Kocmeister

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kocmeister

Příspěvek od kychtax »

Kocmeister píše:
10 dub 2020 20:24

Další krok bude dát dac mezi 2 těžký betonový dlaždice do takovýho sendviče. Tak se to dělá. Kdo vidět na výstavě Lampizator dac u pana Otta (Elfton), ten ví která bije. Dostal jsem se taky do nezáviděníhodný situace. Mám jen 2 kusy Cera.... ani nechci to slovo vypisovat abych neprovokoval zdejší racionálně založené odborníky. No Nemáte nekdo na prodej 1 kus aspoň fake? Asi ne co :?
Kocmeister, dík za tip. Zkusil jsem dát svůj DAC (lehké RME) mezi dvě 2kg placky z žuly a teda rozhodně to jde slyšet. Tohoto času přes sluchátka. Předtím to leželo volně na wenge špalících.
Zvukově - ubyla ještě lehounká boulovitost, teplo na středech a basech a posunulo se ještě do výšek. Pocitově je zvuk přirozenější a pevnější. Asi proti wenge. Což i odpovídá mým podobným zkušenostem s wenge pod zesilovačem (kam se moc nehodí).
Nožičky zpod RME mám odšroubované a uschovány. Na nich byla dole nějaká pamětová pěna apod..
*thumbs up*

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Díky za dojmy. Boj s vibracema je v highendu důležitý téma. Jak jsou někde gumový, pěnový apod. nožičky, hned to musí pryč jinak i zvuk bude, klidně se smějte, gumovej.
kabelguru.cz

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Neuplyne ani týden, abych nepřestal rejpat do sestavy. Prostě si spokojeně žiju svůj hifistickej sen. Nejnovějc mám dvě změny.

1) Jak jsem avizoval posledně, plánoval jsem řádně zatížit novýho dacana. To jsem splnil. Zajel jsem do Obi, abych mezi těmi davy lidí ukořistil nějaký další betonový dlaždice Diton 40x40x5cm. Jedna má snad 25kg, nevim přesně. Jedna šla pod přístroj a druhá nad. Konstrukce Manhattanu podobný hrátky umožňuje. Mezitím přístroj položit na Cerabally. Chyběl mi jeden, ale diskutér Hřebík mě zachránil, ještě jednou díky *palec* No a co se stalo? Očekávání jsem nějaký měl, ale stejně to člověka vždycky znova a znova překvapí. Reprodukce se zklidnila, ale výrazně. Jakýkoliv náznaky agresivity jsou fuč. Popravdě bylo to až moc a nebylo mi to nejdřív po chuti. Ukázalo se, že stačí jenom dát křivku DRC zcela rovně, ne mírně klesající na na nejvyšších výškách jako jsem to měl nastaveno od posledně. Pak už se mi to opět líbilo a agresivita se přesto žádná nevrátila. Krása. Kdo si hraje, nejen, že nezlobí, ale ještě občas sklízí i zasloužený plody práce.

Designově mi ovšem beton vůbec nevyhovuje. Přeci jen mám rád věci hezké. Tak jsem z několika řešení vybral zakoupení metráže nerezové samolepky. Všechny betony v sestavě jsem důkladně polepil a hned je to mnohem lepší. Ve skutečnosti to vypadá líp než na foto. Foťák má tu vlastnost, že vytahuje různý nedostatky, kterejch by si člověk normálně ani nevšiml. Takže teď už nemusím mít při poslechu pásku přes oči, hurá.
DSC_4164.JPG
DSC_4165.JPG

2) Další změna. Už nějakou dobu mi v hlavě zrálo, že musím nějak řešit podložení subwooferu. Zatím byl pouze na Soundcare Superspikes přímo na podlaze, což mi bylo jasný, že je na dvě věci. Samozřejmě jsem měl připravenou další betonovou dlaždici, ale chtěl jsem něco víc sofistikovanýho. Hodně serfování po emérickejch fórech přineslo ovoce. Objevil jsem značku IsoAcoustics, která vyrábí speciální stojany pod repro i subwoofery. Fungují na zcela jiném principu než třeba Cerabally nebo hroty apod. Když to zjednoduším, tak vibrace se mají "ztratit" v promyšlené konstrukci. Výrobce se zaměřuje hodně na profesionální sféru - nahrávací studia a hudebníky, takže ceny jsou směšný a pro highendistu až nedůvěryhodně nízký. Ale recenze jsou bez výjimky extrémně dobré, tak jsem to risknul. Ostatně dovozce do Evropy, německý eshop Thomann.de má 30-ti denní záruku vrácení peněz, takže nebylo o čem.

Podstavec jsem zvolil s primárním určením pod velké monitory, protože subwooferový měly moc malý, určený pro nějaký studiový chcípáky. Po smontování a položení subwooferu jsem z toho moc dobrej pocit neměl. Celý se to houpalo jak loď v tropický bouři. Ale tak zapínám muziku a.... wow. Měl jsem za to, že mám dost rychlý a přesný subwoofer, ale to zlepšení je fakt festovní. Teprve teď se zdá, že repro a subwoofer táhnou definitivně za jeden provaz. Předtím tam přeci jen byl jakýsi náznak těžkosti na spodku, ne moc, ale trochu ano. Teď je bas svěží, rychlý a "punchy" kompletně. Mimochodem, mám sub na minimum, 40Hz, takže podle teoretiků se ho nějaký pocit rychlých basů týkat nemůže. Tůdle nudle. Totálně mě přesvědčilo o funkčnosti konstrukce i to, že i když se basák hýbe celkem znatelně, tak po položení ruky ozvučnice zůstává inertní. Opravdu se ty vibrace ztratí. To řešení vibrací založený na nožičkách neumí. Tam vždy vibrace cítíte. I na repro je cítím. Ideální by teda bylo pořídit podobné podstavce i pod repro místo betonu a Ceraballů, ale dělají jen pro regálovky. Zde nepochybuji, že je to ultimativní řešení. Pro větší repro mají v nabídce jakési nožičky IsoAcoustic GAIA, třeba to není špatné. Ale zpět k tématu - pod subwoofer velmi vřele doporučuji!
DSC_4166.JPG
DSC_4168.JPG
PS: Dělal jsem měření z poslechovýho místa před i po. Vše je naprosto stejný :-) Zvuk je přesto jiný.
kabelguru.cz

