kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Oldear »

marvinnrv

Nechci žádné střety, ale možná by to nechtělo tak kategoricky.
"" Ja nepíšu můj subjektivní pohled, ale reálnou věc a znovu napíšu, že při slepém testu by si výměnu lišty, nepoznal!!
NE JEN JÁ, ALE ANI TY A ANI NIKDO JINÝ. ""

No, možná někde, možná u Tvoji sestavy, ale u jiné sestavy by někteří změnu poznali a možná, že i Ty. Podotýkám, otázkou bude, zda to bude změna k lepšímu, či horšímu ve vztahu k originálu. Tolik jen zkušenost, ty vlivy jsou různé, proto si hifisté hraji a zkoušejí.

Hlavně poslouchejte hudbu.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Souhlas s Oldear, s oběma příspěvky.

Skálopevné výroky o tom, co všichni hifisti světa na všech sestavách světa zcela jistě slyší či neslyší, jsou jen důkazem o podlehnutí falešnému dojmu "já já jen já vím všechno za všechny a nikdo nemá právo na svou zkušenost". Zvaž sám inteligenci takového uvažování. Takovou černobílou primitivizací problematiky ale autor dává najevo především to, že ve skutečnosti toho moc neví. Protože ten, kdo opravdu ví, se takových striktních všeobjímajících 100% platných a jediných správných "pravd" platných pro všechny a všechno, nedopouští...

Nech se pozvat k někomu se špičkovou sestavou, pohovořte, poslechněte hudbu, porovnejte lišty (sluchem) a napiš o tom. To má hodnotu. Ptej se, buď zvídavý, zajímej se o zkušenosti lidí, kteří ti nedávají za pravdu. Nech si v reálu předvést jejich zkušenost, poslechni, posuď. Buď svědkem reálných situací, které mají tu moc propíchnout bublinu neochoty se dozvídat (=hlouposti), do které ses sám dobrovolně zavřel.

Křik "já mám pravdu, protože mám pravdu" nebere vážně nikdo. Protože kdyby tady každý tímhle tvým způsobem vydával svou jedinečnou subjektivní zkušenost za všeobecně platnou pravdu, nebylo by třeba žádného fóra, protože by nebylo o čem komunikovat - vše by bylo u všech jasně dané, jednou pro vždy, v přesných mantinelech...

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

No jo ... já si zase neuvědomil že jsem ten s nulovou zkušeností o všem ... pardon

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Slova o nulové zkušenosti nejsou má slova, napsal jsem významově něco výrazně odlišného. Nevidím věci tak absolutisticky v polohách černá-bílá, jak to prezentuješ.

Ale možná ti křivdím, mj. i na základě toho, že jsem tady zatím řádné tvé zkušenosti s různými lištami nečetl. A skálopevnost tvých výroků podávaných jako jedinou možnou pravdu by mohla napovídat, že jsi slyšel a porovnával stovky sestav se stovkami lišt.... Je to tak?

Každý prostě může mluvit jen za sebe, protože do hlavy (a zkušeností) druhému nevidí nikdo, i když jsi podlehl dojmu, že ty jediný ano...

Peace *sunglases* *klanimse*

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

křik "já mám pravdu, protože mám pravdu" nebere vážně nikdo. Protože kdyby tady každý tímhle tvým způsobem vydával svou jedinečnou subjektivní zkušenost za všeobecně platnou pravdu,
To napísal ten pravý.. ;) Však "subjektivisti" nič iné nerobia. Čo "počujú" (keď vedia čo počúvajú) , to je pravda. :roll: A kto sa dobrovoľne "zavřel do hlouposti", to je silne diskutabilné :) . Peace 8-)
BVaudio, výroba a predaj

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

To je jak když zloděj křičí "chyťte zloděje!" :-D Subjektivně může i červená být zelená, ale jen na tomhle fóru, na semaforech to prosím moc nepoužívejte.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

No aniž bych zkoušel kychtaxovu lištu, tak jsem si domů pro klid duše pořídil lišty kovové, stíněné, s dostatečným průměrem drátů a snad kvalitními konektory, ve kterých se snad dlouhodobě nic neuvolní, protože výkonná sestava dost odebírá, uvolněné zásuvky a špatné kontakty jsou v elektroinstalacích/běžných zásuvkách občasnou nechtěnou realitou, stínění v dnešní přetechnizované době asi nutnost. Nebo ne? Nejlevnější nestíněná plastová lišta v supermarketu je vždy technicky OK? Nejsem elektrikář ani elektrotechnik, ale určité technické důvody pro pořízení lišty stíněné, s kvalitními konektory a kvalitním zpracováním snad existují? Zejména pokud k ní člověk dlouhodobě připojí své dražší a žravé přístroje. Rád se nechám vyvést z omylu a začnu kupovat už jen nejlevnější nestíněné plastovky za stovku, pokud mi mé omyly někdo dostatečně vysvětlí. Třeba u lampičky s ledkou je mi to jedno, ale žravé monobloky bych do plastové lištičky s nejistými parametry a zpracováním nezapojil. Pokud si někdo vyrobí lištu festovně doma sám, má nad výstupem 100% kontrolu a jistotu, že je vše OK - na tom snad není nic špatně?

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Toto jsem si přečetl: https://oenergetice.cz/elektrina/kvalit ... ke-energie.
Stále mi ty lišty unikají v principu.

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Čistě teoreticky. Když do te lišty za 10-12tis. místo HiFi sestavy zapojím můj projektor, budu mit pak lepší ostrost obrazu? Nebo dokonce vyší rozlišení? Kontrast a černější černou? Nebo snad jako perličku tím získám lepši vzduch mezi čočkou a plátnem? ... asi těžko, že?? ;)

Michel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michel »

to marvinnrv
Když zapojíš svůj projektor do dobře a kvalitně vyřešeného napájecího rozvodu, budeš mít v obraze podobný přínos, jako v audiu. A pokud se ti podaří předřadit i dostatečně dimenzované oddělovací trafo, bude přínos ještě vyšší.
Abychom si rozuměli, hovořím o jednoznačném a neoddiskutovatelném vlivu napájení na všechny spotřebiče, audio/video/PC především. Rozdíl mezi napájením z běžné zásuvky ve společném rozvodu s dalšími spotřebiči oproti samostatnému přívodu s kvalitní kabeláži, koncovkami, stíněním, uzemněním atd. je obrovský.
Napájení, stínění, zemnění je jednou z nejdůležitějších míst řetězce a pro video má stejný přínos, jako pro audio.

Zkus porovnat obraz svého projektoru u někoho, kdo výše popsané napájení vlastní a napiš výsledek.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Píšete tu o samostatnom prívode ako o niečom mimoriadnom, neviem ako inde, ale u nás na dedine :), mám samostatný prívod ešte aj k rýchlovarnej kanvici. Možno už chápem to nadšenie z káblov, ale vrelo odporúčam, nevyhadzovať peniaze za hifi káble, zavolať elektrikára a urobiť nový rozvod. Čo sledujem ceny, rekonštrukcia rozvodu bude lacnejšia ako napájací kábel strednej triedy.

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

To mě prozraďte, v jakých městech s tak velkým "elektrosmogem" bydlíte? Nebo máte hlavní přívod do bytu a domu z 80let starého hlíníku a vnitřní rozvod tvořený proužky alobalu?

Michel:
nevidím v obraze rozdíl ať už byl projektor píchnutý do čehokoli. Změny v obraze se projevovaly jen pří použití jiného plátna, nastevení samotného projektoru, zdrojé a kvality pouštěného media nebo okolního světla a zatmavení místnosti, nikoliv ve změně napájecího kabelu či lišty.

Když už si do zhluku zařízení na kterých lze pozorovat zlepšení při použití kvalitní lišty přidal PC, tak tam se dočkám zlepšení čeho?
Zvedne se frekvence jádra procesoru? Větší šířka sběrnice GPU? Navýší se propustnost operečních pamětí? SSD disk bude obdarován rychlejším zápisem a čtením? Myš dostane lepší citlivost DPI? Monitoru klesne odezva? Nebo snad dosáhnu lepšího vzduchu mezi jádry procesoru?

Jednou jedinkrát jsem se setkal s problémem u kamaráda na jeho PC, kdy na monitoru měl díky doma splácanému prodlužováku různé zrnění, šum a vlny. Takže bylo hned jasné že něco v přívodu el. energie neni OK a po výměně za standartní prodlužku byl obraz opět ve svém standartu... To byl samozřejmě do očí fakt...

Michel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michel »

to marvinnrv
Protiřečíš si. PC jsem zmínil právě z toho důvodu, že poskytuje velký prostor pro řešení napájení. Není nutné zmiňovat šířku sběrnice, propustnost paměti, zápis na SSD disk, DPI atd. Je potřeba místo teoretizování vzít třeba oblíbený Intel NUC a porovnat zvuk připojeného USB DACu při napájení dodávaným spínaným zdrojem, napájení baterií a napájením dobrým nízkošumovým zdrojem. A hlavně, je potřeba si to opravdu vyzkoušet a zbavit se předsudků. Dál můžeš pokračovat třeba vlivem USB kabelu na přenos dat do DAC. Předsudek říká, data jsou asynchronní a lze je poslat mnohokrát opakovaně, kabel nemůže mít vliv. Zkus běžný kabel splňující certifikaci USB a porovnej s některým „předraženým“. Také můžeš zkusit USB kabelem přenášet pouze data, DAC většinou napájení přes USB nevyžaduje. A zase bude kvalita jinde, když nebude napájení v souběhu s daty, což ostatně platí pro celý PC, včetně SATA kabelu k SSD disku. O přenosu muziky přes LAN ani nemluvě.
A ten projektor zkus připojit ke kvalitnímu stíněnému a uzemněnému přívodu z rozvaděče přes oddělovací trafo. Zapomeň na předsudky co má a nemá vliv. Pro zhoršení není potřeba sbírat rušení z celého města, stačí samotný napájený přístroj a ostatní doma, ve společném rozvodu. A bohužel je potřeba překonat kvalitu a provedení vyžadované pro splnění revize elektro, aby byl přínos slyšitelný i viditelný. Z toho důvodu bývá důvěřování elektrikáři, který obvykle „jen“ dodržuje normu, vytvořením iluze něčeho, co nelze udělat lépe.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Michel: máš sice pravdu, téměř všechno, co jsi zmínil, jsem sám zkoušel s úspěchem. Zapomínáš ale na jednu věc, každej na podobný věci nemusí mít sestavu. Určitě si nedělám iluze, že např. přes 11-ti kanálový av receiver v ceně laciného bazarového integráče jažtakž kvality je možný přenést tyhle rozdíly, co zmiňuješ nemluvě o věcech, které třeba takový posluchač v sestavě vůbec neřeší a tím rozmazává zvuk/hází deku na muziku v mnoha dalších aspektech.
kabelguru.cz

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Kocmeister to trefil přesně, nemá smysl reagovat na "pravdy" o HIFI s majitelem AV receiveru a levného DVD přehrávače, tudy prostě cesta k věrnému poslechu nevede a o to víc je smutné, že marvinnrv se chlubí letitými zkušenostmi.

Odpovědět