dadaft

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
palipol
Kontaktovat uživatele:

Re: dadaft

Příspěvek od palipol »

Netreba nič vymazávať, ani robiť gestá, treba len súdnosť odkiaľ pokiaľ, premyslieť čo a ako píšem. Všetci máme rovnakú záľubu z rovnakého dôvodu a tým je hudba. Tešiť sa môžu všetci movití aj nemovití, bez predsudkov, závisti, nadradenosti. Nás ale baví súťažiť. Kde nie je tolerancia, diskusia nemá význam a končí konfrontáciou. Je to možno naivný off topic, ale čosi by sa malo zmeniť.

Dadaft je vysoko inteligentný človek s výbornou rétorikou a citlivou dušou, bezpochyby, len HiFi chápe skôr ako poslanie, či boj za ľudské práva. Nikdy mi nenapadlo robiť si srandu z jeho myšlienok, len by ich mal formulovať tak, aby vyjadrili podstatu iným, efektívnejším spôsobom.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

díky člověče.
utratil jsem 100t za úplné hovadiny - ne za omyly nebo nedorozumění, za hovadiny - prostě to jiným nepřeju. tolik k mému "poslání".
hlavně tohle by se mělo změnit. --- což je asi stejně tak naivní...
je pravda, že jsem se rétoricky zase o dost zlepšil. takový můj příspěvek z 23. srpna 11:53 už snese i přísnější pohled. i když tam v jedné větě třeba spojuji věci z několika významových a časových rovin, a někdo by se mohl ztrácet, zdá se mi, že je to dost dobře formulované, aby se pozorný diskutér nezamotal. je to jako se sexem: noc před tím mi to hrálo obzvlášť vypečeně, bych řekl. ;) a je pravda, že jsem tohle zase natrénoval na vás, mí milí (pokusní) králici. doufám, že vám to (až na některé, kteří mají rádi pouze jednovětné skřeky obdivu či odporu) nevadí, Ušáci. :lol:
já jsem naopak rád za trošku strukturovanější a detailnější formulaci názorů, tak jak se to děje v tomto vlákně. na nějaký čas jsem z toho vypadl...

... čímž se dostávám k další věci: můj osobní život je čistě MŮJ osobní život. s tímto fórem nemá nic společného, boxere. a to ani náznakem. velmi bych ocenil v této věci respekt - - - je to v zájmu všech - o tom si dovolím dadaftovsky NEPOCHYBOVAT.

tak jo Mike. přísahám, že to bylo naposledy. kdybych toho jednou měl vážně dost, tak prostě vypadnu beze slova, a nebudu tady s tím mávat jako exhibionistická mrtvola (která to ještě neví) s červeným hadrem na koridě.

takže Rowingu nemaž.
zero píše:Tu 250 jsem tam plácnul v kontextu tohohle dadaftova vlákna jako protipól jeho beden.
no tak to prrrrr. srovnávat (nebo dávat do protikladu) moje staré dobré odrbané bedniska a nějaké čtvrtmegové hi-tech-exclusive-snob-dobrý_job-taky_bych_je_asi_bral škopky!!! :lol:
david píše:Aleska píše:
Mimo vyřešení akustiky místnosti bude kvalita rozvodné sítě jednou z rozhodujících věcí...

soukromou jadernou elektrarnu kazdemu hifistovi *jupi*
david NA HRAD! nebo do Strakovky! (teď se to zrovna hodí ne?)
je zde ovšem jedna závažná otázka: podle jakého klíče jednotlivé jaderné elektrárny začít přidělovat?
za sebe navrhuju: podle počtu příspěvků... :P
pasul píše:A proto říkám stále dokola. Kupovat jen to nejlepší. Máš klid. Červík nevrtá. K vedení hifistů některými zdejšími prodejci jsem se vyjadřoval již nekolikrát. Jenže to je prostě tabu. Někteří mají tyto pravomoce. A ještě jsou oslavováni jako ti hodní, co jim ušetřili spousty peněz. Když se o tom jen zmíníš, tak okamžitě vystoupí zástup příznivců a dostaneš přes prsty...
kdyby to tak šlo, pasule, aby si každý mohl kupovat jen to nejlepší. nebyly by hádky, nebyly by války...
se zbytkem nelze než souhlasit. někteří z nás jsou si rovnější. nejsem nepřejícný, jen nevím, jestli si to všichni z nich opravdu zaslouží...

závěrem jedna poťouchlá otázečka (ty mYLujU): kdo četl Hudební akustiku prof. Syrového?

