dadaft

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
noaid
Kontaktovat uživatele:

Re: dadaft

Příspěvek od noaid »

Dadafte, ty bojuješ s relativně velkým dozvukem své prázdné místnosti. Byl jsem v ní, vím o čem mluvím. Nemáš zkušenost se zatlumenou místností, to je tvůj hlavní problém. Věř tomu, že v té zatlumené by tyto tvé teorie padly.
Ale ty bys vytvořil určitě jiné zdůvodnění jiného rozestavění.

Co se týče těch Watersových efektů, to lze slyšet vždy, i mi bouřka letí stejně ;) , hlavní je dodržet rovnoramenný trojúhelník s repro co nejpřesněji, protože pro tuto situaci jsou pomocí QSound vypočteny fázové posuny jednotlivých zvuků. V případě posunu hlavy dopředu či dozadu už není možné některé zvuky slyšet přesně kolmo vpravo či vlevo ale jsou posunuté a prostorový efekt už není tak dobrý. Stejně tak pokud se do toho míchají nějaké blízké odrazy, i od zadní stěny, pokud není zatlumena.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

nebojuji.
muziku poslouchám víc jak 20 let.
víc k tomu neřeknu.
přestalo mě to bavit.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Est rerum omnium magister usus.

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

Te audire non possum. Musa sapientum fixa est in aure.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol »

dadaft píše:ne, palipole, tak to není.
nic jsem nevymyslel. tohleto vymyslel Mr. Blumlein, a je to už hodně dávno. problém je v tom, že on to vymyslel v době, kdy nikomu nedocházelo, CO vlastně vymyslel.
nepotřebuješ stotácové aparáty a kdoví co všechno.
co už vůbec nepotřebuješ, jsou všechny ty serepetičky kolem.
za stojany na hrotech, se kterými nemůžeš ani hnout, abys nerozpíchal koberec na maděru, je hifistické peklo. tomu věř...
co potřebuješ je chápat.
mám bedny do trojúhelníku s poslechovým místem. namířené na posluchače. nic nového pod sluncem?
takový lachim, pánbůh zaplať, dá bedny 3m od čelní zdi, a myslí si, že to přijde samo. nepříjde.
takže nic nového pod sluncem II ???
mám poslechovku se dvěma průchody, samý překlad a samý výklenek. nemůžu říct přesně, co a jak.
ale je to jiné.
a je to kurefsky jiné.
stačí mít pořádnou poslechovku.
a vyjdeš se 30t.
nikdy v životě jsem neslyšel aparát s bednama u zdi, který by dokázal aspoň stín tohohle. připouštím, že takové budou, ale budou hooodně, hoooooodně drahé s profesionálně vyřešenou akustikou.
pro bedny v uzavřeném prostoru, které nejsou u zdi, platí ta věta o šířce, která je samotnou hloubkou atd. - - - to je samotné jádro Blumleinových myšlenek a klíč ke stereu jako prostorovému zvuku. je mi šumafuk, že to někdo nechápe. to je zase jádro mého postoje.
ale neboj. už k tomu nemám víc co říct.
je konec...

... and show must go on.

anebo taky ne.

ale to už vážně není moje starost palipole.

přeji příjemnou, hudbou prostoupenou, dobrou noc.
Ad.1) Asi som to naozaj nepochopil, ale princíp snímania a reprodukcie dvojkanálového sterea je známy, Ty píšeš o 2 bednách v trojuholníku s poslucháčom, ale taktiež Tvoja počítačová animácia hovorí o 4 bednách umiestnených čo najviac v priestore, rôzne k sebe natočených. To je 3D náhrada profesionálne riešenej akustiky?

Ad.2) Nepotrebuješ stotácové aparáty ani serepetičky, teda stačí posluchovka..ale do tej tiež musíš investovať. Najzákladnejšie seriózne úpravy ťa vyjdú na cca 20 tácov. Máš aj na to nejakú fintu ako to obísť? Médium - zdroj -(silič)- bedny - posluchovka dľa mňa najdôležitejšie atribúty dobrého výsledku, ale keď to úplne zjednoduším tak mi vyjde médium a bedny. Ako sa do tohoto chceš vojsť s 30 tisícami?

Ad.3)Pan Blumlein to tiež riešil s takýmto rozpočtom?

Mám už len jedno - je to Tvoja viera a ak ťa napĺňa, zostaň pri nej a buď šťastný.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

neodpovím ti palipole. už mě to nebaví.

je to tak snadné v internetové diskusi někomu něco otřískat o hlavu. ale to něco vymyslet, to něco, co nějakým způsobem dokáže ilustrovat, co má člověk na mysli, to už tak snadné není.
noaid píše:...hlavní je dodržet rovnoramenný trojúhelník s repro co nejpřesněji, protože pro tuto situaci jsou pomocí QSound vypočteny fázové posuny jednotlivých zvuků. V případě posunu hlavy dopředu či dozadu už není možné některé zvuky slyšet přesně kolmo vpravo či vlevo ale jsou posunuté a prostorový efekt už není tak dobrý.
posunu se klidně o metr dopředu nebo dozadu a nic se nezmění - ten "Watersův" klavír bude pořád vpravo před bednama.

tečka.

