kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Ramones
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od Ramones »

Jsem to zkusil změřit na baráku v obýváku bez akustických úprav. Pouze celoplošný vyšší koberec, střídmě nábytek, rohové skříňky, sedačka a 2 křesla (kůže), kamenné obklady na zadní stěně a velká okna....

Obrázek
Přílohy
Screenshot_20200505_165315_com.appacoustic.rt.jpg

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od weiron »

Moje poslední měření z listopadu. Ještě tam nemám pár věcí. Jinak asi 2m2 difuzorů. 2m2 absorbční pěny, 2ks basstrap, dřevěné truhli plněné časopisy, a hromada betonu před sádrokartonovou stěnou. Než jsem to doladil do této podoby trvalo to pár let. Stejně ještě zvažuji dokoupit druhý sub Rel T7 nebo přejít na 2ks Elac sub 2050. Jediné co mě štve je hrb na 110Hz. To je nějaká rezonance podlahy nebo sádrokartonu kterou nedokážu najít.
Obrázek

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Ramones píše:
05 kvě 2020 16:38
Idealni by to bylo, aby to znelo jako venku v noci a v mlze.
Jojo, ve dne je uplne jina akustika nez v noci :lol: *headbang* .

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

weiron:
To neni spatny, hlavne mas pekne srovnany dozvuk od 250 Hz do cca 8 kHz = velky plus pro celistvost zvuku.
Divna je ta dira ve freknencni odezve nad 8 kHz a zda se, ze trochu zvyraznena oblast cca 250 - 600 Hz. Neco muze byt i merenim...
Pod 50 Hz klasicky huceni (dlouhy dozvuk). U sebe jsem zkousel leccos, ruzny pocty a velikosti molitanovych basstrapu, ale ucinne pomohly az na miru vyrobene rezonatory.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Kychtax:
*palec* . Tyhle kostickovy difuzory jednoznacne ano. Ale musi byt ze dreva, jak jsme u me slyseli. Dobrej pomer mezi absorbci a rozptylem se (alespon u me) zda byt ten pravej recept.

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od weiron »

PitrsPraha:
Ten propad na 8kHz je typický pro páskové výšky. Nejsou Tak rovné jako klasická kalota. Možná to je i měřením. Měl jsem mikrofon namířen na střed mezi bedny.

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

Kychtax, na tvojom mieste by som zacal uplne odznova.
Zaklad zostavy mas uplne v poriadku, len ta fotka plna insitnych akustickych uprav, je to skoda. Je ten priestor komporomisny, ale nic co by sa nedalo odladit, ta podlaha je nejaky laminat?
Zacni s REW, odstran cely Baumax, meraj, posuvaj, pridaj, meraj a tak dokola.
Budes prekvapeny, co sa dozvies.

Moja skusenost - normalne zariadnena izba, kde sa da normalne prijemne ropzravat, ma dozvuk v 99% pripadov uplne ok.
Kazda miestnost ma basove mody, ale to bez DRC a zakladnej hygieny nevyriesis.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

S tím souhlasím. Mě fascinují hifisti, co investují do "akustických prvků", ale mají velký HOLÝ okno bez záclon. A ta fotka výše není ojedinělý případ. Je možné najít video firmy VMA, kde kluk upravuje asi ještě beznadějnější případ, prakticky prázdnou místnost s holým oknem. No aspoň má kšefty. Rada zadarmo je: závěsy na okně je základ, nejlépe až na zem. Pak stačí čalouněná pohovka, pár kytek a dozvuk je VYŘEŠENÝ.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Za mě určitě souhlas s tím, že běžně zabydlená místnost udělá velmi dobrou službu co se týká dozvuku na středech a výškách. S basama ale nehne. Rada "závěs, sedačka a pár kytek" je sice až příliš velké zjednodušení, ale myšlenka, která je za tím, je správná.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Basy jsou jiná věc. Problém, pokud je způsobený místností, je daný její geometrií, a vyřešit se to dá asi jenom nějakou ekvalizací nebo přemístěním reproduktoru. Ale myslím, že je to často spíš problém elektroniky, v neposlední řadě zdroje signálu.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

