Filip Kolinský

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Filip Kolinský

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Nejsem častý pisatel, ale pokud mám přispívat a k něčemu se popřípadě vyjadřovat, v současné době jsem na tom takto:
Digitální větev:
- zdroj digitálního signálu DVD/SACD Marantz DV-8300 tuněný Audiopraise Vanity
- DAC Casea Cepheus – verze Monitor
- sat Dreambox 7000 s HDD
Anologová větvička:
- gramo Pro Ject RPM 10
- phono předzesilovač Pro Ject Tube Box SE II
- Pro Ject Speed Box
- přenoska Ortofon Rondo Bronze
- kabel Van den Hul D502
- pračka Nitty Gritty basic
Zesilovač
- Experience electronics „Classic“ - single ended, koncové lampy 6550A General Electric
Repro
- repro Visaton Ribbonela 250 XS, 3 pásma.
Kabeláž:
- signálové RG62, repro RG213 tri wiring,

Vše zapojeno v KV přes oddělovací trafo.

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Filip Kolinský

Příspěvek od Peer »

Vítej starý brachu! 8-)

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Filip Kolinský

Příspěvek od lachim »

filip k

buď zdráv!!
dobře viděti známé nickname´s

Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Filip Kolinský

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Peer
Dík. Dnes podvečer jsem trochu poslechl ty káble tebou zapůjčené a jen krátce napíšu: něco na nich bude... :roll: Zatím jsem je měl na digitální větvy, možná ještě dnes propojím analogovou větvičku.
Ted jsem v práci, abych pro mě a Pipíse vytiskl obaly na CD, které jsme "vyfasovali" o víkendu. Zítra pak dorazí se svým Densenem na "lázenskou kůru" a uvidím co 4 ušiska na jazyk a následně klávesnici vypustí! :D

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Filip Kolinský

Příspěvek od Peer »

Jo jo. Není nad to vyzkoušet a ne suše teoretizovat...
Tak pak napiš, jak to vidíš - sorry slyšíš...

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Filip Kolinský

Příspěvek od efičák »

Vítám Tě srdečně.

Cítím sálající teplo elektronkových emisí. Slyším charakteristické praskání zahřívající se KT-88.
To jednočinný elektronkový krb, zahajuje svou tajemnou práci.


Obrázek

Leonardo
Příspěvky: 19
Registrován: 17 dub 2008 21:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Filip Kolinský

Příspěvek od Leonardo »

Zdravím,
viděl jsem obrázek repro se zátěží :) Jak jsi spokojený s MHT12 a AL130(?),dole bude nejspíše podle názvu TIW250XS.Nepřemýšlel jsi o zapuštění měničů?Myslím že tento výběr by si to zasloužil a na tom pásku je to znát.

Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Filip Kolinský

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Leonardo
Spokojenost je, alespoň z mé strany. MHT12 a AL130M jsou zapuštěny, pokud rozumím do ozvučnice. Ano, v dolní skříni je TIW 250 XS, zapuštěn není. MHT12 ve spojení s gramofonem hraje parádně. Jednou jsem to popsal asi tak, že mě hudba přelává "jako kdybych ležel u moře".

Leonardo
Příspěvky: 19
Registrován: 17 dub 2008 21:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Filip Kolinský

Příspěvek od Leonardo »

Aha,tak to se omlouvám,připadalo mi to že ty příruby jsou na ploše,bez zapuštění.Já jsem s MHT12 také spokojený,je to opravdu kvalitní pásek a navíc vzhledem k char.vyzařování nevyžaduje přílišné tlumení stropu a podlahy.

Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Filip Kolinský

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Provedl jsem na radu NA jeden malý upgrade na svém repro.
Obrázek

Doporučil mi, dle svých vlastních zkušeností, abych vrchní budku podložil místo kovovými hroty gumovými podložkami. Objednal jsem si jím doporučené, ale než přišly, použil jsem malé dětské „hopíky“, :lol: které jsem rozřízl na polovinu a ono to zafungovalo! Budky se již nechvějí. *thumbs up* Včera dorazily i gumové nožičky, které jedné strany lepí, čímž drží. „Hopíci“ při případné manipulaci si hned odskočily. *thumbs down* Závěrem musím dodat, že došlo k zlepšení prostoru, hudba jakoby šla více do hloubky a celkovému zklidnění projevu na vyšších kmitočtech. Přemýšlím, kvůli vzhledové stránce, že ještě přidám malou desku (nějaký šutr), kterou bych položil na spodní díl. Další případné rady, nebo doporučení vítány. Ještě jednou NA děkuji. *thumbs up*

Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 543
Registrován: 17 dub 2008 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Filip Kolinský

Příspěvek od Svensound »

Já bych tě poprosil o kontakt na prodej těch gumových samolepících " zmetků ". Potřeboval bych je pod soustavy DUET od JMR. Mám s pěněnou gumou nebo pěnových tuhým molitanem také lepší zkušenosti než s hroty. Firma GURU Profi dává na monitory standardně samolepící tuhá kolečka z husté napěněné gumy asi 1cm vysoká. Tyhle materiály určitě tlumí přenos rezonance lépe nž hrot. Díky!


Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 543
Registrován: 17 dub 2008 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Filip Kolinský

Příspěvek od Svensound »

Díky moc!!

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Filip Kolinský

Příspěvek od efičák »

V ráji analogu píšeš, o výměně jednočinného elektronkového zesilovače.
Nechci to tam rozvádět a píšu si k tobě, Filipe.
A buď je čas posunout se trochu jinam, anebo ti elektronky mohou chybět.
Musical Fidelity 550K, by ti umožnil zachovat kouzlo koncových lamp 6550A General Electric.
Dodá jim plný tranzistorový bas, dynamiku a kontrolu měničů Visaton, a kdykoli, máš-li výstup z elektronkového předzesilovače (když ne, dá se zřídit), můžeš změnit charakter zvuku na více tranzistorový, avšak s duchem triod.
Anebo tě láká volná B-110 Albino?

Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Filip Kolinský

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Neuvažuji o výměně lamp za tranzistory, jen uvažuji o výměně za silnější. Měl jsem doma zapůjčen prakticky totožný s mým, ale bylo to „čtyřválcové“ áčka a funguje asi tak, že dvě flašky zesilují středy a výšky a další dvě basovou složku. Bylo to co v současné době hledám. Chci do beden poslat daleko více energie. Musical Fidelity 550K by mohl být volbou, avšak v současné době je to pro mě zatím nedostupné. Za A, a za B bych ho chtěl se svým slyšet. To by musel Bohuš udělat si výlet směrem západním. V žádném případě mě B-110 neláká!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti