kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od marvinnrv »

Kocmeister:
jako že "více vzduchu mezi notami" *2thumbsup*

bh69:
to já vím moc dobře, že s mím názorem tady budu JÁ za toho blázna ;)

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

martinvr Ano *palec*

bh69: Zapálený hifista, se vyznačuje, teď ale doopravdy, bez štiplavé ironie, která tu zazněla z tvojeho pera - tím, že především neustále poslouchá, zkouší nové věci, porovnává a snaží se neustále někam posunout, aby mu to hrálo pro jeho uši líp, líp a ještě líp. A to samozřejmě libovolnými způsoby, bez předsudků. Čím se určitě zapálený hifista nevyznačuje - nestálé zpochybňování zkušeností ostatních, kyselé příspěvky do všech témat. Jo a k tomu ohánění se fyzikou, logikou a domnělým zdravým rozumem - kde vůbec Váš typ lidí najdu (teď mířím obecně na více diskutérů)? Znám mraky hifistů a ještě jsem osobně neměl tu čest, že by tahle někdo vystupoval naživo. Že by masírování si svalů od klávesnice?
kabelguru.cz

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Žádné masírování svalů ... nevystupují asi proto, že si jen klepnou u určitých věcí na čelo a nebo mávnou rukou a jdou dál, protože jim ani nestojí za to na to něco říct.

Ono lze dobré HiFi dělat i bez čarodějnictví a jiných kouzel. Vživotě jsem neslyšel rozdíl reprodukce soustavy výměnou prodlužováku nebo lišty. Kdo jo, tak ať. Jen je zvláštní že i člověk, který chápe fyziku v naprosto jiném měřítku než běžný HiFista, všechny tyhle věci smete ze stolu, protože jsou to jen doměnky, samooblbování, vlastní iluze z něčoho jiného zapojeného v řetězci či přemíra nadšení,natož aby po takové námaze s výrobou dané věci prostě nedošlo ke zlepšení.

... a nejvíc usměvné na tom je už jen ten fakt, že ať kychtax nebo kdokoliv jiný takto zapálený něco nového připojí, tak se zvuk VŽDY zlepší. Nikdy se nestane opak. Průmysl a technologové jsou nuly, ale když kychtax s píchne kabel, tak se žačnou dít zázraky ... tak samozřejmě!!! ;)

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Marvin, O failech se asi obecne pise mene. Ale da se o nich psat taky. Jsou, samozrejme. Kdyz to vezmu u sebe, tak nektere kabelove pokusy krere se nepovedly, uplne prvni lista/predelavka. Medena "pasovina", kterou jsem chtel pouzivat, posledni koupene kleste na buzirku, ktere bohuzel stipnou I do dratu a x dalsich veci..

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

hřebík píše:
07 led 2020 00:45
Lištu jsem sice neměl možnost vyzkoušet, ale vždy mě fascinuje cesta a úsilí druhých, a také sdílení zkušeností, byť mohou být pro řadu lidí kontroverzní. Za to vše dík. Muselo to dát dost práce (lišta i recenze). Lze odhadnout časové a finanční náklady?

Ve vysledku 10-12tis za material. Cca 5-7 veceru prace.
Nejvetsi problem je asi sehnat tu krabicku. Vse ostatni jde koupit.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

martinvr: kychtax už to napsal přede mno, když se zvuk nezlepší nebo se stane opak, tak to moc lidí nenapíše. Ani já, člověk je z toho naštvanej a ještě to ventilovat, na to neni motivace.... Třeba teď zrovna mi to hraje na pytel, proto dlouho nepíšu ve svym vlákně :lol:
kabelguru.cz

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Negativní postřehy a informace jsou ale stejně důležité jak ty pozitivní...

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

tak ještě přidám. Spousta metráží z dienadel na XLR kabel, kde to bylo k ničemu. Párová čtyřka z kabelu z obi. Hraní bez konektoru "na holo", závaží na bedně, malé starší regálovky koupené jako demo, předek který jsem prodal se ztrátou, filtrace.. a asi X dalších věcí o kterých si myslím, že jsou správně. Přitom jsou špatně.

zero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zero »

Tak tak, je potřeba zkoušet a zkoušet. Já třeba KYLI lištu nemám, ale různými pokusy jsem dosáhl toho, jak nakonec dostat "více vzduchu mezi noty": vždy před poslechem otevřu celé okno a následně mám mezi notami vzduchu habaděj. Také mám vyzkoušeno, že při otevřeném okně nelze současně používat "dusítko", neboť dochází k přidušení vzduchu přicházejícího do místnosti a ten pak nemůže vstoupit mezi noty ...
A teď vážně
Kocmeister - vždyť vy pocitáři se tady odkopáváte sami: "Moc se mi lišta líbí, vypadá správně technicistně a precizně. O zvuku nepochybuju, ...."
Posloucháte raději očima než ušima.
Nějaký lišty jsem v minulosti zkoušel - VŽDYCKY mi to ovlivnilo dynamiku. Negativně. A na nějaké "pocitové zpomalení reprodukce" při poslechu fakt nejsem zvědavej :-)

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

zero: Pokud ti nějaké lišty pocitově ovlivnily dynamiku, můžeš uvést které? A teď tedy finálně jedeš bez lišty? Tj. máš samostatný přívod ke každému přístroji, nebo to řešíš jinak?

kychtax: dík za info!

