kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od PítrsPraha »

BVa:
X-krat vyzkouseno, x-krat potvrzeno. To jen ty stale trpis falesnym dojmem, zo to nikdo nikdy neudelal...

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

Jinak tahle vlákna sleduju se zájmem, leccos z těch uvedených vychytávek bych moc rád slyšel a ačkoliv mám pochybnosti o poměru ceny k jejich výkonu, naplňuje mě to velkou zvědavostí.

Na houby je, že se to vždycky zvrhne v nějakou bitvu dvou táborů, který se navzájem podporují ve své pravdě a nůžky mezi oběma tábory se akorát dál rozevírají. Přitom by bylo hrozně zajímavý jednou tyhle skupiny spojit, sejít se, zkoušet a porovnávat. Bez emocí, bez osobních výpadů, jen s nově nabytým vědomím, že za každým názorem je člověk, kterej jinak může bejt naprosto v pohodě společník a třeba by naživo i přiznal věci, který přes klávesnici nedá. Možná by se obě skupiny i vzájemně obohatily a společně našly cestu k ještě většímu posunu ;)

Konec moudrého sci-fi hippie okénka :)
Nadral reprosoustavy

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

V reále KAŽDÝ přístroj signál potažmo zvuk nějak mění. V mnoha různých ohledech a parametrech, statických či dynamických, přičemž každý z nich má jiný dopad na zvuk a každý je jinak slyšitelný. Podstatná je jejich kombinace. Ta určuje výsledný zvukový charakter každého přístroje. To je i důvod, proč k sobě některé komponenty zvukově pasují a jiné ne. Změřit současná věda umí vybrané izolované parametry. Zvuk v jeho dynamické celistvosti měřením popsat nelze.
Toto je iba všeobecný blábol vyčítaný z PR materiálov, ako obvykle.. Nič realistické.
BVaudio, výroba a predaj

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Herrer:
Jo, kéž by to tak šlo.
Zajímavé na tom celém je, že se nikdy nestane, že by se lidé, kteří třeba vnímají rozdíly mezi použitou kabeláží, jen tak bezdůvodně začali urážkami a nadávkami navážet do těch, kdo napíše, že na své sestavě nic takového neslyší.

Krásný příklad je hned výše. Schopnost přinést jakoukoliv věcnou reakci na čistě faktický příspěvek naprosto nulová, zato onálepkování a dehonestace na 100 %. A tak to je vždy. Přitom to, že přístroje vždy signál nějak ovlivní, ví opravdu každý, kdo má alespoň to nejminimálnější povědomí o tématu. Pak je debata s někým, kdo se rozhodne tvrdošíjně zastávat názor, že slunce nesvítí, jasně odsouzena...

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Herrer píše:
16 čer 2020 13:15
Jinak tahle vlákna sleduju se zájmem, leccos z těch uvedených vychytávek bych moc rád slyšel a ačkoliv mám pochybnosti o poměru ceny k jejich výkonu, naplňuje mě to velkou zvědavostí.

Na houby je, že se to vždycky zvrhne v nějakou bitvu dvou táborů, který se navzájem podporují ve své pravdě a nůžky mezi oběma tábory se akorát dál rozevírají. Přitom by bylo hrozně zajímavý jednou tyhle skupiny spojit, sejít se, zkoušet a porovnávat. Bez emocí, bez osobních výpadů, jen s nově nabytým vědomím, že za každým názorem je člověk, kterej jinak může bejt naprosto v pohodě společník a třeba by naživo i přiznal věci, který přes klávesnici nedá. Možná by se obě skupiny i vzájemně obohatily a společně našly cestu k ještě většímu posunu ;)

Zřejmě jsi nepochopil, proč k těm rozmíškám, flame, třenicím, vzájemnému napadání a soubojům (ten slastný pocit při případném vítězství ala to jsem mu to nandal) dochází. Je to lidská potřeba, potřeba se vybít, "zlepšit" si náladu, uvolnit stres. Vždyť jsem to psal výše. HE fórum je už čisté, potkávají se tam hifisti, kteří dosáhli té vrcholné úrovně, jsou si rovní, někteří se i setkávají, je tam možnost čerpat zkušenosti, porozumnění tam jen kvete. Jiří a Pítrs Praha, Kychtax a i jiní jsou tam registrovaní. Zdánlivě by jim tam přece nic nechybělo. Na co se setkávat s námi nýmandy na hifiroom? A vůbec se zahazovat diskusí s ignoranty a plebsem. A přesto, jsou tu a budou dál. A dál v těch nekonečných třenicích pokracovat. Jak jsem už zmínil, nuda, vedle je nuda. Výše zmiňovaným tedy nejde o koníček a hifi jako takové, toho by si přeci vedle užili až až. Jmenovaným jde o občasný a cíleně vyprovokovaný konflikt, to je to pravé "maso" a často to jediné, co je zajímá a uspokojuje.
Naposledy upravil(a) Bazi 36 dne 16 čer 2020 13:44, celkem upraveno 1 x.

