Kocmeister

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kocmeister

Příspěvek od Miero »

Hadam si chcel napisat, ze to pocujes ty, a nie ze to pocuje kazdy :-)

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

prosím Tě nic nehádej, Miero :) ... Kocmaister se s tím mazlí léta. Na jeho zkušenost dám. Kor když se často shodujeme :shock: *palec* Chodím sem rád do tohoto vlákna, jeden se dozví užitečné věci. *thumbs up*

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

Miero podla mna reagoval na tvoje vyjadrenie, nie na Kocmeisterov nazor.
“Vymazlene” tomuto pojmu rozumiem tak, ze vacsina zakladych komponentov zostavy sa uz nemeni lebo je uz dotiahnuta velmi daleko a riesia sa (vymazluju) veci nenej zasadneho razu.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Promiňte, že Vám tady vstupuju do dobře rozjetý diskuze o usb kabelech :) Ale když už je to teda moje vlákno, tak zase budu pokračovat s novinkou v sestavě.

Poté co jsem prodal Hegel HD30 dac, jsem hledal něco, co by mi ještě více sedlo. Neže by mi něco na Hegelu vadilo, právě naopak. Už to bylo dost vysoko, ale..... vzhledem k tomu, že jsem ho používal i jako předek, jsem přeci jen měl pochybnosti o pouze digitální regulaci hlasitosti. Všeobecný názor na toto je, že klasická analogová doména je o poznání lepší řešení. A druhá věc, zkrátka jsem si říkal jestli by nešlo zase ještě víc detailů. Aspoň o trošku. Jsem na nich závislej jak feťák na šlehu.

Málem jsem koupil PS Audio Directstream. Už jsem byl s pánem domluvenej, ale na poslední chvíli jsem zařadil zpátečku. Bylo více vztyčených ukazováků u tohohle přístroje. Počínaje měřením, konče dojmy uživatelů mluvících o nejvíce analogovém zvuku ze všech daců, ti méně zdvořilí píšou spíše o poddekovém zvuku apod. Výhod bylo také dost, technických fičur to má přehršel... ale přesto všechno, začal jsem tušit, že bych si pohoršil. Nakonec jsem koupil Mytek Manhattan, který má jako snad jediný nebo max. jako jeden z několika jednotek modelů daců opravdu analogovou regulaci hlasitosti, tedy pravý preamp. No a detailností je proslulý. Design mi taky sedl. Mám původní Manhattan. Koupil jsem ho s tím, že lze za nemalý obolus nechat upravit v továrně na verzi Manhattan II, což bylo v plánu. I tak bych ušetřil oproti koupě nového (ten je za 6000 USD). A měl bych jeden z nejlepších převodníků co jde sehnat.

Píšu v minulém čase, protože po zapojení si říkám, jestli to má vůbec smysl utrácet další šílený desetitisíce za upgrade na mkII. Hraje totiž jak z praku. Zatraceně přesný, pevný, superrozlišený zvuk. Opravdu ještě o kousek víc detailu než Hegel HD30, přesně jako jsem si tajně vysnil. Ale každá mince má dvě strany - tím, že vytahuje dost detailů i ze středů a středovýšek, může to už být na hraně snesitelnosti. Nepochybně by každýmu nesedl. Musel jsem si dost pohrát s nastavenim sestavy než to bylo ok i pro mě. Pro některý hifisty nebo spíš pro některý sestavy už bude zjednodušeně řečeno ostrej a uřvanej jak prase. Já jsem nadšenej, ale zprvu mě párkrát polil studenej pot při některejch skladbách :lol:

Další postřehy k Manhattanu v bodech:
- Design moc pěknej, pro někoho asi už kýč, ale minimálně kvalita provedení prvotřídní. Takhle tlustej materiál skříně už nejspíš něco odstíní. Hned jsem si vzpoměl na slova pánů z GMG Power, kteří na výstavě tvrdili, že změřili, že hliník musí mít určitou tloušťku, aby stínil jak má.
- Displej je kupodivu horší než u levnějších sourozenců od Brooklynu níže. Žádné rozkošné omalovánky na oled displeji, jen monochromatický displej z teček jako v tramvaji. Nicméně vypadá i tak dobře s bílým podsvícením písmen a čísel. Navíc tam má nějaký "level meter", teď mě nanapadá český název, který se hýbe při hudbě. To je super :)
- Je vidět, že má kořeny v profesionální praxi, kde se Mytek vždy angažoval. Spousty i dost exotických vstupů, včetně firewire. Kdoví, třeba je to lepší než USB.
- Zprovoznění dacu mimořádně jednoduché. Žádný zádrhel s ovladači, nastavením. Vše funguje okamžitě tak jak má na první dobrou. To se mi snad ještě nikdy nestalo.
- Dálkový ovladač je originál Apple a je moc praktický s minimem tlačítek. Ovládání spousty funkcí v menu je s ním easy peasy.
- Nastavení pro nejlepší zvuk: analogová regulace hlasitosti, upsampling v dacu off (místo toho SoX v PC).

