HaNySeK

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hanysek
Příspěvky: 55
Registrován: 28 led 2009 17:35
Kontaktovat uživatele:

HaNySeK

Příspěvek od hanysek »

Nazdárek
jmenuju se Honza ;-) po delší době jsem se konečně odhodlal k registraci. Sledoval jsem i hifi passion nebo jak se to jmenuje, ale moc mi nevyhovuje ten systém fóra a vůbec ta podivná registrace. Ale to je jedno. K hifi jsem nevědomky přičichnul už v dětství na otcově sestavě NEC v totalitních dobách. Otázka je jak moc to bylo hifi ;-) no minimálně komponetní to bylo.
Nyní vlastním nějakou dobu

NAD C352 + XAVIAN 125evo (včetně stojanu)

Pořádný zdroj muziky zatím není takže zatím pouze FLAC a computery. Ani mě moc CD netáhne spíše silně uvažuji o návratu k vinylu, kterého sem si užíval právě na tátově sestavě. Strašně se mi líbí vinylové médium jako takové. Tím se nabízí otázka co případně koupit? Jako vstup by měl stačit DEBUT III od Pro-Jectu + ten jejich phono preamp? Nebo ne? TAky zatím nemám ideální kabeláž k repro, kde taky zatím nevím co pořádně vybrat atd.

Já sám jsem s tím zatím spokojen, hlavně jsem to koupil za výborný peníz, takže si myslím, že si nemůžu stěžovat ;-) Vím, že z toho neždímu maximum a vše jde zlepšovat, ale vždycky je potřeba mít adekvátní prostředky ;-)

Co se týče muziky tak poslouchám kde co, ale většinou to brousí spíše do elektronické muziky, ale neomezuju se.
Oblíbené: MASSIVE ATTACK, PORTISHEAD, AMON TOBIN, LENNY KRAVITZ, COLDPLAY, DJ SHADOW atp. Je toho dost vyjmenoval jsem podle mě ty více známé...

No to je asi tak vše...zatím ;-)

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: HaNySeK

Příspěvek od Aleska »

Ahoj a vítám tě mezi námi.
S tím návratem k vinylu nejsi sám - osobně jsem dokončil "bludný kruh hledání svatého grálu" po 40 letech stejným způsobem a nelituji. Po období nadšení z CD nastoupilo hledání v DK a vše skončilo zpět ve stereu z flacu. Ale stále tam scházela (a schází) ta předehra, to napětí a očekávání z budoucího... Ten pocit ukládání černého kotouče a vše co následuje nemůže skutečně cvakání myší a pohyb prstů po klávesnici nahradit, nemluvě o tom co LP vyžadují, někdy si připadám že myji děcka ve vaničce...
A tak to snad má být...

Uživatelský avatar
hanysek
Příspěvky: 55
Registrován: 28 led 2009 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: HaNySeK

Příspěvek od hanysek »

Díky za uvítání ;-)
a je to přesně jak píšeš ta práce kolem té desky je kouzelná, s CD se dá taky pracovat ale to kouzlo už tam není takové.

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: HaNySeK

Příspěvek od korys »

Zdař bůh,sousede. :)
Kluci,já to tak idylicky s gramem nevidím.Dá se s ním hrát a kouzlit,ale má taky hodně úskalí,když člověk není perfektně v obraze,nemá skvěle ošetřované desky a hlavně jejich přísun a nemůže si furt hrát a ladit. Joj,to jsem zas kopl do vosího hnízda :mrgreen: .

Uživatelský avatar
hanysek
Příspěvky: 55
Registrován: 28 led 2009 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: HaNySeK

Příspěvek od hanysek »

2korys
nazdar ;-) jasne mas pravdu zase uplne zidealizovat to nejde, ale to prijemny spolecnik a nekteri na to koukaj jako vyjeveni, kdyz zjisti ze si poustis desky :-). Nerikam ze chci mit vsecko co posloucham na vinylu to by asi ani neslo ale par kousku by se urcite naslo a obcas si tak zprijemnit chmurne odpoledne:-)

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: HaNySeK

Příspěvek od Aleska »

korys píše:...... Joj,to jsem zas kopl do vosího hnízda :mrgreen: .
Ale nekopl jsi do vosího hnízda,tak jak někdo je úplně závislý jen na LP, druhý jen na CD, pravděpodobně je mnohonásobně víc těch co mají CD i LP. Gaussova křivka se okecat nedá a každý si musí svojí parketu najít. Někomu to trvá krátce, jinému déle. Tak to již v životě chodí - a já i přes pořízení gramce na svoje PC nezapomínám, zrovna včera přišla profesionální karta LYNX ONE a těším se jak ji tam dám...

Uživatelský avatar
hanysek
Příspěvky: 55
Registrován: 28 led 2009 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: HaNySeK

Příspěvek od hanysek »

Obrázek

Nová přenoska...akorát je problém na krabičce píšou 1,8g přítlak..na mém techniccsu to nevychází dám 1,5g a více už nejde...bude to stačit nebo je potřeba přikoupit závaží na headshell?
Nebo jak to pořešit?

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: HaNySeK

Příspěvek od Mih »

Podle mne postačí použít delší šroubky na uchycení přenosky a přidat ještě jedny matky. Možná že postačí jen ty delší šroubky. A pochopitelně znovu vyvážit.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: HaNySeK

Příspěvek od Renown »

běžné šroubky s matičkami pro uchycení přenosky mají 0,5 gramu.
Na to existují originální Technics závažíčka které se šroubují přímo do headshellu, ale to moc HiFi není. Lépe by bylo upravit protizávaží.

Uživatelský avatar
hanysek
Příspěvky: 55
Registrován: 28 led 2009 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: HaNySeK

Příspěvek od hanysek »

No jelikož se jedná o Ortfon 2M Red tak tam delší šroubky ani matku nedám...
Asi bude třeba teda vymyslet to zaváží..

Uživatelský avatar
hanysek
Příspěvky: 55
Registrován: 28 led 2009 17:35
Kontaktovat uživatele:

Re: HaNySeK

Příspěvek od hanysek »

Tak jsem pořídil těžší headshell od Ortofonu SH4 abych vyřešil správný přítlak na 2M Red na gramofonu Technics 1210. Teď už to fakt seřídit pořádně a mohlo by se hrát.
Udělal jsem pár fotek.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Všechno jsem objednal na http://needledoctor.com

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Icepoint, Liamee, MPK a 9 hostů