kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od kychtax »

Chlapi, chce to chtit neco udelat, vyzkouset, zajit, zajet, pujcit si, poslechnout radu. Vzdyt to prece zname vsichni.. :)
Diky za rozproudeni diskuse. *palec*
Vlastne ten prvni delsi post jsem mel nejakou dobu ulozeny a rikal si, jestli ho sem dat. Hm hm.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Mimochodem dnes mi z Arwenky přišel bavlněný knot (mám na poště). Chci ho zkoušet v kabelech se stříbrem. Kdyby se to povedlo, tak je to za facku. Minulou bavlnku jsem objednával z anglie a vyšla na až moc stokorunek.. :oops:
https://www.arwenka.cz/material-k-tvore ... knot-2-5mm
Obrázek

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Děláš to všechno správně, vše cos koupil nebo plánuješ koupit funguje, takže za mě *thumbs up* Zdá se, že na vrcholu dotaženosti sestav českých majitelů ATC budeš nyní právě ty.
kabelguru.cz

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

Ako je znamo zmenou geometrie a prierezu vodicov sa meni RLC vlastnosti a tiez nasledne aj elektricke prisposobenie komponentov medzi sebou (vstup/vystup). Nechcel si niekdy poznat kvantifikovane tieto hodnoty a skusit tomodmerat a najst medzi tymy zmenami potom korelaciu? Ber to prosim ako podnet, nic viac.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Ještě se chystám, že ke zdroji sestrojím fajnovější nap. kabel z většího počtu tenkých drátků. A i celkově bude mít nižší průřez. Jako stínění bych využil to postříbřené. Materiál již vlastně mám a bylo by "codůmdal".

Vedle toho chci lépe vyřešit digitální kabely - USB a koax. Aby byli trochu lepší a ekvivalent k sestavě. Něco jako Audioquest Diamond USB, Heimdal 2 apod. Tam cítím ještě určitou rezervu. (pak už přijde na řadu tuning lišty - lepší dráty, IEC Furutech FI-09 atd.)

Nikdo jste se nezeptal, proč jsou vedle terminálů WBT i ty staré... :)
Udělal jsem si stínění na reprokabel zakončené "lowmass" banánky a starý terminál jsem využil jako vstup pro stínění reprokabelu. Uvnitř A32 je to uzemněno na chasis zesilovače. K zapojení stínění jsou použité koaxy. *2thumbsup* - lachimův nápad. *klanimse*

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

kychtax

Tvl, je fakt, že kdo si hraje, nezlobí, ale máš ještě vůbec čas poslouchat hudbu, když řeříš takové chujoviny a posuny bůhvíkam?
Proč se snažíš takto tunit PC? Přece si na hudbu kup aparát k tomu určený a nemusíš nic posouvat ani tunut. No, můžeš to udělat v PC s pasivním chlazením, snad to na hudbu vydrží. Nesmíš však na něm spustit nějaké náročnější úkony, protože Tě to shoří jako papír. S takovým PC co je na obrázku bych se bál pracovat, ale je fakt, že se zabývám videem, grafikou a pod. Pokud mohu radit, tak také jako předřečník se přimlouvám za dotvoření akustiky v místnosti, tam máš zasadnější chyby, alespoň dle Tebou předložené fotografie. V akustice tyto změny mají násobně větší vliv, než koncovka kabelu a pod. Neber to ve zlém, Tvoje příběhy jsou tady už jistým folklorem.

Je to však Tvoje věc, tak posouvej.

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja »

Kychtax je hifi-kutil!!! 😃

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

:shock:

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Kychtax, až vyhoříš, tak doufám, že o tom napíšeš obsáhlý příspěvek.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

vůbec nevíš jak to mám udělané, tak tu nešiř paniku.
Jinak ty reakce tady... hm hm

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

A cos čekal? Tady jses vedenej jako dvojitej agent. Snad, že odsud máš údajně posilat kodovaný zprávy na vedlejší fórum nebo co. Navíc tam ted prej maj hic, popisujou to jako invazi okupantů ze zdejšího fóra na tamní výsostnou půdu, za účelem jejich rozkladu. A taky jim tam snad někdo urazil ňákej drahej "drát", tak to vysetruje jejich místní obvodní oddělení. Jářku, dobře jim tam j.be.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Sice to trvalo dele, ale ode dneska mam medmi1005 taky zapojeny pred PC. Rozdil slysitelny prakticky hned.. Tuto vecicku by meli povinne balit k predplatnemu Tidal. :angel:

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Druhá kamarádka (vlevo). Je těžší a použité jsou lepší dráty. Sestava s ní se zvukově rozparádila - vše je lépe. :P :)
Přílohy
lista2.jpg
lista1.jpg

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Nedávno jsem si psal s jedním hifistou a narazili jsme na téma zás. lišty. Řešili jsme, jestli je důležitější pro výsledný zvuk velmi kvalitní lišta nebo velmi kvalitní síť kabel. Vyslovil jsem myšlenku, že lišta, protože svým dílem ovlivňuje každý kabel do ní zapojený, každý komponent... A to se nyní hezky potvrdilo s lištou na obrázku výše. Obě lišty jsou vnitřně konstruovány stejně, levá má lepší dráty a je těžší, stěny lišty jsou podstatně tlustší (menší je z tyč. polotovaru, větší je kompletně vyfrézována CNC z bloku). Použité konektory jsou naprosto stejné. Přesto každá z lišt dá ve výsledku sestavě zcela jiný zvuk.
Je to prakticky vyzkoušeno u mne a jako důkaz, nechť poslouží přiložené fotky. Konec zprávy a hifi zdar. *thumbs up* ;)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Klobouk dolů tvému hračičkovství :-)!

Odpovědět