DSC_4095.JPG

Další krok bude dát dac mezi 2 těžký betonový dlaždice do takovýho sendviče. Tak se to dělá. Kdo vidět na výstavě Lampizator dac u pana Otta (Elfton), ten ví která bije. Dostal jsem se taky do nezáviděníhodný situace. Mám jen 2 kusy Cera.... ani nechci to slovo vypisovat abych neprovokoval zdejší racionálně založené odborníky. No Nemáte nekdo na prodej 1 kus aspoň fake? Asi ne co :?
kabelguru.cz

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Analogová regulace hlasitosti souhlas. Zkoušel jsem např. Chord Dave v různých sestavách přímo do koncáků i přes různý analogový preampy (MBL 5011, Audio-GD HE-1, Benchmark HPA4) a analogový předzes, tj. analogový ovládání hlasitosti znělo v každý sestavě vždy trochu líp.

Ty ceraxxx jaký? Mám různý typy. Cerabally origo i neorigo, vyšší řady origo Ceraxxx různý... 1 kus bych možná oželel. Záleží, co potřebuješ, a kdy...

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Kocmeister
Ty středy a středovýšky jak píšeš, to je projev Sabre a jestli se nemýlím, tak ten Mytek má ESS Sabre Reference 9018. Tento čip má i můj DG-58, ale tam se to dá bezproblémově korigovat. Bez úpravy je fakt ostré.

Ať Ti to hraje

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Hřebík: díky poslal jsem sz
Oldear: Jo musel jsem to taky korigovat. Ale pořád si mysim ,že je lepší když to tam je a můžeš to "ubrat" než když to tam neni a pak už ty detaily nedovymyslíš.
kabelguru.cz

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

nakolik se to potkava s vernou reprodukci ?

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Co je věrná reprodukce? Je to to, co si myslíme, že je věrná reprodukce. Každá nahrávka má úplně má úplně jinej zvuk a teď, která je z nich ta věrná... Asi snad, aby to co nejblíž živý hudbě a to imho splňujou přístroje, co reprodukcí jsou co nejvíc zvukově otevřený, kde hudebníky sleduješ přes dokonale čistý sklo a ne milosrdně zapatlaný, rádoby příjemně znějící, rok nemytý sklo.
kabelguru.cz

CaptainHook
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od CaptainHook »

Ahoj,gratuluji ke koupi výborného DAC. *thumbs up* Teď se musíš topit v záplavě detailů.Věřím,že bude asi dost nekompromisní ke kvalitě nahrávek.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Jo je to šílený, spousta věcí jsou teď dost neposlouchatelný. Problém je ten, že jsem už předtim sestavu ladil na detaily, všude samý stříbro, dráty se zaměřenim na detail, neblátivej počítač, hodně rozlišující ATC ještě s tuningem a teď tohle. Ale výborný nahrávky jsou teď úplně neuvěřitelný. Skoro jak naživo. Všechny ty nádechy, výdechy, řetízky slin lepící se na patrech zpěvaček, všechno je tak reálný :-) Konečně i výšky cinkaj podle mejch představ. Skoro jsem přestal uvažovat, že dám ATC vejškáče a výhybku překopat Kocourovi.
kabelguru.cz

CaptainHook
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od CaptainHook »

Je až někdy zarážející,jak některý alba zní.To si místy říkám,jestli to nenahrávali v koupelně. :D

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Taky gratuluju k vybornymu prirustku ;-) . Tahle ostrost, neklid, studenost ci jak to nazvat, me od cehkoliv se Sabre odvedla pryc. Ale rozumim, co se ti na takovem podani libi.

Vim, ze uz se to tu probiralo i jaky k tomu mas pristup, tak to pls neber jako rejpani ;-) , ale i tak mam za to, ze hlavne na tech vyssich stredech by pomohlo zatlumeni mistnosti...

