Long story short .... první sestava v roce 2011 Yamaha AVR3065 + JAMO S 426 HCS5. Bohaté zkušenosti se starším hifi z 90tých let.
Hlavní 4 zlomové body, které mě posunuly k současné sestavě:
1) poslech zesilovače ve třídě "A" spolu s Aurum Cantus repro u Máry "terahera".
2) první kladná zkušenost s elektronkami - poslech přes sluchátkový elektronkový zesilovač LittleDot mk3, kdy jsem musel dát hifi sestavu do skříně z rodinných důvodů.
3) poslech TOP dělené sestavy s elektronkovým předzesilovačem (opět Aurum Cantus) u Luboše "lubina".
4) zápujčka DIY elektronkových monobloků od Dalibora "Daliborr".
A také velmi užitečné konzultace a zkušenosti od členů KarlIN a PHG (přezdívky z HEF)

Sečteno podtrženo, současná sestava DAC Topping D90SE, dělená sestava Vincent SA-T8, elektronkové monobloky DIY GU50-BM (viz. vlakno DYI), repro Triangle Genense Quartet, kabeláž Viablue, Furutech, DH Labs, SommerCable a to hlavní .... konvolut NOS elektronek

Co se týká elektronek, mám zkušenost více pozic v zesilovači(ch), více zábavy a odladění. Nejlepších výsledků jsem dosáhl kombinací různých NOS typů a značek elektronek, v tom je podstata, ne najít jeden typ/značku a osadit je na všech pozicích. Jde o tandem, kdy například jeden typ elektronek má výborné středy a podání prostoru a další expresivní výšky a úderné basy. Výsledek se samozřejmě odvíjí od konkrétní konstrukce zesilovače.
Referenční kombinace elektronek v mé sestavě:
Předzesilovač - holandská produkce (Miniwatt ECC83/81) s vojenskou UK produkcí Brimar ECC83/81). na výstupu pak Tesla ECC802s nebo GE 12AU7.
Monobloky: Tesla ECC802s (nebo GE 12AU7) + Voskhod 6N23P (nebo Tesla E88CC)
To mi stačí k výslednému poslechu,a proto neřeším laborování s kabeláží ad. věcmi, jinak bych se z toho zbláznil
