dadaft

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Tomáš
Kontaktovat uživatele:

Re: dadaft

Příspěvek od Tomáš »

čti si to prosimtě každou noc před spaním,místo otčenáše
http://www.czechaudio.com/CZ/Theory.htm

Obrázek

hlavně o těch basreflexech

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

S ním se opravdu nedá diskutovat, jsou to vesměs naprosto scestné myšlenky a závěry.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

všechno jsem to četl.

nejsem magor, který nepozná kozu od vozu. zkuste o tom někdy taky popřemýšlet. vím, jak hrajou bedny venku, vím, jak hrajou u zdí, a vím, jak hrajou v tom ustavení, které doporučuju.
vím toho o ustavení beden v prostoru stokrát tolik, co vy. vy, co křičíte "nikdy"?

PMA
co to kurvadrát vykládáš? co to tady šíříš za tmářství a kecy?

budu muset asi udělat den otevřených dveří, i když to nesnáším...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Rowing mi doporučil, ať píšu čistě jenom o hudbě a užívám si...
rozhodl jsem se vzít si tohle doporučení k srdci.

malé definitivní shrnutí:
hifisté na TNT-audiu hovoří o umístění beden v prostoru jako o jediném možném způsobu, jak získat 3D zvuk. i když jimi takové nepopiratelné kapacity jako Machalíková pohrdají, já jsem schopen brát slova těchto nevyposlouchaných nezkušených amatérů vážně.
díky shodě okolností, jako je např. dostatečně velká poslechovka, víra ve vlastní síly a jiným, které jsou schopny vyvolat akorát nepochopenou falešnou lítost, jsem měl to štěstí a mohl vám ukázat zákonitosti, podle kterých toto prostorové zvukové zobrazení funguje.
odpor, se kterým jsem se při tom setkal, mě upřímně naprosto šokuje.
z lidí, kteří jsou v jistém směru výjimeční a ohánějí se rozumem, se bůhvíproč najednou stávají čistí pohádkáři - výsměch jinému názoru bez toho, že by ten svůj dokázali zdůvodnit, popřípadě zdůvodňování odkazy na texty, které se věci netýkají, hovoří za vše...

to je výsměch rozumu a smutný konec jakékoliv diskuze.

boxer

Příspěvek od boxer »

Dadaft

Už jsem fakt nechtěl reagovat a ani to číst.MOŽNÁ ti měl Rowning doporučit malinko něco jiného,ale nechť.

Ty píšeš (krom jiného),
jsem měl to štěstí a mohl vám ukázat zákonitosti, podle kterých toto prostorové zvukové zobrazení funguje.,
no je to hodně silná a nabubřelá věta,obávám se že jsi tedy ukázal spíše něco jiného.

výsměch jinému názoru bez toho, že by ten svůj dokázali zdůvodnit, popřípadě zdůvodňování odkazy na texty, které se věci netýkají, hovoří za vše...
a jak chceš po netu s tebou diskutovat,když jako malé dítě meleš stále,že si chceš na kamna sáhnout a nepomáhá ti říkat ...hajc...,spálit se musíš sám

to je výsměch rozumu a smutný konec jakékoliv diskuze.

Bohužel,zde s tebou musím souhlasit,i když asi chápeš jak.

Donuts
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Donuts »

[EDIT by Rowing] Příspěvek odstraněn. Donutsi chovej se slušně jinak odtud odejdeš, díky.

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

dadaft píše:...falešnou lítost, jsem měl to štěstí a mohl vám ukázat zákonitosti, podle kterých toto prostorové zvukové zobrazení funguje.
Prehledl jsem fyzikalni model, nebo fakt nebyl?

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Donuts píše:...
Opravdu si myslím, že některé mozkové výplodky by se měly alespoň 5krát promyslet v hlavě, než se to vyhodí na fórum. Toto je již patřičně nevhodné a za hranicí, si myslím. Obzvláště u Dadafta. :roll:

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

Musím souhlasit s: „umístění beden v prostoru jako o jediném možném způsobu, jak získat 3D zvuk“
Slyšel jsem jednou sestavu ve velké místnosti, kde byly bedny umístěné přes 2m od zadní zdi a přes 1,5m od bočních. Za poslechovým místem bylo k zadní zdi také hodně místa. Takový hluboký prostor v nahrávkách jsem od té doby nezaznamenal.
Většina lidí má bedny do 1/2metru od zadní zdi, nebo strčené před nábytkem a často k boční stěně je to 30cm, ba co hůř jedna bedna je blízko stěny a druhá několikanásobně dál. Je to vidět z fotek sestav či prodávaných beden- je toho plný internet. Co je nejhorší kolikrát jsou to již opravdu drahé bedny i celé sestavy a jsou naprosto zabité. Lidi si pořizují nákladné sestavy a nemají pro jejich provoz ani základní podmínky.
Sám to také nemám ideální, ale necelý metr to mam za bednama i do stran.
Noble Audio - výroba a prodej

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Myslím, že by to neměla přehánět ani jedna strana. Čeho je moc, toho je příliš.
Dadaft je zahnaný do kouta tak začne kopat, nedivím se mu. Je to přirozené. Včera se začal snažit, projevil jistou dávku pokory. Nějak se vyjádřil a byl svým způsobem napaden, i když je to asi silné slovo. V této citlivé situaci to způsobí ztrátu kontroly a on prostě opět vyjede. Já to docela chápu, nic nejde hned, takové změny myšlení jsou vždy dlouhodobá záležitost. A když k tomu nejsou zrovna dobré podmínky, je to těžké.
Na druhé straně se tady projevuje stádní reflex, kdy všichni pořád mlčí, aby příliš nevybočovali z řady, a když nastane atmosféra, kdy se v kolektivu stejně smýšlejících dá bezpečně projevit, začne se projevovat davová psychóza a lynč. I šedá myš má najednou vyceněné zuby.I já se k tomu několikrát přiřadil a pokaždé mne to pak docela mrzelo.

