kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od kychtax » 19 lis 2017 18:20

nový DAC do sestavy - a je výborný.
"20 years of RME - cumulated into a precious unit, that once heard and used one will never give away. Promised." *klanimse*
http://magazin.disk.cz/cs/rme-adi-2-pro ... vane-edici
https://www.rme-audio.de/en/products/adi_2-pro.php
Obrázek

zajímavé je, že teď hraji na celkem levné kabeláži. Lappkabely, levne USB. pouze propojovák je QED za cca 4tis. a RK od Paula. A hraje to čistě,vyrovnaně.. (přes usb asi nejčistěji, co jsem slyšel)

Ještě k té čistotě. Tohle už snad může konkurovat každému cd, dvd, sacd, vinylu čemukoliv. Stejně tak včera u Petra Sroll NUC --> Epos.
Dlouho jsem váhal, jestli koupit CDčko, transport. Protože dost známých kolem přesvědčuje, že z pc to nemůže hrát... Si myslím, že už může. Ale třeba si s tím, bohužel, dát práci.

Ještě k těm PC. Zkoušel jsem dnes parkrát přehodit Ntb s Audio PC(desktop) a zdá se mi lepší desktop - hraje čistěji. Dost možná je to ale jen psycho.
Naposledy upravil(a) kychtax dne 19 lis 2017 19:44, celkem upraveno 1 x.

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk » 19 lis 2017 19:44

Umí to MQA?

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 19 lis 2017 21:14

MQA na co?

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 19 lis 2017 21:19

Kychtax
To stou kabeláží je u tebe až zarážející,ty kabelový maniak :!: ;)

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 20 lis 2017 07:50

Vypadá to na špičkový komponent a u kychtaxe posun od kabelismu k racionalitě 8-)

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 25 lis 2017 08:27

Ahoj,
Včera se u mne zastavil p.Macura (PMA).
Po krátkém povídání a kávě jsme změřili převodníky Pre Box S2, RME ADI 2 Pro a DDC - singxer SU-01.

Potom sestavu připojenou od PC k převodníku RME (jednou se singxer SU-1, jednou bez něj)
A nakonec celou sestavu připojenou od PC až k reprosvorkám konc. zesilovače.

Velmi zajímavá zkušenost!
Pokusím se o určitý "celkový pohled" (můj subjektivní) :)
Pre Box S2 vypadal velmi dobře
RME potvrdil kvalitní provedení.
Singxer - toho jsem se trochu bál. Ale potvrdilo se, že v sestavě s ním se neděje nic nekalého.
Moje PC - nezhoršuje nebo nezpůsobuje problém v měřeních (srovnali jsme i s NTB na baterii i úplně bez zdroje).
To mne velmi potěšilo.

Převodníky samostatné, měřené s ntb. PMA - neměřili jsme USB, protože všechny převodníky vyžadují instalaci ovladače do OS. Na to nebyl čas. Moje PC pak bylo přes USB.
(jestli máte zájem o grafy, některé se vyskytly na konkurenčních forech v přísl. vláknech)
*palec*
Naposledy upravil(a) kychtax dne 25 lis 2017 11:23, celkem upraveno 1 x.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 25 lis 2017 09:19

Zajímavé a kvalitní komponenty, příjemná návštěva, díky. Jestli mohu, přidám pár poznámek:

DAC RME ADI-2 Pro
technicky špičkový převodník, výstup bez jakýchkoliv digitálních artefaktů (tj. signálových složek, které tam nemají co dělat), tak si představuji kvalitní DAC, jasný profi přístup k návrhu. Přesný a neutrální zvuk bez hájendových kudrlinek.

Repro ATC SCM40
Detailní v celém pásmu. Perfektně prokreslené středy, perfektní podání prostoru. Zvuk je kompaktní bez toho, že by se stresoval nebo rozpadal při vysokých hlasitostech. Jasně rozlišují kvalitu nahrávek. Nízká citlivost, značné nároky na zesilovač/výkon.

Zesilovač Primare A32
Celosymetrická můstková koncepce, obě výstupní svorky jsou tudíž "živé", takže pozor při měření, nutno měřit s plovoucím nebo symetrickým vstupem přístroje. Slušný a dostatečný výkon, nízké zkreslení, ale trochu horší měřený odstup S/N, což se naštěstí díky malé citlivosti repro, <85dB/W/m, neprojevuje. Při citlivosti repro nad 90dB/W/m bych už byl opatrný.

Celek je na straně přesné, detailní reprodukce, pro mě velmi milé překvapení :) .

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 » 26 lis 2017 19:03

kychtax - co porovnanie so Sroll Epos?

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR » 26 lis 2017 19:43

objektívne rozdiely medzi CA/RME/Pro-Ject už vieme, sledovali ste aj tie subjektívne pri samotnom posluchu?

edit: spojil som si to s info z konkurenčných fór. Čiže Dac Magic+ na návšteve nebol?

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 26 lis 2017 20:14

DacMagic+ nebyl, ani jsme se na jeho použití nedomlouvali. Poslouchali jsme jen RME, primárně nešlo o poslechový test.

koudelka
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudelka » 27 lis 2017 08:44

Zkoušels to RME i jako sluchátkáč? případně bylo by možno vyzkoušet u tebe?

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 27 lis 2017 10:59

koudelka: Jj, hraji i na sluchátkách - Fostex T50RP mkIII.
Určitě se zastav, budu rád. ;)

Sroll Epos jsem doma nezkoušel (ale slyšel venku). Můžu-li hádat. Epos je zvukově trochu víc na světle straně.

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 » 27 lis 2017 17:06

to ja by som hadal skor opak-aspon podla zrovnania s Casea Lynx ktore opisoval Kryton (kde bol podla neho Lynx o nieco zemitejsi). Epos by mal byt len do istej miery upraveny Lynx

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 27 lis 2017 17:26

Ty odhady nadálku jsou většinou trochu problematické. Můj postřeh - RME je velmi transparentní, přímo špičkově. A teď ten odhad - podle mě víc, než Epos.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 27 lis 2017 18:11

blesk666 píše:
27 lis 2017 17:06
to ja by som hadal skor opak-aspon podla zrovnania s Casea Lynx ktore opisoval Kryton (kde bol podla neho Lynx o nieco zemitejsi). Epos by mal byt len do istej miery upraveny Lynx
No tak to rozhodně nemohu souhlasit. Dle mých informací je převodník Epos od Sroll sestaven konstruktérem Luďkem Šrollem podle jeho návrhu řešení.
Casea Lynx je sice takový menší bráška. Sestavoval jej Dan Vrána dle své osvědčené koncepce s využitím některých postupů/řešení LŠ, ale je to dle slov LŠ celkově trochu jiná konstrukce.

Jinak tomu je u zesilovačů, tam je Casea Cassiopeia jen menší a levnější varianta Sroll Rhythm.

Kychtax
RME je pěkný kousek Honzo - rád si jej někdy poslechnu - příště můžeme srovnat u tebe či u mě s Eposem :)

Odpovědět