dadaft

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Machalík
Kontaktovat uživatele:

Re: dadaft

Příspěvek od Machalík »

To je výborný tady dneska :)))

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

boxer píše:muj dvaceticentimetrovy plandak zustane navzdy obestren tajemstvim

Hele Machaldo,oni chlapi o něm většinou přeháněj jako rybáři o úlovku.

Opravdu jsi ho měřil jen jedním směrem?
Jsi na pochopitelném omylu: měřil dokola, či oběma směry, pravděpodobně "tam a sem".

PS: Boxere, jsi fantastický ! Ty zraješ jako víno ! Jen houšť ! :lol: *hura*

T-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-M »

Teda se skvěle bavím. Takovej nářez jsem ještě na žádným fóru nezažil.
velký dík adminům, že něco takhle roztomilého vytvořili *2thumbsup*

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Learn and grow! (jak říká JC) :D

zero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zero »

Hoši, už je to křeč.
Až se pobavíte, co kdybyste sem hodili něco z vlastní vývařovny - jak máte repro poskládaný doma a jak jste spokojený s podáním prostoru u vás ?

boxer

Příspěvek od boxer »

Spokojenost.

5. dimenze v obraze.A bude možná "grow".

Obrázek

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík »

I u mě.
Mám to doma uskládané takto (je potřeba dodržet schéma na mikrometry):

Obrázek

boxer

Příspěvek od boxer »

Máš to Machaldo v měřítku?

Případně můžeš mi poslat na SZ ten náčrtek okótovaný.

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann »

Machalík
To černé vlevo dole jsi Ty? A to nahoře černé vpravo Ti jako uletěl ten dveceticentimetrový plandák? :lol:

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

ano, pánové. je to tak. pokud jde o ustavení beden v prostoru, víte naprosté hovno.

jak jsem předem avizoval, nenabalený PMA nedokáže říct, jak zařídit, aby systém zobrazoval prostorovou informaci správně. nemá tušení, není-liž pravda? jen se vytahoval...

totéž účastník zájezdu Machalík, který nerozezná dobrou nahrávku od hnoje (to PMA toto dokáže odlišit, dokonce ji používá k TESTOVÁNÍ (sic!) - škoda jen, že (jak plyne z výše zjištěného) chudák (když se tedy nenabalil, já osobně mu to přeju) neví, jak to má ve skutečnosti hrát! ale nebuďme detailisty, že ano. to že nevím, jak to má hrát přece neznamená, že bych nemohl testovat, ne? docela to vidím: legendární PMA přichází ke skroušenému hifistovi, nespokojenému se svým zvukem, vytahuje placku stounů a pak TESTUJE... úááááhhh, pánbůh s námi a zlé pryč) - tento organizovaný cestovatel je rovněž zcela mimo.

milý Machalíku, pokud sis nevšiml, zavrhl jsem ten nápad na srovnání ihned, jak mi vzklíčil v mysli. nebudu se přece měřit s tvou steroidy nahoněnou minivěží!

je čas si o Blumleinově patentu, rozporech mezi snem o dvou bodových zdrojích a nejroztodivnějšími konstrukcemi beden v praxi používanými, o problému předozadního prostoru atd., něco říct.

už brzy.

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík »

Nenabaleny PMA :))))) To je genialni :))
Mojzis uz brzo sestoupi z hory :)

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Comming soon on your TV !!!

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Machalík: to je jak obrazce z Nazca! *2thumbsup*

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Mike

ano, nemůžu si pomoct, nejde to se ovládnout: tohleto si setsakra vychutnám...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

dobrá tedy.

začněme tím, v čem se 3D zvuk liší od 2D, neboli od toho, co naprostá většina hifistů za prostorový zvuk považuje.

protože se už válím v betli uvedu nejdřív jasný příklad, který mám dobře v paměti, ale budu jich tady dávat víc a víc, ať si můžete udělat představu. budu se snažit volit obecně známé nahrávky, pro případné domácí ověření.

3. skladba z alba Miles_Gurtu.
na začátku můžeme sledovat tři po sobě následující pohybující se zvuky, takové vrnění 2x níž, jednou výš. to poznáte.
- první začíná přesně za váma a mizí vlevo vpředu.
- druhé jde po velké (opravdu velké) kružnici. začíná daleko vpředu směrem doprava, pak putuje za vás a vrací se tam, odkud vyšlo.
- třetí jde po přímce, začíná vpravo vzadu za váma a úhlopříčně přímo přes střed poslechového prostoru mizí vlevo vpředu před váma. je to nádherně spojité a nesmírně efektní...

abych předešel obvinění, že tady jen vytahuju nějaké efekty vytvořené na doppler-shifteru, které s poslechem opravdové hudby nemají nic společného, dám ještě jiný příklad:
v 10. skladbě z The Wall do pokoje zbořeného Pinka Floyda pronikne fanynka. obdivuje jeho kytary atd. atd. známe všichni.
pohybuje se po pokoji. někdy je blíž, někdy dále. ploché 2D systémy (bedny u zdi) toto zobrazují pomocí temperace jejího hlasu. zní JINAK (neboli je více méně zkreslený) podle toho, jestli je blíž/dál. plochý zvuk nemá jinou možnost jak vyjádřit hloubku. obdobu bychom našli u obrazů - tady jde taky o plochu, která nemá žádnou hloubku. to co je dál je prostě dle zákona perspektivy zobrazeno jako menší...
v 3D je hlas fanynky NEZKRESLENÝ. je to pořád ona, pořád její hlas, jen je skutečně blíž nebo dál. jako v realitě.

chápete, co to znamená?

chápete jaké to je, když se před váma usadí symfonický orchestr nejen do šířky, ale i do hloubky? v 3D odpadají všechny hádky lampy vs. tranzistory, analog vs. digitál atd. v 3D vás zkreslení přestane trápit, už nepotřebujete hledat to libé vašemu oušku, PROTOŽE V 3D JE ORCHESTR ABSOLUTNĚ NALADĚNÝ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
*hura* *hura* *hura*

a to je taky důvod, proč mám v paži soupeření s Machalíkovou přerostlou minivěží....

Odpovědět