Kocmeister

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
BVa
Kontaktovat uživatele:

Re: Kocmeister

Příspěvek od BVa »

Ale ano, zosilňovače sa sluchom rozoznat dajú, limitujúce od nelimitujúcich , dobré od špatných a tie od ešte horších. Ale ani to najlepšie "zlaté ucho" nepozná naslepo od seba dva kompetentne urobené zosilňovače s dostatočne "slušnými" parametrami, ak budú hrať presne rovnako hlasno (nastavené meraním) do rovnakých boxov a ani jeden z nich nebude vybudený ani v špičkách až po limitáciu (= výrazné skreslenia, agresivita, prienik rušení/zvlnenia zo zdroja..). Takže limit hlasitosti je daný pri porovnaní podľa max. výkonu toho slabšieho. A z toho logicky vyplýva, že dva objektívne "slušné" (parametrami) zosilňovače, ktoré hrajú za týchto podmienok prakticky nerozlíšiteľne, sú určite lepšie, ako ten, ktorý sa od nich zvukom za rovnakých podmienok skutočne výrazne líši..Pretože rozdiely (určite existujúce a merateľné) medzi tými dvomi sú pod limitmi rozlíšenia sluchu, na rozdiel od toho tretieho..Takže žiadne pridávanie hlasitosti podľa gusta, potom vyrobíš z toho menej výkonného ten "pripálený rízek", pán labužník a "znalec" :roll: ... A na to, aby to človek pochopil, nemusí byť konštruktér, stačí ak dokáže zrátať 2+2a normálne uvažovať.. Čo je zjavne príliš optimistický predpoklad. ;)
BVaudio, výroba a predaj

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Lad2000 píše:
30 říj 2019 13:27
tak mu řekneš, že je k...t proto, že ty to umíš líp.
Jen prázdný výmysl místo argumentu. Nic takového jsem nikde nenapsal. Ale díky, že ses zapojil.
A srovnávat Buntu s michelinskými kuchaři, tedy naprostou světovou špičkou v oboru, o kterou má zájem každý v oboru na celém světě a která má celosvětový věhlas.... :-D. No, fantazíruj dál :-D.

BVa píše:Ale ani to najlepšie "zlaté ucho" nepozná naslepo od seba dva kompetentne urobené zosilňovače s dostatočne "slušnými" parametrami, ak budú hrať presne rovnako hlasno (nastavené meraním) do rovnakých boxov a ani jeden z nich nebude vybudený ani v špičkách až po limitáciu (= výrazné skreslenia, agresivita, prienik rušení/zvlnenia zo zdroja..).
Tonhle technokraticky fanatické teoretizování bylo mnohokrát vyvráceno reálnou praxí.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

PíP, skús čítať a pochopiť, ak máš čím. ;)
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... highlight=
BVaudio, výroba a predaj

gabik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gabik »

BVA: To je hodně zajímavý. Já byl zrovna včera v HiFi studiu porovnat Accuphase a McIntosh. Všichni tři jsme se shodli co je pro mý ptačí budky lepší. Štelování hlasitosti nepomohlo. Znáš to, bylo to jasně slyšitelný :D. Buď každý přístroj měří jinak, což u těhle dvou je docela možný, nebo je to jedno kterej, ale to si nemyslím... Zajímalo by mě, jak bych v takovym testu jak popisuješ dopad... :-)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Však si taký test urob, nie je to nič zložité. Ale nemyslím, že ťa to skutočne zaujíma, to by si to už dávno urobil a vedel by si, ako to je a čo to vlastne"počuješ".. ;)
Znáš to, bylo to jasně slyšitelný :D
Hlavne vtedy, ak je to jasne viditeľné...,To je potom počuť aj trávu rásť.
BVaudio, výroba a predaj

gabik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gabik »

Já nejsem hifista, HiFi řešim po deseti letech a několik let jsem fóra ani nečet. Viditelné bylo jedno, vyhrálo ve výsledku o dost levnější řešení... Já ani vůbec nevím jak takovej regulátor hlasitosti udělat a aplikovat.. Ale doma mám levnej zesík a nejspíš přibude o dost dražší a výkonnější.... To už by se dalo něco vymyslet. Uvidím, počtu odkaz a třeba se dokopu... Navíc neznám měření přístrojů co jsem včera poslouchal a i kdyby, neumim je interpretovat...

