dadaft

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
david
Kontaktovat uživatele:

Re: dadaft

Příspěvek od david »

Aleska píše:noaid, dadaft
Již ztrácím přehled co je fikce a co skutečnost. To co posloucháme jsou studiové nahrávky, takže nejen si nedokáži představit jak Floydi prohánějí po studiu pštrosa zapřáhnutého do káry a stavějí mu tam asfaltovou silnici s odbočkou na kamenitou cestu, ale navíc si neumím představit zvukaře nahrávajícího kočár s rolničkami jak s nimi pádí okolo stodol a obytných budov, aby vykouzlil Doplerův efekt.
A to jste si, mladenci, vsimli, jak na vasem oblibenem Amused to Death a dalsich Watersovkach je takove uplne malicke logo QSound(TM)?

Mimochodem:
If the dog barking at the beginning of the record doesn't sound like he's
in the yard next door then your speakers are out of phase.
-- Roger Walters, Amused to Death, CD booklet

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Aleska píše:si nedokáži představit jak Floydi prohánějí po studiu pštrosa zapřáhnutého do káry a stavějí mu tam asfaltovou silnici s odbočkou na kamenitou cestu
A to já zas jo. Když se to tak dělá ve filmu, proč ne v hudbě? Peněz na to měli dost. Víš, kolik má Waters pštrosů na zahradě? Koukni na Wikipedii. Dal jednoho do kufru a bylo to. Kdyby se na nich vždy před večeří neprojížděl, tak ho to ani nenapadlo, strkat pštrosa do muziky místo do písku.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

david píše:If the dog barking at the beginning of the record doesn't sound like he's
in the yard next door then your speakers are out of phase.
-- Roger Walters, Amused to Death, CD booklet
Tak proto ten sousedčin hafan furt tak štěká, mám doma Qalitní Saund.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Sranda musí bejt. *sunglases* Ale teď vážně.

Dadafte, zajímalo by mne, zda při tom ideálním ustavení 4 beden slyšíš:

1. rozdíl mezi originál a vypalovaným CD a jak se projevuje - to je v podstatě otázka na rozlišení, já jej slyšel u starého i nového aparátu.
2. alespoň u některých nahrávek nejen pravolevý a předozadní prostor, ale i "hornodolní" vertikální. Zrovna včera jsem slyšel Milese Davise, piano vlevo vodorovně, metličky na šroťáku vpravo blízko lehce pode mnou, Milesova trubka uprostřed nade mnou tak pod úhlem 60 st. Nevím teď ze které je to desky, ale ta skladba byla na jednom cd ze S&V, jmenovalo se myslím Stereophonic experience nebo tak nějak.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

noaid píše:
Aleska píše:si nedokáži představit jak Floydi prohánějí po studiu pštrosa zapřáhnutého do káry a stavějí mu tam asfaltovou silnici s odbočkou na kamenitou cestu
A to já zas jo. Když se to tak dělá ve filmu, proč ne v hudbě? Peněz na to měli dost. Víš, kolik má Waters pštrosů na zahradě? Koukni na Wikipedii. Dal jednoho do kufru a bylo to. Kdyby se na nich vždy před večeří neprojížděl, tak ho to ani nenapadlo, strkat pštrosa do muziky místo do písku.
Nikdy není nic takové, jak se jeví. I ve filmu se hlasy herců mnohdy dotáčejí až nakonec, aby ten zvuk byl kvalitní. A v hudbě ? Reálného zvuku máme dnes pramálo, prakticky jen velké orchestry, chrámová hudba a sbory, proto je často tak velký rozdíl mezi živou a studiovou nahrávkou. O koncertu ani nemluvím, někdy *thumbs up* , někdy děs, běs. *thumbs down*

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Aleska píše:Nikdy není nic takové, jak se jeví.
Tak tak...
Aleska píše:I ve filmu se hlasy herců mnohdy dotáčejí až nakonec, aby ten zvuk byl kvalitní.
U herců.. ale u pštrosů????? Zkus pštrosa donutit, aby zopakoval sekvenci. Nedonutíš ani náhodou. Ten pštros je tam reál!!! Vsaď boty! Už ses koukal na tu wikipedii? Je tam i fotka ze studia. Waters jede na pštrosovi.

