kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od kychtax »

Strejdine, o zvukovém přínosu jsem se ještě nerozepsal. To ještě přijde, až si v tom udělám ještě více jasno. Představu už mám. Ono to není zas tak těžké rozpoznat... ve své sestavě kterou člověk zná. *2thumbsup*
Reprokabel na výhybku.. To už můžu rovnou začít rušit všechny konektory a letovat to rovnou na desky. A pak to někomu dám vcelku nebo přestřihnu kombinačkama, ať si to doma dodělá. :lol:

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

Chceš být a mít aparaturu bez kompromisů? Tak odstraňuj konektory a zdokonal se v pájení, vše ostatní můžou být pouze dojmy. Hele, myslím si o tom své, ale je mi jasné, že nemám patent na všepravdu, snažím se pouze používat zdravý rozum a vyjádřit ho svým názorem k věci. 🤔

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon »

petrL píše:
17 pro 2019 10:26
Starý terminály měly výhodu, že se nemusely použít fastony. Mohly se dát očka a přitáhnout (druhou) maticí. Já dokonce místo plechových oček dělávám očko rovnou z kabelu, pocínuju. Tímhle směrem vylepšování bych šel já, fastony jsou fuj, i když jsou tyhle třeba kvalitní.
Souhlas , tahle změna mě přijde k horšímu. Navíc kovové provedení měnit za plast. :roll:

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Ale vždyť on nemění kov za plast nýbrž mění mosaz (nebo ještě něco horšího) za měď. A ještě v low-mass provedení, prostě ideál.
kabelguru.cz

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Strejdin, Lemon:
Ukazte fotky, jak mate reproterminaly a jejich vnitrni pripojeni vlastnorucne upravene vy ;-) - pro inspiraci, jak to podle vas ma idealne vypadat.

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

Pitrspraha, viděl jsi někdy I.Kappa 7.2i zevnitř? Desku terminálů z druhé strany? 😉 Jestli ne, tak si ji najdi na netu, myslím že na nějakých USastrankach to je a já to mám přesně tak. Proč bych to měnil, nemá to žádný význam. Jediná změna která by mohla mít význam je dovést kabel přímo k vyhybce, pripajet do desky, odstranění sesazovacich nepevnych spojů, minimalizace přechodových spojů, ale tento pseudoefekt mi za to rozhodně nestojí.

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

Kocmeister, to máš asi pravdu, ale chceš říct, že ATC nemá na dotykových plochách pro připojení vodiče nějakou povrchovou úpravu? 😯 Zlacení a pod.? Já jsem to nikdy nezkoumal, ale předpokládám že ano. A vzhledem k tomu, jak měď podléhá oxidaci, není dle mého bez p.ú. vhodná pro sezazovaci spoje (nebo ano, ale tam kde oxidace nevadí).

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Strejdin:
Rec je o vlastnorucnich upravach, ktere tu ne zrovna pochvalne komentujes, tak me zajimalo, co jsi udelal ty, Lemon...

Klidne sem ty terminaly ze 7.2i z vnitrni strany dej, pro zajimavost. Pokud tam neni, co upravovat, tak ideal. Pokud to ale v jinych bednach je jinak a majitel se snazi o nejakou napravu, pak za mne cajk ;-) .

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

Pitrspraha, moc dobře vím o čem je řeč a taky jsem k té samé věci dal pouze svůj komentář, nic jiného než můj názor. Ale asi dle tebe by bylo lepší lhát a napsat Kychtaxovi jak je to moc pěkný a jak mu to rozjasní hudební prostor a taky obzor.
A to foto si najdi, dej si přece trochu práce, já kvůli tobě teď nic rozdelavat nebudu. Ale jestli se dobře pamatuju, jsou tam pěkně propajene cca 6mm2 vodiče přímo do terminálů, tedy prostor pro zlepšení akorát pokropit svěcenou vodou 😈.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Lhat urcite ne, jen prispet vlastnimi vysledky. Kritizovat je snadne, neco udelat uz ne - tak jsem to minil.
Kappy jsou po vsech strankach mimo muj zajem, hledat nepotrebuji, slo o neco jineho. Pokud maji kvalitni pevny spoj, pak je to jedine plus ;-) .

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Tady to je, jak jsem slíbil.
001 na bedynce.jpg
a takhle uvnitř. Zkoušel jsem to tak trochu lehce vyškubnout a ani se to nehne. Fastony z výroby ATC se některé viklaly.
Typ fastonu - je to ten největší v nabídce.
001 vnitrek.jpg

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

@ pitrspraha Ty nechápeš že se vůbec nepotřebuji prezentovat výsledky tam, kde žádné dle mého zřetelně nejsou? Mohl bych dlouho psát o hledání optimální polohy posluchače vůči repro, jak umístit repro v prostoru, jak tlumit nebo roztristit odrazy, tedy o akustice a to vše bez speciálních efektů a prostředků. Ale tady se teď řeší pouze terminály a to dle mého názoru ne s přínosem zvukovým a bohužel tak jak to udělal Kychtax tak ani z hlediska designu, ale to už jsem psal. Nehledejme problémy kde nejsou. Víc k tomu nemám co říct.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Kocmeister píše:
17 pro 2019 19:49
Ale vždyť on nemění kov za plast nýbrž mění mosaz (nebo ještě něco horšího) za měď. A ještě v low-mass provedení, prostě ideál.
Pochybuju, že ty fastony WBT jsou měděné. Měď je poměrně měkká a v tomhle provedení by se to okamžitě ohnulo jenom silou kabelů.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Měl jsem na mysli materiál terminálů. Tam je uvnitř pod těma plastama jen pár měděných pozlacených plíšků + ten, co slouží k nasunutí fastonu.
kabelguru.cz

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

:)
Přílohy
fotka XLR.jpg

Odpovědět