PítrsPraha píše:
05 kvě 2020 19:55
Kychtax:
*palec* . Tyhle kostickovy difuzory jednoznacne ano. Ale musi byt ze dreva, jak jsme u me slyseli. Dobrej pomer mezi absorbci a rozptylem se (alespon u me) zda byt ten pravej recept.
Pítrs, jeden náš známý říká..
polystyrén .. ten patří pod omítku.
pěna.. patří do matrace
lampy.. patří do světel
a do poslechovky .. knihy a dřevo. :lol:

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

Souhlas 😉 ,... akorát s tím polyšem pod omítku ne, ale to sem nepatří,... no vlastně, pěna a lampy 🤔😁.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Zdravím.
Tak průběžně dodělávám své napájecí kabely pracovně označené jako NEXTGen ( :)) , o tomto víkendu jsem dokončil třetí. Změna ve zvuku (proti zlatým) je hodně znát. Pochopil jsem právě po dodělání třetího kusu. S nimi v sestavě je zvuk najednou ještě víc "technický". Zmizely ještě víc nějaké partikulární zvýraznění, bouličky nebo "měkkost". Je to (začíná to být) tvrdým "technickým" zvukem, přitom stále muzikálním, plným detailů a velmi energickým... takovým, jaký znám z mnohem lepších sestav. Určitě svou roli sehrály i difuzory a další věci, prostě rovnováha celku, jehož jsou nap. kabely nedílnou součástí. K kabelům samotným.
  • Stále je to spirální geometrie s X vodiči na pevném jádře. Ale pak již jsou rozdíly..
  • 4 vrstvy stínění (3x oplet, 1xfolie), mezi nimi vrstvy izolace, teflonu.
  • Dále jsou to lepší dráty, a to různých průřezů.
  • Nejviditelnější změnou je určitě rozšíření ve středové části kabelu. Cílem tohoto je ještě zlepšit parametry týkající se odrušení vibrací (jiné kabely jsou vysypávané pískem, možná vyzkouším rovněž. Nebo tam mají pouze plastovou rourku potaženou opletem, popř. jiné). Vnitřek mého rozšíření je vytvořený kombinací plastu a vzduchového dielektrika a několika vrstev tlustého antivibračního opletu. Kromě toho u mne kabely vždy leží na wenge kvádřících.
  • Další změnou je ukončení drátů v konektorech (osvědčené FI E-38 Rh, Fi 28 Rh) ve formě vidliček FP 209 Rh. "Grip" a styčná plocha vidličky v terminálu je bez konkurence a i grip zalisovaného drátu ve vidličce je neuvěřitelný. Zkoušel jsem to silou vytrhnout - nelze. Ale je potřeba dát si pozor na minimální délku drátů, aby se Vám nakonec vše do konektoru vešlo! Toto ukončení od Furutechu mne přesvědčilo prakticky i zvukově. Vysoce toto doporučuji!
  • Na jednom přívodním kabelu do sestavy jsem nechal nejvyšší vidlici Neotech Rh. Má tam svou specifickou funkci a určitý rozdíl oproti Furutechu FI E38. Nebudu zde dále rozvádět.
Kabel je celkově těžší, působí masivněji a i líp vypadá. K jeho vzniku posloužila předchozí "zlatá" řada (rovněž 3x síť. kabel).
Ještě pravděpodobně udělám jeden, na který mám materiál a ten půjde k lineárnímu zdoji a budu mít s nap.kab. hotovo. *klanimse*
Fotky dodám brzy, slibuji. Je o co stát, si myslím. :)
Hifi zdar. *palec*

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Psal jsem na jiném foru o stříbřeném opletu a špatné dostupnosti + ceně a mezitím ho zařadil do prodeje revelet. *palec*
https://www.oplet.cz/ochranne-oplety-a- ... rene-medi/

a již mi i přistál doma...Těším se. :D
Výrobcem je techflex .. *klanimse*
Přílohy
silver plated.jpg

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Z Akrosu dorazily nerez šroubečky do lišty. Ty hlavní, které drží horní a spodní díl, jsou na foto. Budou v celkovém počtu 6-ti. Rozhoduji se mezi M4,M5,M6. V minulé liště jsou M4.
Akros řeší i "pidi" objednávky, jako tato.. *thumbs up*
Přílohy
IMG_20200513_144141 (2).jpg

Odpovědět