sapphire.

Dneska jsem provizorne rozbehnul HTPC, pres optiku. Nepozoroval jsem zadnou objektivne postrehnutelnou zmenu ve zvuku proti propojeni koaxem z CDP. Zkusil jsem mimo jine K.Jaretta - zvukove rozdily nebyly nijak velke, ale na strane CDP opet vetsi pohoda a pocit lepsiho frazovani, "slapani" muziky. Takze pouze potvrzeni predchoziho.
Poustel jsem neco i brachovi (neni hifista, na moji sestave taky neposloucha, takze neni navykly na zvuk Denonu) a i podle neho je to zvukove srovnatelny, ale DAC je ostrejsi, "digitalnejsi", neklidny a tim vic unavujici.

Je mi lito, vim, ze jini majitele jsou s timhle DACem spokojeni, vim, ze vyhral v testu nemeckeho casopisu Audio, ale pro mne je zaver jasny - pouzitelny by byl, ale neni to ono.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Jen mne mrzi, ze jsem nemel moznost zkusit i propojeni s pouzitim m2tech Hiface. Zajimalo by mne, jestli by se vysledek lisil.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Nemate nekdo zkusenosti se subwooferem Epos ELS 300 ?

http://www.highend.cz/productpages/epos/elssub.html

za ty penize vypada docela zajimave, uzavreny system bez BR, co jsem nasel nejaky nazory uzivatelu, tak by mel byt zvukove decentnejsi, rychly a vhodny prave do sterea na muziku ...

Odpovědět