JV

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
JV
Kontaktovat uživatele:

Re: JV

Příspěvek od JV »

Každý sme nejaký. Je to pestré a to je dobre.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Dlhé zimné večery som vyplnil vytváraním zoznamu platní a prišiel som k celkom zaujímavému číslu 343 (z tohosú mnohé dvojalbumy), vrátane 23 singlov. Je to pestrá zmeska začínajúca sa rokom vydania 1958, aj keď nemôžem vylúčiť aj niečo staršie, keďže sa mi na mnohých nepodarilo dohladať všetky informácie. Žánrovo je to tiež riadny mix - od klasiky, cez jazz, pop, folk, country, rock,metal až po nejaké dychovky, čo som omylom doniesol s várkou platní po svokrovi. Ak dobre rátam, tak je to nejakých 260 hodín hudby. To by som mohol počúvať skoro 11 dní v kuse. Aj keď je pravda že je tam kopa kravín čo si asi nikdy nepustím, len mi je to lúto vyhodiť. Možno ich niekde časom použijem ako dekoráciu. A to som pred časom vyhodil pár kíl LPčiek ktoré splesniveli po vytečení akvária.
Ak budem mať dosť síl tak zoznam doplním aj o CD, hudobné DVD/VHS a kazety. Len to bude asi na dlho.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Ide ma šlak trafiť - pred nejakými +- dvoma rokmi som dal CD prehrávač (Yamaha CDX 593) do opravy, lebo mal problémy s vysúvaním mechaniky a načítavaním diskov. Nejaký čas to fachčilo dobre, ale už sa tie isté problémy objavujú znovu. Zaujímavé je, že najviac hneď po zapnutí. Mechanika sa vysunie tak na tretí - štvrtý pokus, CD načíta niekedy až po niekolkých vysunutiach a zasunutiach. Ale po prehratí prvého CD sa ten problém už nevyskytuje, prípadne len v menšej miere. Že by tomu pomohlo zahriatie?

Každopádne asi to po ukludnení pandémie dám zase do servisu. Okrem toho vyššie spomenutého neduhu nemám tomu prehrávaču čo vytknúť. Nehovoriac o tom že tá novšia CD-S 700 po ktorej som poškuloval sa asi prestala vyrábať - na oficiálnej stránke Yamahy majú iba základnú CD-S 300.
Že by čoskoro prišli s novými modelmi? Ak áno, asi pôjdu cenovo zase hore. Veď aj tá CD-S 700 sa ku koncu predávala okolo 600 eur.

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

Holt CDX593 sa vyrabala 1998-1999, takze ma dnes uz vyse 20r a aj vtedy to bola spotrebka nizssej triedy (tym to nechcem dehodnestovat, len konstatovanie, ze to nebolo projektovane asi na nejaku ultra dlhu zivotnost). Optiku to ma Sony KSS-213C ktora ak sa nemylim sa da este zohnat (aj ked Sony uz peknych par rokov oficialne uz ziadne optiky nevyraba).

Odpovědět