Za pokus se dvema perinama na zemi plus treba deky na bocni steny by to stalo. TEORETICKY by mohla zustat spickova detailnost a informativnost, ale mohla by se utlumit ostrost. Aspon v mem sadrosovem podkrovi to pomohlo.

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

Na tomhle tématu mi kromě Kocmeisterova zaujetí dosáhnout toho svého zvuku, přijde hodně zajímavý to, jak se hifisti po absolvování určité cesty, ocitnou na pomyslném rozcestí a vydávají se každý jinou cestou. Někteří volí kamenitou cestu absolutní transparentnosti a honí se za každým detailem i za tu cenu, kdy je pak každý oblázek na holém chodidle cítit bolestně jak kus štěrku, zatímco jiní, často neméně zkušení, zvolí potemnělou trasu osázenou milosrdnými lampami :-)

Za sebe a naprosto bez motivací někomu něco vnucovat, se mi líbí cesta třetí. Taková, kde si hlídám to, abych nezačal poslouchat jen audiofilské věci, protože mi aparatura zakáže poslouchat ty zoufale špatně znějící, ale roky prověřené a oblíbené věci, kde nehraje hlavní roli zvuk, ale hudba, talent, invence, nebo třeba "jen" smysl pro rytmus. Jenže jak na to? Prošel jsem sluchátkovou cestou, která byla velmi, velmi kritická a někdy připomínala spíš než poslech, odposlech. Nicméňe byla i užitečná a tak mám pár bodů, kdy chci "to něco" konkrétního slyšet i u beden. Když to nemám, jsem špatnej. Když to mám, snažím se to udržet, zároveň doladit do eufonična zbytek a užívat si to, co sluchátka nabídnout nemohou. Jo, vždycky je to o kompromisech.

Ještě jedna myšlenka. Co je to vlastně high fidelity? Vyždímat maximum z nahrávky, která už sama ze své podstaty vzniká uměle, v prostředí, které nemá s reálným prostředím nic moc společného a nebo se co nejvíce přiblížit pocitu, jaký má člověk při živém vystoupení? A to rozhodně nemyslím nějaké velkolepé koncerty, ale třeba jen intimní zvuk španělky a zpěv přímo doma v pokoji. Opravdu při takovém poslechu vnímáme každou nově vytvořenou slinu u zpěvaččiných úst? Každý nedokonalý přehmat na struně? Neužíváme si víc celku, který baví právě proto, že buď hladí, znervózňuje, nebo prostě jen rytmicky tepe?

Tohle vlákno mě baví a snad se dalo pochopit, co jsem chtěl říct :-)
Nadral reprosoustavy

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Pítrs: Díky. Jo zatlumení je v plánu větší než je teď. Trochu se ho bojim, ale uvidíme co to udělá. Jednou když byl u mě diskutér Jiri, tak přinesl na zkoušku nějaký poměrně tlustý zatlumovací elementy nebo jak to nazvat a výsledek byl zajímavej. K tomu Sabru - jsou mezi něma velký rozdíly. Už jsem jich pár slyšel i něco vlastnil a pokaždý to neni stejný. Většinou je to ve skutečnosti podobný jako jiný dacy, třeba s AKM apod. Tohle je poptvé co slyšim zřetelnej odskok v celkový kvalitě směrem nahoru. Dneska jsem si dal 10 hodin poslechu v kuse a nechtělo se mi od toho odcházet, ale vybila se baterka od počítače. Vůbec nevim jak by se dalo ještě posunout, tak dynamickej zvuk, silný a zároveň pevný basy, hromada rozlišení. Ale může to být analogovym předzesem, to jsem předtim neměl když nepočítám integráče. Těžko říct. Jinak hodně jiný bývají R2R dacy a FPGA taky, ale pro mě osobně zatím ještě vedou špičkový delta sigmy. Nejspíše bych lae změnil názor, kdybch měl doma Dave, MSB nebo dCS.

Herrer: všechny cesty jsou správně, nikdy bych si nedovolil kritizovat, že si někdo zvolil lampy. Je to stejný jako s hudbou, skoro s nikym se neshodnu na vkusu a tak je to i se zvukem. Správnejch typů zvuků bude stejně jako hifistů. Jak bylo řečeno, nahrávky jsou takový jaký jsou a dostat ze všech zároveň věrnej zvuk nereálný, když každá je úplně jiná. Ale s tou španělkou -jo ty přehmaty na strunách, ty já můžu :-)
kabelguru.cz

Odpovědět