kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od THXKO »

marvinnrv budeš sa diviť ale ja počúvam vždy keď je trochu na to čas a deti 🚸 sú trochu mimo domu. To nie že stále skúšať, vyskúšaj a urob si sám názor. Keď to nebudeš počuť nič sa nedeje. Budeš počúvať bez toho ďalej ;)
Naposledy upravil(a) THXKO dne 15 úno 2019 15:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Jiri »

marvinnrv
Tvůj jediný přínosný příspěvek do diskuze je, že si to nezkoušel. Dál už přeci nedává smysl k tomu tématu něco psát, ne?

Dasta
Příspěvky: 1331
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Dasta »

Ale máme, proto jsme si všechno podložili, dopasovali kabely a teď máme čas poslouchat hudbu.Jestli chceš, můžeme si o ní povídat.

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od jimmi »

marvinnrv počuvame nemaj starosť 8-) a priebežne doplnkami vylepšujeme si posluch. :D

Akurát idem kupiť dalšie Pure copper bananiky aj vidličky a konektory.

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od Bazi 36 »

FS píše:
15 úno 2019 14:42
Bazi 36 píše:
15 úno 2019 14:35
Běžnej zesík neni tatramatka. Cdp vibrovat může,stejně jako gramec.
Stejná otázka: "Zkusil jsi někdy třeba ten zesík umístit například na betonovou kachli, kovovou desku, masívní dřevo, sklo...? Pokud ano, slyšel jsi nějaký rozdíl?"
Nic nezkouším,u mne to nemá smysl. Ja na svem "lowendu" nepoznám ani to, že už dohrála skladba a tancuju klidně dál :D .

FS
Příspěvky: 1300
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od FS »

@marvinnrv, Bazi 36:
Je fajn, že to Bazi 36 bere aspoň trochu s humorem.
Klidně si svůj skepticismus zachovejte, ale než tady začnete hlásat, jaký je kdo blázen, tak si aspoň dejte tu trochu práce, něco vyzkoušejte a pak klidně napište: "Zkusil jsem to a žádný vliv jsem nepozoroval".
Je to určitě lepší a hodnotnější než jen sedět u klávesnice a vypouštět do světa svá "moudra", jak něco může nebo nemůže fungovat. To lze samozřejmě také. Jen se pak nedivte tomu, že máte nálepku rýpalů, kteří k tématu nemají co říci.

BVa
Příspěvky: 2827
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od BVa »

PavelDosko píše:
15 úno 2019 14:39
nezavazne cteni - http://www.audiodrom.net/cs/recenze-spe ... za-chvenim
To je blábol na n-tú.... :roll:
To, že typem nožiček ovlivním frekvenční charakteristiku reprosoustav, dokážu pochopit, ale jak se stane, že s nimi – a to dokonce měřitelně - ovlivním momentální výkon zesilovače?
To meranie by som rád videl...Ani náhodou.. Jedine že vyššia nožička=vyšší výkon
a po vyloučení psychoakustiky, způsobené hezky vypadajícími nožičkami s laserem vypáleným logem
Ale ako, to je záhada.. A tak ďalej, samé technické zázraky. Už chýbajú len vonné tyčinky ;) .

Uživatelský avatar
davidhighend
Příspěvky: 775
Registrován: 17 dub 2008 21:24
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od davidhighend »

A nemůže to být náhodou tak, že když dám ještě pod ceraball 5cm tlustý mramor, ze se tím pádem změní poloho výškového reproduktoru a tím i možnost změny zvuku. Protože tohle jde i změřit a každým pohybem bedny, nebo mikrofonu jsou změny v měření patrné.

Dasta
Příspěvky: 1331
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Dasta »

Určitě to tak může být, protože cerabally, plus kámen je nejméně 5cm.
Pointa je však v tom, že na ceraballech se hlavně zpřesní basy.

Uživatelský avatar
davidhighend
Příspěvky: 775
Registrován: 17 dub 2008 21:24
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od davidhighend »

To i na hrobech nebo kolečkách. Hlavně je úplně jedno co Ryan je. Důležitá je ta změna výšky nebo polohy repro

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1741
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od PavelDosko »

takze kdyz zvednes bednu o cosi bude to mit stejny vliv jako kdyz zvednes bednu o vysku cerabalu ? (p.s. ono se to az tolik nezvedne, za predpokladu ze tam byly hroty (napr. me puvodni hroty byly vyssi nez cerabally, tak jsem jeste delal redukci aby byla vyska stejna jako puvodni...) ale co uz, ze jo

Dasta
Příspěvky: 1331
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Dasta »

Měl jsem i hroty,nebylo to špatné, po výměně za cerabally, zdálo se to být lepší.Jestli je to psychoakustika, nebo ne, to neřeším, neb jsem se zvukem spokojen a bytostně nesnáším jakékoliv výměny v sestavě.Kdyz mám zkusit třeba kabel, tak bych se z toho osypal.Z tohoto důvodu si ani nic nepůjčuji.Věřím jak na kabely i podložky, ale už nic neměním.

FS
Příspěvky: 1300
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od FS »

Měření ... ?
Před skoro 10 lety se Nordost a Vertex dali dohromady a nechali udělat nějaká měření:
https://www.stereophile.com/rmaf2010/no ... index.html
https://www.nordost.com/downloads/NewAp ... rement.pdf
Výsledek je stejně k ničemu - kdo to aktivně nechce přijmout jednoduše prohlásí výsledky za vycucané z prstu a celou snahu za marketing. Chci tím říct - tohle už proběhlo a nemá cenu to zde opakovat.

Oldear
Příspěvky: 1455
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Oldear »

davidhighend

No žasnu konečně přípapěvek, který neútočí, neuráží a nevysmívá se. Tak to Ti rád odpovím, když se to konečně týká Hifi.

Moje reprobedny mají z fabriky možnost koleček ( to hledně transportu, protože váží 95 kg ) a hrotů. Celoudobu poslouchám na hrotech, už i bedny před těmito. Hroty a propíchnout koberec rovnou do betonu. Podle mně nejstabilnější poloha a basy s ohraničenou konturou. Zkoušel jsem i na těch kolečkách, ale to je rozplizlý, jsou tam jen pro transport. Po ataku kolegy, který také tlačil cerabally jsem to s ním vyzkoušel. Podotýkám výška ceraball je téměř shodná s výškou továrních hrotů, snad rozdíl 2 mm. To na ten výškáč nemůže mít takový vliv. Ten zvuk na ceraballech byl skutečně jiný. "Hráli" jsme si s tím asi měsíc půl, vždy zpět hroty a zase cerabally. Kolegovi se to na ceraballech líbilo, mně bohužel ne. Mám to už zase trvale na hrotech a asi definitivně. Zvuk je doopravdy rozdílný a každému vyhovuje něco jiného. Cerabally pro mně neměly tak ohraničené basy, kolegovi se to naopak líbilo. Každý má holt jinou preferenci, ale nejdůležitější je to hlavně vyzkoušet, než se tady něco napíše.

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1741
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od PavelDosko »

Oldear : jake jsi tam mel cerabally ? Cerapuck ?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host