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

PítrsPraha píše:Přitom to, že přístroje vždy signál nějak ovlivní, ví opravdu každý, kdo má alespoň to nejminimálnější povědomí o tématu.
Nejak, nejak... a ako konkretne?
Ta druha cast, je tvoje zbozne prianie, alebo vygoogleny "fakt"?

pulenej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pulenej »

Bazi 36 píše:
16 čer 2020 13:42
Herrer píše:
16 čer 2020 13:15

Zřejmě jsi nepochopil, proč k těm rozmíškám, flame, třenicím, vzájemnému napadání a soubojům (ten slastný pocit při případném vítězství ala to jsem mu to nandal) dochází. Je to lidská potřeba, potřeba se vybít, "zlepšit" si náladu, uvolnit stres. Vždyť jsem to psal výše. HE fórum je už čisté, potkávají se tam hifisti, kteří dosáhli té vrcholné úrovně, jsou si rovní, někteří se i setkávají, je tam možnost čerpat zkušenosti, porozumnění tam jen kvete. Jiří a Pítrs Praha, Kychtax a i jiní jsou tam registrovaní. Zdánlivě by jim tam přece nic nechybělo. Na co se setkávat s námi nýmandy na hifiroom? A vůbec se zahazovat diskusí s ignoranty a plebsem. A přesto, jsou tu a budou dál. A dál v těch nekonečných třenicích pokracovat. Jak jsem už zmínil, nuda, vedle je nuda. Výše zmiňovaným tedy nejde o koníček a hifi jako takové, toho by si přeci vedle užili až až. Jmenovaným jde o občasný a cíleně vyprovokovaný konflikt, to je to pravé "maso" a často to jediné, co je zajímá a uspokojuje.
tohle myslíš vážně ? vážně v tom žiješ ? tak to už se nedivím že ti anti vibrační nožičky zlepšili tvuk DACana o level
jako ironie je to dobrý ..ale to jsi asi tak nemyslel že
HE forum je zakonzervovanej skanzen kterej je tak čistej jako celá USA .. napíšeš tam že repro kabel za mega je hlavně zlodějina
a hned je oheň na střeše a maže se ..
ultrakorektní zparchantělá amotsféra jako ve vrcholný politice ..pravda nikoho nezajmá a jen si hladíme ty svý vocasy že ? :lol:

když ti někdo na ty tvoje pocitovky napíše jako to vidí tak je to útok a něco si kompenzuje že
že je to třeba proto aby ses nad tím zamyslel co sem občas dáváš to ne

probuď se z tý pohádky čeče

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Pulenej
Čoveče tak teď, abych pravdu řek, nevim, na koho konkrétně reaguješ? Jestli fakt na mě, tak máš zřejmě problém pochopit text. Vyložil sis ho přesně obráceně a to až zarážejícím způsobem. Nebo sis možná jen spletl nick, když mi píšeš, ze mi antivbr nožičky zlepšily zvuk dacana. Já žádnej DAC nevlastním a jediný nožičky, který mám jsou momentálně dvě...dvě nožičky polopárku zaparkovaný v ledničce.

pulenej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pulenej »

reaguju na Kychtakovu pohadku na HE jako spravne misto pro pravoverne hifisty .to už je na mě moc ..

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Bazi 36 píše:
Zřejmě jsi nepochopil, proč k těm rozmíškám, flame, třenicím, vzájemnému napadání a soubojům (ten slastný pocit při případném vítězství ala to jsem mu to nandal) dochází. Je to lidská potřeba, potřeba se vybít, "zlepšit" si náladu, uvolnit stres.
K tomu fórum normálním lidem neslouží, ale vidíš to sám. Stačí pochválit výběr sestavy a adresát z toho vykřeše hejt. Stačí upozornit, že není ok vyjadřovat se ke změnám zvuku přístroje, který dotyčný nezná a adresát z toho vykřeše hejt... Jen ty sám (možná) víš, proč se chováš tak, že následně sám nad svým vystupováním kroutíš hlavou... Kéž by tu byli jen lidi, kteří chtějí diskutovat o svých reálných zkušenostech s hifi.... A že na HEF nemají šanci lidé jako ty, kteří absenci reálných zkušeností nahrazují urážením druhých? To může soudnému člověku vadit jen těžko.
Bazi 36 píše:
A přesto, jsou tu a budou dál.
Ano jsou. A byli tu roky před tebou... Ty ses přišel setkávat s náma, ne obráceně. Nikdo nikoho nenutí registrovat se někam, kde se mu to nelíbí.
Naposledy upravil(a) PítrsPraha dne 16 čer 2020 14:07, celkem upraveno 1 x.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Pulenej
V tom případě nechápu, proč cituješ mě, potažmo herrera. Buď ses přemáčk, nebo se v opačnym případě mrkni do zrcadla, jestli ti nevisí koutek.

