kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Strejdin »

*offtopic* k liště. @Herrer, v době "nadšení" jsem zkoušel lecos, ale na rozdíl od mnohých, kteří hardware střídají pořád dál a dál jak ponožky, jsem každé změně dal svůj čas, třeba i 2 měsíce, .... a jaké bylo pro mě překvapení, když jsem změnu (kterou jsem před tím jasně "asislyšel") udělal zpět, no nestalo se nic. Tedy aby bylo jasné ne nový další "lepší" drát, ale starý drát zpět. Ale to je pouze můj názor, nikomu ten jeho neberu. Napájecí dráty a podobné "upgrade" prostě neslyším,jsem jednoduše hluchej. Ale dobře slyším změny když si v místnosti šoupu bednama, měním pozici posluchače vůči nim, přidám skříňku, obrázek aj. To ale třeba zase neslyší jiní 8-).

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

Jiri píše:
09 led 2020 09:58
Strejdin
Usuzuji podle toho, že žádnou konkrétní zkušenost nezmiňuješ. Tak se klidně rozepiš, co jsi všechno zkoušel abys dospěl k tomu, že hraješ ze zásuvky a kabeláž sis vyráběl sám.
Promiň Jiri, ale nebudu se opakovat ani rozepisovat, tohle téma se tady mele pořád dokola. Každej ať si slyší co chce, ale od toho je toto fórum, aby mu k tomu ti ostatní mohli napsat svůj názor. A to co napsal kamarád kychtaxe, jsou prostě dle mého neskutečný bajky. Ten výměnu lišt nevidět, tak by poznal ne jenom 10 pokusů z 10, ale minimálně 100 ze 100, nebo ne ?

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

kychtax pozor už je tu zase troll

som sice *offtopic* ale je ich tu dokonca viac. ;)

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Jiri píše:Hele p.Stranka dokončuje nový model napájecího kabelu, který je podle něho jasným přínosem pro jeho SP Audio komponenty, které máš v sestavě i ty. Zajímavé je, že když jsem se ho ptal, jak je možné, že jeho zákazník neslyší vůbec žádný rozdíl s SP Audio kabeláží vs kabeláž z OBI, tak mi odpověděl "Ono pokud se dostanete s hifi sestavou(jako celkem) na určitou úroveň rozlišení, pak jsou rozdíly v kabelech ať už signálových nebo reproduktorových slyšitelné(pokud ucho dovolí)."
Podobné informace mi podstrkuješ už asi podesáté, takže k tomuto asi tolik:

Celá sestava včetně kabeláže je od p. Stranky, repro v té době nevyráběl a mé aktuální bedny byly v době nákupu sestavy doporučené jím jako v té době nejlepší, co se dalo připojit. Takže podsunovat do jeho úst něco ve stylu že se zde jedná o nedostatečně rozlišující sestavu, je více než hloupé, stejně jako je hloupý celý tenhle argument, objevující se zde neustále a znovu. Důležité věci, které na zvuk opravdu vliv mají, jsou totiž slyšet i na repráčcích k PC za 800,- Kč a věci, které zůstanou pouze bajkami, nejsou slyšet ani na sestavě za pět miliónů. :)

Pokud pan Stranka poskytne stejně podrobná průkazná měření o tom, jak výrazně tyto výrobky mění šumová a harmonicky parazitní dna a zvuk připojených přístrojů k lepšímu, možná o nich začnu i uvažovat. Pokud ne, pak to jen ukazuje, že pan Stranka konečně prohlédl tento svět a spočítal si, že prodejem několika magických kabelů takovým bajkářům, co zaručeně slyší na druhé straně republiky špendlík spadnout, vydělá stejné peníze jako prodejem svého poctivě zkonstruovaného přístroje. Realita. 8-)

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Kluci, já jsem tak rád, že jste mě v tom nenechali samotného ... já už si s tím levným DVD přehravačem a letitou Low-End sestavou opravdu začínal myslet že nejsem HiFista, jelikož jsem nepoznal změnu když mi el. měnil v rozvodu domu jističe za nové .... uff *hura*

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

Strejdin: Nevím, možná moje nadšení vychází z toho, že zatím prakticky pořád postupuju vzhůru a každý upgrade domněle úzkého hrdla sestavy, byl pro mě zatím natolik slyšitelný (vzhledem k tomu z čeho na co jsem přecházel, je to logické a bylo by smutné, kdyby to bylo jinak), abych pak se sestavou prostě spokojeně žil a měl pocit dobře utracených peněz, aniž bych měl ale pocit, že to jinde nemůže být ještě o mnoho lepší. Tvl, možná jsem napsal souvětí roku :-)

Klidně přiznám, že zpátky starý věci nevracím. Ne proto, že bych se bál nějakýho vystřízlivění, ale prostě proto, že zoufale nerad něco dokola přepojuju.

