dadaft

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Mike
Kontaktovat uživatele:

Re: dadaft

Příspěvek od Mike »

zero

Toto vaše tvrzení jsou jen výkřiky do tmy a troufám si říct vlastní zkušeností nepodložené. Nebo snad měříte repro soustavy respektive jejich chování a charakteristiku ? A tvrdit že to řeší 90 procent problémů je dost odvážné skoro jako když dadafta chytne audio neurosa.
Mimochodem já sám mám bedny s předním basreflexem který je ještě tlumený a když jsem ho ucpal molitanem tak jsem akustiku nevyřešil ani z 30 procent.
Toto jsou otázka na zkušené matadory kteří mají zkušenosti konsturkcí beden a jejich následným měřením. Pomocí tohoto se můžeme dopátrat toho jak se bude bedna chovat v nějáké normální místnosti.
Ano když jsou bedny z dírou tak špatné tak jí prostě ucpeme. Mě jen fascinuje snaha všech si všechno přečíst na foru a pak přejímat tyto mnohdy bludné názory.
Ale zase on nikdo nic nechce řešit a nebo na to nemá prostě čas. Zase polopravdy polopravdy alias "absolutní pravdy"

zero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zero »

Aleska:
Sice ses na mě vysral, když jsem tě před časem o něco prosil v SZ, ale přesto ti odpovím: ano, mám to z vlastní zkušenosti. Samozřejmě netvrdím, že můžeš postavit uzavřenou bednu mezi čtyři holý zdi a máš vystaráno. Takoví debilové tady snad nejsou.

PMA:
:) škoda, že máte zase rýpavou náladu.

zero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zero »

mike:
:) :) chápu tvoje rozhořčení, máš bedny s basreflexem, tak se bráníš. Musíš ale bejt kvůli tomu tak zlej?? Přečti si znova aspoň dvakrát co jsi sem před chvílí napsal a pak se zamysli. Ne nad hifi, ale nad sebou.
Ty si opravdu myslíš, že bedny s basreflexem když zacpeš, tak si pomůžeš?? Tak to tě opravdu lituju ...

zero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zero »

mike:
P.S.: naštěstí se můžu spoléhat na svou intuici a cit, takže nemám vůbec žádnou potřebu někde něco papouškovat jako mnozí z vás, co se tady schováváte za různý "hifiguru".

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Jo jsem zlej hotová svině. A myslel jsem to jinak než jste to pochopil nebo to tak alespon chápu z toho jak jste odpověděl. Já se taky za nikoho schovávat nepotřebuju. Jak říkám nelze něco objektivně soudit bez poslechu.

boxer

Příspěvek od boxer »

Po posledním Dadaftově příspěvku padlo několik připomínek.

1. První vyhodíme z kola tu,kde se píše,že PMA má zase rýpavou náladu. Nemá.
Má "jen" prostě pravdu. Ovšem kdyby vám,co jste na druhé straně trochu svitlo v kebuli a zamysleli se ,proč to napsal a v jaké souvislosti,nechali by jste klobouk na hlavě.Zkuste nejdříve trochu přemýšlet.

2. Uscpat basreflex a myslet si,že mám tím pádem uzavřenou bednu "jako takovou",to by nevymyslel ani.....
3. Koupit si uzavřenou bednu a myslet si,že má vystaráno s akustikou špatně akusticky "tvarované" místnosti,může jen ....
4. Poslední Dadaftův příspěvěk je jeden z mála,kdy píše souvisle,myšlenky za sebou a neblázní stylem HRCPRC.Zastavme se u jeho kousku textu.
podstatě jsem se neustále (přes peripetie) víc a víc blížil k nearfieldu. a pak Mikeův nevím co od hifi očekáváš nebo chceš aby ti nabídlo. Jesti to má bej 3D nebo quadro nebo nearfiled.
A zde jsme asi u jádra pudla Dadafta.Poslech v blízkém poli.Pokud je to jeho gró poslechu,tak je šílenost spojovat pokusy se 4 bednami ve stereu a snažit o 3D prostor.

To je to co používá s oblibou Jarda Merhaut,...hrušky a jabka. Nebo taky trochu tvrději dodám já....krk prdelní a prd hrdelní....obojí je ovoce či úleva,ale vše je trochu něco jiného.

