Kocmeister

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
pompo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kocmeister

Příspěvek od pompo »

Jo jo
jsou to prostě povedený bedny a těch ani dnes není (v zaplatitelných relacích) zase tak moc, proto ty gratulace.

Kocour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocour »

No a do toho si pridejte obmenu vyvojaru v tech firmach, tudiz i zmeny zvukovych preferenci, vynalezani jiz vymysleneho, zmeny strategii a zamereni, snahy o posouvani hranic (vetsinu skutecnych inovaci vidim v PA segmentu), nebo naopak lpeni na tradicich/konzervativismus, atd. Takze vetsinou jde o roky a desetileti chozeni v kruzich, mozna tak po mirne spirale. A predevsim o vytvoreni zdani inovace.
Kdyby slo o skutecny pokrok, tak vetsina beden pouziva velmi podobne technologie a vypadaji pomerne stejne.

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

*palec* Kocour, píšeš to velmi kulantně.

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi »

Ad. ATC - klasika je klasika, mně taky sympatická firma, ale.. Z dnešního pohledu a technického vývoje je myslím škoda, že to nepojali u ozvučnic nějak podobně jako např. Genelec (1037, 1038).
A jinak tedy , profi aktivní modely hrají jinak, než ty komerční..

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Kocmeister píše:
19 pro 2019 14:50
RedBaron píše:
19 pro 2019 13:07
Vámi vyzdvihovaný pokrok bych tu nechtěl nějak bořit, ale midrange kalota od ATC se dělá bez větších změn od první poloviny osmdesátých let, basák z impregnovaného papíru ani hedvábná kalota žádné high-tech revoluční technologie nejsou, výhybka taky ne
To sice zní logicky a proto tě tu ostatní souhlasně plácají po zádech. Ale je to vytrhávání věcí z kontextu. Zaprvý ATC neni zrovna typickej příklad pokroku kvůli množství odlišností měničů od běžnýho mainstreamu. Ale budiž, když přistoupim na tuhle hru - ano měniče nejsou žádnej výstřel poslední technologie. Mají jistě základ v minulosti. Jenže ve skutečnosti je blíž pravdě to, co píše Kocour:
Kocour píše:
19 pro 2019 14:02
Vse stoji a pada na vyhybce, a reseni celni desky. Dobre veci a menice byly dostupne drive a nyni jsou jeste vice, a moznosti optimalizace, technologie a mereni jsou v dnesni dobe znacne lepsi. Jak toho vyuzije kazdy vyrobce, to je otazka
To je přesně ten důvod proč aktuální ATC s těma, jak píšeš, starýma měničema z papíru z 80. let, hrajou úplně jinak než modely z minulosti. Ty starší jsou o poznání horší. Vždyť i předposlední modely ATC, ne zas tak starý, jsou o pěknej kousek pozadu za aktuálníma. Vývoj jde pořád dál.
*thumbs up*
Nehlede na fakt, ze dnesni moznosti pocitacovych simulaci a modelace jsou nekonecne dal, nez jak tomu bylo pred temi 30,40 lety, kdy pastiky vznikaly ;-) . Tzn. i kdyby dnesni reproduktory byly shodne s temi pred 30,40 lety (jako ze nejsou) byly by vysledky s nimi dosazene lepsi i tak.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Moje další upgrady - dac HD30 https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... hegel-hd30 a koncák H20 https://www.hegel.com/products/power/h20 dorazily. Jak vidíte, nepodařilo se mi je sehnat ve stejný barvě, takže kdyby někdo chtěl vyměnit jeden z nich kvůli barvě, bránit se nebudu ;) I tak se mi nakonec líbí. Proč píšu. Dneska jsem to zapojil, jen že ověřim funkčnost, jestli jsem se nenapálil a vše je v ouklendu. Takže dodávanej napájecí kabel k dacu (fuj) a relativně laciný XLR jen tak narychlo, co mi padlo pod ruku... Zapínám a málem jsem si šel vyměnit slipy. Tak dobrý to je. Předpokládám, že za to může hlavně dac, takhle vysoko jsem ještě u sebe doma nešel.
DSC_3317small.jpg
kabelguru.cz

CaptainHook
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od CaptainHook »

Ahoj Tome,gratuluji ke koupi.Jsem rád,že si ze zvuku nadšenej.Koukám,že si se s tím nepáral a koupil pořádný přístroje.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

S takovým železem jdeš do předku pelotonu čtyřicítkařů. Grats *palec*

slayerss
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od slayerss »

Tome ty jedeš. Co na tom posloucháš, doufám že jsi kvůli tomu nevyměknul 😁.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Neboj Jirko, nevyměknul :twisted:
kabelguru.cz

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

Budeš potřebovat novej stolek... :-)
kabelguru.cz

pepino
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepino »

Uvažuji o koupi těchto repro, jaké jsou dojmy po měsíci hraní a jak se rozehrávají.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Mám v plánu napsat po víkendu trochu obsáhlejší stať. Důvod jsou neustálý změny u mě, i ty o kterých nepíšu :-) Po víkendu bych měl být, aspoň co se týče sestavy, ač to zní nepravděpodobně, na konci cesty. Pak už bych rád delší dobu řešil jen hifikosmetiku, koncovky, pojistky :lol:

K repro zatím snad jenom to, že hrajou přesně tak jako to, co k nim připojíš. Jejich reakce na sebemenší změnu v řetězci je neuvěřitelná. Takže automaticky tím, že je pořídíš, nezískáš super zvuk snů. Ten získáš až když vyhážeš spousty peněz za krámy okolo. Jedna blbost může vše zabít. SCM40 můžou hrát hnusňácky jak by řekly moje děti i božsky.
kabelguru.cz

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

*thumbs up*
Jj.. Ukazovač změny v sestavě. Prima je, že jak se všechno vyladí a hrají dobře (I když co to je "hraje to dobře", to je tak relativní a zažil jsem to nekolikrát.. a zas to šlo vždy posunout dál.. ), můžeš rovnou koupit 3x dražší bedny a nemusíš už nic ladit, jen hrát. :)

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Určitě se v tomhle shodneme. Řekl bych, že velká spousta repro až tak extrémně nereagujou. Pořád maj takovej svůj více či méně libivej stejnozvuk ať už připojíš ledasco a uděláš různý chyby. To je vlastně charakteristika repro, který nemaj potenciál pro moc vysoký rozlišení, ale možná se pletu.
kabelguru.cz

Odpovědět