JV

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
JV
Příspěvky: 1356
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JV

Příspěvek od JV »

Ano. Predpokladám že je ten výsrup z TV (staršia plazma Panasonic) asi natvrdo nastavený na nízku úroveň. Dá sa v TV regulovať sluchátkový výstup, ale ten nemá na optiku žiaden vplyv. Keď som ten istý kábel dal do výstupu z CD tak to hralo normálne nahlas, takže na strane zosíka a ani kábla by nemal byť problém.
Čo už, budem pridávať. Nič nie je dokonalé.

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: JV

Příspěvek od Bazi 36 »

Tak hlavně abys tam neslyšel s vyšší hlasitostí šum nebo přebuzení.

JV
Příspěvky: 1356
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JV

Příspěvek od JV »

Je to v pohode, čisté. Ono to zase nie je tak dramatické. Oproti tuneru by som povedal že je to tak +- o 1/4 (alebo 1/5 ?) tichšie.
Jediná nepríjemnosť je že keď si nedám pozor a prepnem z TV na nejaký iný zdroj tak to chvílu zahučí. Našťastie televízor púšťam cez bedne ojedinele.

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: JV

Příspěvek od Bazi 36 »

Ja myslel,ze je ten rozdil markantni,to je v pohodě.

JV
Příspěvky: 1356
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JV

Příspěvek od JV »

Včera som doma čosi fotil, tak ma napadlo urobiť aj zopár cvakov aparatúry.
zelezo.jpg
Od spodu:
- Yamaha A-S 701
- Yamaha KX 393
- Yamaha CDX 593
- Yamaha TX 492 RDS
- Yamaha YP 211 + Ortofon 2M Blue
gramo1.jpg
ortof.jpg
+ sluchátka čo nie sú na fotke - Yamaha HPH-MT220

Teraz som už viac-menej spokojný. Niečo meniť budem až sa niektorá z vyššie uvedených mašiniek definitívne pokazí.
Najväčší kandidát na výmenu bude asi CD prehrávač - stále pretrváva problém s občasným nevysunutím mechaniky, prípadne s nenačítaním niektorých CDčiek na prvý pokus a to aj napriek pomerne nedávnej oprave. Tam by som chcel ísť do CD-S 1000ky kvôli SACD. Jedna je teraz aj v ponuke z druhej ruky za 500 eur, ale mám teraz iné priority. A pokial tá 593ka ešte vcelku funguje, tak ma nič netlačí.
Keď budem mať nejaké volné peniaze, tak by som chcel dať zoservisovať ten gramec. Možno ho dať aj predyhovať. Neviem prečo, ale je dosť náchylný na preskakovanie ku koncu platne. Robí to odhadom tak na každej piatej až siedmej platni. Nastavený ho mám v rámci mojich možností a schopnopní asi najlepšie ako som vedel. Inak na to že má nejakých 47 rokov je to jednoznačne najlepší gramec aký som kedy mal. Žiadny hluk na pozadí v kombinácii tou 2M Blue dáva zvuk plný detailov a priestoru, dovolujúci aj kritický posluch cez sluchátka. Na tom Projecte, čo som mal pred tým, bol posluch cez sluchátka skôr utrpením. Takto si predstavujem poriadny gramofón - robustná konštrukcia s S-kovým ramienkom a vymenitelným headshellom + koncové vypínanie s návratom ramienka.
Ešte k sluchátkam - z nejakej príčiny sa začala rozpadať farba (alebo čo to je) na náušníkoch, takže mám vždy po posluchu čierne bodky po hlave. Ale sú to tak dobre hrajúce sluchátka že ich napriek tejto nepríjemnosti nejdem meniť.