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Přiznám se, že jsem ji také nečetl. Což ovšem neznamená, že jsem nečetl mnoho jiného, dostupného. Nerad bych se dočkal okamžiku, kdy začne platit pravidlo:

Nečetl Syrového - nemá právo diskutovat o problému.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Pěkný názor jsem objevil na Slovanetu od Dawsoo:
03.09.2009, 02:41:27 Predmet: Nahrávka – nejslabší článek ?
Jinak k tématu... ještě myslím že na opravdu dobrým a dobře sestaveným a vyváženým aparátu lze poslouchat prakticky skoro všechno... ač jsem si myslel donedávna že ne tak opak je pravdou...(myšleno tak že vydržím a neutíkám) základ je dobrej zdroj signálu,dobrej zesilovací řetězec a rovný bedny bez fázovejch anomalit souběhu všech měničů na děličkách a jejich okolí,a v určitých mezích rozumně mravným chováním v časový oblasti (myšleno v kontextu alespoň minimálně v ose poslechové roviny). Jde to ale je to delší cesta než by si člověk mohl zprvu myslet.Protože těch faktorů je opravdu mnoho. Je to o vkusu samozřejmě,ale v principu je to jen o jediném,aby si člověk uvědomil a jasně stanovil co vlastně očekává a chce a nakolik jsou reálný možnosti se tomu svému etalonu-ideálu reálněji přiblížit. Pokud je toto splněno, tak je reálná šance se toho po nějaké době hledání vcelku rozumně dobrat,a člověk je v klidu.. oběti jsou velký buď peníze nebo čas nebo obojí bohužel zadarmo to nikdy není....
viz: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=88346#88346

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Aleska píše:Nerad bych se dočkal okamžiku, kdy začne platit pravidlo:
Nečetl Syrového - nemá právo diskutovat o problému.
já také ne. takže:

určitě si vzpomeneš, jak se merhaut právě tímto textem často oháněl ve vláknu pro100r, když tvrdil, že 4 bedny vytvářejí ten slavný pseudo-prostor.

ovšem o stereu, potažmo o tom, kolik beden je pro přesnou reprodukci zapotřebí, v té knize není ani slovo.

tím nechci říct nic víc, než říkám...

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

*offtopic* Pravděpodobně ho také nečetl, to se stává.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Skutečné stereo podle definice přichází v úvahu jen se 2 zdroji zvuku.
Pokud chcete diskutovat o umělém vytváření prostoru ev. obohacení stereofonní informace, přečtěte si např.:
http://www.coe.montana.edu/ee/rmaher/pu ... 6_4371.pdf

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Aleskova klasika, infantilní výpad vozky od kozky...

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

*offtopic* To je dobrý !

STUDIO_ESO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STUDIO_ESO »

Aleska píše:Přiznám se, že jsem ji také nečetl. Což ovšem neznamená, že jsem nečetl mnoho jiného, dostupného.
Já bych "Syrového" nezatracoval...
1) Ta publikace JE DOSTUPNÁ.
2) Už jen přečtení třetí kapitoly by mnoha zde přítomným velmi usnadnilo život.

Nic ve zlém, samozřejmě.
JS

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Já ji také nezatracuji. Já jen (na rozdíl od mnohých) otevřeně přiznávám, že jsem ji nečetl. A uznávám, že jsem udělal chybu.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

tak jsem strávil několik příjemných prosluněných odpolední s hudbou na zahradě u baráku rodičů. venku to hraje moc dobře. stejně, jak mi to hraje u mně v poslechovce.

boxer

Příspěvek od boxer »

venku to hraje moc dobře. stejně, jak mi to hraje u mně v poslechovce.

A já myslel,že doma máš boční stěny a ono ne. :shock:

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

proč si myslíš boxere, že tak strašlivě tlačím na pilu?

v poslechovce mně to hraje úplně stejně nekomprimovaně jako venku s jednou zásadní výhodou - je to mnohem stabilnější.
žádný nearfield v bezdozvukové komoře, pseudoprostor, nebo co já vím, co si ještě myslíte. ale napostá bomba.

směju se boxere, kdykoliv si to pustím. hraje mi všechno a všechno opravdu dost dobře.

ale to je úplně fuk....

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony »

NIKDY to nemoze hrat rovnako vonku a v byte...!

Odpovědět