Kocmeister

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kocmeister

Příspěvek od Strejdin »

Po dlouhé době, ale Oldear 1* za příspěvek,.. a naprostý souhlas.

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Mas moc peknou sestavu a pokud jsi s poslechem spokojeny, neni co resit. *thumbs up*
K tvoji mistnosti, ono to neni jen o koberci, ale celkovem dojmu prazdne cimry, neverim (moje vec samozrejme :)), ze ti to "nezabuci", min. u narocnych basovych pasazich.
Krasne to ted slysim a pozoruji v praxi u sebe, kdy jsem po nastehovani do noveho natesene zapojil sestavu (regaly+SW+lampovy integrac), ihned se dostavila realita holomistnosti. Nejvetsi a okamzity posun bylo - polozeni koberce pred reprosoustavy a instalace opony s blackout zavesy za sestavu. A ani to nestacilo a bylo nutne napechovat akusticke molitany za oponu, cili na mile vzdalene proti pocatecni instalaci bez zabydleni.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Oldear "Hlavně realizovat vždy jen jednu úpravu a pečlivě naposlouchat, zda je ta úprava k lepšímu, či horšímu a pak ponechat, či vrátit." - Souhlasím. Většinou to tak dělám, ale nedočkavost a hlavně nedostatek času někdy člověka donutí udělat více věcí najednou. Já vlastně poslouchám jen o víkendu a to samozřejmě jen když si násilím utrhnu čas pro sebe na úkor rodiny. Kyselé pohledy manželky, když to zapnu jsou klasikou pokaždé. Hlášky typu "táto já se nudim, pojď si se mnou hrát" nesnášim už vůbec. Je proto velmi náročné naposlouchat např. zvlášť pojistku, zvlášť kabel a zvlášť terminál :lol: Někdy to zkrátka nejde. Do jisté míry závidim zdejším racionalistům, že nic naposlouchávat nemusí, hraje jim to pořád stejně (blbě) ať vymění cokoliv, nejspíš proto, že nic nemění *palec*

"To pořadí mělo být jinak. Ta místnost měla být první - ta je nejzásadnější a pak teprve řešit bedny a za světelné roky, až něco na nich naposloucháš, řešit vylepšování." - S tímhle bohužel nesouhlasím. Stejný názor padl na vedlejším fóru. Tedy prý nejdříve vyřešit místnost a na ostatní se vyprdnout a až potom řešit sestavu atd. To je přece hloupost. Všechny změny nehledě na stav místnosti jsou slyšet a to sakra hodně. Vylepšování má vždy smysl a je úplně jedno z jakého konce člověk začne. Navíc, a to je hlavní, kdo opravdu řeší místnost na seriózní úrovni? Osobně vim jen o lidech, že i prsty jedný ruky jsou hodně, zde z aktivních třeba člen Jiri, vedle Lachim a nově snad PitrsPraha. Ostatní jedou v obývácích apod. A to je vždycky klasika - repro blízko u stěny, velké placatá televize, která zcela zničí zvuk a další a další prohřešky vyplývající z toho, že to jinak mít nemohou. Ani já neplánuju žádné profesionální řešení, jen takové, aby se nám to doma líbilo. Mám výhodu v prostoru, který "nezlobí" a hodlám toho využít naplno.

koudy42 - Moje fotky pěkně matou. Místnost není holá ani náhodou. Mám blackout závěsy, mám vzadu knihovničku, pracovní stůl, 3 židle a spoustu bordelu. Jen místo, kde jsou posazené repro a sestava obecně, je pěkně čisté a uhlazené a....holé :lol: Pozn. basy nehučí ani náznakem.
kabelguru.cz

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

"To pořadí mělo být jinak. Ta místnost měla být první - ta je nejzásadnější a pak teprve řešit bedny a za světelné roky, až něco na nich naposloucháš, řešit vylepšování."
Tak tento postup je možný pouze u někoho, kdo si nechá udělat místnost a HIFI sestavu "na klíč". Osobně nikoho takového neznám.
Všichni ostatní, co se roky prodírají po vrstevnicích hifi kopce, se k řešení akustiky dostávají až od určité vrstevnice kvality aparátu, kde je již jasné, že komponenty jsou drasticky limitované už jen právě tou akustikou místnosti.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Jiri, *thumbs up*

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Tak ještě dodatek k té místnosti a pořadí úprav, protože všichni ne zcela pochopili a nebo jsem to nesrozumitelně napsal.

V poslechovce, či prostě místnosti, kde hodlám poslouchat, rozestavím komponenty a repro, tak jak si to představuji rozmístnit a zapojím tak, jak to výrobce dodal, včetně kabelů a pod. Většina výrobců ví, co dělá. V tomto stavu tam bude řada odrazů.

