eLko

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
eLko
Kontaktovat uživatele:

Re: eLko

Příspěvek od eLko »

A skladame si odznova *sunglases*

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

eLko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eLko »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

eLko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eLko »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

eLko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eLko »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

eLko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eLko »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

eLko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eLko »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Hopp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hopp »

Ahoj Lukas, pekny macko ten B.M.C. koncak. Aky ma vplyv na zvuk resp. co sa zmenilo v porovnani s Ayre?

eLko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eLko »

Caves,no subjektivne prekreslenejsi bas a celkovo to B.M.C. mi pride "rychlejsie". V kombinacii s lampovym predkom sa mi to velmi paci,pocul som u mna aj celu bmc zostavu,kde je v podstate predzosik "vynechany" a to sa mi uz pacilo menej. Bolo to stale dynamicke,ale uz mensi priestor v porovnani,ked tam bolo vopchane este calypso.

Rado
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rado »

*thumbs up* Gratuluji ke kanárovi...Škoda jen, že se nezadařilo Nadala dorazit, ale i tak, výtečný úspěch. (Musí to ale zahřát u srdíčka... *2thumbsup* )

eLko
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od eLko »

Obrázek

Ked su kable skoro drahsie ako bedne :lol:

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od NA »

Tak to vypadá na to, že se zbláznil výrobce těch beden, že jsou tak laciné nebo spíše výrobci těch kabelů, že nevědí co si za ně říct. :lol:
Ale viděl bych to pipisi na přesunutí do elkovo osobního vlákna, sem to nepatří.
Noble Audio - výroba a prodej

eLko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eLko »

Tak ... mame tu celkom zaujimave merania Lucidov v mojej akustike :cool:

Lava bedna merana v osi posluchu z 1m
Obrázek

Lava vyska merana z 50cm
Obrázek

Lava bedna merana z miesta posluchu (1,75m) - vzdialenost medzi bednami 1,75m a natocene na posluchove miesto
Obrázek

Lava bedna merana z miesta posluchu (1,90m) - vzdialenost medzi bednami 1,9m a natocene na posluchove miesto
Obrázek

Prava bedna merana z miesta posluchu (1,90m) - vzdialenost medzi bednami 1,9m a natocene na posluchove miesto
Obrázek

Doba dozvuku z miesta posluchu v jednom bode (1,90m)
Obrázek

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

Jak to hodnotil pán co to měření prováděl?
Noble Audio - výroba a prodej

eLko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eLko »

N.A.

na druhom fore mas SS

ale inac *2thumbsup*

eLko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eLko »

Tak ... a teraz sa chcem trochu rozpisat o music serveri,ktory som dnes doma spojazdnil a uz viac by som asi cdp nechcel. Tie moznosti a komfort,to sa neda ani popisat :thumbup:

Podla mna vela ludi to laka,ale nevedia ako na to. Ako to spravne poprepajat,aby sa nemusel tahat dlhy kabel. Ako sa vyhnut NAS harddisku,ktory byva hlucny a odporucaju ho dat do druhej miestnosti atd.

Takze u mna padla volba na PS Audio Perfect Wave DAC s Perfect Wave Bridge modulom. Jedna sa o prevodnik,do ktoreho sa vlozi modul na streamovanie po sieti.
Klasicke digi vstupy koax a toslink som pouzil na DVD prehravac,video streamer,set top box.

Do siete sa da prostrednictvom vlozeneho modulu pripojit dvojakym sposobom. Ak mate v blizkosti router,tak jednoducho prepojite DAC s routerom klasickym ethernetovym kablom (moj pripad). Ak router nemate v blizkosti,ale napriklad v druhej izbe,tak sa da do siete pripojit aj prostrednictvom wifi. Ale budete potrebovat externy wifi vysielac ( robi to snad kazda pocitacova firma,asus,acer atd). Ethernet kabel ide do vysielaca a potom cez displej DACu sa pripojite na zvolenu siet.

Na ovladanie streamovania budete potrebovat nejaky produkt od Apple. iPhone,iPod,iPad. Stiahnete aplikaciu od PS Audia (cena 8euro). Akonahle pripojite DAC do siete sposobmi,ake som uviedol vyssie a nainstalujete si aplikaciu na ovladanie streamovania,mate hned k dispozicii prehravanie internetovych radii.

Teraz sa este dostat k hudobnym suborom na disku. Mame zasa 2 moznosti (asi ich bude viac,ale tieto 2 by vyuzila drviva vacsina). Prva moznost je pripojenie sietoveho disku NAS do siete. Zasa bud kablom alebo cez wifi. Na disk sa nakopiruje hudba a prostrednictvom apple produktu sa prehra. Ale tu moze niekoho odradzat zlozitost zapojenia,pripadne kde schovat NAS disk atd.

Ja som to doma vyriesil tak,ze som sa zo siete pripojil rovno na Apple MacBook Pro laptop. Kedze DAC pracuje s UPnP protokolom,jedina vec,co potrebujete je nainstalovat do pocitaca aplikaciu umoznujucu vytvorit UPnP server priamo na disku v pocitaci. Pre mac pouzivam Yazsoft Playback (cena 15usd). V programe uz iba staci oznacit priecinky s hudbou,ktore chcete streamovat.

Rekapitulacia:
PS Audio PWD s Bridge modulom.Modul pripojit do routera pomocou ethernetoveho kablu. 2 aplikacie. Jedna sluzi ako ovladac cez apple zariadenie. Druha umozni v pc vytvorit server s upnp protokolom. To je vsetko,jednoduche.

Zvuk este nehodnotim,lebo mam same mp3 iba v kompe :cool: ,ale stiahol som jedno cd mfsl vo flacu a je to pecka.
Co ale musim vyzdvihnut je neskutocny komfort pri prehravani. Ziadne vstavanie a menenie diskov. Ziadne pocuvanie stylom z kazdeho cd 2 skladby. Moznost spravit si playlist. Alebo prepnut na internetove radio. Odporucam...

Obrázek

Obrázek

Odpovědět