kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od Bazi 36 »

Víš proč si z těchdle věcí dělá většina lidí prd.l? Protože ses ty a nejen ty, nakazil při popisu změn ve zvuku tzv. rybářskym syndromem. Viz věta: " ....kazda z lišt dá ve výsledku sestavě ZCELA jiný zvuk."
Podle mě daj sestavě zcela jiný zvuk, zcela jiný bedny.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Já měl teď při poslechu na podnožce pravou nohu přes levou a pak jsem si dal levou přes pravou a akustika místnosti je taky zcela jinde.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Predvedte sve vyrobky.. Hmm? ;)

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi »

"Výrobky" ??? Hele, zeptám se tě na férovku - ty tomu fakt věříš, že všechny ty "zásadní změny " slyšíš ? "Vyleštění" povrchu konektoru u WBT - vs.přechodovej odpor v miliohmech u "hnoje"? "Rozehrávání" konektoru ?
Ptal jsem se už na vedlejším foru, "vysloužil" jsem si varování od admina, stejně jako třeba roberto, kterej tam dával navíc konkrétní příklady - vč. výhybek. A co teda ty vývody součástek, cestičky na plošných spojích a vinutí na cívkách v repro ? To nevadí?
A v tom Primare - není náhodou na výstupu taky relé? Ptám se, nevím...

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

kychtax píše:
01 čer 2020 15:33
Predvedte sve vyrobky.. Hmm? ;)
Preveď nejaký fakt potvrdzujúci napr. výraznú zmenu signálu po výmene reproterminálov na zosilňovači... *sunglases*
BVaudio, výroba a predaj

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Proč by měl řešit nějaký miliohmy a cestičky na plošnejch spojích? Řeš si to sám a pak napiš co se stalo. Třeba se pak inspirujeme. Budu hádat, řešit to nebudeš, klasika, ale žvatlání to jó, to ti jde pěkně. Kychtax zkrátka vyměnil konektory a uši to zhodnotily jako posun, to úplně stačí.
kabelguru.cz

DK76
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DK76 »

Myslím, že nepředvede *taktone* , je to pouze v jeho hlavě a že to chce slyšet a také tím jakými lidmi je obklopený. Myslím, kdyby vynaložené peníze a energii věnoval do úpravy poslechové místnosti, už mu to tady bylo dříve doporučeno, nebo by svůj systém obměnil a skočil do vyšších vod, tak by to bylo určitě podstatně více slyšitelné, než těmito úpravami 🤓, ale to by asi už neměl o čem psát , protože by to uzavřel jednou větou a to tou, že je se zvukem spokojen a jen si užívá poslech, o co většině lidi v hifi jde. Na druhou stranu mu přeji ať najde ten hifi grál a možná ho zaměstná nějaká renomovaná firma, která se zabývá hifi technikou pro jeho vynálezy.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Ok, když přistoupíme na tezi koupit si co nejlepší repro, ale žádný highend podvod, takže dle Vás tady třeba VMA, nejvyšší model. K tomu racionální špičkově měřící zesilovač s víc než dostatečným výkonem kolem 100W do osmi. Takže třeba BV Audio A300SE, k tomu racionální špičkově měřící zdroj, třeba Dacmagic, připojíme k noťasu s fúbičem, celé to popropojujeme dvojlinkami a kabely z elektra, protože jak známo, to vliv nemá, nožičky žádné, vše rovnou na zem, terminály necháme s plíšky. Výrobce ví co dělá, proč to měnit. Zaměstnává přeci spoustou promovaných inženýrů, ti by to udělali jinak kdyby to mělo smysl. Ale akustiku, tu ano, tu upravíme. Nalepíme n astěny polystyreny, molitany, dřívka. Změříme. Graf vypadá asi o 1dB líp na peacích než předtím s holými stěnami. Poplácáme se po ramenou a vyfotíme si sestavu na slovanet. Pak máme špičkovou sestavu. A víš co? Ta současná Kychtaxova to zadupe do země.
kabelguru.cz

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Asi tak *2thumbsup* .
Podstatné je, že jsou všichni spokojeni. Kychtax při poslechu hudby a měřáci při poslechu grafů na monitoru. Že taková sestava vybraná podle měření při poslechu otravuje, už je vedlejší :D .

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Chlapi, nechte Kychyho žít. Baví ho to, je přesvědčen, že to funguje, virus nešíří, na životě nás neohrožuje.
A že je to, třeba i mě, trochu....humorné...sranda k životu patří.
Nejdůležitější je spokojená mysl a každý na to jde jinak *2thumbsup*