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann »

Pštros s kopyty?

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

noaid píše:Sranda musí bejt. *sunglases* Ale teď vážně.

1. rozdíl mezi originál a vypalovaným CD a jak se projevuje - to je v podstatě otázka na rozlišení, já jej slyšel u starého i nového aparátu.
Rozliseni je to, ze se pozna rozdil mezi lisovanym a palenym CD? Neznamena to spis, ze prehravac stoji za pendrek a neumi eliminovat jitter pri cteni media?

boxer

Příspěvek od boxer »

PatmanePatmane

Zkus alespoň web a koukni,že se i pštrosi okovávají.

Proč furt hledáte nějaké záhady? Prostě Waters je puntičkář a co si neudělá ve studiu a nelíbí se mu to 100%,tak to holt udělá v reálu. Celá anabáze s kopyty,rolničkami,stodolou,příjedovou cestou se odehrála na jeho farmě,kde má i své studio? Co je na tom pořád tak něco divnýho?

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

david píše:
noaid píše:Sranda musí bejt. *sunglases* Ale teď vážně.

Rozliseni je to, ze se pozna rozdil mezi lisovanym a palenym CD? Neznamena to spis, ze prehravac stoji za pendrek a neumi eliminovat jitter pri cteni media?
Tak to jsou již otázky pro silné nervy, odhodlané muže a slepé testy. Přihlašte se všichni, kdo slyšíte rozdíl mezi lisovaným a páleným Cd. Nebo že by pálené Cd mělo větší jitter ? Odpovím si sám: Cd ať pálené, či lisované žádný jitter nemá.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Já mám kamarády, že Ládínku z UH:-), co tvrdí, že poznají CD lisované ráno a večer...

boxer

Příspěvek od boxer »

Cd ať pálené, či lisované žádný jitter nemá

No teď jsi tomu dal. Teď si vzal vítr z plachet mnoha jachtám.

Merhaut.

Já poznám CD i podle toho,jestli byly vyrobeny za slunečna či deštiva.Heč.

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann »

Jj,díky Boxere,
už jsem to našel http://www.youtube.com/watch?v=UWQ1wlqnzzI

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

david píše:Rozliseni je to, ze se pozna rozdil mezi lisovanym a palenym CD? Neznamena to spis, ze prehravac stoji za pendrek a neumi eliminovat jitter pri cteni media?
Ne, naopak, díky rozlišení se to pozná u běžného přehrávače či převodníku, který je na jitter citlivý, a které má patrně většina lidí. Kdo má hodně kvalitní zařízení, rozdíl poznat samozřejmě nemusí. V téhle kategorii se myslím ani já ani Dadaft ani mnoho dalších nepohybujeme. A pokud je zařízení hodně špatné, taky rozdíl poznat nepůjde.
Jsem věděl, že to zvedne vlnu aktivity ;)

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Aleska píše:Přihlašte se všichni, kdo slyšíte rozdíl mezi lisovaným a páleným Cd.
Prosím prosím já...

Byly doby, kdy jsem tomu taky nevěřil. Než jsem si toho náhodou všiml. Od té doby několikrát potvrzeno, a nejen mnou. Je to velmi subtilní, ale je. Patrně jen na kvalitních nahrávkách. Jak to slyším zatím nebudu říkat abych zbytečně nenašeptával.
Možná to bylo tím, že to bylo pálené nedobře (rychlost 16x), někdy to vyzkouším jinými metodami, možná to pak poznat nebude.

Ale teď jdu vyvenčit pštrosa...

Odpovědět