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od weiron »

Zkoušel jsem pod Sub. Rel t7 taky všelijaké podložky co jsem měl doma. Nakonec se u mě jeví nejlépe Vibrapod isolator + cones. Na těchto nožičkách se nepřenáší žádné vibrace do podlahy. Zvukově je to velmi znát. Basů objemově ubude ale jsou přesnější. Dále se celková scéna jakoby pročistí. Tyto IsoAcoustics jsou celkem dostupné tak asi taky vyzkouším.
Kocmeister:
Máš to parádní a držím palce s dalším postupem.

Miero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miero »

ked uz tam vidim zavitovu tyc, neslo by tie pristroje v racku "priskripnut" zhora i zdola nech su tam napevno? a co chladenie, nebrani ten kamen odvetravaniu?

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Dobrá poznámka s tím přiskřípnutim. To jsem měl původně v plánu, ale už se toho tlaku na dac bojím. Aby to v jednu chvíli neudělalo křup. Prostě jsem vyměkl. Chlazení je bez problémů, ten převodník ani trochu nehřeje po celym dni.
kabelguru.cz

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Pánove, a co chlazení? Raději "nevibrující" vařič?

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

ta nerezovka vypadá dobře. Vypadá to mnohem líp než holý beton. Když se nebude odlepovat a lze utřít hadrou, tak *thumbs up*

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Včera jsem dokončil další tuning ATCéček. Repro mají v základu 31 kg/kus, což sice není na tuto velikost špatný, ale obecně to není žádná hitparáda. Vždyť i stojany k regálovkám, co jsem měl předtim, byly těžší. Navýšil jsem teda jejich hmotnost. Jak známo, hmotnost řeší v hifi spoustu problémů. Jsem příznivcem dávání závaží na všechno co jen jde.

Nepoužil jsem standardní cestu, něco položit na repro, protože difrakce a hlavně estetika. Zvuk je sice u mě na prvním místě, ale mám rád když věci nejsou hnusný. Přidal jsem teda závaží dovnitř. Je to velmi jednoduchý. Spodní hliníkovej podstavec jde krásně odšroubovat, jsou tam jen čtyři imbusy. Pak se dá krásně dostat nejen k výhybce, ale právě i ke dostatku volnýho prostoru. Přidal jsem 12,5kg do každý bedny. Objem ozvučnice jsem zmenšil zanedbatelně, takže z toho mě nikdo obvinit nemůže.
Byť ukázaná platí, tak jsem se rozhodl, jak včera hezky Kychtax napsal ve svym vlákně, z osobních důvodů foto neudělat a ani nepopsat jak jsem to udělal. Na nějaký posměšky a útoky lemplů nejsem totiž vůbec zvědavej. Snad to pochopíte :oops:
Jediný co prozradim je, že jde o využití vnitřních bočních stěn a lepidla Mamut. Lépe by se pracovalo s původními hranatými SCM40, tam by to šlo jak po másle.

Výsledek - lepší bas a detail. Ne není to skok o level nahoru, ale bylo to jasný na tři takty, jako vždy *palec*
Nevýhoda je jedna. Původních 31kg bylo ještě tak na hranici, kdy se repro dá normálně v jednom člověku přenášet. 43kg už je hodně velkej problém znásobenej jednak tim, že je bedna štíhlá, takže jí neni za co chytit, přesně jako s ženskou když má takový proporce. A za druhý tim, že je manželka zase zbouchnutá, takže mi nemohla pomoct.

Aspoň ilustrativní fotka něčeho úplně jinýho, aby příspěvek nebyl úplně nudnej.
DSC_4287.jpg
kabelguru.cz

Miero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miero »

Reprobedna nie je trezor :-)
- 12.5kg oceli ... 1.6 litra
- 12.5kg medi ... 1.4 litra
- 12.5kg olova ... 1.1 litra
- 12.5kg zlata ... 0.65 litra
- 12.5kg platiny ... 0.58 litra

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Hezkej report z cinnosti ;-) .

Pevneji stojici bedna nemuze zvuku nijak uskodit ;-) !

A pitomcema, co nemaji zadny vlastni obsah, jen prudej a googlujou, se nenech odradit. Je myslim skoda nechavat jim jakykoli vliv.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Kocmeister
Je to velká škoda, že nedáš ty fotky. Ty bedny jsou v ČR hodně oblíbené a mohl si inspirovat ostatní majitele. Jinak co ta originál ATC vyhybka? Tam bych viděl velký potenciál výměnou levných součástek za kvalitnější.

Miero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miero »

Pisal som o "zanedbatelnom objeme", a Pitrs o "zanedbatelnom obsahu" ;-)

Az nabuduce budes drzat flasku od piva, tak si skus do nej fuknut, kolko ramusu vyrobi pol litra vzduchu...

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

urcite to tomu neuskodilo, ta nicotna hmotnost mne docela prekvapuje

Odpovědět