Kocmeister

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kocmeister

Příspěvek od Miero »

To ja dobre viem, ale sam tu pisal, ze pouzil "jen poddekový foobar", a tak predpokladam, ze nie je s nim uplne spokojny...

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 »

Jiri píše:
23 bře 2020 14:27
Miero
nevím jestli sis všimnul, jaký má Kocmeister audio transport:

http://www.kabelguru.cz/product-en/audi ... udio-pc/58

své rady směřuj lidem co hrají z notebooku a USB kabelem od tiskárny.
No, Jirko, svého času mi Dan Vrána (ještě, než se začali ve větším vyrábět USB kabely pro audio) takový USB kabel pro tiskárnu (trošku lépe stíněný) doporučil. Nechceš tedy ubrat z té své arogance? :-) Notebook jako zdroj audia (Macbook) se používá i pro milionové sestavy, jak jsi si mohl na výstavách všimnout, na sestavách v pořizovačkách, o kterých se nám všem tak může zdát. Proč musí být ty příspěvky na diskuzích tak vyhrocené? Mě to hlava nebere.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

WaVe_99
Nic arogantního v mém příspěvku není.
Spíš se snažím Mierovi naznačit, že Kocmeister stejně jako spoustu dalších má období hraní z Foobaru dávno za sebou a uzavřené ale Miero stále hledá kde má Kocmeister "chybu" když mu Foobar nehraje skvěle.
To že se hraje na výstavách z Macbooků na drahých sestavách pro mě znamená jen to, že prezentující nemají tušení, že to jde i mnohem lépe.
Už ti to hlava bere?

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

WaVe_99 *thumbs up*

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi »

Jiri píše:
24 bře 2020 12:59
WaVe_99
Nic arogantního v mém příspěvku není.
Spíš se snažím Mierovi naznačit, že Kocmeister stejně jako spoustu dalších má období hraní z Foobaru dávno za sebou a uzavřené ale Miero stále hledá kde má Kocmeister "chybu" když mu Foobar nehraje skvěle.
To že se hraje na výstavách z Macbooků na drahých sestavách pro mě znamená jen to, že prezentující nemají tušení, že to jde i mnohem lépe.
Už ti to hlava bere?
A Ty, Jiříku, už víš, co ti z toho NUCu leze za data ? - jestli je to "bit-perfect" - anebo nějak "načinčaný" ? :lol:

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

pozadal bych uzivatele skypi o vysvetleni problematiky abysme proste tak nejak netapali

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi »

Tápu já... :-) Vypadá to, že těm neumětelům s nakouslým jabkem lezou po tom USB podle Jiřího z nějakýho hnůj Foobaru nějaký "hnůj" data po nějakým "hnůj" kabelu...
Já jen , že jsme třeba schválně zkoušeli na originál Luxman software-přehrávači "hnůj" kabel od tiskárny (Belkin Premium) na Luxmanovi (a asi i Meitnerovi, u toho jsem osobně nebyl) - a bylo jim to oběma srdečně jedno.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

skypi
narozdíl od tebe jsem u toho byl, když jsem měl doma v klidu možnost přivítat majitele skvělého MSB DACu s MacBookem speciálně odladěným na audio s sw Audirvana. Po přepnutí na Habarta NUC jako transport pro MSB to bylo všem jasné a majitel MacBooku i s MSB odjižděl smutně domů.
Skypi, pokud rozlišuješ kvalitu PC transportu jen na buď DAC vydává zvuk anebo je ticho, tak nemá cenu dál debatovat. FOOBAR období mám již pár let za sebou a nedává smysl se tam vracet.
Škoda, že takový zkušený technik nechce sdílet své know-how aby ukázal cestu jak se dostat ke špičkovému domácímu poslechu při racionální investici. Co si pamatuji tak si měl notebook, LUTADac, KV2 audio preamp, BVaudio PA300SSE a budky Pro-ject Speaker Box 5 ale předpokládám, že již je to nebude aktuální.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

jen technickou, moc uzivatelu apple asi na foobar hrat nebude ... ale jinak diky za objasneni

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Jen krmíte hloupýho trola. Racionální argumentace nemá proti afektovanému zesměšňování šanci - skypi neche rozumně diskutovat, jen dělat pitomce těmihle posměšky zkušenějším.

Jedině buntofon krmený běžným počítačem s Foobarem přes DacMagic propojený kabely od tiskárny je přece to pravé hifi. Neexistuje nic lepšího, protože cokoli dražšího je jen naleštěný prd, snobárna, popřípadě předražený šunt. Jakobysme to už dávno neznali...

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

narozdíl od tebe jsem u toho byl, když jsem měl doma v klidu možnost přivítat majitele skvělého MSB DACu s MacBookem speciálně odladěným na audio s sw Audirvana. Po přepnutí na Habarta NUC jako transport pro MSB to bylo všem jasné a majitel MacBooku i s MSB odjižděl smutně domů.
v takejto situacii by bolo naozaj vhodne tie pristroje premerat, napr. kontrola bit-perfect signalu ak to DAC podporuje, alebo ked uz nic ine, tak aspon uroven hlasitosti. pretoze jeden software moze napr. umyselne znizovat hlasitost o 1 dB aby mal DA prevodnik vacsi headroom na spicky

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi »

S těma "popisama" o "porovnáváním" se neunavuj, že je to podle Tebe "skvělý" už víme aspoň 10x - já se jen ptám, jestli už víš, co Ti vlastně z toho NUCu leze za data ? Jestli jsou "bit-perfect" nebo je ten NUC nějakým způsobem upravuje ?

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi »

Doplnění - ten mnou zmíněný Luxman byl LUXMAN D-06 SACD...

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Tady se dočítám, že jeden NUC hraje jinak jako jiný NUC? Že ten usb datový kabel do převodníku má vliv na něco jako zvuk?
Karanténa má dopad i na psychiku, nevěřil jsem tomu, ale Prymula to naznačoval, vypadá to tak.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Pokud nemas zalehle v usich, tak to slyset lze. :)

Odpovědět