Klidně připustím i tu variantu, že jsem jen další z ovcí, co se nechají ovlivňovat a slyší, protože vidí a věří. Má pak cenu zmiňovat, že mi to připadá nepříliš pravděpodobný z toho důvodu, že sám sebe poznávám už přes 40 let a vím, jak blbě koušu, když něco vysněnýho a jakkoli drahýho nesplní moje představy? Kdepak, euforii už dávno nepodléhám tak snadno, abych se nechal úplně zblbnout. O to víc ale dokážu pocítit zklamání, když se něco nepovede. Pak v kombinaci zklamání z neposunu a úlevy z ušetřených protředků nekupuju a hledám dál. Věř mi nebo ne ;-)

Honzo, sorry za plevelení vlákna tímhle pseudofilozofováním, který stejně nikdy nebude mít jasný rozuzlení ;-)
Nadral reprosoustavy

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

RedBaron
jen jsem ti tlumočil, jak na problematiku kabeláže nahlíží tvůj oblíbený konstruktér. Já narozdíl od tebe si vážím, že se p.Stranka dokázal oprostit od předsudků a vliv kabeláže ve své poslechovce zkoumal, vyvíjel vlastní konstrukce a nabídl je svým zákazníkům aby sestava SPAudio prostě hrála na 100%.
Tvé tvrzení o jeho šarlatánství naopak považuji za drzost. Pokud máš koule, tak si k němu do poslechovky dojedeš a uděláš si porovnání kabeláže na jeho sestavě včetně reprosoustav. Tím by se definitivně rozhodlo, která část jeho tvrzení "Ono pokud se dostanete s hifi sestavou(jako celkem) na určitou úroveň rozlišení, pak jsou rozdíly v kabelech ať už signálových nebo reproduktorových slyšitelné(pokud ucho dovolí)." pro tebe platí.

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

@Herrer, OK, já ti věřím *thumbs up* , poznáváme sami sebe tak nějak stejně dlouho a určitě vůbec nevadí že máme jiný pohled na věc.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Přesně, je úplně v pořádku mít jiné názory. Naopak je to jedině dobře, protože to může být motorem nějaké změny, vývoje, posunu kupředu. Tedy pokud jsou ty odlišné názory, postoje a zkušenosti uváděny věcně, fakticky, s cílem podělit se a přispět k celku.

Pokud někdo podlehne primitivní hlouposti svého ega a obsah svého sdělení vede formou "já já jen já mám pravdu a vy ostatní s jinou zkušeností jste šarlatáni, čarodějové, pohádkáři atd." a ještě to v téměř všech svých příspěvcích doplňuje stejnou úrovní formy psaného projevu, pak je to jen čistá destrukce bez špetky zájmu o téma jako takové.

V širším pohledu je tohle destruktivní plivání kolem sebe jen neumělá snaha dotyčného ulevit nějaké své frustraci, která vůbec nemusí pramenit z hifi. To jen anonymita diskusního fóra dává prostor "se vybít". Tenhle jev je dnes už velmi dobře známý a popsaný a někteří zdejší "bijci proti všemu" jej naplňují bezezbytku - nula rozumu, nula sebereflexe, nula reálného přínosu a zájmu o téma. Jen ego na plné obrátky, negace, destrukce, osobní útoky, žádný faktický obsah týkající se tématu.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Herrer píše:
09 led 2020 10:53
Honzo, sorry za plevelení vlákna tímhle pseudofilozofováním, který stejně nikdy nebude mít jasný rozuzlení ;-)
Tady je každý názor vítaným. ;)
a jak píše Pitrs:
... je úplně v pořádku mít jiné názory. Naopak je to jedině dobře, protože to může být motorem nějaké změny, vývoje, posunu kupředu. .. *thumbs up*
Naposledy upravil(a) kychtax dne 09 led 2020 11:32, celkem upraveno 1 x.

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

Strejdin píše:
09 led 2020 11:00
@Herrer, OK, já ti věřím *thumbs up* , poznáváme sami sebe tak nějak stejně dlouho a určitě vůbec nevadí že máme jiný pohled na věc.
Přesně jak píšeš *2thumbsup*
Nadral reprosoustavy

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

PítrsPraha:

teda klobouk dolu Peťo, sebekritiku bych od Tebe teda nečekal ... krásně si se popsal *palec*

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

marvinnrv

"" Oldear:
Ty jseš ten poslední kterej mi tu může psát něco o napadání v osobní úrovni. Nebo si snad zapomněl na náš poslední dialog, kdy si neunesl kritiku na nesmyslně předražené Focaly a v zápětí mi vyhrožoval že mi osobně přijedeš rozbít hubu !! ""

To rozbití huby stále platí, ale buď v klidu - mám jiné starosti. BTW, kdo Ty seš, že můžeš hodnotit Focaly za nesmyslně předražené? Ty jsi je tak maximálně viděl na obrázku a vidíš, právě takto tu vystupuješ neustále. Prostě zbytečný blábolismus. Věz Tvoje kritika, či nekritika je mi zcela ukradená, ale ty bedny nemám, neb dráhá polovička nesouhlasila a raději si koupila auto.

Snaž se být v pohodě a poslouchej to, co máš, ale tak nějak to raději tutlej.

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

Už to tu skoro vypadalo na smíření. Škoda :)

Oldear: Že se na tuhle agresivní rétoriku nevykašleš. Uvědomuješ si vůbec, jak ujetě zní, když někoho zasypeš nekonečnou arogancí a nehraným despektem, abys mu na konci příspěvku popřál příjemný poslech?

A jo, všichni už víme, že manželka nechtěla Focaly, ale Bávo :)
Nadral reprosoustavy

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Herrer

Sorry, já komp zapnul až teď, měl jsem jinou práci. Nevěděl jsem, že už nemůžu reagovat, už to neudělám.

Odpovědět