dadaft

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: dadaft

Příspěvek od dadaft »

ty se nestačíš divit? a čemupak se to jako nestačíš divit?
v životě jsme se jak říkáš nesetkali a ty mi naklušeš z ničeho nic do vlákna a začneš mi tady psát, že si myslíš, že mám pravdu úplně ve všem, že se snažíš přesně dodržet všechny mé postupy a tak podobně.

sorry, ale mám právo si zjistit, o co to tady kurvadrát jde, nemyslíš? a protože tě neznám a nikdy jsme spolu neměli žádné spory, tak proč bych ti neměl věřit? přece není žádný důvod, abys mi lhal nebo si ze mě dělal kozy, ne?
a proč bych vlastně nemohl být z toho, že se našel někdo, kdo si nemyslí, že jsem na hlavu, nadšený?
podle mě by to byla dobrá zpráva - a bylo by to v pořádku.

v pořádku by to ovšem nebylo, kdybych měl být nadšený z nějaké lži nebo podrazu. a všechno nasvědčovalo tomu, že je to nějaká bouda. lidi mi říkali, že si ze mě děláš kozy a všechno sis to vymyslel.

člověk by měl vědět na čem je.

teď se mi tady divíš. ale čemu se to divíš? tomu co jsem napsal? mám odvolat, co jsem napsal, protože je to lež jako věž?
a víš, čemu se potom divím já? já se divím, že se nedivíš tomu, co napsal pasul?
pasul píše:Za druhé: Ano Syčák si z tebe opravdu dělá jen prdel.
kdyby to byla taky lež jako věž, musel by ses tomu divit přece úplně stejně jako se divíš tomu, co jsem napsal já. jenže tomu se ty nedivíš. jediné logické vysvětlení pak je, že když se tomu nedivíš, je to pravda. dělal sis ze mě prdel.

takže mi nejdřív vysvětli, o co tady jde, než mě začneš obviňovat ze lží a blábolů.

* * * * * * *

a teď tad máme dalšího člena:

podívejte se na tohle:
Obrázek
tohle je lovecká trofej nebo ne?
myslíte, že jsem mu ten obrázek dal, aby mi na něj dělal reklamu?
ne, Machalík si myslí, že si ho může bez mého svolení přivlastnit jenom proto, že jsem podle něho dostal kapky.
normálně se mi vysmívá.

takže hifisté.
vzpomínáte si, jaké to tady bývalo ze začátku krásné místo? jak jsme byli všichni nadšení, že konečně máme to svoje, kde nás nikdo nebude mazat nebo špinit. jak jsme při každém nedorozumění hned spěchali říct, že to nebylo ve zlém? že jsme měli těžký den a pak nám prostě ujelo něco debilního, co nejde vzít zpět?? jak rádi jsme si tady četli???

vzpomínáte si ještě vůbec?

a teď se rozhlédněte. připadá vám, že jste pořád na tom samém místě? líbí se vám tohle prostředí? nástěnky a tak?

a co lidi?

CO LIDI? - - - VÁM NIKOMU NEVADÍ, ŽE ODSUD ODEŠEL PEER? mně tedy ano!!! a není sám. jiní jen ve vší slušnosti nepráskli dveřma...

a záleží vám někomu ještě vůbec na tom, jaké to tady bude?

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

mně jo. něco vám ukážu. a nechám na vás, co s tím uděláte.

toto je nezávislé fórum o hifi. je to svobodné a veřejné fórum. nemá nad sebou žádnou vyšší moc. záleží jen a jen na jeho členech, jaká pravidla si stanoví.
pro mě osobně je dost důležité, že se zde setkávají příznivci hifi a hudby JAKO PŘÁTELÉ. to neznamená, že spolu musíme ve všem souhlasit. každý to slyšíme jinak. dokonce spolu můžeme zuřivě nesouhlasit, ale nikdy by to nemělo přerůst v nepřátelství.
jinak pro mě tato společnost přestává být únosná.
když se ve stádu objeví šelma, dotkne se to každého člena tohoto stáda, ne jen kořisti. tím příštím totiž může být kdokoliv. navíc šelmy k sobě přitahují šelmičky, jinak mírumilovné, a za nimi se táhnou mrchožrouti a podobná verbež...

