kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3990
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od PítrsPraha »

Nelze si v diskusích nevšimnout, že začátečníci mají velmi jasný názor na věci, které nikdy neslyšeli ani sami na odpovídající sestavě netestovali. Přičemž zvlášť v hifi (ale ani jinde) rozhodně neplatí kauzalita dělá to dlouho, tudíž to dělá dobře, případně tudíž se vyzná. S přibývajícíma reálnýma zkušenostma se ty hranky jediných možných pravd obrušují a pokud se dotyčnému k tomu navíc povede mít schopnost nadhledu, tak je přirozeně (a správně) čím dál víc rezervovanější k hodnocení něčeho, co nezná.

Bezezbytku zde platí okřídlené Čím více toho víme, tím více víme, že toho ještě více nevíme.

Vždy když nějaký nováček přijde se skálopevnou ryzí teorií o něčem, co nikdy neviděl, neslyšel, nezkoušel v odpovídajícím prostředí, mám jasno... ;) .

Bazi 36
Příspěvky: 1142
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od Bazi 36 »

Jiri
Neposílej mě, pouštět si hudbu a poslouchat do pokojíku, tati. Ty jseš přesně ten typickej nafrněnej trumpeta, kterýmu něco v hlavě našeptává, že se může stavět na roveň vývojářů, konstruktérů, výrobců elektroniky a skladatelů a interpretů hudby. Ti všichni makají pro nás, aby jsme si mohli po práci dřepnout na zadek a poslouchat muziku. Jediný, cos pro to ty musel udělat, bylo propadnout fetiši a nakupovat techniku, co jen konto dovolí. Jakmile to není na imaginární patřičné cenové úrovni, je każdý majitel takových "ne dost dobrých,aristokratických" komponent označen za hifi eléva. Tyhle nablblý móresy ve stylu "já jsem šlechta" si nech na vedlejší "lepšolidní" highend fórum. Tam to dává možná i smysl, ostatně tam už nějakou dobu pracujete na vyštípání nehighendistů, okupantů. Tady máš se svym třídně zkreslenym pohledem na společnej hifi koníček smůlu. Tohle je fórum pro všechny. Se divim, že se tady vůbec zahazuješ, neni to pod tvojí úroveň? Na Hef makáte na tom, abyste měli od nás nezasvěcených proletářů klid. Teď ho tam máte. Ale zřejmě nevyhovuje, že? Je tam nuda? Asi ano, když se potřebujete realizovat tady, rozčilovat se, hádat. Pokrytci každým coulem!!!

Kocmeister
Příspěvky: 611
Registrován: 03 črc 2010 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Kocmeister »

K tomu jak dobře sestava hraje mám 2 základní postřehy:

1) Rozdíl mezi dobře hrající sestavou a výborně hrající sestavou spočívá v detailech. Ty detaily jsou mimo jiné právě ony domněle šarlatánská vylepšení typu nožičky, závaží, prodrátování apod, různý filtry, reclocky, blablaba. Pokud tohle není řešeno, nikdy to nebude výborně hrající sestava. Nikomu tím dech nevyrazíš. Ne proto, že to nestálo miliony, ale proto, že to prostě nehraje. Všechno je správně, měří to dokonale, ale hraje to mdle, bez života, bez rozlišení, bez prostoru. Stejnobas, stejnostřed, stejnovýška a všechno svedem na akustiku a dobrý a špatný nahrávky. To známe.

