Kocmeister

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
LUK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kocmeister

Příspěvek od LUK »

fb_mirek píše:
07 zář 2020 21:19
LUku ty nas malej kluku, a co ty jsi udelal pro dobro lidstva?
Chlapče někdo jako ty mě urazit ani naštvat nemůže :lol:.

sekal

Příspěvek od sekal »

šeďour:
K "tématu", tj. k tvému hodnocení poslechu u Kocmeistera se nevyjadřuji, protože jsem u něho (v jeho poslechovce) nebyl a nemá smysl to tedy jakkoliv komentovat. Můj příspěvek byl jen volnou reakcí na LUKa, s nímž souhlasím. To je vše.

A s přívlastkem "slušnej" a nálepkování ostatních bys měl zrovna ty nakládat velmi, velmi opatrně. Ty samozřejmě víš, proč..

Dinosaurjr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dinosaurjr »

Kabinet je také slušný přívlastek...

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

Já raději destiláty...
kabelguru.cz

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Zdravím vespolek. Byť nebylo o mě přes prázdniny nic slyšet, ve skutečnosti se toho dělo u mě hodně i v hifi oblasti. Předělal jsem místnost k obrazu svému. Pointou bylo udělat si to hezké, abych byl spokojen i s vizuální stránkou věci. Více z toho udělal svatyni hudby. Nemám rád žádný polystyreny na stěnách ani technicistní vzhled jako ve studiu, natož koukat na přiblblou televizi mezi repro, což je přesně to, co preferujete mnozí z vás. Holt vkus každého jednotlivce je jiný nejen v oblasti hudby, typu zvuku, ale i zrakových vjemů a to je samozřejmě v pořádku jinak by byl svět velmi nudný, no ne snad? Na první pohled se možná zdá, že se vlastně nic moc nezměnilo. To je však jen zdání.

Strop včetně šikmin má nyní 2 nátěry barvy s akustickými vlastnostmi. V praxi jde o výplň vysokým množstvím mikro kuliček 3M. Důsledek má být výrazně snížený odraz zvuku od takto ošetřeného povrchu. Dále obrazy na stěnách jsou akustické. Byly i další změny v místnosti co se týče nábytku, ale ty jsou mimo zorné polo objektivu a v rámci zachování soukromí jsem se rozhodl, že místnost fotit nebudu. Výsledek je velmi uspokojivý. Dozvuk se zmenšil výrazně. Je nyní možné hrát o poznání více nahlas aniž by se zvuk stával již nepříjemně agresivním či tvrdým. Vždycky je to něco za něco, takže i jedna nevýhoda vyvstala. Je potřeba otočit volume více doprava pro dosažení stejného vjemu z mikrodetailu. To se, ale dalo myslím čekat a těžko to může vadit. V tuhle chvíli již na akustiku nesáhnu, je snažší něco pokazit než zlepšit a v současné době je to již tak dobré, že je takový výsledek pro většinu hifistů z říše snů. Pokud by bylo co zlepšit, tak větší místnost. Jenže pak by to chtělo i větší repro a to nechci.

Ještě jsem chtěl dosáhnout velmi vysokého lesku u repro. Bohužel v tomhle jediném jsem selhal. Karnaubský vosk se neosvědčil, dělal fleky a stejně se moc neleskl, tak jsem to musel napravovat nějakou leštěnkou z Teska. Tohle ještě budu muset vymyslet.

Dál se chci soustředit jen na tuning stávající sestavy, moje cesta se blíží ke konci. Žádné nákupy komponentů. To co mám nyní je strašně, ale strašně dobrý. Takže pojistky, napájení, terminály, rezonátory a prostě důležitý věci, který toho udělaj nejvíc *sunglases* .
DSC_4582.JPG
DSC_4563.JPG
kabelguru.cz

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

To by šlo, vizuálně moc příjemný *thumbs up* .
Jen mi neleze do hlavy, jak u tebe může fungovat podlaha bez koberce, holý stěny, žádný bass trapy.... Tím nechci ani náznakem nic z tvých poslechových dojmů zpochybňovat. Je to jen údiv nad variabilitou a nejednoznačností tohodle koníčku...

Jakou konkrétní barvu (výrobce, typ) jsi použil?

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Já už nechci zatlumovat, je to teď podle mě tak na hraně. Pro zajímavost jsem nedávno dotáhl matraci z postele, to bylo akustický peklo. I když jak tak občas vidim ty klesající křivky v tématu Dirac v příspěvcích některých, tak by někdo mohl bejt i nadšenej. S útlumem je potřeba opatrně. Celý kouzlo je podle mě v poslechovym místě. Ještě jsem se nesetkal, že by někdo měl tak trouble free umístění. Asi hlavně kvůli tomu, že většina lidí má sedačku vzadu u zdi nebo příliš blízko u ní (je to jen dohad). Ač k neuvěření, překvapivě přijatelně to hrálo i v tohle stavu (screenshot z videa), což se nedá říct o celý řadě běžnejch zařízenjch obýváků, který jsem navštívil.
Výstřižek2.jpg
Co se týče barev, asi bych nikomu moc nepomohl kdybych to nepopsal ve větší šíři. V ČR se tyto barvy neprodávají. V Zahraničí třeba Acousti-coat, Coat of Silence, Isonem Anti sound paint atd.
Hlavní složkou těch nátěrů jsou duté keramické mikrokuličky. Ale, co je důležitý, z velký míry totéž v ČR koupíte s názvem jako termoizolační či termoreflexní nátěr (což je druhá velká oblast použití těchto mikrokuliček). Teda očekávám i úsporu energie jako bonus :-) Dobrý je se porozhlídnout po Eternal In-Thermo, Colorlak Prointeriér Termo, Remal Termocomfort atd, případně termoizolační stěrce. Pozor povrch bude z principu vždycky trochu hrubý, žádný dokonale vyhlazený, leský nátěr se nekoná. Jo a vždy bude bílá pokud nebudete tónovat.
kabelguru.cz