* * * * * * * * * * * * * * * * *

musím říct Machalíku, že to byl zajímavý moment. přiznávám, že jsem nedokázal zjistit, PROČ to všechno děláš. nejpravděpodobnější mi připadala kauza tzv. trenýrkového manekýna. ale úplně to prostě nesedělo.

moc se mi to líbilo, to s jakou vášní jsi se zmocnil toho obrázku. je v tom něco ženského, intimního, jim vlastního. a hned ho všem předvádíš nad svým mužným jménem. jako nějaká parádnice.

ale musím tě zklamat. ten obrázek chci nad nick já. je můj - - - samozřejmě že se nechlubíš něčím, cos ukradl. to nepřipadá v úvahu. ty si prostě myslíš, že ten obrázek má cenu kancelářské ozdoby.
nemá a není tvůj.
takže ho koukej fofrem vymazat.

Donuts
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Donuts »

A mame ho zpatky. Ale drzel se kluk jeden usata. *jupi*

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Dadafte zachovej klid svobodné forum jsme. Mě taky pár lidí naštvalo s jejich nepatřičnými poznámkami k mé akustice která jen tak mimochodem byla konzultována se samotným RnDr Bohumilem Sýkorou. A stejně se najdou lidé kteří do toho kafrají ono spouta lidí píše to co píše jen proto že internet a papír snese všechno ale nevím zda by měli odvahu to psát i v reálu.
Tak se na to vykašli a na tyto poznámky nereaguj. Jsem proto aby každý mohl vyjádřit svobodně svůj názor ale neměl by toho druhého urážet a nemusí jít zrovna o vulgarismy.
Prostě máš doma 3D a k tomu malý regálovky tobě to vyhovuje a stačí tečka. To že někdo musí mít bedny s basákama jak dekl vod hajzlu to je jeho věc ale nemusí to taky všem cpát. Je potřeba být k sobě alespon trošku tolerantní a to v internetové diskusi obvykle chybí.

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

Mily Dadafte,

prestoze priznavam, ze mi svymi pokusy trochu pripominas stryce Frantiska ze Saturnina, neumim vyloucit, ze Tvoje metoda neni naprosto genialni a ze nebude po letech ocenena.

Protoze jsem -- jak ostatne s vtipem a noblesou sobe vlastni, o to mene vsak s technickym zduvodnenim, poznamenal jiz v jinem vlakne kolega Machalik -- jeste nezkuseny, pronikam tu pomalu do toho, o cem ze je to hifi. A nestacim se divit, protoze jsem si vzdycky myslel, ze je to o poslechu hudby ve vysoke kvalite (a ze se bude resit otazka, co ta vysoka kvalita je a jak ji vylepsit).

Ale ne, ani trochu. Zakladni prvek, jak to ted vidim, je nasledujici (jen se demonstruje v ruznych souvisejicich podobach):
- pocity (zvlast silne korelovane pohledem na cenovku),
- "prick waving events", jak to nazyva jeden muj kolega,
- "kdo nema <xyz>, jako by nezil, protoze ja na to mam" a podobne.
O zvuk tu vubec nejde. Vse potrebne popsal kolega Freud a jemu podobni.

Jakkoli to nema nic spolecneho s racionalitou, dokaze to byt i celkem zabavne za predpokladu, ze diskuse timto stylem vedena nepostrada urcitou noblesu. Bohuzel jen malo z mistnich dokaze projevit smysl pro humor takove urovne, jako treba boxer, co chce mit od vseho klice.

Kasli na to. Hrej si. Povidej si o tom. A kdyz na vec prijde, na hruby pytel patri hruba zaplata. Lide se k Tobe budou chovat tak, jak jim to dovolis. A konecne, prece si nebudes delat starosti z cizich nazoru, ne?

Tvuj,
D.

boxer

Příspěvek od boxer »

David.

Výborně napsané. *thumbs up*

Dadaft.

Dovolím si parafrázovat B.Záhorského,alias komořího Langa

3DMilosti, nenechte cloumat prchlivost svým majestátním pro100rem.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Dadafte, svou trošku tvrdohlavostí, která ti umožňuje jít si za svým, ale také vzbuzuješ dojem člověka s hroší kůží, proto možna úroveň útoků a zesměšňování je "větší než obvyklá". Někdy jsem se sám divil, jak to zvládáš. Ale tak trochu si asi za to můžeš i sám. Možná by bylo lepší než prohlašovat, že jsem objevil perpetuum mobile (teď mne náhodou napadla souvislost s otáčením 4 beden do kruhu ;) ), tak raději jen udělat poznámku, že jsi došel k zajímavému efektu takovému a takovému. A když jsme u těch 4 beden, tak třeba i napsat, která je levá a pravá, kde je posluchač atd. Tak jak jsi to prezentoval to má opravdu asi stejnou informační hodnotu jako kresby v Nazce. A tomu textu opravdu není moc rozumět, jak tady někdo psal. Já to taky nepochopil.
Tvé soudy jsou příliš jednoznačné a nadnesené a neustále se přitom mění, to potom nevzbuzuje moc důvěry a lidé na to pak reagují různě. Někdo to ignoruje, někdo si myslí svoje, někdo to dokáže odfiltrovat a někdo se naopak začne smát. Člověk se vyvíjí, poznává postupně, mění názory, ale asi by to neměl v každé té fázi prezentovat jako konečné osvícení.