2) Každá sestava je taková cibule. Když jí začneš budovat (představme si, že už máme finální repro a finální zesilovač, u kterých chceme již delší dobu vydržet) tak má ta cibule mnoho vrstev suknice (obal cibule). Tím, že postupně řešíš různý detaily, ať už podstatný jako DRC, relativně nepodstatné až zcela určitě domněle nepodstatný věci, svlíkáš různý vrstvy suknice. Tedy od začátku tam ten potenciál je, ale musíš tu cibuli co nejvíc oloupat, abyses dostal k jádru a tam už nastává cosi, co lze nazvat poslechovou nirvánou. Někteří se k tomu ženeme se vší vervou, protože cítíme jak se přibližujeme blíž a blíž s každým vylepšením. Spousta lidí tu má tu svojí cíbu pěkně neoloupanou. Koupí si předražený aktivy od špecialisty na aktívy, pak REW, DRC křivka, molitan na stěnu a teď jsem borec. Amirovy měření mluví jasně a zkušený BVa mi to jen potvrdí. ChachávVyzrál jsem nad tim a můžu se všem vysmívat a jít poučovat. Takže v praxi je to tak, že hifista na úrovni dítěte v hifi školce poučuje cosi jako hifi vysokoškoláka ne-li rovnou učitele. Prozření, pokud k němu náhodou dojde, bývá bolestivé.
Naposledy upravil(a) Kocmeister dne 16 čer 2020 10:53, celkem upraveno 1 x.
kabelguru.cz

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 981
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Jiri »

Bazi
netahej sem třídní boj a podobný bolševický názory. Na to jsou jiná fóra.

Bavíme se o audio technice a garantuji ti, že tvůj Marantz 8006 není žádná sláva a nechápu, že sis nekoupil třeba BVa integráč, který by ho přehrál na 3 takty a je za stejný peníze. Pokud ti to nedochází, tak tvoje teoretické rady Kychtaxovi, Pítrsovi nebo Kocmeisterovi jsou opravdu zbytečné.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3990
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od PítrsPraha »

...a další fází toho, co popisuju ve svém předchozím příspěvku, je frustrace a z ní plynoucí jsou osobní útoky a urážky. Ten samý scénář pořád dokola. Namísto rozumné a dospělé reakce ve stylu "ok, tady nemám čím argumentovat, protože nevím, nemám reálnou zkušenost", přichází neschopnost racionální sebereflexe a z ní pramenící frustrace projevená urážkami a nadávkami. Opakuje se to vždy zcela shodně.

Zkušenosti s hifi (koly, auty, foťáky, vařením....) neplynou z ceny výbavy, kterou dotyčný vlastní, jak se domnívá někdo, kdo chce jen lacině kopat kolem sebe. Zkušenosti s hifi plynou z reálných zážitků: z poslechu nejrozličnějších sestav v různém prostředí, zkoušení a porovnávání komponent, hraní si s akustikou, budováním reálných znalostí s reálnými přístroji.

Už to zaznělo: Názor typu "nikdy jsem daný přístroj neměl v sestavě, podrobně nezkoušel, týdny neposlouchal, ale bezpečně vím, jak hraje a co jej (ne)ovlivní" je bezcenné plácání.

Když se proti takovým smyšlenkám postaví reálná dlouhodobá mnohovrstevná zkušenost, sesypou se urážky a nadávky. Smutná vizitka.

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 981
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Jiri »

Bazi
Doufám, že si Barlettovi při koupi těch Amber řekl, že by sis nikdy nekoupil jeho model Prometeo, protože je to jen tahání peněz z kapes nablblých pozérských highendistů... *headbang*

Bazi 36
Příspěvky: 1142
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od Bazi 36 »

Kocmeister
Ty deti z hifi školky, který poucujou hifi vysokoškoláka, to jste přesně vy, vy ve vztahu k BVa. Nesedí vám jeho názory, tak jste pojali myšlenku, že bude fajn poučovat ho v elementárních základech elektrotechniky. A ta poslední věta: " Prozření, pokud k němu náhodou dojde, bývá bolestivé.", co k tomu dodat, je to na vás jak ušité.