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Stačí nejaké testovacie CD ( požičať si, stiahnuť z webu..), univerzálny multimeter a regulátory hlasitosti na porovnávaných zosilňovačoch. Nič viac nie je treba na to, aby si zistil či počuješ rozdiel.
BVaudio, výroba a predaj

gabik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gabik »

OK. Diky. Uvidime, uvidime.

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

Kocmeister píše:
29 říj 2019 10:38
O víkendu jsem očesal všechny činky, který jsem našel u členů rodiny a mohl se tak pustit do pokusu s přidanou hmotností. Plán byl vylepšit zvuk položením zátěže na repro, což je všeobecně považováno za přínos. V mym případě šlo přesně o 20 kg na každou bednu. A výsledek? Nevim, možná, snad, trochu anebo vlastně vůbec? Jo slyšel jsem prd. Vlastně mě to potěšilo, protože je to asi první věc, kde jsem nic neslyšel. A taky se nemusim zabývat zhoršenim vizuálního dojmu v případě, že bych slyšel...
DSC_3136.jpg
Pak jsem si, ale vzpomněl jak velký posun udělalo zvýšení hmotnosti stojanů ze 17kg na 33kg, o kterém jsem referoval zde o pár stránek zpět. Proč by teda nemohlo být lepší, kdybych hmotnost stojanů zvýšil z 33 kg na 53kg? Na ocelových plotnách stojanů je místa dost, tak jsem tam závaží přesunul.
DSC_3151.jpg
A bingo! Toto už slyšet je. Čím kvalitnější nahrávka, tím více. Došlo ke zlepšení nízkoúrovňových detailů na výškách. Nejlepší na tom je, že nemusím ani vypínat hudbu, nic přepojovat, žádné prodlení. Prostě jenom sundám závaží při běžící písničce a pak je tam zase šoupnu pro okamžité rozpoznání efektu. Je to svym způsobem neuvěřitelný, jak tyhle věci téměř nikdo neřeší. I highendový regálovky má spousta lidí na totálních chcípácích místo pořádnejch stojanů a i sloupový repro bývají celkem střízlíci častěji než ne. Tam by bylo tolik prostoru pro posun. Asi u většiny z Vás.
Problém s estetičností položenýho závaží teda zůstává. Mám nápad, stačilo by vyrobit kožené nebo třeba jutové pytle, něco jako měšce, co nosili ve středověku. Tam natěsno vložená závaží by mohla vypadat rozumně.
Tohle mi nedalo. Jestli jsem to dobře pochopil a vyčetl z fotek, zatížil jsi nejdříve 20kg závažím z vrchu repro, tedy celkem hmotnost A)= 20kg+repro+33kg(stojany) a žádný rozdíl ve zvuku. Pak jsi změnil polohu závaží na základnu, na B)= repro+33kg(stojany)+20kg a bylo to slyšet "a bingo".
Tak že jsi zatížil v bodu B) oproti A) pouze základnu stojanů, tedy nechal jsi "odlehčený(rezonující)" celý zbytek stojanu, na něm položené repro a přesto píšeš "Došlo ke zlepšení nízkoúrovňových detailů na výškách" ? No nevím co jsou to nízkoúrovňové detaily na výškách, ale závažím to dle mého nebylo.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Díky za za reakci, o tomhle jsem taky přemýšlel. Teorii, ničím nepodloženou abych potěšil skeptiky, mám. Ano výchozí bod je, že závaží na repro (bod A) jsem zkrátka neslyšel a nebo jen tak málo, že to ani nestálo za to řešit. Zato zvýšení hmotnosti stojanů (bod B) už bylo na zvuku zřetelné. No a ty nízkoúrovňový detaily? Prostě to líp cinká, jak by řekly moje děti, jsou výšíky trochu více zaostřené. Ale aby bylo jasno, už předtím to bylo nad úrovní co většina lidí kdy sylšela. Prostě "icing the cake". Teorie je, že svojí roli hraje hodně odhmotnění repro na těch silikonových špuntech o nichž jsem psal dříve. Tedy výsledný zvuk je determinován kombinací stability/inertnosti stojanů + odhmotnění repro. Když jsem zatížil repro v bodu A, tak odhmotnění přestalo pracovat optimálně. Prostě 40kg už je na ty špunty moc. Nevymyslel jsem to (tento po mnohé blud) sám, ale podobné zkušenosti jsem vyčetl od jiných hifistů ve světě.
kabelguru.cz

