kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
THXKO
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od THXKO »

Na ten popis ako sa choval Galaxys som zvedavý aj ja.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Galaxys je moc pěkně udělaný. Je radost s tou filtrací dělat a zapojovat do sestavy. Pavel je velmi pečlivý, to z toho lze hned poznat. Po zapojení filtru se zvuk vyhladil a byl přesnější a preciznější. U mně by mohl Galaxys z fleku zůstat. *thumbs up*
Určitě ho řadím na seznam kandidátů na případný filtr a s tou cenou mu bude těžko něco konkurovat.
V blízké době se chci vydat cestou vylepšování zás. lišty (už mi chybí jen dráty), chci postavit k té co mám druhou v stříbře a srovnávat. A to trochu ukáže, jestli je ta cesta slepá a pak bych přesedlal a řešil možné filtrace, příp. oddělovací trafo. Takhle mne to teď napadá,jak dál, protože ještě v té současné zás. liště vidím určitý další potenciál, rezervu.. a rád bych ho prozkoumal. ;)
Teď aktuálně ještě chci a vlastně již předělávám síťáky a to má prioritu. Jeden už mám, dva mne ještě čekají. Vidličky FP-209 jsou na cestě. Snad během 14 dnů budou předělané všechny.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Mně by spíš zajímalo jestli by takhle precizně mohla být udělaná varianta bez filtrace, sloužící pouze k festovnímu rozvodu proudu ke komponentům. Prostě kvalitní prodlužovák. Za mě určitě bez IEC konektoru rovnou na nějakou rozvodnou desku.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Honzo ty stříbrný oplety na XLR vyadají parádně a precizně vyrobené *thumbs up* .
(ze mě určitě o 1000 % líp než "zlaťáky", které jsi měl u mě :-), prosím bez urážky, je to osobní, obecně nemám rád zlatou barvu :-) )

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

Mne by trochu prekazalo ze ten oplet je vodivy a sekundarne ze je tvrdy a moze pri manipulacii za aparatom poskriabat nejaky komponent alebo bedne.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Neni problem na to jeste neco dat. Mi se to zatim takhle libi, kabel pusobi masivne a je tim i stazeny. A to stineni je tam samozrejme prislusne zapojeno. Cili to ma I odpovidajici funkci (rostlinare). :D
K poskrabani - ty dratky jsou celkem jemne, na dotek spis pusobi oplet hladce. PS. Zkusil jsem to, nerikam ze to tam zustane.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Od víkendu mám rozestavené difuzory od kulicha. Celkem 6 ks. Posun ve zvuku je proti molitanu dramatický. Zlepšily se výšky, molitany je ubíraly. A v podstatě celý zvuk je jiný, jistější. Ještě plánuji zatlumení bočních stěn, asi otevřenými knihovnami. Provedení difuzorů je špičkové (i z velké blízkosti a v detailu), zadní strana vybroušena do hladka, kvádříky festovně slepené, atd. atd. *bravo* *palec*
Přílohy
dřeva.jpg

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Krásný příklad využití stavebních materiálů v Hifi. Ať Ti to hraje.

Zkus blíže popsat tu změnu molitanu za dřevo ve smyslu těch výšek, Tobě tam dříve chyběly? Tys to neměl v rovině?

Zvuk jiný, jistější - co to přesně znamená, je to blíže k realitě a reálnému zvuku nástrojů? Nebo jak to chápat. Jsem zvídavý, se dřevem jsem v Hifi zatím nepracoval.

Dík. Co tomu říká ta "Tvoje"?

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

balkon prodas ?

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Na balkon pouze z požárního žebříku, pokud ti hasiči parkují před domem. :lol: :lol: :lol:

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

balkon je druhý v místnosti, nevyužíváme jej.
Výšky mi nechyběly. Ale jak to tak bývá - člověk neví, že mu něco chybí, dokud..
Ale tušil jsem, protože když poslouchám se sluchátky, mám několik skladeb s velkým dozvukem a tento atribut zkouším sledovat. S bednami vč. ak.pěny, byl stále dozvuk o něco kratší, než právě na sluchátkách.
Po odstranění molitanů a nahrazení dřevěným difuzorem se to hodně přiblížilo.

Molitan nebo akustická pěna, už mi do sestavy nesmí. :). Slyšel jsem i jiné přirovnání od zkušených, a to že pěna "požírá" výšky.

Jistější zvuk se možná projevuje v tom, že difuzory zmenšily objem za bednami a přiblížily zadní překážku a to se projeví na větším objemu basu. Hádám, ale změna tam nějaká je.
Ve spojení s lepšími výškami je pak zvuk jistější. Nebo možná, jako když se zvýší kontrast na obrázku, když bych měl použít jiné přirovnání. Černá černější, bílá bělejší, barvy plnější. *2thumbsup*
Je to jiný zvuk. Taky WAF faktor je nesrovnatelný - už není sestava tak v hledáčku.
Naposledy upravil(a) kychtax dne 05 kvě 2020 14:04, celkem upraveno 1 x.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Zkoušel jsem i ak. pěnu (cca 12ks) vč. difuzorů (6ks) a bylo to již na mne dost zatlumené, sestava hrála i tišeji, jakoby všechny ty prvky společně pojídaly zvuk. :D

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Dobrá zkušenost. A to je přesně ono, proč nechci zatlumovat místnost tak jako to mají ostatní a všude tyto názory cpou. Difuze je vždycky správně, tlumení hodně na zvážení, diplomaticky řečeno.
kabelguru.cz

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od weiron »

Z mojí zkušenosti je v akustice dozvuk jeden z nejdůležitějších věcí. Když se doba dozvuku srazí do doporučované hodnoty -60db 0.25-0.5s. Je vše ok. Hodně hifistu to má hodně za hranou a ani o tom neví.

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Idealni by to bylo, aby to znelo jako venku v noci a v mlze.

Odpovědět