Zkusme to vše pochopit z lidského hlediska. I ty Dadafte.
Já se někdy nedivím, jestliže se Dadaft o něco snaží (a snaží se opravdu hodně), k něčemu dospěl (ponechme stranou úroveň a kvalitu výsledku), a teď mu někdo uznávaný to začne shazovat jen tak, bez argumentace (chápu, že by argumentace byla složitá), to může dost naštvat.

PMA - pamatuješ, jak jsi psal o tom, že opravdu tápeš? Moc dobrá odpověď to byla, líbila se mi. Každý, kdo jede v něčem vepředu, tápe, je plný nejistot jak na to, unaven z částečných neúspěchů. Ve všech oborech. Ti za ním už hezky pohodlně cválají po prošlapaně cestě. To i já z jiných oborů znám moc dobře. Ale ke všemu člověk musí nějak dojít a to potřebuje nějaký čas. A během té cesty někdy je taky v podobné situaci, když hledá směr. A je rozdíl, jestli se předním objeví zátaras (blábol) nebo směrovka (zkus tohle, mohlo by to pomoci).

Dadafte, když se před tebou objeví zátaras či směrovka (nebo ji někdo postaví) , o které si myslíš, žes tam už byl, nenaštvi se kvůli tomu, buď v klidu, a ještě lepší řešení je přemýšlet, jestli tehdy zrovna nebyla noc a jestli by ses tam třeba nemohl podívat ještě jednou, tentokráte za dne.

Zkusme se společně a každý sám za sebe na to všechno podívat více z odstupu a přemýšlet o té situaci, jak k ní došlo, jakou jsem v tom měl úlohu zrovna já, jak bych měl postupovat raději příště. Jak tyhle mechanismy na netových fórech fungují, jaký je rozdíl oproti reálnému životu atd.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

NA píše:Musím souhlasit s: „umístění beden v prostoru jako o jediném možném způsobu, jak získat 3D zvuk“
Slyšel jsem jednou sestavu ve velké místnosti, kde byly bedny umístěné přes 2m od zadní zdi a přes 1,5m od bočních. Za poslechovým místem bylo k zadní zdi také hodně místa. Takový hluboký prostor v nahrávkách jsem od té doby nezaznamenal.
Většina lidí má bedny do 1/2metru od zadní zdi, nebo strčené před nábytkem a často k boční stěně je to 30cm, ba co hůř jedna bedna je blízko stěny a druhá několikanásobně dál. Je to vidět z fotek sestav či prodávaných beden- je toho plný internet. Co je nejhorší kolikrát jsou to již opravdu drahé bedny i celé sestavy a jsou naprosto zabité. Lidi si pořizují nákladné sestavy a nemají pro jejich provoz ani základní podmínky.
Sám to také nemám ideální, ale necelý metr to mam za bednama i do stran.
Ano. A proto neuzávám nesmyslná "doporučení" výrobců (můj píše, že by bedny neměly být těsně na zdi a v rohu, ale tak 50 cm od stěn :D ), a díky Dadaftovi jsem začal před časem experimentovat, a když poslouchám sám a nejsem ničím omezen, tak bedny vytáhnu trochu víc a v malé panelákové místnosti 3,5x5,5m (čelní strana je ta delší) si dám 135 cm od levé i čelní stěny a 155 cm od sebe navzájem, tj. skoro doprostřed pokoje. A hraje to dost dobře, nesrovnatelně s bednama blízko zdi. V normální situaci (2 posluchači, film v tv apod.) je mám asi 1 m od čelní zdi. A to je pro dobrý prostor ale málo. Ale nejhorší to taky není.

Podobně jako Dadafta by mne zajímalo, kolik lidí to kdy vůbec zkoušelo. Čím dál víc mám dojem, že moc jich nebude. Viz většina fotek, ze kterých je mi smutno.

boxer

Příspěvek od boxer »

Já to mám takhle a nestěžuji si.

Obrázek

boxer

Příspěvek od boxer »

Tak dobře. Kecám. Tak tady si ty kecy vymýšlím.
Jo ty třípásmofky jsou uzavřené.
Obrázek

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Hlavní problém je v tom že většina lidí prostě nemá možnost umístit reprosoustavu jinak. Hlavně díky tomu že je to většinou v obýváku a ještě v omezeném prostoru. Já sám mám od levé bedny 120cm od pravé 160cm. Mezi repro je 190cm. Ale od stěny je to bohužel jen 40cm. A víc to dát nemůžu protože by se tady nedalo bydlet. A také proto že poslouchám jen z 2,5 metru. Mě by jen zajímalo kolik lidí má hifi v místnosti nad 25 m2 která by byla na tyto experimenty použitelná.

zero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zero »

Donuts píše:...
Ty asi nejsi momentálně zcela zdráv ?

Odpovědět