pulenej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pulenej »

sorry přehlídl jsem se a myslel že to napsal Kychtak tak to se mu omlouvam takže odpoveď byla tobě
Bazi 36 ..akorat jsem do toho ještě zamichal Kychtakovy úlety s bižu alchymii
ale to je detail proti tomu co jsi napsal jestli to myslíš vážně tak si zajdi k doktorovi nebo na HE forum :lol:

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

PítrsPraha píše:
16 čer 2020 14:04
Bazi 36 píše:
Zřejmě jsi nepochopil, proč k těm rozmíškám, flame, třenicím, vzájemnému napadání a soubojům (ten slastný pocit při případném vítězství ala to jsem mu to nandal) dochází. Je to lidská potřeba, potřeba se vybít, "zlepšit" si náladu, uvolnit stres.
K tomu fórum normálním lidem neslouží, ale vidíš to sám. Stačí pochválit výběr sestavy a adresát z toho vykřeše hejt. Stačí upozornit, že není ok vyjadřovat se ke změnám zvuku přístroje, který dotyčný nezná a adresát z toho vykřeše hejt... Jen ty sám (možná) víš, proč se chováš tak, že následně sám nad svým vystupováním kroutíš hlavou... Kéž by tu byli jen lidi, kteří chtějí diskutovat o svých reálných zkušenostech s hifi.... A že na HEF nemají šanci lidé jako ty, kteří absenci reálných zkušeností nahrazují urážením druhých? To může soudnému člověku vadit jen těžko.
Bazi 36 píše:
A přesto, jsou tu a budou dál.
Ano jsou. A byli tu roky před tebou... Ty ses přišel setkávat s náma, ne obráceně. Nikdo nikoho nenutí registrovat se někam, kde se mu to nelíbí.
Co to mumláš? Lidé, kteří chtějí diskutovat jen o svých reálných zkušenostech jsou přece na tom HEF. Kvůli tomu ses tam určitě i zaregistroval. Tohle je a vždy bylo trochu jiné fórum. Stačí se ohlédnout zpátky, vżdy když vyschne jakékoliv "militantní" vlákno, hifiroom utichne, zpustne a dlouhé dny se objevuje pouze pár příspěvků ve vláknech co zrovna poslouchám, akce pro hifisty, popř. potřebuju poradit, ve znění: "Předem upozorňuji, že jsem úplný laik, mám bedny Yamaha a hledám k nim vhodný "recievr", nemusí to být zrovná "hiend", ale......! Víc lidí pak hledá útěchu i ve vláknech o mém koupališti a coronaviru obecně. Taky ses zapojil, ne?, ty vyhledavači hifitémat.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

pulenej píše:
16 čer 2020 14:13
sorry přehlídl jsem se a myslel že to napsal Kychtak tak to se mu omlouvam takže odpoveď byla tobě
Bazi 36 ..akorat jsem do toho ještě zamichal Kychtakovy úlety s bižu alchymii
ale to je detail proti tomu co jsi napsal jestli to myslíš vážně tak si zajdi k doktorovi nebo na HE forum :lol:
Takže si můj text nepochopil ani vzdáleně, viď? V tom případě máš o starost míň.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Bazi 36 píše:
HE fórum je už čisté, potkávají se tam hifisti, kteří dosáhli té vrcholné úrovně, jsou si rovní, někteří se i setkávají, je tam možnost čerpat zkušenosti, porozumnění tam jen kvete. Jiří a Pítrs Praha, Kychtax a i jiní jsou tam registrovaní. Zdánlivě by jim tam přece nic nechybělo. Na co se setkávat s námi nýmandy na hifiroom?
je toho tolik, že nevím na co reagovat..
Já už jsem uvažoval že odejdu, naposledy když proběhl poslední "exodus" a zkušení si nechávali zde mazat vlákna (pytel, zabiny a spol). Že bych taky smazal vlákno, ale.. ve finále bych naštval ty, co mne tu čtou (říkali "nemaž to") a druhak udělal radost ideové opozici a vyklidil pole.. *taktone* To se nestane. A taky se snad dají sem tam najít užitečné věci nebo inspirace zde. Doufám..
Naposledy upravil(a) kychtax dne 16 čer 2020 14:25, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět