dadaft

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
merhaut

Re: dadaft

Příspěvek od merhaut »

Alesko, já nemůžu za to, že se ti v hlavince smotaly dohromady dadaftovy pokusy se stereem ze 4 beden a kvadro, o kterém ses tak snaživě a zaníceně, nicméně bez znalosti věci rozepsal... proto hrušky, jablka. Přidám o koze o voze.

Jo, a žádného banána na Slovanetu nemám, a fórum na cdklub.net dávno neprovozuju, tam chodí lidi číst - že tys v mládí často poslouchal Rádio Jerevan?

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Podle mne snad 8, ale je to ošemetné posuzovat dle nahrávky - jde o její provedení. Na Cd Sandy Nelson "King Of The Drums" je použito vícemikrofonní snímání bubnů, takže stejným způsobem jsem jich v první skladbě Teen Beat napočítal 4 a přitom vím že to nahrál Nelson sám. Ale protože to co zaslal Dadaft je záznam více bubeníků, tak 8.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

merhaut píše:Alesko, já nemůžu za to, že se ti v hlavince smotaly dohromady dadaftovy pokusy se stereem ze 4 beden a kvadro, o kterém ses tak snaživě a zaníceně, nicméně bez znalosti věci rozepsal... proto hrušky, jablka. Přidám o koze o voze.

Jo, a žádného banána na Slovanetu nemám, a fórum na cdklub.net dávno neprovozuju, tam chodí lidi číst - že tys v mládí často poslouchal Rádio Jerevan?
Merhaute já jsem také nepsal, že jej máš (toho banána), ale žes jej skoro dostal za tvoje dvojslovní zvratky. Na to tvé fórum, co již neprovozuješ skoro nikdo nikdy nic nenapsal, takže číst nebylo co. Jó a to rádio Jerevan ? No v tom máš jedinou pravdu, vždy jsem netrpělivě čekal až budeš u mikrofonu ty sám osobně, protože bez tebe to nebylo ono.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Pověz nám raději tu svou hajajabajku o kvadrofonním stereu...

Jen pro tvou informaci Jerevane, na http://www.cdklub.net je víc jak 1000 recenzí, 300 článků, 800 profilů interpretů. Řek bych, že tys toho v životě o muzice přečetl míň, jak já napsal :-)

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

merhaut píše:Pověz nám raději tu svou hajajabajku o kvadrofonním stereu...

Jen pro tvou informaci Jerevane, na http://www.cdklub.net je víc jak 1000 recenzí, 300 článků, 800 profilů interpretů. Řek bych, že tys toho v životě o muzice přečetl míň, jak já napsal :-)
Mrzí mne, že zasíráme Dadaftové vlákno, ale hajajabajku ti řeknu: Na tom slavném Cdklubu jsem nikdy nemohl přečíst 1000+300+800= 2100 TVÝCH příspěvků, protože jich tam prostě tolik není. Tam je jich totiž pouze 150+235 = 385, z toho valná část jen jako dodatek k článku někoho jiného. Prosím tě, když už se chceš chlubit cizím peřím, udělej to inteligentně, jsi přece technik s "kulatým razítkem". Takže mám pocit, že jsem toho za svůj život přečetl o muzice více, než ty jsi napsal, doufám že neopsal.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Tak s tím ti Jerevane fakt nepomůžu, ty neumíš číst ani sčítat. Prozradím ti nakonec malé tajemství. Ne všechno, co jsem o muzice napsal, je na cdklubu. Pro tebe polopaticky - je toho ještě víc.

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Tak a ted už si jenom roztrhejte občanky.

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

Trhat občanky ne, to je slabý. Střílet.

boxer

Příspěvek od boxer »

*sunglases*
Dva dospělí kluci a dohadují se jako dvě baby na zápraží,z nichž jedna je Machalíková a druhá Syčáková.

Mimochodem,za recenze,seznamy,zprávy na http://www.cdklub.net/ a http://www.progboard.com/index.php by jste Fšichni měli s díky čelíčkem klepat o zeď. *headbang*

boxer

Příspěvek od boxer »

Ad bubeníci.

V rámci finanční krize zcela jistě a jasně jsou to "pouze" dva bubeníci, každý z nich hraje na 2-je soupravy.Levá ruka a pravá hraje střídavě na 2-je rozdílné percuse. Nikdy se tam neobjevuje vícero jak 4-ro percusí.
Maximálně je tam ještě jeden bubeník na střídačce připraven.
Normálně by to hrále 4-ro bubeníků.