Co s tím počítáním bubnů? Vždyť víš, že to cd Usher se patrně nikomu v kapse neválí, tak jediná možnost je grabnout tu jednu skladbu a dát link jako vždy předtím, třeba jen na týden, jinak to nikdo nevyzkouší. Takhle můžeme uspořádat anktetu (tvůj hlas asi není jediný směrodatný), i když je jasné, že některé odpovědi budou z legrace. Samotného by mne to zajímalo, musíme se nějak bavit. A taková zábava alespoň nic nestojí, což v krizových letech nabývá na významu *sunglases* .

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

boxer
:lol:
říkal jsem Machalíkovi, že si ho vychutnám. už Syčák, se svým "nebojím se to tak nazvat", mi udělal radost. ale jak si M. vzal ten obrázek, to jsem byl úplně nadšený! muselo mu trvat, než to dostal do podoby toho obrázku nad nick.* kdyby ho jen zmenšil, tak to 3D není tak vidět. navíc je použitý jiný typ písma, takže on to předělával!!!
docela jsem se pobavil.
kdo má zájem, může si teď prohlídnout Machalíka bez trenek.
*(... třeba mu přitom z toho obrázku v hlavě něco zbylo. a třeba ho časem napadne to vyzkoušet. no, to bych se pak potrhal smíchy, kdyby byl zrovna Machalík první člověk, který by o tom chtěl opravdu pokecat...)

noaid
nenechám se vyhodit odněkud, kde to mám rád. a už vůbec ne takovými obejdy...
jinak já na svém egu moc nelpím. skousnu toho hodně. urážky mě nezajímají, obzvlášť na netu. jestli to Machalíka trochu sklidní, to se teprv uvidí.
psal jsem to pro toho, kdo by to chtěl vyzkoušet. ten by věděl hned, které bedny jsou které. navíc v textu píšu, že z druhé strany je zvuk reverzní. neboli jinými slovy říkám která bedna je která. nepíšu to, abych si z vás dělal kozy, ale pro toho, kdo má zájem. v praxi by ti ten můj text tak záhadný nepřišel.
jo, natáhnu to na web, a dám odkaz.

david
jsem v pohodě. nikdy mi to nehrálo líp, tak co bych nebyl...
*hura*

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Machalík píše:Nemas to ve vektoru, Dadafte?
mám Machalíku, to víš že mám.
ale takhle ses musel aspoň trošku snažit sám...

:lol: :lol: :lol:

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

měl bych asi říct, proč bych si tak rád o tom s někým DOOPRAVDY pokecal.
já ty bedny dokážu postavit tak, aby to hrálo. včera jsem to zase dal dokupy po nějakých předělávkách. tak za 8 hodin to vždycky mám vychytané. 8 hodin! ten kdo s tím neumí nemá šanci to prostě v nějakém rozumném čase ustavit dobře. předními i zadními bednami jde pohybovat: s jednotlivou bednou - vlevo/vpravo, dopředu/dozadu, kolem své svislé osy. z hlediska celku - L/P bedny blíž/dál k boční stěně a tím pádem blíž/dál k sobě navzájem, přední/zadní bedny blíž/dál k čelní/zadní zdi a dál jak v předešlém, a vzájemné natočení. kombinace těchhle pohybů vždy něco přináší a něco ubírá. zároveň přínos/ztráta ve zdůraznění/ztišení určitých frekvencí (je to plynulý přechod) a zaostření v l/p i p/z směru zdánlivých zdrojů, kterou vyvolá pohyb jednoho páru odpovídá u druhého páru jinému pohybu. třeba když natočím přední pár víc na sebe na výškách to odpovídá tomu když dám zadní pár dál (ale na jiné změně jiné frekvence tomuhle pohybu předních beden tohle neodpovídá - zkrátka při každém pohybu se dějí dvě změny dvou věcí v opačném gardu). prostě kombinací těchhle pohybů lze zvuk úplně zaostřit. kdybych měl vysvětlit, co to znamená, tak zatím nejnázornější mi přijde On the Run z Dark Side of the Moon od P.F. o čem to je? běží tam chlápek. zleva zezadu doprava. pak přeběhne doleva. má dost. pak se vlevo vzadu objeví ta bzučící koule. je to stroj a jde po něm!!! a pak se jich vyrojí víc. třikrát tě Waters trefí do palice. ale nejhorší je ten, co se ti zastaví za hlavou. slyšíš ho jak půl metru za tvou hlavou visí ve vzduchu a bzučí. je to prostě mazec.
no a na to, co čemu přesně odpovídá při pohybu jednotlivých párů nemůžu přijít. nejhorší je, že až takhle dobře to hraje tak od půlnoci do tří, takže není moc času a vždycky když to mám, tak se mi nějaký ten čas taky nechce do toho šťourat, a taky v tuhle dobu někdy spím. a zajímá mě to. takže prostě hledám stejného blázna. víc hlav víc rozumu.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