JV
Příspěvky: 1356
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JV

Příspěvek od JV »

No a ešte aby to bolo kompletné - bedne Chario Premium 2000, TV Panasonic (plazma), DVD Pioneer DV 575a a asi 30 ročné VHSko Panasonic (stále funkčné).
bedne.jpg
Niekedy v budúcnosti budem musieť ešte poriešiť akustiku, resp. umiestnenie bední. Ale to príde na rad až s celkovou úpravou obývačky.
Nie že by to teraz nehralo dobre, ale chýba tomu kvôli umiestneniu bední lepšie podanie priestoru.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JV

Příspěvek od fox »

Dívám se na uložení tvé sestavy na skleněných policích. Měl jsem podobný regál. Neustále jsem ladil sestavu, vždy nebyl zvuk podle mých představ. Až mi kamarád poradil, abych skleněné police vyměnil za dřevěné. Koupil jsem v OBI kuchyňské desky, které mi nařezali na míru. Regál jsem rozmontoval. V nožkách byly závitové tyče. Ty jsem vyměnil za delší, do nových desek jsem navrtal otvory podle skleněných polic a regál opět smontoval. A světe div se, zvuk přístrojů se podstatně zlepšil - zpřesnil. Největší posun ve zvuku jsem zaznamenal u gramofonu.
U gramofonu jsem měl taktéž problém s přeskakování přenosky na konci LP u některých desek. Stačilo povolit a seřídit ložiska raménka. Možná, že to bude i tvůj problém.

JV
Příspěvky: 1356
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JV

Příspěvek od JV »

Už som počul o tom že sklo nie je celkom kóšer. Ako som písal - niekedy v budúcnosti by sme chceli prekopať celú obývačku, tak by zrejme došlo aj k zmene uloženia aparatúry. Prípadne môžem skúsiť aj výmenu toho skla ako píšeš, len do toho sa mi moc nechce. V podstate teraz nemám ku zvuku žiadne výhrady, takže toto ma nijak netlačí.
K tomu preskakovaniu - tiež si myslím že to bude niečo také ako píšeš. Časom to dám do servisu.

Uživatelský avatar
DRVOŠTĚP
Příspěvky: 937
Registrován: 27 bře 2010 19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: JV

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Nechceš se pouštět do demontáže stojanu. Tak zkus na sklo nalepit korek nebo gumu, vinyl. Celoplošně.

JV
Příspěvky: 1356
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JV

Příspěvek od JV »

Tiež riešenie, len už teraz tam mám niektoré prístroje dosť na tesno a pridaním korku by sa to len zhoršilo. Ale minimálne na vrch pod gramec to môžem zo srandy skúsiť. Len neviem nakolko by to bolo estetické. Môžem na skúšku dať pod nohy gramca korkové podložky pod poháre, či poznám nejaký rozdiel. Dúfam že ešte nájdem 4 kusy. A ešte máme aj bridlicové, len tiež neviem či 4.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JV

Příspěvek od fox »

To nepomůže. Dával jsem desky na skleněné police, podkládal jsem je korkem a podobnými materiály. Pomohlo až odstranění skleněných polic a jejich výměna.

JV
Příspěvky: 1356
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JV

Příspěvek od JV »

Fox - Dík. ušetril si mi pár minút zbytočného šaškovania. *thumbs up*

Uživatelský avatar
DRVOŠTĚP
Příspěvky: 937
Registrován: 27 bře 2010 19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: JV

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Zbytečné šaškování ? Nic jsi nevyzkoušel a už takový závěr ? Zajímavé...

JV
Příspěvky: 1356
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JV

Příspěvek od JV »

DRVOŠTĚP - pozri sa na to takto: som obyčajný "obývačkový" hifista a naozaj sa mi s tým nechce babrať a robiť kadejaké orgie na to aby to hralo o 2% lepšie, prípadne aby som nakoniec nepočul žiadny rozdiel. Niekedy ma to bavilo viac a páchal som kadejaké woodoo a toto ma už fakt nebaví. Čakám že niekedy v budúcnosti bude prerábka obývačky, kde očakávam nejaké vylepšenie akustiky. Ale už teraz som s tým, ako to hrá pri mojich možnostiach, spokojný.

Uživatelský avatar
DRVOŠTĚP
Příspěvky: 937
Registrován: 27 bře 2010 19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: JV

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Mě právě baví to kouzlo objevů. Někdy zklamání, někdy posun. A hlavně ten výraz manželky, ten je k nezaplacení. Hlavně když si klepe na čelo ;)))

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host