pulenej
Příspěvky: 207
Registrován: 25 pro 2010 14:26
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od pulenej »

to Kychtak :

kdyz mas Koule dost velký na to ze das pod lowend DAC co nekde v cine stříhaj jak baťa cvicky po tisicích drahy mechanicky nozicky
a zcela seriozne tvrdis ze se zvuk hodne zlepsil mel bys mít taky Koule si pak přečíst reakce ostatních a nebrat to jako osobní útok,
mimozní připomínky měřičů co to neslyšeli ale jako názor z venku který tě může jen obohatit :o)

za mě osobně ..nevěřím tomu a zvuk si zlepšuj lepšíma komponentama

každej slušně udělanej DAC má pořádnej zdroj ..tzn ne pidi externí spínanej zdroj nebo dokonce interní ..

já používám dva DACY :
Audiomat Maestro reference a Wadia Di322 a nemám potřebu zvuk "zlepšovat" nějakejma přídavnejma nožičkama
kabeláž je jiný ..ale tohle je fakt úlet ..

takovýhle drahý izolační podložky a nožičky jsou na trhu jen proto že existuje na světě spousta hračičků
jako ty a sami sebe přesvědčí že si pomohli ..aniž by si to mohli dokázat
takže je to super bussines ..ne vrchol inženýringu a svatý grál pro vyvolené

ty DACy jsme napsal jen jako příklad .. nespojoval bych schopnost posoudit co má na zvuk vliv a co je voodoos tím co má kdo doma


chápu že tohle ladění bužiterií je zábava a fetiš ..ale nikam se moc neposuneš ..akorát k chocholouškovi :o)

dej za DAC 3 tolik a bude ti to hrát o 5% líp .ale nebalamuť nás tady že přidáním drahých antivibračbních nožiček zlepších zvuk levných DACu
to funguje akorát doma když koukáš na fakturu a na tu nádheru ..

kdybys to řešil pro zdroj zvuku kde je mechanickej transport jako gramo nebo CD transport tak bych to pochopil
takhle je to akorát hraní s bižu na úrovni auto hypnozy :o)

ber to jako reakce k zamyslení nad tvým pošetilým chováním ne jako útoky na tvoje hračky !!!

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3990
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od PítrsPraha »

Bazi36:
Pokud jde o mě, tak mně nevadí žádný názor. Mě vadí způsob, jakým někteří své názory prezentují - urážky, výsměch, nadávky. BVa je v tom na prvním místě - člověk, který se i přes značně pokročilý věk stále nevyrovnal s faktem, že nikdo není neomylný, ani on ne. Tenhle přístup "jsem starý, takže automaticky vím vše nejlíp" je celkem častý a běda, jak někdo upozorní, že se prostě mýlí. To je oheň na střeše, protože on jediný "ví". Nikdo jiný... Takže nadávky a urážky. Z poslední doby viz jeho "dokonalá" poslechovka, měření vs zvuk či "vynikající" DacMagic+.... Vše kraviny na n-tou, ale peklo na toho, kdo se opováží to zmínit.

Ty sám moc dobře víš, co mám na mysli. Kde není argument, zkušenost, vlastní znalost, pomůže urážka či nadávka.
Naposledy upravil(a) PítrsPraha dne 16 čer 2020 11:10, celkem upraveno 1 x.

Kocmeister
Příspěvky: 611
Registrován: 03 črc 2010 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Kocmeister »

"dej za DAC 3 tolik a bude ti to hrát o 5% líp" - To jsi přesně vystihnul svojí realitu a realitu všech svých bratrů ve zbrani. Ano slyšíš 5% rozdíl, protože nic neřešíš. Lepší to už s tímhle přístupem nebude. Jinak to samozřejmě pravda není.
kabelguru.cz

Bazi 36
Příspěvky: 1142
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od Bazi 36 »