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol »

OK.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

aby sis nemyslel, že je to kvůli tobě - to ne. diskuse s tebou by jistě byla z těch pohodových.

unavují mě ale už všechny ty ranní výměšky a hlupáci atd., neustále dopadající na mou nebohou hlavu. :mrgreen:

noaid sám sebe usvědčí z totálního fázového chaosu, který panuje v jeho poslechovce (vždyť ani nemůže pohnout hlavou, aby to nemělo vliv na soundstage), a nikdo mu to neřekne! všichni se tváří, že je to skvělé a O.K.!!!

tohle prostě nedokážu pochopit...

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

dadaft píše:posunu se klidně o metr dopředu nebo dozadu a nic se nezmění - ten "Watersův" klavír bude pořád vpravo před bednama.
Bude, ale na trochu jiných místech.

No ale na tebe Dadafte, který máš bedny metr od sebe a VŠUDE slyšíš 3D, i ve vedlejším pokoji, na tebe tady nemá opravdu nikdo. To myslím každý uzná a chápe.
A v dobách, kdy jsi tady tvrdil, že už jsi jen malilinkatý kousíček od svatého grálu s různě vykroucenýma KEFama (viz tvé fotky), jsi musel mít hlavu umístěnou téměř přesně na milimetr, jinak to šlo totálně do háje, ne jen klavír, ale všechno. 3 cm mimo a konec. Pamatuješ? A teď konečně všude pro100r. Malý krok pro Dadafta a velký krok pro lidstvo.
Měli bychom tě patrně kolektivně navrhnout mezi tyto pány http://nobelprize.org/nobel_prizes/lists/all/. V kategorii literatura za fantasy knihu "Searching 3D".

Ale pozor! Já mám opravdové DDD, které se s tvým neda rovnat. Je až u sousedky. I té nade mnou. Vždy nadává, když jí pokojem prolétává floydí vrtulník. Se nedivím, toho zvířeného prachu...nemá tam mít takový svinčík. A na kolenou mne prosí, abych už nikdy nepouštěl watersovu bouřku, že se na to nevztahuje její pojistka. Jak vidíš, nemám problém ji navštěvovat přez zeď, žádná zeď pro mne nepředstavuje hranici. A slyším to i když jdu vynést smetí. A tvrď si co chceš, ale já mám pravdu. A mám a mám a mám. Ty s těmi 4 mini kadibudkami se můžeš jít vycpat. Na mé DDD s tvým obyčejným pro100rem prostě nemáš. Vše sfázováno k naprosté dokonalosti. Jen bych ještě potřeboval někoho, kdo by nějak vypočítal, že mám pravdu.

Tak co? Líbí? Nepřipomíná ti to něco?
;)

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Stačí, když na ty bláboly přestanete reagovat, přátelé.
Pavel Macura Audio

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

nebude na TROCHU JINÝCH místech a nemám bedny metr od sebe.

tohle mi opravdu stačí.

prosím Rowinga, aby vymazal toto mé vlákno.

opouštím fórum a už se opravdu NIKDY nevrátím. doufám, že máte konečně, co je vám libé...

sbohem.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

ještě poznámka pro nováčky, než to všechno zmizne:

DÁVEJTE SI POZOR, DÁVEJTE SI VELIKÝ POZOR...

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Dadafte ty zase odcházíš ? Já už si snad začnu ty tvoje odchody a výroky sepisovat jako paměti. Tak se měj hezky doufám že až se příští týden vrátíš tak to bude ok.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

ještě je chvíle času, než to Rowing smázne...

ne, už se vážně nevrátím. tohleto fórum ztratilo kredit. jak mi před chvílí napsal jeden přítel: o hudbě se už tady nemluví...

a abych nenechal bez vysvětlení tu svou předešlou poznámku velkými písmeny: lidí, kteří na tom, co se zde píše, nemají osobní (finanční) zájem, postupně ubývá.
a ti, kteří ten zájem mají, drží při sobě.

chceš nějaký příklad?

kdysi jsem koupil předzesák Dispre 2. tou dobou už jsem vlastnil Grundig SXV 6000 - pro tvou informaci: je to druhý nejlepší předzesák, jaký firma Grundig dokázala ve své historii vyrobit. od nejlepšího XV 7500 se v podstatě liší jen plastovým zadním deklem (XV 7500 je celokovový). při srovnání samozřejmě dopadlo Dispre2 jako totální průser. zcela bez prostoru, hudba byla ořezaná, mimo rozteč beden nebylo nic - jinými slovy (ne mými): důraz na basy a výšky, středy vyklešťené...
nicméně jsem zachoval dekórum a v nabídce prodeje jsem zdůraznil, že prostě Dispre není pro mě, ale jinému může udělat radost, a že si nechávam Grundiga.
načež je ozval BVa a Grundigovi se zcela nepokrytě vysmál...

ruka ruku myje.

tak to tady chodí Mike.

a s tímhle už nechci mít NIC SPOLEČNÉHO.

Odpovědět