funkyman

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 139
Registrován: 09 črc 2010 15:34
Kontaktovat uživatele:

funkyman

Příspěvek od funkyman »

Prvým zdrojom zvuku,ktorému som vložil vlastnoručne vybranú -mg kazetu- bol maďarský "ručný " magnetofón-značku nepoznám-ale mal nezamenitelné obrovské oranžové gombíky :lol:
Nasledovala bakelitová "hi-fi" veža Europhon-už aj s CD "slotmi" a navrchu gramo-juhoslovanské platne čo mi otec kúpil hrali ostošesť-AC DC,Thompson twins, Al Corley,Madonna.... :oops:
To boli roky 80-te a zač. 90 tych ;)
Prvá "hi-fi" značka ? Veža Technics .... so surround zvukom,piatimi reproduktormi....lietal som v nebi pri počúvaní *hura*
Prelom tisícročia
Predané...značne nevýhodne- zámena za designový skvost firmy Philips-"čadičový lesk"-fantázia -cd a prvý samostatný stereo zosilovač-, zapojené Jamo repro... *headbang*

Nestačí-výmena -
domáce kino nastupuje- Yamaha 5.1 receiver-Jamo repro komplet ,na zemi, na stene *bravo* ,krochkám od šťastia, príde kamarát,že či mu to nepredám-ale samozrejme za tretinu ceny
doteraz nemám páru o konkrétnych typoch týchto jednotlivých značiek...
40 -ka pred rokom mi odobrala pamaťové miesta v hlave :shock:
Hovorím si už len definitíva- filmy ,hudba -neviem čo skor-
Onkyo Integra 7.1 TX 989 a DVD -A 939, ku tomu Sonus Faber Grand Piano + Gravis+ Concerto + Concertino-
z Prahy,z Blavy,z Nemecka..splátky, požička...zabijak finančný *klanimse* pozn.-obraz Sony projektor -z Rakúska-minul som štvrtinu úveru na prerábku domu-
manželka-poklad-nevymením :D
mimochodom-toto -až na projektor,ktorý už mal obraz ako" králičie oči po víkendovom záťahu"- stále ostáva ako -home cinema- zostava- *bravo*
čo ale stereo-nedalo sa inak-ďalšia požička na dom? malé stereo z toho vyjde.nie? *palec*
NAD S rada -zosilovač S 300 -Trenčín, cd s 500 - ketos, Dynaudio 3.0 - ketos, gramo Clearaudio ,prenoska Sigma, predzosilovač Riaudio-platan...
super ,stačí, spokojnosť *bravo* *2thumbsup* 6 rokov kľudu
a potom- S300 raz,dvakrát,trikrát...oprava,koniec-nepoužiteľné-info z ketosu- S500 raz,dvakrát...oprava-to snáď nie----čo nasleduje???
správne - nová zostava :twisted:
Súčasnosť
Všetko pustím,strata enormná-
pozn. nik z predajcov , okrem Ketosu -dakujem p. Mátuš-na Slovensku jediný mne známy seriozny a ústretový predajca..aby som nekrivdil ešte Nisel a Hanzelaudio-aj keď len viac menej bez konkretnej skusenosti...., si nepamatá,že by ste u nich už pustil žilou-finančnou
tak čo ostalo vrazím do definitívy-
Mcintosh 6900-komárno+ Mcintosh 301 -nemecko-a koniec-bedne? bez šance-
ale posledná prestavba domu sa blíži, manželka ostala..spod ruky Alto Utopia Focal, víťazstvo? to určite-
zvuk v mojej miestnosti hrozný-pár cd výborných,to tie ktoré som si bral na testovanie-99% zvyšok hrozné-basy dunia-nekontrolovane-neviem si rady,skúšam iné repro-....
A triafam-Triangle Cello- najmenší stĺpový model-neuveriteľná dynamika,trochu suchší bas,uletené výšky.ak ku tomuto trafím zostavu,budem spokojný---čiže nemením len repro ale aj komponenty-
zasa cesta-dlhá,ale nakoniec výsledok -dlhodobo -či finančne či posluchovo akceptovateľný-viď moj podpis dole... *jupi*
nikdy ma nenapadlo .že skončím v tejto kategórii,ale už aj vzhľadom na tú cestu hore popísanú si na starobu ku svojej spokojnosti zapnem "vyhrievanie" ako som si to súkromne nazval-
ku tým Bat 150 se som totiž pridal na spodnú časť basov ešte 600 se tiež od bat-a, takže mám slušnú elektráreň-
a v teplúčku a kľude rozcinkám a rozmaznám tie zmysly, kvoli ktorým to všetci asi robíme-lebo to by mal byť asi výsledok - zmyslové asexuálne vyvrcholenie..
takže asi tak