MMM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MMM »

Chlapi, vy fakt máte hovno co dělat. :shock:
To Machalíková aspoň u toho upeče bábovku, nebo uštrykuje ponožky.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Mike, Aleska, zero
nevyřeší. ale hrajou jinak.
nevím jak jinak, ale jinak.
sladit bedny s poslechovkou není otázka pěti dnů, natož pěti minut. a třeba to někomu jde líp s takovýma, jinému s makovýma bednama. asi záleží hodně na tom, na co je člověk citlivý. a na čem se učil poslouchat. slepý test je v tomto případě nemožný, ale asi bych je při slepém testu nedokázal rozlišit. a přece když mám možnost dlouhodobého poslechu nakonec vždy skončím u uzavřených. něco mi na basreflexech vadí. a v poslechovce si s nimi svým způsobem vlastně nevím rady. zatímco u uzavřených to mám třeba v novém prostoru za pár měsíců fakt vychytané (když není problém jinde) a hraje mi to tak, že se těším, u basreflexů jsem furt na bodě nula a už se pěkně nudím...

k N.C. bych řekl, že co se týče barvy nástrojů a věrnosti, tak byly skvělé. lepší než ty filipsí, co mám. jenže při určité hlasitosti prostě zvadly a bylo hotovo. možná to bylo zesákem, ale nemyslím si to. když ještě uvážím, za jaký pakatel jsem je musel prodat, protože mi nedošlo, že aukce skončí na šmigrust dopoledne, bylo to celé takové nešťastné.

boxer
tak to ne. to v žádném případě nee!!!
v žádném případě jsem near-fieldem neměl na mysli to, že vrazím hlavu mezi bedny!
vůbec mi nedošlo, že by takovou pakárnu někdo mohl považovat za near-field. schválně jsem to teď zkoušel. od zhruba 0,5m od beden se začíná zvuk opravdu měnit na nelokalizovatelný všudezvuk. v úrovni beden a dál začínám všechno slyšet zezadu. tak tohle jsem vskutku na mysli neměl.
mluvil jsem přece o studiu - jak by to ti borci asi tak namixovali, kdyby neměli prostorové zobrazení?
PMA napsal, že má dojem, že hledám něco podobného umělé kvadrofonii.
to jsem odmítl.
humpf si myslí, že mi nedochází, co říkal PMA.
ale dochází. jenomže já vskutku nemluvím o žádné pseudokvadrofonii. o nějakém popotažení nebo rozostření, které by mi navodilo pocity prostorovosti.
a teď ty: stereo a nearfield je rozdíl, takže mluvím o tom druhém.
NE
! NE !
!!! NE !!!
chápeš?
mluvím o stereu jako o dokonale prostorovém zvuku. nepotřebuju další dvě bedny, abych získal nějaký pocit prostorovosti nebo co. úplně mi k tomu stačí 2 bedny. a dokonalým prostorovým zvukem myslím 360° a to se rovná 3D. tj. zdánlivé zdroje zvuků nemusí být jen v půlkruhu před tebou, ale klidně i za tebou (ale ne že by všechno nutně muselo hrát dookola, alb typu Amused to Death moc není, navíc člověk málokdy sedí v orchestřišti, že) - - - mám na mysli obklopující zvuk, ale v žádném případě ne nějakou pseudo-kvadro-umělinu nebo "prostorová bedno-sluchátka".

o tom poslechu v blízkém poli jsem mluvil (jasně mluvil) jako o jiném zážitku, než když jsou bedny v rozích místnosti, a to právě v nezdeformovaném podání prostoru! kdybys sám dělal, co radíš jiným, a nechal na hlavě, musel bys přece vidět, že se odvolávám na velkého náčelníka kvůli interferencím mezi bednami a blízkými povrchy.
ale zároveň odmítám jako jediné možné východisko z této situace snahu o "zrušení" zdí. tj. že bez zatlumování a akusticky vyřešených příček to nejde.

říkám jen tyto dvě věci:
- druhý pár beden není nutnou podmínkou k dosažení 3D zvuku, ale umožňuje získat naprosto přesnou prostorovou lokalizaci v p/l i p/z směru. a že to není jen tak od věci nám říkají bubeníci. jsou čtyři? je jich šest? sedm? osm?
- s druhým párem beden i mimo ideální poslechové místo nezaniká dojem, že to skutečně dobře hraje. neříkám, že i mimo toto místo je všechno správně a dokonalé. ale člověk má i ve vedlejší místnosti z toho dobrý pocit. tohle nejsem schopný nijak blíž popsat.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

a dejte proboha Machalíkovi pokoj. není blbý a bude mi sem lézt s fuseklemi a bábovičkami dokud z toho doopravdy nezcvoknu.
navíc nikdo bez koulí by nesejmul dadafta.
díky.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

noaid
jaký máš průměr těch drátů?

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík »

Ja jsem, musim se priznat, znacne citliva, hlavne kdyz mam zavazane oci (slepy test). Lachim je velmi nezny milenec. V patek jsem byla trochu neurvala; snad pochopite, kazda mame sve dny.
Nechcete nekdo prijit na buchticku? Dnes se mi povedla, pridala jsem maslo do posypky a sousedky se mohly utlouct. Jeste mi pul plechu zbylo: nezastavis se zitra, Boxiku? Uz jsme se dlouho nevideli...

Odpovědět