Pak pozvu firmu, nebo někoho, kdo to umí, včetně dodání potřebných panelů a má patřičné info a realizuje se ta místnost, samozřejmě se zohledněním té rozestavěné aparatury. Holá, prázdná místnost nemá cenu měřit a upravovat, protože pak vybavené by to hrálo stejně jinak. Takto se to změří, upraví, popř. i jinak rozestaví bedny a pod.

Až je to takto hotové - křivka co nejvíce rovná, pak se můžou jako jemné doladění řešit prkotiny, jako jsou kabely, pojistky, terminály, různé podložky a podobně, protože ve výše uvedeném nastavení to pak bude hrát už jen roli v řádech jednotek procent ( cca 1 - 3 a pod. ), zatímco výše uvedený postup pro vyřešení akustiky místnosti hraje zásadní roli, v řádech desítkách procent vlivu na výsledný zvuk.

Pokud nyní v nevyřešené místnosti řešíš tyto prkotiny s nápovědou od jiných a z jiných prostorů, tak to nemá valný význam, protože až vyřešíš odborně tu akustiku, nebo jen položíš ten diskutovaný koberec ( stejně k tomu jednou dojdeš ), tak to bude smáznuté a vše bude hrát úplně jinak. Chce to systematičnost, ale nechci Tě do toho kecat - to musí každý sám, jak mu to vyhovuje.

Tak hodně úspěchů a zvuk již docela kvalitní aparatury pokud možno nepokaž. Nic neuspěchej.

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

Oldear: v zasade mozno teoreticky suhlasit s dvomi pripomienkami:
1. “... Holá, prázdná místnost nemá cenu měřit...” Toto prave zmysel merat ma, a urobi to kazdy kto tak ci tak bude merat a kto tomu rozumie, nakolko najma rezonatory (pre basovu oblast) je nutne najprv vypocitat/navrhnut a dat vyrobit a az potom instalovat
2.Ja sam mam ako asi mnohi upravenu miestnost len zariadenim obyvacky. A kompromienym rozmiestnenim co to najviac primarny ucel miestnosti dovoluje. Nehodlam este viac obmedzovat clenov rodiny ale aj seba, esteticky ci inak v zhladom na primarne vyuzitie priestoru kde je aparat ako obyvacky. Takze v ramci tohto aspon ja nehonim nic uz nejak do “mrtva” a nezapodievam sa teda nejak dramaticky ani filtraciou ani kabelazou. (ano skusam priebezne nieco a mam v ramci istych limitov “zladenu” kabelaz). Ale myslim si a mam to tak v plane uz nejaku dobu, ze najblizssia vacsia investicia ak bude do hifi, tak v podobe samostatnej a tomu prisposobenej posluchovky. Preto aj aparat ma nejaku “estetiku” (ssmozrejme subjektivne) a komfort obsluhy a este prijatelnu velkost.

zero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zero »

Nový příspěvek od Kocmeister » 14 led 2020 08:13

... "Kyselé pohledy manželky, když to zapnu jsou klasikou pokaždé. Hlášky typu "táto já se nudim, pojď si se mnou hrát" nesnášim už vůbec. " ...

Tak tomuhle říkám Hifista s velkým H. Místo sexu s manželkou si raději hraje s pojistkama :-) :-).

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

Oldeare, nezlob se na mě, ale seš trochu mimo.Posuzuješ problematiku podle klasickýho hifischematu...plackožrout-> zesilovač-> bedny.Jenže takhle to Kocmeister nemá a nikdy mít nebude.Možná si trochu nedával pozor při čtení.Koc to má změřený v poslechovým místě a softvérově srovnaný do roviny.Tohle by s akustickejma úpravama dosáhnul jen těžko.

Prostě jak píšeš i ty...bylo to potřeba slyšet naživo, neposuzovat jen od klávesnice a monitoru.
kabelguru.cz

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

šeďour
Každý píšem o něčem jiném, ale nech to být. DRC to řeší?

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

blesk666
Máš pravdu, pokud dokáže koupit a zaplatit aparaturu včetně beden na konci s absolutně rovnou křivkou. Pak to v "rovné" poslechovce bude super OK. Bohužel já to štěstí nemám, u mně se musela ta křivka komponentů a beden zohlednit. Ale nech to být.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

šeďour
A... srovnal i softvérově ty brutální odrazy a zkreslení?

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

Sám seš brutální odraz...
kabelguru.cz

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Děkuji za DG.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Gratulace k upgradu ATC, co se týká výměny vnitřní kabeláže , tak jeden hifista vyměnil , prý skok , ale ne tak veliký jako u výměny repro terminálu. Osobně jsem na tým také přemýšlel, ale nyní jsem tak spokojen se zvukem, že to neřeším. Jinak co se týče basové složky nepotřebují sub ( mám profi udělanou akustiku ), kdyby si měl zájem jak hrají ATC 40 v upravené poslechovce , přijeď si poslechnout.

Odpovědět