Miero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miero »

Kocmeister, a si si isty, ze ta farba nerobi presny opak toho co si myslis?
Obrázek
Zdroj: https://vertetek.com/tech-data/

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Hele technicky jsem to možné popsal nesprávně (tuším, že jsem to četl v nějakých marketingových materiálech jednoho z výrobků), takže po mě chceš už příliš. Ale mám vyzkoušené Primalex vs. tento nátěr a opravdu došlo k útlumu a snížení dozvuku už jenom tímto. Jako u zatemňovacích závěsů nebo tenkýho koberce.
kabelguru.cz

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

Infinity píší do manuálu, že dobrý poslech v místnosti má mít správný podíl odrazů a absorpcí k vyváženému (nenudnému) zvuku a zdůrazňují co největší vzdálenosti repro od stěn (v závislosti na "absorpci" místnosti). Nemám důvod tomu nevěřit, někdo má rád tlumený zvuk, jiný ostrý. Posouváním repro, otáčením kolem vertikální osy nebo naklápěním se dají dosáhnout zajímavé výsledky. Mimochodem, nedohrává ti při vyšší hlasitosti ta kytara vlevo na zdi ?

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Infinity maj pravdu. Ta kytara je dobrej postřeh. Ještě než jsem definitivně rozhodl, tak jsem to měřil. Opravdu při měřicím sweep tónu ve velmi úzkém rozsahu basových frekvencí "se něco odehraje". Je to ale tak nevýznamné a pro ucho marginální, natož při hudebním signálu, že jsem do toho stejně šel.
kabelguru.cz

Janik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janik »

Gratulujem vyzera to pekne.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Počasí na moc velký výšlapy do přírody není, tak bylo alespoň na čase se vrhnout na další kolo tunění všech těch piksel, který se mi tady válej.

První pán na holení byl dac Mytek Manhattan. Vyměněny rca za Eichmann (KLE), k dps přiletováno stříbrňákama v teflonu. Odstraněn připojovací konektor v signálový cestě. Když už jsem byl vevnitř, tak jsem polepil vrchní dekl několika vrstvama EMF absorbční samolepky a vybraný šváby měděnou páskou. Blbosti? Jo dobrej pocit, ten je k nezaplacení. Jo a jak jsem viděl zapojení, tak jsem úplně odstranil veškerý připojení analogových vstupů k dps. Není důvod tam mít nějaký antény, aspoň ušetřim za noise stoppery.

Další kolo už bylo pracnější, monobloky MF550K. Ty už dřív byly upravený Danem Vránou (recap, výměna relátek za jiné typy, výměna oz...), což byl velký skok a udělal z nich pro mě konečný řešení. Kondíky teď hrajou všema barvavama a celý je to pěkný pokoukání. Ale na některý věci jsem se nemohl koukat. Mosaz, nesnášim mosaz. Opět došlo k výměně rca za KLE, taktéž reproterminály za KLE, iec zásuvku za Viborg rhodiovanou, postříbřenou měďěnou 8-) a v neposlední řadě signálová kabeláž. Kromě 1mm stříbrňáka na signál došlo na interní reprokabel vyměněnej za postříbřenou OCC metráž v teflonu. Asi v poloviční dýlce než tam bylo předtim. Nechápu proč výrobci dovnitř vždycky cpou takový role stočenýho kabelu. To se týká obecně i beden. Jo a taky byly odstraněný všude v signálový cestě hnusný fastony, různý oka a další přechodový odpory. Všechno přiletováno stříbrnou pájkou WBT na přímo. Dost důležitý taky bylo úplný odstranění přepínače na funkci Superchargeru, tedy možnost připojit konce na jiný zesilovač. To bylo pěkná nechutnost. Takovej svazek směšnejch drátků propletenej všude kolem dokola rca vstupu a lacinýho přepínače hned pod nim. Teď už je to jen rca přímo kabelem k dps, teda bude to výhradně můstkovej monoblok jak se sluší a patří.

Poslední odstavec, jako vždy nepochybně vyvolávající nejvíce vášní – co se změnilo ve zvuku. Uff, mno, první co mě napadlo, jak by řekl Stiffler, to mi po... holý záda! Zlepšení jak prase. Instantně na pověstný 3 takty rozeznatelný. Prostor, krásně se zpřesnila lokalizace a jakýsi pocit 3D vykreslení scény, abych použil pověstnej hájendistickej pojem, vykreslil se holografický prostor . To byla asi největší změna. Dále celkově mírně více detailů v celym spektru a bas, už tak dost pevnej se ještě o kousíšek dopevnil. Je to celý napnutý jak struna, tak jak to má bejt. Jo a taky je teď slyšet o kousek menší brum traf když je v pokoji úplný ticho. Proč, to nevim. Zkrátka happyend jak vyšitej.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
kabelguru.cz

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike_Czech »

Myslím že se to dá shrnout jedním slovem.
Nádhera *2thumbsup*
Je vidět, že začala hifi sezóna a nezahálíš.
Moc by mě zajímalo, jak ti to hraje.
Musí to být určitě pecka.
Hodně jsi mě nahlodal tím Manhattanem, jestli nejít výš.
Jsem s tím Mytekem také spokojený, ale určitě by se to dalo posunout.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Díky. Samochvála sice smrdí, ale hraje to nehorázně dobře, opravdu se mi to povedlo vyladit jako málokomu :-) Ale fuj, to jsem asi fakt přehnal s tou chválou.
kabelguru.cz

Odpovědět