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Tak tak, i negativní zkušenost má hodnotu. Ale ne formou hloupého výsměchu, nýbrž v popisu konkrétních výrobků v konkrétních sestavách a okolních podmínkách (elektropřívod, akustika atd.)

Je v pořádku, že někdo na své sestavě nějaké rozdíly slyší či neslyší. Je ale hloupé dělat z toho všeobjímající závěry typu když neslyším já, nemůže slyšet nikdo a kdo říká, že slyší, je šaman, kouzelník, čaroděj, podvodník a jánevímcoještě...

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Je to jednoduché Petře - žádnou lištu, ať už od kohokoliv a z čehokoliv ve slepém testu nerozeznám ne jen já, ale ani Ty a ani nikdo jiný. Netvrdím že ta lišta v řetězci neprovede nějakou změnu, ale ta změna bude v řádu 0,003% a tak dobrej sluch nemá ani pes. Nemluvě o tom, že by to mělo provzdušnít prostor mezi notama!! Ten bude pořád stejný, tak jak byl zaznamenán a namástrován.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Znam tenhle tvuj subjektivni pohled. Proto ma druha veta druheho odstavce v mem predchozim prispevku ;-) .

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

kychtax

Nenech se zdeptat. Máš to alespoň z pohledu provedení velmi pěkné, jaký to má vliv netuším, ale nějaký určitě bude. Kdo případné změny v napájení neslyší je v podstatě šťastný člověk, protože pak může provozovat tzv. Hifi na jakékoliv úrovni, protože nic neslyší.
Je třeba každému dopřát to "jeho" a vězte: " kdo si hraje - nezlobí ". Pro mně osobně filtr u Hifi je problém, ten mám pouze a to obyčejnou Supru Mk3 u DK a tam je to jedno, jak vyzní to bum, cink a pod., tam je hlavní ta prostorovost. U Hifi používám pračku PS-1230 a tam je rozdíl zásadní, dál to nechci rozvádět.

Mějte na paměti co skutečně znamená to HIFI, kterým se tady všichni zaklínáte. Řekněme ta " vysoká věrnost " je jen jedna a to ta co nejbližší skutečnému zvuku hudebních nástrojů. Neustálé posouvání "někam" a zase někam, sice určité změny může přinést, ale je to skutečně změna k lepšímu - tedy k přesnějšímu přednesu reprodukční soustavy vůči originálu? Názor, že někdo stále posouvá k lepšímu pro jeho uši - no i to se dá, sice tak činit může donekonečna, až mu to bude hrát jako když startuje letadlo, ale je to ještě změna k lepšímu Hifi? Avšak i to někomu může vyhovovat.

Sice nejsem kabeloskeptik, i já mám všechny kabely stříbrné a stíněné a spoustu dalších úprav a jsem názoru, že slyšet to je. Nutno však podotknout, že ty slyšitelné změny jsou v řádu jednotek procent, tak 1-2% sotva postřehnutelné na hranici rozlišení a statistické chyby, zatímco zprněnost náhrávek - zejména těch současných ( vyjma drahých vydání ) je v desítkách procent. Je třeba zvážit, co má cenu řešit. Zcela zásadní je poslechovka a rozmístění beden a pod.

Tolik jen názor starého Hifisty, který se "vybavil" a teď už jen v klidu poslouchá.

Hifi zvuk všem.

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Ja nepíšu můj subjektivní pohled, ale reálnou věc a znovu napíšu, že při slepém testu by si výměnu lišty, nepoznal!!
NE JEN JÁ, ALE ANI TY A ANI NIKDO JINÝ.

To že to hraje s lištou lépe každý slyší jen v moment, kdy vidí že tam tu lištu on nebo někdo jiný dal - placebo efekt.
No a snad si nemyslíš že jsem hluchý a nebo že slyším jen na 50%. Píšu prostě a jednoduše realnou věc a klidně zde budu za antiHiFistu nebo prachobyčejného člověka, ale netvrď te tu nikomu, že "normální člověk" je schopen vlastním uchem (opravdu POUZE SLUCHEM) poznat lišty, prodlužováky a dřívka pod kabelama ...

Ať si tu každý hraje jak a s čím chce, ale nad-lidi, které vnímají i magnetické pole by měli asi chodit na nějaké nad-forum.

Odpovědět