nepíšem o ničom odbornom,pretože ničomu nerozumiem-preto veľká vďaka tomuto vláknu za info a rady-
tá výmena názorov a emócií je niekedy na hrane , ale prečo nie...
Budúcnosť
káble,cd.... dať tomu bodku.... *hura*
alebo potom znova od začiatku?
to už by bol zlý sen,.......... hoci .........niekde sa hovorí,že cesta je cieľ
a čo počúvam?
jazz,funk,black music-70 roky ,ale aj pink floyd,rol.stones....blood sweet and tears....len rádio nie

boxer

Re: funkyman

Příspěvek od boxer »

Obrázek

Kloubouk dolů nad trpělivostí nejen tvojí ale předevšít tvé
Obrázek

Musím před ní
Obrázek

Až tě znovu popadne chuť na Obrázek

mohla by ti ukázat Obrázek

nebo i Obrázek

Nicméně... Obrázek

Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 139
Registrován: 09 črc 2010 15:34
Kontaktovat uživatele:

Re: funkyman

Příspěvek od funkyman »

to boxer-cool-
Asi tak by to dopadlo ak by som ešte niečo vymýšlal

pridávam ešte pár foto
stará zostava
http://2imgs.com/ff852f05d6
http://2imgs.com/dda70d27f4
nová zostava-
biela verzia-s krytmi na repro-striedam s čierna verzia bez krytov
http://2imgs.com/2fa70d27f4
http://2imgs.com/0d852f05d6
http://2imgs.com/f27ad0fa29
http://2imgs.com/a72f85af7c
http://2imgs.com/941cb69c4f

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: funkyman

Příspěvek od lachim »

funkyman

ježíši! to je krásná sestava!
nádherný stojan. gramec na zdi... ty bedny jsou ... mňam mňam.
slintám si tady na klávesnici.
hrozně moc bych chtěl slyšet ten zvuk. vůbec si tu kombinaci nedokážu zvukově nějak představit. ani trochu.
mcintosh a focál... to ano. to jsem slyšel
bat vůbec neznám. kombinace siličů, nordost valhalla... páni.
ideální ustavení v místnosti, že?
klobouk nelze níže smeknout.
doufám, že budeš přispívat do různých vláken.
o přínosu napájecích kabelů, o akustice, o pojistkách...

Uživatelský avatar
Stano
Příspěvky: 204
Registrován: 28 lis 2009 00:04
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: funkyman

Příspěvek od Stano »

no tak za toto by sa nemohlo hanbiť ani jeden HiFi štúdio *palec*
už iba vidieť to na vlastné oči by bol zážitok

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 874
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: funkyman

Příspěvek od Tony »

Pekné predstavenie, pekná zostava, berieš to športovo ;)
Verím tomu, že ti to hraje pekne *thumbs up*

p.s.
odkiaľ že si?

Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 789
Registrován: 28 bře 2009 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: funkyman

Příspěvek od vintage »

Nádherná sestava, skutečná pastva pro oči *thumbs up* Co to máš prosím tě za polici pod gramcem? Mám stejnýho macíka (xtension) a brzy se bude muset odstěhovat kvůli malýmu z hifistolku vejš na zeď... Ta tvá police vypadá vskutku apartně 8-)

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: funkyman

Příspěvek od Mark Levinson »

lachim píše:funkyman

ježíši! to je krásná sestava!
nádherný stojan. gramec na zdi... ty bedny jsou ... mňam mňam.
slintám si tady na klávesnici.
hrozně moc bych chtěl slyšet ten zvuk. vůbec si tu kombinaci nedokážu zvukově nějak představit. ani trochu.
mcintosh a focál... to ano. to jsem slyšel
bat vůbec neznám. kombinace siličů, nordost valhalla... páni.
ideální ustavení v místnosti, že?
klobouk nelze níže smeknout.
doufám, že budeš přispívat do různých vláken.
o přínosu napájecích kabelů, o akustice, o pojistkách...

Funkymane,
to se mi líbí moc, úplně do slova souhlasím s Lachimem.......
Tomuhle se říká konečné řešení *bravo*.
Trochu jsem smutný z těch Focal-Utopia Alto ;), tyto bedny jsou velmi náročné na amplifikaci z důvodu nevyrovnané impedanční křivky. Obávám se, že s integrovaným McIntoshem to nebyla ideální kombinace a Alta tak nemohly ukázat celý svůj potenciál.

Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 139
Registrován: 09 črc 2010 15:34
Kontaktovat uživatele:

Re: funkyman

Příspěvek od funkyman »

Nové Zámky-mesto moje rodné
športovo- to je ten správny výraz, len sem-tam so zranením,aby som ostal v tomto duchu

s tým ideálom umiestnenia ešte neviem, všetko to chce čas,doma to mám celé asi 4 týždne-predzosilovač úplne nový-detto tranzistor-káble zo starej zostavy-v nedeľu idem do Prahy pre 1m repro Valhally ku lampám.
Audiomat ,keďže nemá symetriu hrám cez redukciu....to sú také podstatné drobnosti....bedne sú tak isto 5 týždňové....
všetko má svoj čas...uvidíme ,teda hlavne uslyšíme..no nie?


Tie police to je všetko moj výmysel-vrstvená mdf-je to ťažké,neduní-gramo je na l-profile 20cm v stene-pod tým ako súčasť miesto pre phono-len som nevedel,že budem mať len symetriku na ostatných komponentoch-takže dilema-meniť nový phono predzosilovač? a kam potom s ním, a aký?
detto cd- Bel canto cd1 je dobrý stroj,ale zvukovo som už počul aj lepšie aj mal doma-nechať ho ako mechaniku? vymeniť úplne? neviem ešte
ten pán v Prahe s valhallami ponúka moj sen- delený EMM Labs-stojí však majland....

Manželka a ja sme sa s nimi-alto - nevedeli rozlúčiť-hľadali sme možné kombinácie-mal som ich napojené aj na tento Bat vk 600 se-čo je v podstate 2x mono blok v jednom šasi-99 % skladieb hralo basy ako pri výbuchu granátu-bol u mňa p. Hanzel-dodávateľ top značiek-napr, Aesthetix atď.-že mi pomože s akustikou-zistil,že je super-ale nie pre basovú časť alto Utopii-niekde sa to proste v izbe zbiehalo a ničilo zvuk-dokonca sme mysleli,či nie je poškodený reproduktor...
s ťažkým srdcom sme sa s nimi rozlúčili...to je tá "interakcia komponentov" a hlavne najdoležitejšia časť aparatúry-akustika miestnosti...

Uživatelský avatar
Hopp
Příspěvky: 328
Registrován: 04 zář 2008 23:00
Kontaktovat uživatele:

Re: funkyman

Příspěvek od Hopp »

funkyman píše:a hlavne najdoležitejšia časť aparatúry-akustika miestnosti...
*thumbs up*

palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: funkyman

Příspěvek od palipol »

Seriózna záležitosť...

eLko
Příspěvky: 153
Registrován: 17 dub 2008 13:50
Kontaktovat uživatele:

Re: funkyman

Příspěvek od eLko »

tie koncaky musia byt skvele,mal som doma integrac s touto lampou a zvuk je magicky. Neni verny,ale emocie su tam a to ja rad *palec*

Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 139
Registrován: 09 črc 2010 15:34
Kontaktovat uživatele:

Re: funkyman

Příspěvek od funkyman »

preto ku tomu tie Triangle a Valhally,aby trochu vernosť zvýšili,ale nie moc...to aj ja rád

Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 139
Registrován: 09 črc 2010 15:34
Kontaktovat uživatele:

Re: funkyman

Příspěvek od funkyman »

davno som tu nebol..nie je cas?,...nie je chut?...nie je o com?...vsetko v jednom
ked pozeram na moj podpis tak to vobec uz nie je pravda...na stojanoch mi uz skoro 5 mesiacov zira prazdno...
nastastie doba temna skoncila...
v stredu zasvieti slnko...
z francuzska hlavne a trochu z USA a mozno trochu aj z ostrovov..(to este neviem).
a potom sa zmenim...prestanem len robit a budem len pocuvat ...a spokojne dufat ze som skoncil s hladanim...
.
.


alebo dopadnem tak ako cca pred rokom?..ked som myslel,ze uz to mam..ten spokojny pocit a vyvrcholenie,ze si to doma rozdam s mojou tazko zaplatenou zostavou, ktora
si ma ziska a postupne opanta vsetky moje zmysly a porazi moju nespokojnost vysoko na body a ..a.....aky som len bol naivny, hlupak, co zainvestoval a myslel,ze to pride samo..
tentokrat ale naposledy...???? bez chyb a kompromisov...neverim ale dufam

takze v stredu..zmenim zivot,zmenim zvyky..zmenim podpis...
audiomat...audio research...avid?

Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 139
Registrován: 09 črc 2010 15:34
Kontaktovat uživatele:

Re: funkyman

Příspěvek od funkyman »

Nova zostava-novy podpis..definitivny..
fotky mi blbnu..popis pride po dokonalom a intimnom zoznameni

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host