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Koukám, že to asi víc lidem leží v hlavě. Ty úpravy obecně.. :)
Tak dnes ráno jsem to opět zapojil zpět na kopii furugrescu, viz foto.
Zvuk je úplně jiným. Takový, že by rozdíl slyšelo i netrénované, neaudiofilovo ucho. Velká lišta má rychlejší neutrálnější zvuk. Malá je výrazně muzikálnější a jaksi plnější. Rozdíl je obrovský, žádná marginálie.
Bohužel to můžu pouze konstatovat. Nemám jak dokázat. :-)
Pravý kabel ze zásuvky jde rovnou do PC. Nemám PC v liště s audio komponenty. V liště je pouze trafo Pro-ject Maia (před RME) a A32. Ještě z dlouhodobějších observací - Kabel před Maiou má na zvuk menší vliv, než kabel před KZ. Tam je vliv kabelu na zvuk dramatický.
Jinak samozřejmě kabel mezi Maiou a RME je rovněž slyšitelný. (on i project prodává speciální stíněný k jejich lin.zdroji, čili žádné překvapení). Hraji momentálně na 4. verzi, která je 2x2 AWG 20 UPOCC v teflonu (v budoucnu stříbro). Naletováno v Oyaide konektorech. Samozřejmě stíněný atd.
Hifi a dobrému zvuku zdar.
PS. Dnes čekám dodávku dalších drobností, budu referovat. *palec* ;)
IMG_20200602_084312_1.jpg
IMG_20200602_084549 (1).jpg

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

pokud se mi poštěstí a budu mít dvě naprosto stejné lišty, kde každá bude pouze s jinými dráty, možná vezmu na výlety. Těším se na srovnání v jiným sestavách. Kdo by měl zájem zkusit na vlastní kůži, napište mi prosím. *thumbs up* :)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Hlavne že ste všetci spokojní a plácate sa po ramenách, akí ste borci. Že naslepo nepočujete ani.. "kulový", to vám nevadí (žiadny z vás "počujúcich" to doteraz v žiadnom korektnom "slepáku"nepredviedol, tomu sa vyhýbate ako sa dá, milióny výhovoriek..). Že nič z toho, čo "počujete" nemôže žiadnym zázrakom počuteľne zmeniť zvuk, pretože sa nijako nezmení signál, vám nevadí. Stačí "veriť" a zázraky sa dostavia. A ak je z toho ešte aj pre niektorých zúčastnených"počujúcich" kšeft :roll: , tak to predsa musí byť "počuť".. Tiež logika..Tak si počúvajte a zahorujte káble, podložky, poistky, terminály, konektory, slipmaty, cerabaly, groundboxy, lišty .. a podobné zásadné "zlepšovadlá". A že niektorí stále melú nezmysly o tom , že technici "počúvajú grafy", len ukazuje urputnú snahu zotrvať v blbosti a totálnu absenciu nejakých argumentov. Technici iba používajú hlavu a jej obsah na premýšľanie o tom, ako počúvať hudbu čo najlepšie a čo najmenej zmenenú. A neveria na halucinácie, ale na fakty. Vy chcete byť klamaní a ilúzie vám stačia...Dobre vám tak. *sunglases*
Velká lišta má rychlejší neutrálnější zvuk. Malá je výrazně muzikálnější a jaksi plnější. Rozdíl je obrovský, žádná marginálie.
Bohužel to můžu pouze konstatovat. Nemám jak dokázat.
Ale máš.. Len to treba skúsiť a nevyhovárať sa..Zmerať (zosnímať) dvakrát rovnakú skladbu na výstupe DACu(preampu, konca) s rôznymi lištami a porovnať v diffmakeri (voľne dostupný program). A rozdiel signálu bude "nula". Ale ty "počuješ".. Pravda berie ilúzie a strach z ich straty je veľký.. Pretože tie pocity sú čistá , obrovská "haluz".
BVaudio, výroba a predaj

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

BVa píše:žiadny z vás "počujúcich" to doteraz v žiadnom korektnom "slepáku"nepredviedol, tomu sa vyhýbate ako sa dá
Aneb klasika od IQ143: kde není argument, pomůže lež. Nediv se pak, že z tebe má každej zdravě uvažující člověk akorát tak prdel. Jen u mě doma proběhlo x takových testů při zvažování výměny zesilovačů, zdrojů, DACů, beden, kabelů, v období gramo i slipmatů, přenosek, preampů.... Slyšel jsem rozdíl a změna mi stála za výměnu (cenou nebo charakterem), vyměnil jsem. Neslyšel jsem změnu nebo mi změna nestála za výměnu (cenou nebo charakterem), neměnil jsem.

Už jsem ti to psal několikrát: po druhých vyžaduješ, co sám neumíš nabídnout. Z ostatních ždímeš fakta ve formě ABX testů, ale sám máš jen své dojmológie. Buď alespoň jednou jedinkrát rovnej chlap s alespoň elementární inteligencí nad IQ80 a poslechovým testem prokazatelně dokaž, že výměna veškeré bižuterie v kychtaxově sestavě za to nejlevnější možné, co splňuje příslušné normy (kabely, lišty atd.), nemá žádný vliv na její zvuk.

Buď to umíš věrohodně dokázat objektivním poslechovým testem nebo jen plácáš ten svůj velkohubej hlupáckej hejt.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Keď je pre teba meranie dojmológia, tak nemám čo dodať.. Zase si "nesklamal". Dokázať môžem (dá sa to jednoducho..), že tie lišty a pod. nemajú vplyv na signál, ktorý je "nositeľom" toho zvuku. Na dianie v niekoho hlave sú merania krátke.
BVaudio, výroba a predaj

Odpovědět