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

@Kocmaister: Slyšel jsi rozdíl ve zvuku po zatížení podstavy. To mi dává smysl. Spíše je trochu divné, že se zvuk při zatížení repro shora podle Tebe nezměnil. Argument, že silikonové podložky již přestaly plnit funkci, by spíše naznačoval, že změna ve zvuku být měla (nehovořím specielně ani o zlepšení ano o zhoršení).

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Řekněme, že změna byla, ale nepřesvědčivá, nedostatečná abych jí věnoval pozornost. To ostatně píšu od začátku, že si jí nejsem jistý. Změna musí být k lepšímu ne aby byla změna za každou cenu.
kabelguru.cz

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Kocmeister

Nechci Tě do toho rýpat, asi Tě to tak nějak vyhovuje a seš s tím spokojený. Uvádíš silikonové špunty .... a tak jsem se podíval na ten obrázek. Jestli je autentické foto Tvých beden, tak tam vidím dle mých zkušeností zásadní problém a to právě ta guma. Nevím přesně jak máš bednu na stojanu na hoře, jestli na pevno, či na ploše. Měla by být také na hrotech.
Zásadní je však ten spodek. Jak to máš, zkus vyhodit ten spodní plech, to gumové odhmotnění také a na místo toho tam našroubuj hroty a ty postav do přiložených mističek k hrotům na ten vinyl, popř. vysyp tu nosnou trubku pískem, či olovem.

Poslechni a napiš postřehy, tedy pokud si budeš s tím chtít hrát.

BTW: Tzv. "posun, nebo změna". Dle mého puristického přesvědčení by měl být akceptován posun, nebo změna pouze k " reálnému " zvuku. Pokud sice posun, či změna je, ale úplně někam jinam - je to v Hifi k ničemu. Ono, několik takových tzv. "posunů a změn" né k tomu HIFI, pak znamená, že některým to ve výsledku hraje jako když startuje letadlo.

Tak hodně úspěchů.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Dole, teda spodek mám podle mě pořešený dobře. Jsou tam Soundcare Superspikes, ty jsou lepší než obyč. hroty v mističkách určitě. I když asi se najdou i jiné názory podobně jako na Cerabally. No a ten spodní plech jsem původně neměl, ten jsem též doplnil jako upgrade po módním stavění repro na "nerezy".
Nahoře jsou pod repro špunty, to je pravda. Možná by stálo za to vyzkoušet hroty, to uznávám.
Trubky jsou vysypané obě dvě na každém stojanu až po okraj, o tom jsem už psal. Jak jsem zmínil, každý stojan (bez repro) má aktuálně 53 kg. Myslím, že to už ujde :-)

A k tomu názoru na posun/změnu - souhlasim. Překvapivě, ale většina hifistů by podle mé zkušenosti nesouhlasila, chtějí zvuk zábavnější než je doopravdy. Víc basů než je reálné, barevnější středy než je reálné, slabší neob naopak silnější výšky než je reálné atd. Ale proč ne, však poslech má být zábava, takže ať to každý má jak chce.
kabelguru.cz

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

Kocmeister: Ty stojany jsou home made? Něco takhle masivního bych každopádně bral, tak budu rád, když pošleš tipy co a jak udělat ;)
Nadral reprosoustavy

Odpovědět