abych vás zase nemystifikoval, tentokrát ne protože nevím, ale protože jsem před dopsáním téhle věty už myslel na něco jiného.
dadaft píše:třeba když natočím přední pár víc na sebe na výškách to odpovídá tomu když dám zadní pár dál (ale na jiné změně jiné frekvence tomuhle pohybu předních beden tohle neodpovídá - zkrátka při každém pohybu se dějí dvě změny dvou věcí v opačném gardu).
správně je: třeba když natočím přední pár víc na sebe na výškách/středech to odpovídá tomu když dám zadní pár dál (tím myslím lokalizaci, zároveň se děje něco i na středo/basech - zkrátka při každém pohybu se dějí dvě změny dvou věcí v opačném gardu).

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

no jo, teď to vidím - - - prostě si musíte myslet, že jsem na palici.

ale jak říká pipis: nic není jisté...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

a když je to tak, tak popojedem ne?

teď jsem poslouchal Let Down od Radiohead a to je prostě úlet!
*thumbs up*

boxer

Příspěvek od boxer »

to je prostě úlet!

Konečně jsi trefil hlavou hřebík. *thumbs up*

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

no, tak to zase pro tentokrát dopovím.
v malé poslechovce mi hrály bedny opravdu dobře jenom v jednom dost šíleném ustavení. normálně symetricky to prostě nevycházelo ani kdybych se ... . dva páry něco naznačily, ale bylo tam na ně málo místa. možná, že by v ní hrály fakt dobře ty omnipolární bedny, to nevím, a teď už malou poslechovku nemám. mohl bych to prubnout třeba v ložnici, jenže všechny hifi výdaje jsou už víc jak dva měsíce na nule. nekupuju ani pitomé cdčka, což mě popravdě sere nejvíc. takže žádné nové bedny ani náhodou. když jsou bedny blízko zdi, tak to prostě nejde. a když jsou bedny míň jak dva metry u sebe, tak to už není stereo. no a když jsem konečně ve velké poslechovce našel symetrické umístění pro dvě bedny, jen tak jsem zkusil ten druhý pár a nebylo co řešit. prostě to má úplně jiné grády. ale je tu několik ale. myslím, že ta moje poslechovka je tak tak. navíc se ukázalo, že jeden z těch výškáčů z beden původně do foroty je přiškvařený, nahoře to bylo řízlé. originály nejsou tak lehce k mání a navíc je stop rozpočet. nakonec jsem našel dva vyhovující doma. jsou sice trochu směrovější a při větší zátěži dřív nestíhají, ale svitkové kondy ve výhybce to dostaly do přijatelného stavu. teď ještě že jeden pár střeďáku je míň citlivý. kabely to nejde pořešit. budu muset něco vymyslet a jinak než na výhybky to zase nevidím, takže vzhledem k mým zkušenostem to bude opět na dlouhé lokty. a času stejně jako peněz začíná být míň. takže to zatím dorovnávám v postavení, ale to prostě není ono, protože to vždycky musím něčím kompenzovat. zatím jsem našel čtyři místa, kde to jde téměř bezezbytku, ale "téměř" už poslední dobou pro mě nějak přestává být dost. každé z těch čtyř míst je malinko jiné. a to dělají ty střeďáky, tlačí mě buď příliš od sebe a nebo pak hned moc k sobě s bednama anebo do úhlopříčky.
no, myslím že už to šlape dost dobře, jen by to ještě chtělo doladit pneu, protože ladit tenhle problém podvozkem je škoda. pak je to jen Škoda. :mrgreen:

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

sluší se dodat, že to taky možná nepůjde. podle mně už není možné, aby nešlo, prostě si nedovedu představit důvod, že ne - ale jak známo, tahle možnost se taky občas vyskytne. rozhodnutí je blízko blizoučko. až ty bedny budou hrát úplně stejně tak to prostě musí bezezbytku zaklapnout. jinak na mě Machalik vlastnoručně provede masakr motorovou pilou...

Odpovědět