Jiri píše:
16 čer 2020 10:57
Bazi
Doufám, že si Barlettovi při koupi těch Amber řekl, že by sis nikdy nekoupil jeho model Prometeo, protože je to jen tahání peněz z kapes nablblých pozérských highendistů... *headbang*
Já někde chválim svoje 8006 + Ambry? Jses mimo, nebo co? Reagoval jsem pouze na rýpnutí Hujera z Prahy, že jsem zamrznul na úrovni 6006 a hned jsem k tomu taky napsal, ze zlepseni je jen drobné. Nikde se se svoji sestavou ohledne kvalit neohanim. A zase, proc sem tahas Prometea? Jako, ze nejsem schopen posoudit rozdil mezi bednama za pade, šede a těma v řádu statisíců? Ja nikoho za to, ze si koupi i extremně drahou techniku nepranýřuju, to děláš opakovaně jenom ty a tobě podobní, na adresu lidí, kteří mají sestavu levnější.

pulenej
Příspěvky: 207
Registrován: 25 pro 2010 14:26
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od pulenej »

ano každej podle svých potřeb ..rozhodne si nebudu ke kvalitnímu DACu kupovat nesmyslný izolačnní nožičky a radši ty peníze investuju
do repro a zesáku .. tam se to projeví mnohonásobně víc ..
řešit vibraci na low end DACu je operace mouchy na hřbetu koně co kulhá ..

5% je strašně moc v hifi ..tvrzení dal jsem pod DAC tyhle antivibrační nožičky a hraje to jak 3x dražší DAC je divokej vlhkej sen maxipsa fíka ;)

Kocmeister
Příspěvky: 611
Registrován: 03 črc 2010 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Kocmeister »

Tohle si přesně pamatuju ze svejch začátků. Vše bylo postaveno racionálně. Skoro nic nebylo slyšet. Rozdíly mezi komponenty byly spíš ve smyslu teplejší/světlejší zvuk. Chápu, že to pak lidi demotivuje a myslí si o spoustě věcí v hifi svý.
kabelguru.cz

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3990
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od PítrsPraha »

Bazi 36 píše:
16 čer 2020 11:12
Ja nikoho za to, ze si koupi i extremně drahou techniku nepranýřuju, to děláš opakovaně jenom ty a tobě podobní, na adresu lidí, kteří mají sestavu levnější.
Zase jen výmysl s cílem navážet se do druhých a vyvolávat spory. Konkrétně já jsem k tvé sestavě napsal pravý opak toho, co sis vymyslel, jen aby ses zase měl o čem hádat:
PítrsPraha píše:A k PM8006 a Ambrám gratulace, to je slušný vstup do světa kvalitního zvuku.

Pokud budeš číst pomaleji a pozorněji, všimneš si, že nikde nijak nedegraduji tvou sestavu (ani nikdo jiný). Každý jsme nějak začínali. Upozornil jsem tě (nejen já) jen na nesmyslnost hodnocení něčeho, co neznáš. A výsledkem je tvé kopání všude kolem sebe. Fakt ti je padesát a ne šestnáct?

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 981
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Jiri »

Bazi
Opět si to nepochopil, je přeci úplně jedno na čem kdo poslouchá. Třeba si hodně vážím Dadafta, má levnou sestavu ale neustále se snaží o její vylepšování, dává skvělé odkazy na zajímavou hudbu a je z jeho příspěvků čiší nadšení z našeho společného koníčku.
Mně vadí, když někdo o low-endu DACu prohlašuje, jak je to skvěle měřící přístroj s perfektním zvukem. O to smutnější je fakt, pokud má za sebou 40let praxe v audio oboru protože tím vlastně dává doporučení začátečníkům. Já naopak říkám, půjčte si to, vyzkoušejte i proti něčemu dražšímu a udělejte si svůj názor, než to koupíte. To, že DACMagic+ doma někdo poslouchá jako svoji referenci je mi naprosto jedno ale je bizardní když ještě plive na dražší mnohem sofistikovaně konstruované přístroje jen podle obrázků a pár grafů na Googlu aniž by s tím měl jakoukoliv praktickou srovnávací poslechovou zkušenost.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host