Když jsem byl u PMA na pozvání na pokec-poslech,má Pavel bedny a poslechové místo vyladěno genitálně :P tak,že když sedíte v křesle v klasickém posedu,posloucháte normální stereo obraz. Ovšek dokonale prostorovej,i když takříkajíc na obrtlíku díky velikosti pokoje a beden. Samo je to taky úrovní sestavy,že. Ovšem stačí se v křesle narovnat,trochu předklonit a poposednout dopředu (hlava oproti původnímu posedu o cca 3/4 m vpřed) a máte nefalšovaný nearfield poslech. Prostorová sluchátka.Ale to přeci nejde montovat dohromady. To je každý jiný. V tom druhém případě vylezou veškeré jemnosti,drobnokresba hudby,ale ztratíte to prostorové lálá,jak píše žabák. Já osobně NF poslech tak jak sluchátka nemusím.Pro porovnávání je to jistě fain.Ale pro tu pohodu vnímání prostoru,nadhledu a vtáhnutí do děje, je to první lepší.

Asi tak.

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík »

Vy se tady pořád o něčem hádáte a já zatím dneska uštrikovala krásnej svetýrek...

boxer

Příspěvek od boxer »

Mohla bych tě požádat ještě o jednu šálu a podkolenky? Brzy budeme stavět s Lachimem huhuláka.

zero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zero »

boxer:
Hele, teď to myslím fakt vážně - čo si predstavujete pod takým pojmom "DOKONALE PROSTOROVEJ"?
Víš, proč se na to ptám? Až budu mít upgradenutý gramo, napíšu ti pro příklad konkrétní skladbu z LP Stromboli, kde z pouhých 2 beden uslyšíš ze zcela konkrétního místa VPRAVO ZA TEBOU, jak někdo vykřikne "díky!!".
Velice často na tomhle fóru zaznívají věty, že "vývoj jde dopředu" a co bylo před lety je dneska dávno překonaný. Podle mě je tohle žvást nejhrubšího zrna. Vývoj jde hlavně tím směrem, abys musel otevírat peněženku stále častěji a víc a víc.
Pokud jde vývoj dopředu jak si mnozí myslí, tak má dneska doma každej z nás DOKONALE PROSTOROVEJ zvuk. Z pouhých 2 beden. Sám víš moc dobře, že to v reálu takhle není.

Co se týče PMA, nevím, co si o tomto týpkovi mám myslet. V posledním dadaftově vlákně jeden den napíše: "což takhle navštívit psychiatra" a o pár stránek dál pak ke stejnému tématu napíše: (4 bedny) "není to nezajímavé".

boxer

Příspěvek od boxer »

Zero

Co se týče PMA, nevím, co si o tomto týpkovi mám myslet.

No jak ti asi odpovědět. No nejjednoduší bývá nejlepší. Takže...že PMA je opak tvýho nicku.

"což takhle navštívit psychiatra" a o pár stránek dál pak ke stejnému tématu napíše: (4 bedny) "není to nezajímavé".

Všiml jsi si,v jaké souvislosti?

zero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zero »

boxer:
Děkuji ti za vysvětlení, nevěděl jsem, že nula má nějaký protipól :lol:

Jinak na mou otázku jsi neodpověděl ...

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík »

Jdu péct buchtu, tak tady moc nezlobte.

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

To jsou zase řeči. Moje tvrzení o bassreflexu bylo silně ironické aby bylo jasno. A výkřiky do tmy typu "at si zajde PMA k psychiatrovi" mě už totálně dostaly.

Jinak škoda že mě machalíková nevezme k sobě do klubu protože ho mám zatím ještě malýho.

boxer

Příspěvek od boxer »

Zero

Můžeš si to vysvětlit jak chceš. K nule můžeš dát nekonečno a /nebo v digitálním smyslu 0 a 1. Nevím,co ti je tak k smíchu. 0 je normální číslo.

Jinak nevím,co chceš,abych ti odpověděl,na čo si predstavujete pod takým pojmom "DOKONALE PROSTOROVEJ"?
vojín Kefalín. To akou rečou hovoríte?

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Machalík píše:Jdu péct buchtu, tak tady moc nezlobte.
Alespoň někdo u nás dělá něco smysluplného. Až jsem dostal chuť...na nějakou buchtu.

Dadafte, nahrávka výborná, díky. Kolik je bubnů těžko říct, ale bubeníků je podle mne zpočátku symetricky postupně 6 a při zrychlování se ještě 1 nebo 2 uprostřed přidají. Ale to už není tak jasné. Takže 6, 7 nebo 8. Nejpravděpodobnější mi přijde 7.

Další názory?

Odpovědět